Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69728
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2020, 15:22

AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:16
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:05
AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 14:59


Οχι απαραίτητα. Αλλά μπορεί μερικές φορές να κάνω και χαβαλέ. Η άλλη είναι πάντα σοβαρη.
Την ώρα του σεξ; δηλαδή την ώρα του σεξ;
Ναι. Ας πούμε όταν έκανα τρίο με έναν άλλο, λέγαμε χαζά και γελούσαμε, ενώ η τύπισσα ήταν σοβαρή.
Αν άρχιζε να γελάει και η τύπισσα θα σας κοβόταν αυτόματα το γέλιο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ομελέτιος Δανιμαρκίας
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2020, 17:04

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ομελέτιος Δανιμαρκίας » 03 Αύγ 2020, 15:24

Βλήμα έγραψε:
29 Ιούλ 2020, 20:49

"Μην ανεχθείς ποτέ να σου συμπεριφερθούν με τρόπο που δεν θα είχες το θράσος να συμπεριφερθείς και μην συμπεριφερθείς ποτέ με τρόπο που δεν θα ανεχόσουν να σου συμπεριφερθούν".

1) Θεωρείτε ότι είναι καλή συμβουλή;
2) Θεωρείτε ότι είναι κακή συμβουλή;
3) Θεωρείτε ότι είναι καλή σε γενικές γραμμές αλλά έχει κάποιες εξαιρέσεις;
4) Άλλο.
Το βρίσκω καλή συμβουλή για οικονομικά θέματα. Τα σεξοσχεσιακά είναι Φαρ Ουέστ.
Though this be madness, yet there is method in 't

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2020, 15:26

AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:16
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:05
AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 14:59


Οχι απαραίτητα. Αλλά μπορεί μερικές φορές να κάνω και χαβαλέ. Η άλλη είναι πάντα σοβαρη.
Την ώρα του σεξ; δηλαδή την ώρα του σεξ;
Ναι. Ας πούμε όταν έκανα τρίο με έναν άλλο, λέγαμε χαζά και γελούσαμε, ενώ η τύπισσα ήταν σοβαρή.
Δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως περίεργο να λες μαλακίες και να γελάς την ώρα του σεξ. Άλλο να συμβεί κάτι αστείο και να γελάσω πχ να του πέσει* , κι άλλο να κάνουμε χαβαλέ για να γελάσουμε.


* αστειευομαι
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2020, 15:28

Δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις σας. Θα προτιμούσα μια ψυχολογική προσέγγιση.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2020, 15:43

Προς εσένα πρέπει να γίνει η ψυχολογική προσέγγιση. Δεν είναι λογικό να κάνεις χαβαλέ για να γελάς την ώρα του σεξ. Μήπως έρχεσαι σε αμηχανία;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ομελέτιος Δανιμαρκίας
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2020, 17:04

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ομελέτιος Δανιμαρκίας » 03 Αύγ 2020, 15:44

AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:28
Δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις σας. Θα προτιμούσα μια ψυχολογική προσέγγιση.
Ε, ή τρακ ή φάση δεν θα σας ξαναδεί ποτέ στη ζωή της και χέστηκε να κάνει και χιούμορ ίσως (?)
Though this be madness, yet there is method in 't

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19511
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 03 Αύγ 2020, 15:46

Εμένα πάντως δεν μου αρέσει η ομιλία γενικώς κατά την διάρκεια του σεξ. Νιώθω ότι αφαιρεί από την ένταση αλλά γούστα είναι αυτά, υπάρχουν άλλοι και άλλες που 'χτίζουν' ένταση με διάφορα λεκτικά παιχνίδια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2020, 16:02

Ομελέτιος Δανιμαρκίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:44
AlienWay έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:28
Δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις σας. Θα προτιμούσα μια ψυχολογική προσέγγιση.
Ε, ή τρακ ή φάση δεν θα σας ξαναδεί ποτέ στη ζωή της και χέστηκε να κάνει και χιούμορ ίσως (?)
Ισως...
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2020, 18:05

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:31
Ερώτηση αποκλειστικά προς γυναίκες:
είχα γράψει, μόνο άνδρες απάντησαν. Ειλικρινά με απασχολεί πολύ το να είναι οι γυναίκες γύρω μου ευχαριστημένες από την πάρτη μου (και δεν εννοώ μόνο σχέση, αλλά και μάνα, ξαδέρφες, φίλες... γι' αυτό χρησιμοποίησα πληθυντικό). Οι φεμινίστριες δηλώνουν ότι κόπτονται υπέρ των γυναικών. Αν πίστευα ότι ο φεμινισμός κάνει τις γυναίκες γύρω μου πιο χαρούμενες απ' ότι η "πατριαρχία" θα τον ακολουθούσα κατά γράμμα. Πιστεύω όμως ότι αν έβαζες τον παγκόσμιο μέσο όρο γυναικών να απαντήσει ειλικρινά αν θα προτιμούσαν μία "πατριαρχική" ή μία φεμινιστική κοινωνία, η συντριπτική πλειονότητα θα διάλεγε την πρώτη. Γι' αυτό σας ρωτάω συνέχεια για φεμινιστικά θέματα. Θέλω να δω κατά πόσον ο φεμινισμός εκφράζει την πλειονότητα των γυναικών ή μια ισχνή -της τάξης του 1% παγκοσμίως και αν- μειονότητα από ψωνισμένες, νέες γκόμενες που θεωρούν ότι η δική τους, προσωπική θεώρηση της ελεύθερης ευτυχίας είναι τόσο σημαντική που αξίζει να θυσιαστεί το υπόλοιπο 99% για να την αποκτήσουν.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2020, 18:11

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 18:05
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:31
Ερώτηση αποκλειστικά προς γυναίκες:
είχα γράψει, μόνο άνδρες απάντησαν. Ειλικρινά με απασχολεί πολύ το να είναι οι γυναίκες γύρω μου ευχαριστημένες από την πάρτη μου (και δεν εννοώ μόνο σχέση, αλλά και μάνα, ξαδέρφες, φίλες... γι' αυτό χρησιμοποίησα πληθυντικό). Οι φεμινίστριες δηλώνουν ότι κόπτονται υπέρ των γυναικών. Αν πίστευα ότι ο φεμινισμός κάνει τις γυναίκες γύρω μου πιο χαρούμενες απ' ότι η "πατριαρχία" θα τον ακολουθούσα κατά γράμμα. Πιστεύω όμως ότι αν έβαζες τον παγκόσμιο μέσο όρο γυναικών να απαντήσει ειλικρινά αν θα προτιμούσαν μία "πατριαρχική" ή μία φεμινιστική κοινωνία, η συντριπτική πλειονότητα θα διάλεγε την πρώτη. Γι' αυτό σας ρωτάω συνέχεια για φεμινιστικά θέματα. Θέλω να δω κατά πόσον ο φεμινισμός εκφράζει την πλειονότητα των γυναικών ή μια ισχνή -της τάξης του 1% παγκοσμίως και αν- μειονότητα από ψωνισμένες, νέες γκόμενες που θεωρούν ότι η δική τους, προσωπική θεώρηση της ελεύθερης ευτυχίας είναι τόσο σημαντική που αξίζει να θυσιαστεί το υπόλοιπο 99% για να την αποκτήσουν.
Δηλαδή; να πεις στις γυναίκες τι θέλετε να είστε σπιτια σας να σας φροντίζει ο άντρας και να ειστε υπό την προστασία του(με ότι αυτό συνεπάγεται) ή να ειστε από μόνες σας ανεξαρτητες χωρίς την ανάγκη του προστάτη άντρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) θα σου απαντούσαν οι περισσότερες το πρώτο;
Επίσης οι φεμινιστριες δεν νομίζω να σας δημιουργούν τέτοιου είδους προβλήματα. Αντιθέτως η πατριαρχία ναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2020, 19:20

Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 18:11
Δηλαδή; να πεις στις γυναίκες τι θέλετε να είστε σπιτια σας να σας φροντίζει ο άντρας και να ειστε υπό την προστασία του(με ότι αυτό συνεπάγεται) ή να ειστε από μόνες σας ανεξαρτητες χωρίς την ανάγκη του προστάτη άντρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) θα σου απαντούσαν οι περισσότερες το πρώτο;
Επίσης οι φεμινιστριες δεν νομίζω να σας δημιουργούν τέτοιου είδους προβλήματα. Αντιθέτως η πατριαρχία ναι.
Θέλω να πω ότι η τύπισσα που έχει το προνόμιο να φαντασιώνεται ψιλορεαλιστικά ότι θα γίνει η επόμενη πρόεδρος της microsoft δεν γουστάρει την "πατριαρχία" και τον σεξισμό γιατί πράγματι την εμποδίζουν να διεκπεραιώσει τον στόχο της. Η ανειδίκευτη ανύπαντρη μητέρα όμως που παίρνει περισσότερα τιπς επειδή έχει ωραία βυζιά, άσχετα που το σερβις της είναι ψιλοσκατά επειδή έχει δύσκολη περίοδο (όταν λέμε "περίοδο" εννοούμε την βιολογική φάση που περνούν οι γυναίκες μια εβδομάδα τον μήνα, όχι ότι απλά τραβάει ζόρια), μια χαρά ευγνώμων είναι και στην πατριαρχία και στον σεξισμό και στην κουλτούρα του βιασμού άμα λάχει.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2020, 19:33

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 19:20
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 18:11
Δηλαδή; να πεις στις γυναίκες τι θέλετε να είστε σπιτια σας να σας φροντίζει ο άντρας και να ειστε υπό την προστασία του(με ότι αυτό συνεπάγεται) ή να ειστε από μόνες σας ανεξαρτητες χωρίς την ανάγκη του προστάτη άντρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) θα σου απαντούσαν οι περισσότερες το πρώτο;
Επίσης οι φεμινιστριες δεν νομίζω να σας δημιουργούν τέτοιου είδους προβλήματα. Αντιθέτως η πατριαρχία ναι.
Θέλω να πω ότι η τύπισσα που έχει το προνόμιο να φαντασιώνεται ψιλορεαλιστικά ότι θα γίνει η επόμενη πρόεδρος της microsoft δεν γουστάρει την "πατριαρχία" και τον σεξισμό γιατί πράγματι την εμποδίζουν να διεκπεραιώσει τον στόχο της. Η ανειδίκευτη ανύπαντρη μητέρα όμως που παίρνει περισσότερα τιπς επειδή έχει ωραία βυζιά, άσχετα που το σερβις της είναι ψιλοσκατά επειδή έχει δύσκολη περίοδο (όταν λέμε "περίοδο" εννοούμε την βιολογική φάση που περνούν οι γυναίκες μια εβδομάδα τον μήνα, όχι ότι απλά τραβάει ζόρια), μια χαρά ευγνώμων είναι και στην πατριαρχία και στον σεξισμό και στην κουλτούρα του βιασμού άμα λάχει.
Το πρόβλημα που σου δημιουργεί λοιπόν η πατριαρχία εσένα σαν άντρα είναι ότι για να σε θέλει μια γυναίκα σαν το παράδειγμα που ανέφερες της σερβιτόρας που όπως λες την βολεύει η πατριαρχία είναι πως θα πρέπει να είσαι " ικανός " να της προσφέρεις αυτή την ασφάλεια που χρειαζεται. Εμφανισιακά, οικονομικά, εργασιακά κτλ. Πράγμα που αυτόματα σε βάζει σε θέση μειονεκτική ή πλεονεκτική. (οχι εσένα προσωπικά)
Απο την άλλη εάν η συγκεκριμένη έπαιρνε τα τιπς χωρίς να χρειάζεται να δείχνει τα ωραία της βυζιά αλλά για το χαμόγελο και την καλή της εξυπηρέτηση ή ακόμα καλύτερα αν ο μισθός της ήταν αξιολογος και δεν χρειαζόταν να είναι στο έλεος των τιπς του κάθε χλεμπουρα που θέλει να δει βυζιά για να αφήσει τιπς και άρα να νιώσει πιο αντρουά, δεν θα ασπαζοταν την βολή της πατριαρχίας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 03 Αύγ 2020, 19:35

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 19:20
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 18:11
Δηλαδή; να πεις στις γυναίκες τι θέλετε να είστε σπιτια σας να σας φροντίζει ο άντρας και να ειστε υπό την προστασία του(με ότι αυτό συνεπάγεται) ή να ειστε από μόνες σας ανεξαρτητες χωρίς την ανάγκη του προστάτη άντρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) θα σου απαντούσαν οι περισσότερες το πρώτο;
Επίσης οι φεμινιστριες δεν νομίζω να σας δημιουργούν τέτοιου είδους προβλήματα. Αντιθέτως η πατριαρχία ναι.
Θέλω να πω ότι η τύπισσα που έχει το προνόμιο να φαντασιώνεται ψιλορεαλιστικά ότι θα γίνει η επόμενη πρόεδρος της microsoft δεν γουστάρει την "πατριαρχία" και τον σεξισμό γιατί πράγματι την εμποδίζουν να διεκπεραιώσει τον στόχο της. Η ανειδίκευτη ανύπαντρη μητέρα όμως που παίρνει περισσότερα τιπς επειδή έχει ωραία βυζιά, άσχετα που το σερβις της είναι ψιλοσκατά επειδή έχει δύσκολη περίοδο (όταν λέμε "περίοδο" εννοούμε την βιολογική φάση που περνούν οι γυναίκες μια εβδομάδα τον μήνα, όχι ότι απλά τραβάει ζόρια), μια χαρά ευγνώμων είναι και στην πατριαρχία και στον σεξισμό και στην κουλτούρα του βιασμού άμα λάχει.
με λιγα λογια το συστημα που ολοι εχουμε ονοματισει :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2020, 19:45

Naida έγραψε:
03 Αύγ 2020, 19:33
Το πρόβλημα που σου δημιουργεί λοιπόν η πατριαρχία εσένα σαν άντρα είναι ότι για να σε θέλει μια γυναίκα σαν το παράδειγμα που ανέφερες της σερβιτόρας που όπως λες την βολεύει η πατριαρχία είναι πως θα πρέπει να είσαι " ικανός " να της προσφέρεις αυτή την ασφάλεια που χρειαζεται. Εμφανισιακά, οικονομικά, εργασιακά κτλ.
Απο την άλλη εάν η συγκεκριμένη έπαιρνε τα τιπς χωρίς να χρειάζεται να δείχνει τα ωραία της βυζιά αλλά για το χαμόγελο και την καλή της εξυπηρέτηση ή ακόμα καλύτερα αν ο μισθός της ήταν αξιολογος και δεν χρειαζόταν να είναι στο έλεος των τιπς του κάθε χλεμπουρα που θέλει να δει βυζιά για να αφήσει τιπς και άρα να νιώσει πιο αντρουά, δεν θα ασπαζοταν την βολή της πατριαρχίας.
Παίρνεις πολλά δεδομένα που δεν στα έδωσα. Εμένα δεν μου προκαλούνται τέτοια προβλήματα για διάφορους λόγους.
Στον κομμουνισμό δεν θα είχε καμιά υποχρέωση να διαγωνιστεί στην καπιταλιστική αρένα, μάνα πράμα. Δεδομένου όμως ότι έχουμε καπιταλισμό, όταν πρέπει να βγάλει το γάλα των παιδιών της και βυζί θα δείξει, και κώλο θα δώσει και θα μισήσει ένα σύστημα που θα της στερήσει αυτή την ευκαιρία (εκτός από τον κομμουνισμό που δεν χρειάζεται καν να μπει σε τέτοια τριπάκια).

Άλλο παράδειγμα: στην πατριαρχική κοινωνία αν δω μία γυναίκα στο λεωφορείο οφείλω να σηκωθώ για να κάτσει. Σε μία κοινωνία ισότητας όμως δεν πα να φορά δωδεκάποντα; τα διάλεξε, οπότε αφού πρόλαβα την θέση ας υποφέρει. Και το πάω πάλι στην δύσκολη περίοδο, για να με σηκώσει θα πρέπει να έρθει στα ίσια να μου πει "έχω περίοδο, υποφέρω, μπορώ να καθίσω εδώ που κάθεσαι;" αλλιώς θα θεωρήσω ότι είναι ίση με έναν άνδρα που το ζητάει. Αν σηκωθώ βέβαια σε αυτή την περίπτωση είναι επειδή είμαι γαμώ τα παιδιά και δεν θέλω να υποφέρει ο συνάνθρωπός μου, βάση της ισότητας θα έπρεπε να της πω "ας κλεινόσουν σπίτι σου, αφού την πρόλαβα είναι δική μου και τράβα και γαμήσου, μόνο σε έγκυες, γριές, γέρους, ανάπηρους κι ανάπηρες θα την παραχωρούσα. Εσύ ας έμενες σπίτι σου αν δεν αντέχεις".
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2020, 19:54

Αλλά ας πάρουμε πιο απλά παραδείγματα σαν αυτό που ήταν η αρχή.
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:31
Θα είσαστε διατεθειμένες να οφείλετε να εκφράσετε ενθουσιωδώς ότι θέλετε σεξ για να το κάνετε;
Πάρε όλο τον κόσμο, όλες τις κουλτούρες, από τα μακρινά χωριά της Ηπείρου μέχρι την Κίνα, πιστεύεις ότι η πλειονότητα των περιπτώσεων θα απαντούσε "ναι";.
Εγώ θεωρώ ότι αυτή η διδαχή, αν υφίστατο, θα βοηθούσε κυρίως τους άνδρες. Δεν θα χρειαζόταν να λύσουμε διαφορικές εξισώσεις μετά από κάθε απάντηση γυναίκας. Θα μέναμε στο ¨ναι = ναι" και "ό,τι δεν είναι ναι = όχι, πάμε παρακάτω".
Πολλή λιγότερη καούρα στον εγκέφαλό μας. Θεωρείς όμως ότι οι γυναίκες αυτό είναι που θα ήθελαν; Όχι από τον εαυτό σου, κρίνε από όσες ξέρεις γύρω σου. Εγώ πιστεύω πως αυτό το αδιαπραγμάτευτο "ΌΧΙ" σπάνια θα ψήνονταν να το δώσουν
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών