Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μαρ 2019, 12:54

φρίκη.

Ορέστης 35

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Μαρ 2019, 13:23

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:46
την τρίτη έγιναν 2 περιστατικά, ένα σε εμένα και ένα σε φίλο που αρχίζουν και μου βάζουν σκέψεις οτι μήπως έχει δίκιο ο Αγις σε κάποια απο αυτά που λέει.

Πρώτο περιστατικό δικό μου. Μπαίνω γυμναστήριο, πίσω μου μια κοπέλα, όπως μπαίνω κρατάω την πόρτα να μπει και αυτή, μπαίνει δε λέει ουτε ευχαριστώ, λέω μέσα μου καλό ζώον είναι. Μετα απο κανένα μισάωρο έρχεται εκει που έκανα πεκ ντεκ και μου λεει ένα "ξέρεις έχω σχέση, δε με ενδιαφέρει να κάνω κάτι με κανέναν άλλο", την κοιτάζω, κάνω το σταυρο μου και φεύγω χωρίς να πω τίποτα.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8550
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 14 Μαρ 2019, 13:29

Τι ερώτηση να κάνει τώρα ο Ερμής και τι απάντηση να πάρει;..... :102:
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22912
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 13:31

δεν ηταν ερώτηση απάντηση, ήταν δυο περιστατικά που μου κίνησαν τη σκέψη.
Απλα δεν ήξερα που να τα βάλω και δεν άξιζε να ανοίξω νήμα για αυτά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Μαρ 2019, 13:40

Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3
:smt005:
Eκεί που άλλοι όταν λένε "κάνω την ζωή μου" εννοούν να έχουν καλή δουλειά, λεφτά, αυτοκίνητο, δεσμό, παιδιά κλπ.
Ερώτηση προς το αντίθετο φύλο.
Δεν νομίζω να υπάρχουν εδώ άνδρες αυτής της συνομοταξίας αλλά ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε τι συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που κακοποιούν γυναίκες και παιδιά; Αν ήμουν άνδρας ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να αγγίξω γυναίκα και παιδί.
Επίσης γιατί γίνεται κάτι τέτοιο στους πολέμους; Εκεί πρέπει να συμμετέχουν και οι με ηθικό πρότερο βίο. Αδιανόητο για μένα. Θα προτιμούσα να πεθάνω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 14 Μαρ 2019, 13:45

Είναι θέμα χρόνου το νήμα να κλειδωθεί ως σεξιστικό. Αναμένουμε την πρώτη παρέμβαση άφυλου προς την κατεύθυνση αυτή.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 13:47

Antares έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:40

Ερώτηση προς το αντίθετο φύλο.
Δεν νομίζω να υπάρχουν εδώ άνδρες αυτής της συνομοταξίας αλλά ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε τι συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που κακοποιούν γυναίκες και παιδιά; Αν ήμουν άνδρας ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να αγγίξω γυναίκα και παιδί.
αυτη η ερωτηση δεν παει μονο προς καποιο συγκεκριμμενο φυλο. και τα δυο φυλλα κακοποιουν αλλους. και οι γυναικες, μια χαρα δερνουν οποιον ειναι πιο αδυναμος απο αυτες, συνηθως τα παιδια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 14 Μαρ 2019, 13:49

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:46
την τρίτη έγιναν 2 περιστατικά, ένα σε εμένα και ένα σε φίλο που αρχίζουν και μου βάζουν σκέψεις οτι μήπως έχει δίκιο ο Αγις σε κάποια απο αυτά που λέει.

Πρώτο περιστατικό δικό μου. Μπαίνω γυμναστήριο, πίσω μου μια κοπέλα, όπως μπαίνω κρατάω την πόρτα να μπει και αυτή, μπαίνει δε λέει ουτε ευχαριστώ, λέω μέσα μου καλό ζώον είναι. Μετα απο κανένα μισάωρο έρχεται εκει που έκανα πεκ ντεκ και μου λεει ένα "ξέρεις έχω σχέση, δε με ενδιαφέρει να κάνω κάτι με κανέναν άλλο", την κοιτάζω, κάνω το σταυρο μου και φεύγω χωρίς να πω τίποτα.
μηπως ανοιξες την πορτα σε αυτην? :smt017:smt005:
Εικόνα

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:46
Δευτερο περιστατικό, φίλος χώρισε πριν εναμισο χρόνο περίπου. Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3, το φιλαράκι εδω και κανένα τετράμηνο έχει κανει και αυτό μια σχέση. Η εν λόγω πρώην έμαθε οτι ο τυπος έχει κάνει μια σχέση και τα πάει πολύ καλά, τον παίρνει τηλ την καθαροδευτέρα(κακώς το σήκωσε, του το είπα) και μετά απο τα κλασσικά "τι κάνεις, καλα ειμαι, κλπ" άρχισε να του τα χώνει με αποθέωση όταν του πέταξε ένα πολύ ωραίο, επειδή δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε θα τα μεταφέρω στο περίπου
"Περίμενα οτι αφου σε χώρισα θα κοιτάξεις πιο γρήγορα να βρεις ένα σπίτι και μετά να έρθεις να μου πεις, αγαπη μου ελα στο σπίτι μας, τα κατάφερα, αντι αυτου εσυ δεν έκανες καμια κίνηση και κοίταξες να βρεις άλλη", σε απάντηση του φιλου "τι λες κοπέλα μου δε με παράτησες και άρχισες να γαμιέσαι δεξια και αριστερά" η εν λόγω είπε "Μα αφού ειχαμε χωρίσει". Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να το παίξει σα κλαμένο κουτάβι και μόλις συναντηθουν να τη φτύσει στα μούτρα και να φύγει.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
δεν παει καλα ο κοσμος :vp20::vp20::vp20::vp20:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8550
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 14 Μαρ 2019, 13:50

Antares έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:40
Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3
:smt005:
Eκεί που άλλοι όταν λένε "κάνω την ζωή μου" εννοούν να έχουν καλή δουλειά, λεφτά, αυτοκίνητο, δεσμό, παιδιά κλπ.
Ερώτηση προς το αντίθετο φύλο.
Δεν νομίζω να υπάρχουν εδώ άνδρες αυτής της συνομοταξίας αλλά ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε τι συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που κακοποιούν γυναίκες και παιδιά; Αν ήμουν άνδρας ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να αγγίξω γυναίκα και παιδί.
Επίσης γιατί γίνεται κάτι τέτοιο στους πολέμους; Εκεί πρέπει να συμμετέχουν και οι με ηθικό πρότερο βίο. Αδιανόητο για μένα. Θα προτιμούσα να πεθάνω.
Για το πρώτο δεν μπορώ να απαντήσω. Είναι σα να ρωτάς πώς μπορεί μια παιδοκτόνος να σκοτώσει το παιδί που έχει γεννήσει...

Για το δεύτερο, γιατί απευθύνεις το ερώτημα στους άντρες; Αν δεν κάνω λάθος οι γυναίκες, με δικούς τους αγώνες, υπηρετούν στις ένοπλες δυνάμες και στα κέντρα λήψης αποφάσεων. Ότι γίνεται σε έναν πόλεμο, γίνεται και από άντρες και από γυναίκες...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 13:50

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:31
δεν ηταν ερώτηση απάντηση, ήταν δυο περιστατικά που μου κίνησαν τη σκέψη.
Απλα δεν ήξερα που να τα βάλω και δεν άξιζε να ανοίξω νήμα για αυτά.
Να ανοιξεις - να γραφουν ολοι τις εμπειριες τους.
Εχετε συνηθισει να διαγραφετε απο την μνημη περιστατικα - να τα απωθείτε η το πολυ να τα θεωρειτε μεμονωμενα μιας και ειναι ενοχλητικα και χαλανε το κοινωνικο αφηγημα κ το εμφυτευμενο λογισμικο λειτουργιας ''σχεσεων'' που εχει ρυθμιστει να τα αναγνωριζει σαν ιους και να τα μπλοκάρει - στέλνει στο καλαθι αχρηστων
Θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο - αποκαλυπτικο νημα ...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Μαρ 2019, 13:51

Ασέβαστος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:47
Antares έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:40

Ερώτηση προς το αντίθετο φύλο.
Δεν νομίζω να υπάρχουν εδώ άνδρες αυτής της συνομοταξίας αλλά ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε τι συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που κακοποιούν γυναίκες και παιδιά; Αν ήμουν άνδρας ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να αγγίξω γυναίκα και παιδί.
αυτη η ερωτηση δεν παει μονο προς καποιο συγκεκριμμενο φυλο. και τα δυο φυλλα κακοποιουν αλλους. και οι γυναικες, μια χαρα δερνουν οποιον ειναι πιο αδυναμος απο αυτες, συνηθως τα παιδια.
Σπανιότερα αλλά συμβαίνει. Κυρίως η βία ασκείται από άνδρες.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22912
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 13:53

Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:50
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:31
δεν ηταν ερώτηση απάντηση, ήταν δυο περιστατικά που μου κίνησαν τη σκέψη.
Απλα δεν ήξερα που να τα βάλω και δεν άξιζε να ανοίξω νήμα για αυτά.
Να ανοιξεις - να γραφουν ολοι τις εμπειριες τους.
Εχετε συνηθισει να διαγραφετε απο την μνημη περιστατικα - να τα απωθείτε η το πολυ να τα θεωρειτε μεμονωμενα μιας και ειναι ενοχλητικα και χαλανε το κοινωνικο αφηγημα κ το εμφυτευμενο λογισμικο λειτουργιας ''σχεσεων'' που εχει ρυθμιστει να τα αναγνωριζει σαν ιους και να τα μπλοκάρει - στέλνει στο καλαθι αχρηστων
Θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο - αποκαλυπτικο νημα ...
Ρε σου λέω σε θυμήθηκα με αυτά τα δυο περιστατικά.
Εντάξει αυτή που μου έτυχε εμένα ήταν απλά ένα ψωνιζμένο ζώον. Η άλλη όμως είναι ο ορισμός του θράσους και της χλέπας. Εύχομαι να της ξηγηθεί η ζωή ανάλογα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 13:56

Antares έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:51
Σπανιότερα αλλά συμβαίνει. Κυρίως η βία ασκείται από άνδρες.
καθολου σπανιοτερα. ειδικα η βια προς τα παιδια, ειναι γυναικεια υποθεση, εφοσον αυτες ασχολουνται περισσοτερο με τη διαπαιδαγωγηση, οταν οι αντρες μονο δουλευουν.

απλως οι αντρες ειναι συνηθως δυνατοτεροι και απο τις γυναικες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Μαρ 2019, 13:56

Airman68 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:50

Για το πρώτο δεν μπορώ να απαντήσω. Είναι σα να ρωτάς πώς μπορεί μια παιδοκτόνος να σκοτώσει το παιδί που έχει γεννήσει...

Για το δεύτερο, γιατί απευθύνεις το ερώτημα στους άντρες; Αν δεν κάνω λάθος οι γυναίκες, με δικούς τους αγώνες, υπηρετούν στις ένοπλες δυνάμες και στα κέντρα λήψης αποφάσεων. Ότι γίνεται σε έναν πόλεμο, γίνεται και από άντρες και από γυναίκες...
Έβλεπα ένα γαλλικό ρεπορτάζ για την διπολική διαταραχή. Εκεί έλεγε μια ασθενής ότι της είχε περάσει από το μυαλό να σκοτώσει τις κόρες της όταν ήταν μικρές αφού πρώτα τις ναρκώσει, γιατί δεν θα μπορούσαν να ζήσουν χωρίς μητέρα (θα αυτοκτονούσε υποθέτω). Η κόρη της ήταν παρούσα.
Ο πόλεμος διεξάγεται διαφορετικά σήμερα αλλά κυρίως στον δυτικό κόσμο. Ίσως ήταν ακραία η ερώτηση. Το τι συμβαίνει στο μυαλό ενός βιαστή και φονιά είναι θέμα της επιστήμης.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 13:58

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:53
Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:50
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:31
δεν ηταν ερώτηση απάντηση, ήταν δυο περιστατικά που μου κίνησαν τη σκέψη.
Απλα δεν ήξερα που να τα βάλω και δεν άξιζε να ανοίξω νήμα για αυτά.
Να ανοιξεις - να γραφουν ολοι τις εμπειριες τους.
Εχετε συνηθισει να διαγραφετε απο την μνημη περιστατικα - να τα απωθείτε η το πολυ να τα θεωρειτε μεμονωμενα μιας και ειναι ενοχλητικα και χαλανε το κοινωνικο αφηγημα κ το εμφυτευμενο λογισμικο λειτουργιας ''σχεσεων'' που εχει ρυθμιστει να τα αναγνωριζει σαν ιους και να τα μπλοκάρει - στέλνει στο καλαθι αχρηστων
Θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο - αποκαλυπτικο νημα ...
Ρε σου λέω σε θυμήθηκα με αυτά τα δυο περιστατικά.
Εντάξει αυτή που μου έτυχε εμένα ήταν απλά ένα ψωνιζμένο ζώον. Η άλλη όμως είναι ο ορισμός του θράσους και της χλέπας. Εύχομαι να της ξηγηθεί η ζωή ανάλογα.
Δεν ετυχε -δεν ειναι ζωον κ ψωνισμενη δεν ειναι η αλλη ορισμος είναι το συνηθες ,η συντριπτικη πλειοψηφια - κανεις το λαθος που περιγραφω παραπάνω.
Ανοιξε νημα..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αγις την 14 Μαρ 2019, 13:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών