Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2019, 17:21

Naida έγραψε:
10 Ιουν 2019, 21:35


Ναι μωρέ δεν ξέρουμε από κοινωνικές σχέσεις. Θα έπρεπε να τον άφηνα να ανοίγει την όρεξη στη πατσαβούρα. Δεν θα έκανα σκηνή εκείνη την ώρα, αλλά θα μετάνιωνε την ώρα και τη στιγμή.
πως μιλας ετσι για την κοπελλα; ακους εκει πατσαβουρα, μια χαρα κοριτσι ηταν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιουν 2019, 17:28

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2019, 17:21
Naida έγραψε:
10 Ιουν 2019, 21:35


Ναι μωρέ δεν ξέρουμε από κοινωνικές σχέσεις. Θα έπρεπε να τον άφηνα να ανοίγει την όρεξη στη πατσαβούρα. Δεν θα έκανα σκηνή εκείνη την ώρα, αλλά θα μετάνιωνε την ώρα και τη στιγμή.
πως μιλας ετσι για την κοπελλα; ακους εκει πατσαβουρα, μια χαρα κοριτσι ηταν.
Άσε ρε που ήταν μια χαρά. Πατσαβούρα ήταν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 17:31

:giggle::giggle::giggle:
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιουν 2019, 10:12

this_man έγραψε:
11 Ιουν 2019, 15:09

Με την λογική ότι υπερισχύει στατιστικά, και βγάζει νόημα εξελικτικά.

(Άσχετο: Μην το παίρνεις προσωπικά)
Δε το παίρνω προσωπικά, προσπαθώ να καταλάβω πως το σκέφτεσαι. Για μένα δε βγάζει νόημα όλο αυτό αλλά οκ, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 24 Ιουν 2019, 20:55

the comet the course the tail έγραψε:
08 Ιουν 2019, 21:23
οι γυναίκες είναι το πιο όμορφο πράγμα στον κόσμο! τώρα που μεγάλωσα πια, μου αρκεί να παρακολουθώ από απόσταση πόση χάρη και ομορφιά έχουν! μπουμπούκια που δεν θέλω να αγγίξω, από τον φόβο μήπως και μαραθούν...
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 24 Ιουν 2019, 20:59

Σαν τα μπεκατσόνια, όντως.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 03 Οκτ 2020, 13:30

Για την προίκα.

Πλούταρχος , Σόλων

τῶν δ᾽ ἄλλων γάμων ἀφεῖλε τὰς φερνάς,ἱμάτια τρία καὶ σκεύη μικροῦ νομίσματος ἄξια κελεύσας, ἕτερον δὲ μηδὲν ἐπιφέρεσθαι τὴν γαμουμένην. οὐ γὰρ ἐβούλετο μισθοφόρον οὐδ᾽ ὤνιον εἶναι τὸν γάμον, ἀλλ᾽ ἐπὶ τεκνώσει καὶ χάριτι καὶ φιλότητι γίνεσθαι τὸν ἀνδρὸς καὶ γυναικὸς συνοικισμόν.
https://www.perseus.tufts.edu/hopper/te ... ection%3D4

Από δε των άλλων γάμων αφαίρεσε τα προικία διατάσσοντας μόνο 3 ιμάτια , κάποια σκεύη μικρής αξίας και τίποτε άλλο να μην φέρει η νύφη. Γιατί ήθελε ο γάμος να μην είναι μισθωτός ούτε αγοραστός , αλλά να ζουν μαζί ο άνδρας και η γυναίκα για την αγάπη και την τεκνοποιία .

Παπαδιαμάντης , Φόνισσα

Λοιπὸν ὅλοι αὐτοὶ οἱ γονεῖς, ὅλα τὰ ἀνδρόγυνα, ὅλαι αἱ χῆραι, ἀνάγκη πᾶσα καὶ χρέος ἀπαραίτητον, νὰ ὑπανδρεύσουν ὅλας αὐτὰς τὰς κόρας ― καὶ τὰς πέντε, καὶ τὰς ἕξ, καὶ τὰς ἑπτά! Καὶ νὰ δώσουν εἰς ὅλας προῖκα. Πᾶσα πτωχὴ οἰκογένεια, πᾶσα μήτηρ χήρα, μὲ δύο στρέμματα ἀγρούς, μ᾽ ἕνα πενιχρὸν οἰκίσκον, ταλαιπωρουμένη, ξενοδουλεύουσα ―εἴτε κολλήγισα ἄλλων εὐπορωτέρων οἰκογενειῶν εἰς τὰ κτήματα, εἰς τὰς συκᾶς καὶ τὰς μορέας― συλλέγουσα φύλλα, παράγουσα ὀλίγην μέταξαν ― ἢ τρέφουσα δύο ἢ τρεῖς αἶγας ἢ ἀμνάδας ― γινομένη κακὴ μὲ ὅλους τοὺς γείτονας, πληρώνουσα πρόστιμα διὰ μικρὰς ζημίας ― φορολογουμένη ἀσπλάγχνως, τρώγουσα κρίθινον ἄρτον ποτισμένον μὲ ἱδρῶτα ἁλμυρόν ― ὤφειλεν ἐξ ἅπαντος «ν᾽ ἀποκαταστήσῃ» ὅλα τὰ θήλεα ταῦτα, καὶ νὰ δώσῃ πέντε, ἕξ, ἢ ἑπτὰ προῖκας! Ὦ Θεέ μου!

Καὶ ὁποίας προῖκας, κατὰ τὰ νησιωτικὰ ἔθιμα. «Σπίτι στὰ Κοτρώνια, ἀμπέλι στὴν Ἀμμουδιά, ἐλιώνα στὸ Λεχούνι, χωράφι στὸ Στροφλιά». Ἀλλὰ κατὰ τοὺς τελευταίους χρόνους, περὶ τὰ μέσα τοῦ αἰῶνος, εἶχε κολλήσει καὶ ἄλλη ψώρα. Τὸ «μέτρημα», ἐκεῖνο τὸ ὁποῖον εἰς Κωνσταντινούπολιν ὠνομάζετο «τράχωμα» , συνήθειαν τὴν ὁποίαν, ἂν δὲν ἀπατῶμαι, εἶχεν ἀφορίσει ἡ Μεγάλη Ἐκκλησία. Ὤφειλεν ἕκαστος νὰ δώσῃ καὶ μετρητὴν προῖκα. Δισχιλίας, χιλίας, πεντακοσίας, ἀδιάφορον. Ἄλλως, ἂς εἶχε τὰς κόρας του νὰ τὰς καμαρώνῃ. Ἂς τὰς ἔβαζε στὸ ράφι. Ἂς τὰς ἔκλειε στὸ δουλάπι. Ἂς τὰς ἔστελνε στὸ Μουσεῖον.


http://papadiamantis.net/%CE%94%CE%B9%C ... CE%B1-1903

Πατριάρχη Σαμουήλ Χαντζερή , Λόγοι πατριωτικοί απλοσύνθετοι για τη σκλαβιά της γυναίκας και για το χαλασμό του γένους. Στηλιτευτικοί της προίκας και του εμπορικού γάμου. 1767

Άνθρωπε, γυναίκα ζητείς και δεν ερωτάς πολιτείαν ; Δεν εξετάζεις ανατροφή ή συναναστροφή ; Δεν ερευνάς ήθος , προαίρεση , αλλά πραγματεύεσαι άσπρα ; Ένα μουλάρι θέ να πάρεις και το διαλέγεις , μια κατζίκα και την στοχάζεσαι . Και γυναίκα παίρνεις εις το στρώμα σου και δεν εξετάζεις ; Και πώς να μην απατηθείς , να μην γελαστείς ; Τι ταράττεσαι λοιπόν ύστερον ; Τι μελαγχολείς ; Τι οργίζεσαι ; ... Ένα παλικάρι παίρνει τώρα , λόγου χάριν , πέντε πουγγία διά ένα κορίτζι , ή και παραπάνω. Αμή , αν γεννήσει πέντε κόρες , χρεωστεί κατά αναλογίαν να δώσει εις πέντε , από πέντε εις κάθε μίαν , εικοσιπέντε.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11511
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 03 Οκτ 2020, 13:37

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:33
Και όταν λες αστεία και δεν υπάρχει ένα γυναικείο γέλιο, σχεδόν πάνε χαμένα. Οπότε σαφώς θετικά στο ζύγι.
Η αλήθεια είναι πως για να μου είναι ευχάριστη η παρέα μιας γυναίκας, αρκεί να είναι στοιχειωδώς ωραία και να γελάει με τα αστεία μου.

Αντιθέτως, για να μου είναι ανεκτή η παρέα ανδρός, θα πρέπει να είναι σχεδόν όσο γαμάτος είμαι εγώ. Πράγμα που περιορίζει δραματικά τις πιθανότητες μου για κοινωνική ζωή.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Γιάννης

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 03 Οκτ 2020, 15:02

SuperRogue έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:17
Και η ερώτηση πάει στους straight άντρες και έχει το κυριολεκτικό νόημα του ρήματος.

Δηλαδή όταν ρωτάμε κάποιον αν του αρέσουν οι γυναίκες, τον ρωτάμε αν έλκετε ερωτικά από τις γυναίκες. Αλλά ρωτάω πέρα από το σεξ, ειλικρινά, σας αρέσουν οι γυναίκες, σαν φύλο, σαν άτομα, σαν συμπεριφορά.
Ναι μωρέ...

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 03 Οκτ 2020, 15:07

Μόνο με γυναίκες ασχολούμαι.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 03 Οκτ 2020, 15:15

Εξαρτάται από το άτομο :102:

Δε νομίζω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε ποιοτικά χαρακτηριστικά μεταξύ των δύο φύλων. Ενταξει μπορει να εχουν διαφορες στη συμπεριφορά αλλά για καθε μαλακισμενη υπαρχει το αντιστοιχης ευφυιας αρσενικο μαλακιστηρι. Υπάρχουν άντρες μαλακες, γυναίκες μαλακισμενες, κ γαμω τα άτομα κ στα δύο φύλα. :102:

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 03 Οκτ 2020, 15:15

EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Οκτ 2020, 15:15
Εξαρτάται από το άτομο :102:

Δε νομίζω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε ποιοτικά χαρακτηριστικά μεταξύ των δύο φύλων. Ενταξει μπορει να εχουν διαφορες στη συμπεριφορά αλλά για καθε μαλακισμενη υπαρχει το αντιστοιχης ευφυιας αρσενικο μαλακιστηρι. Υπάρχουν άντρες μαλακες, γυναίκες μαλακισμενες, κ γαμω τα άτομα κ στα δύο φύλα. :102:
:+1:

Εξαρτάται από το άτομο.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Οκτ 2020, 16:39

Puma έγραψε:
03 Οκτ 2020, 15:15
EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Οκτ 2020, 15:15
Εξαρτάται από το άτομο :102:

Δε νομίζω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε ποιοτικά χαρακτηριστικά μεταξύ των δύο φύλων. Ενταξει μπορει να εχουν διαφορες στη συμπεριφορά αλλά για καθε μαλακισμενη υπαρχει το αντιστοιχης ευφυιας αρσενικο μαλακιστηρι. Υπάρχουν άντρες μαλακες, γυναίκες μαλακισμενες, κ γαμω τα άτομα κ στα δύο φύλα. :102:
:+1:

Εξαρτάται από το άτομο.
Από το άτομο ή από μόριο; :roll:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 03 Οκτ 2020, 16:43

Χαοτικός έγραψε:
03 Οκτ 2020, 16:39
Puma έγραψε:
03 Οκτ 2020, 15:15
EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Οκτ 2020, 15:15
Εξαρτάται από το άτομο :102:

Δε νομίζω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε ποιοτικά χαρακτηριστικά μεταξύ των δύο φύλων. Ενταξει μπορει να εχουν διαφορες στη συμπεριφορά αλλά για καθε μαλακισμενη υπαρχει το αντιστοιχης ευφυιας αρσενικο μαλακιστηρι. Υπάρχουν άντρες μαλακες, γυναίκες μαλακισμενες, κ γαμω τα άτομα κ στα δύο φύλα. :102:
:+1:

Εξαρτάται από το άτομο.
Από το άτομο ή από μόριο; :roll:
Θα προτιμούσα μία γυναίκα να μην έχει μόριο, χάχα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19440
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 03 Οκτ 2020, 16:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 19:25
Το να είσαι γκέι είναι όντως πιο εύκολο με την έννοια ότι δε θα σου βγει η ψυχή να είσαι συνέχεια αυτός που κυνηγάει και τρώει Χ. Θα μοιράζεται κάπως. Αλλά και γκέι να ήμουν να είχα γυναίκες φίλες.
Εξαρτάται από την χώρα, την κοινωνία δηλαδή. Σε πιο προχωρημένες κοινωνικά χώρες (με όλα τα θετικά και τα αρνητικά που το ακολουθούν αυτό) κυνηγούν και οι γυναίκες. Μάλλον η τάση είναι σταδιακά να επέλθει 'εξίσωση' και σε αυτό το θέμα.

Στην Ελλάδα είναι ακόμα νωρίς για κάτι τέτοιο, εκτός και αν είσαι 30άρης οπότε σε κυνηγούν όλες οι 18χρονες που όταν ήσουν 20 ούτε να σε φτύσουν :lol: Αν σου αρέσουν τόσο μικρότερες, μια χαρά. Αν όχι, τι είχες, τι έχασες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών