Το ιδανικο ταιρι

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Μαρ 2019, 17:16

Hey Baby έγραψε:
02 Μαρ 2019, 16:52
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
[/quote]

Ωραιο τραγουδι ε;

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 02 Μαρ 2019, 19:16

Ορέστης 35 έγραψε:
02 Μαρ 2019, 17:15


Εκτιμω που εγραψες ενα μεγαλο κειμενο αλλα μιλας για ενα θεμα που δε γνωριζεις τοσο καλα οσο εγω μετα απο 12 χρονια ιδιοκτησιας σκυλου.
Με πιτμπουλ κυκλοφορούσες; Πάρε ένα αδερφίστικο σκυλάκι, με τα άγρια δεν γίνεται δουλειά.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Μαρ 2019, 21:41

Αγις έγραψε:
24 Φεβ 2019, 17:23
Ιδανικο ταίρι ειναι αυτο που συναποφασίζετε οτι θα ζείτε παράλληλα. :8)
Είναι και αυτή μια valid κατάσταση, με την έννοια ότι διάφοροι σοφοί σε διάφορες κοινωνίες τη θεωρούν μια αποδεκτή λύση. Να έχεις την παλλακίδα και την επίσημη. Να μη βιώνεις την τριβή της καθημερινότητας. Γιατί η τριβή της καθημερινότητας θα μπει σε κάθε σχέση ανθρώπων που χρειάζεται να ασχολούνται και με τα τετριμμένα.

Ωστόσο, δεν θες τον άλλον δίπλα σου, σε κάθε μεγάλη στιγμή; Δεν είναι και το πιο εύκολο να διχάζεσαι έτσι. Τέλος πάντων, δεν είναι για όλους αυτές οι λύσεις. Και είναι κάπως να έρχονται παιδιά στον κόσμο. Είναι κάπως να σου φαίνεται ότι δεν θα έβρισκες κάποιον καλύτερο να ενωθείς. Σου δίνει δύναμη για ό,τι έρχεται. Φυσικά πολλοί και πολλές ξεπερνάνε τον έρωτα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Το δικό μου μεγάλο έρωτα τον ξεπέρασα απλά και δεν ήθελα να μπαίνει κάπου παράλληλα. Επίσης, αυτό που δεν έγινε για πάντα το ερμήνευσα ότι ήθελε να βρει κάτι καλύτερο. FINE. GO.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 04 Μαρ 2019, 21:47

Athina__P έγραψε:
04 Μαρ 2019, 21:41
Αγις έγραψε:
24 Φεβ 2019, 17:23
Ιδανικο ταίρι ειναι αυτο που συναποφασίζετε οτι θα ζείτε παράλληλα. :8)
Είναι και αυτή μια valid κατάσταση, με την έννοια ότι διάφοροι σοφοί σε διάφορες κοινωνίες τη θεωρούν μια αποδεκτή λύση. Να έχεις την παλλακίδα και την επίσημη. Να μη βιώνεις την τριβή της καθημερινότητας. Γιατί η τριβή της καθημερινότητας θα μπει σε κάθε σχέση ανθρώπων που χρειάζεται να ασχολούνται και με τα τετριμμένα.

Ωστόσο, δεν θες τον άλλον δίπλα σου, σε κάθε μεγάλη στιγμή; Δεν είναι και το πιο εύκολο να διχάζεσαι έτσι. Τέλος πάντων, δεν είναι για όλους αυτές οι λύσεις. Και είναι κάπως να έρχονται παιδιά στον κόσμο. Είναι κάπως να σου φαίνεται ότι δεν θα έβρισκες κάποιον καλύτερο να ενωθείς. Σου δίνει δύναμη για ό,τι έρχεται.

Το δικό μου μεγάλο έρωτα τον ξεπέρασα απλά και δεν ήθελα να μπαίνει κάπου παράλληλα. Επίσης, αυτό που δεν έγινε για πάντα το ερμήνευσα ότι ήθελε να βρει κάτι καλύτερο. FINE. GO.
Κατα την αποψη μου τπτ δεν ξεπερασες κ πολυ θα ηθελες να ζειτε παράλληλα.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Μαρ 2019, 21:49

Ω, αυτό το θαυμάσιο πλάσμα ζει κάπου αλλού και είναι εκεί μήπως και θελήσω να γίνω fuck buddy. Δεν γίνεται αυτό. Δεν παίζει. Δεν μπορώ να μπαίνω σε ένα κρεβάτι και να σκέφτομαι τι δικαιολογίες θα πω στον κανονικό άνθρωπο που είναι η πραγματική μου ζωή. Δεν ξέρω πώς το κάνουν άλλοι. Ειλικρινά. Είναι τρόπος σκέψης μάλλον.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 04 Μαρ 2019, 21:50

Ωραια ημέρα μας εκανε σημερα...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Μαρ 2019, 21:51

Ναι, τέλεια :D

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 04 Μαρ 2019, 22:09

Κι όμως, πολλές κοπέλες καταλήγουν να συντροφεύουν (συνήθως πλατωνικά) με σκύλο.

Ένα καλοκαιρινό απόγευμα ενώ οδηγούσα στη Ν.Σμύρνη, βλέπω να διασχίζει το δρόμο μια κοριτσάρα της πλατείας, σέρνοντας μαζί το χαριτωμένο μαλλιαρό σκυλάκι της.
Καταλαβαίνοντας ότι η υπόθεση έχει ψωμί, επιτάχυνα αστραπιαίως και με έναν ελαφρύ ελιγμό ίσα που ακουμπάω το δύσμοιρο ζωντανό με τον προφυλακτήρα.

Οι τσιρίδες της κορασίδος σκίασαν στιγμιαία την οχλοβοή της πολυσύχναστης πολιτείας, οπότε κι εγώ, δήθεν γεμάτος τύψεις, έβαλα χειρόφρενο και αφού ζήτησα υποκριτικά συγνώμη, προσφέρθηκα να τη συνοδεύσω στο κοντινότερο κτηνιατρείο.
Τελικά, καταλήξαμε σχεδόν αγκαλιασμένοι στον παλιό δερμάτινο καναπέ της αίθουσας αναμονής κάποιου ιατρείου μικρών ζώων, να μου διηγείται μυξοκλέγοντας πως μόνο ο Πεπίτο δίνει χρώμα στη μίζερη φοιτητική ζωή της.

Κάποια στιγμή, η πόρτα του γραφείου ανοίγει και εμφανίζεται ένας, ωραίος σαν γκέι, νέος, η άσπρη ποδιά του οποίου με δυσκολία έκρυβε τους καλογυμνασμένους τρικεφάλους και το ευρύ (εικάζω και άτριχο) στέρνο του.
-"Αχ Ιάκωβε, νομίζω ότι ο Πεπίτο μου έσπασε το ποδαράκι του", αναφώνησε ασμένοντας η κομψή Νεοσμυρνιώτισσα.
-"Πέρασε μέσα, γλυκιά μου", απάντησε εκείνος.

Εγώ, ακροβατώντας στις μύτες των παπουτσιών, πλησίασα την εξώπορτα και με μια σβέλτη κίνηση βρέθηκα στο πεζοδρόμιο.
"Ουφ", σκέφτηκα, "τουλάχιστον δεν πλήρωσα εγώ την επίσκεψη".
Όμως το γλυκόπικρο συναίσθημα ανακούφισης εξανεμίσθηκε, όταν πλησιάζοντας το τριπλοπαρκαρισμένο αμάξι μου παρατήρησα το χαρτάκι στους υαλοκαθαριστήρες, που δυστυχώς δεν ήταν φυλλάδιο πιτσαρίας.

Οικονομικά βγαίνεις πάντα ζημιωμένος από τέτοιες δουλειές, αλλά το ταξίδι έχει σημασία.

(Όλοι στην φεμινιστική απεργία στις 8 του Μάρτη. Νόμος είναι το δίκιο του δούλου.)

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 04 Μαρ 2019, 22:12

Λυρισμός, όχι αστεία!
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 17 Απρ 2019, 10:51

Από το ιδανικό ταίρι...θα ήθελα...να πιστεύει στο όνειρο λίγο περισσότερο.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8709
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 17 Απρ 2019, 20:35

στην παρούσα φάση, να είναι ζωντανός τουλάχιστον
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 17 Απρ 2019, 20:35

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
17 Απρ 2019, 20:35
στην παρούσα φάση, να είναι ζωντανός τουλάχιστον
από την μέση και κάτω;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8709
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 17 Απρ 2019, 20:36

ολότελα
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 17 Απρ 2019, 21:09

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
17 Απρ 2019, 20:36
ολότελα

Παρων
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Το ιδανικο ταιρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 17 Απρ 2019, 21:37

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
17 Απρ 2019, 20:35
στην παρούσα φάση, να είναι ζωντανός τουλάχιστον
Εχω ακούσει για κάτι τύπισσες που έχουν βρεί το μήνα που θρέφει τους έντεκα. Αυτές μαλακίζονται όλη τη μέρα στο διαδίκτυο γράφοντας κουταμάρες και έχουν τον άλλο το μαλάκα να δουλεύει όλη μέρα για να τις θρέφει με έναν παχυλό μισθό. Σου έχει τύχει ποτέ τέτοιος γκόμενος;
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών