Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γραφικός

Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 13 Μαρ 2019, 17:26

Πολλές φορές άντρες και γυναίκες δεν καταλαβαινόμαστε. Εδώ οι μεν θα ρωτούν τους/τις δε για απορίες που προκύπτουν και δεν βρίσκεται ποτέ η ευκαιρία να τις λύσουν.

Ερωτήσεις προς γυναίκες:
Θεωρείτε ότι η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τις γυναίκες άδικα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν ναι θεωρείτε ότι δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν θεωρείτε ότι υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να είσαι γυναίκα, θα ήσασταν διατεθειμένες να τα θυσιάσετε προκειμένου να έχουμε μία τελείως μη σεξιστική κοινωνία που το φύλο κάποιου δεν θα καθορίζει καθόλου ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις του;

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 14 Μαρ 2019, 00:22

Ερωτήσεις unisex δεν μπορούμε να κάνουμε;
Όπως: Ποια είναι η καλύτερη στάση στο σεξ; Να πληκτρολογείς με το αριστερό ή κανονικά με το δεξί;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 09:38

γιατι γκρινιαζετε; αφου δε φερνει αποτελεσμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Μαρ 2019, 09:52

Γραφικός έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:26
Πολλές φορές άντρες και γυναίκες δεν καταλαβαινόμαστε. Εδώ οι μεν θα ρωτούν τους/τις δε για απορίες που προκύπτουν και δεν βρίσκεται ποτέ η ευκαιρία να τις λύσουν.

Ερωτήσεις προς γυναίκες:
Θεωρείτε ότι η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τις γυναίκες άδικα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν ναι θεωρείτε ότι δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν θεωρείτε ότι υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να είσαι γυναίκα, θα ήσασταν διατεθειμένες να τα θυσιάσετε προκειμένου να έχουμε μία τελείως μη σεξιστική κοινωνία που το φύλο κάποιου δεν θα καθορίζει καθόλου ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις του;
Ποιος είπε οτι η συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών έχει πρόβλημα σε μια σεξιστικη κοινωνία ;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 10:01

Γραφικός έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:26
Πολλές φορές άντρες και γυναίκες δεν καταλαβαινόμαστε. Εδώ οι μεν θα ρωτούν τους/τις δε για απορίες που προκύπτουν και δεν βρίσκεται ποτέ η ευκαιρία να τις λύσουν.

Ερωτήσεις προς γυναίκες:
Θεωρείτε ότι η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τις γυναίκες άδικα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν ναι θεωρείτε ότι δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν θεωρείτε ότι υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να είσαι γυναίκα, θα ήσασταν διατεθειμένες να τα θυσιάσετε προκειμένου να έχουμε μία τελείως μη σεξιστική κοινωνία που το φύλο κάποιου δεν θα καθορίζει καθόλου ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις του;
Ναι
Όχι
Ναι
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 11:41

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:01
Ναι
Μια φορά πάντως που είχα προτείνει να γίνουν δυο λίστες με όλες τις δουλειές (ανδρικές και γυναικείες) σε ένα σπίτι και να εναλλάσσονται μεταξύ άνδρα και γυναίκας, έτσι ώστε όλες να πηγαίνουν και στους δυο, είχες πει ότι δεν σε έψηνε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 12:05

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 11:41
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:01
Ναι
Μια φορά πάντως που είχα προτείνει να γίνουν δυο λίστες με όλες τις δουλειές (ανδρικές και γυναικείες) σε ένα σπίτι και να εναλλάσσονται μεταξύ άνδρα και γυναίκας, έτσι ώστε όλες να πηγαίνουν και στους δυο, είχες πει ότι δεν σε έψηνε.
Δε με έψηνε να χωρίζονται οι δουλειές στα δύο; Ή να πηγαίνουν εναλλάξ; Περίεργο μου φαίνεται. Αν και γενικότερα δεν μ' αρέσει να ανακατεύονται στο νοικοκυριό μου άλλοι να μου αλλάζουν θέσεις στα πράγματα κτλ. Ίσως γι' αυτό.
Αλλά ποιες είναι οι αντρικές δουλειές σ' ένα σπίτι; Να κατεβάσει τα σκουπίδια ; Ή να πάει σούπερ μάρκετ;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μαρ 2019, 12:09

Είναι αλήθεια ότι δεν έχετε συνείδηση αλλά είστε απλά αυτόματα που κάνουν πολύ πειστικά τις σχετικές κινήσεις;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 12:15

foscilis έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:09
Είναι αλήθεια ότι δεν έχετε συνείδηση αλλά είστε απλά αυτόματα που κάνουν πολύ πειστικά τις σχετικές κινήσεις;
Σε τι αναφέρεσαι; :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μαρ 2019, 12:17

foscilis έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:09
Είναι αλήθεια ότι δεν έχετε συνείδηση αλλά είστε απλά αυτόματα που κάνουν πολύ πειστικά τις σχετικές κινήσεις;
:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Μαρ 2019, 12:34

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:05
Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 11:41
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:01
Ναι
Μια φορά πάντως που είχα προτείνει να γίνουν δυο λίστες με όλες τις δουλειές (ανδρικές και γυναικείες) σε ένα σπίτι και να εναλλάσσονται μεταξύ άνδρα και γυναίκας, έτσι ώστε όλες να πηγαίνουν και στους δυο, είχες πει ότι δεν σε έψηνε.
Δε με έψηνε να χωρίζονται οι δουλειές στα δύο; Ή να πηγαίνουν εναλλάξ; Περίεργο μου φαίνεται. Αν και γενικότερα δεν μ' αρέσει να ανακατεύονται στο νοικοκυριό μου άλλοι να μου αλλάζουν θέσεις στα πράγματα κτλ. Ίσως γι' αυτό.
Αλλά ποιες είναι οι αντρικές δουλειές σ' ένα σπίτι; Να κατεβάσει τα σκουπίδια ; Ή να πάει σούπερ μάρκετ;
Χειρισμός τηλεκοντρόλ, ρύθμιση σύνδεσης οθόνης με νέες τεχνολογίες στρημινγκ περιεχομένου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 12:36

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:34
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:05
Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 11:41


Μια φορά πάντως που είχα προτείνει να γίνουν δυο λίστες με όλες τις δουλειές (ανδρικές και γυναικείες) σε ένα σπίτι και να εναλλάσσονται μεταξύ άνδρα και γυναίκας, έτσι ώστε όλες να πηγαίνουν και στους δυο, είχες πει ότι δεν σε έψηνε.
Δε με έψηνε να χωρίζονται οι δουλειές στα δύο; Ή να πηγαίνουν εναλλάξ; Περίεργο μου φαίνεται. Αν και γενικότερα δεν μ' αρέσει να ανακατεύονται στο νοικοκυριό μου άλλοι να μου αλλάζουν θέσεις στα πράγματα κτλ. Ίσως γι' αυτό.
Αλλά ποιες είναι οι αντρικές δουλειές σ' ένα σπίτι; Να κατεβάσει τα σκουπίδια ; Ή να πάει σούπερ μάρκετ;
Χειρισμός τηλεκοντρόλ, ρύθμιση σύνδεσης οθόνης με νέες τεχνολογίες στρημινγκ περιεχομένου.
Ε εντάξει αυτές είναι βαριές δουλειές :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 12:46

την τρίτη έγιναν 2 περιστατικά, ένα σε εμένα και ένα σε φίλο που αρχίζουν και μου βάζουν σκέψεις οτι μήπως έχει δίκιο ο Αγις σε κάποια απο αυτά που λέει.

Πρώτο περιστατικό δικό μου. Μπαίνω γυμναστήριο, πίσω μου μια κοπέλα, όπως μπαίνω κρατάω την πόρτα να μπει και αυτή, μπαίνει δε λέει ουτε ευχαριστώ, λέω μέσα μου καλό ζώον είναι. Μετα απο κανένα μισάωρο έρχεται εκει που έκανα πεκ ντεκ και μου λεει ένα "ξέρεις έχω σχέση, δε με ενδιαφέρει να κάνω κάτι με κανέναν άλλο", την κοιτάζω, κάνω το σταυρο μου και φεύγω χωρίς να πω τίποτα.

Δευτερο περιστατικό, φίλος χώρισε πριν εναμισο χρόνο περίπου. Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3, το φιλαράκι εδω και κανένα τετράμηνο έχει κανει και αυτό μια σχέση. Η εν λόγω πρώην έμαθε οτι ο τυπος έχει κάνει μια σχέση και τα πάει πολύ καλά, τον παίρνει τηλ την καθαροδευτέρα(κακώς το σήκωσε, του το είπα) και μετά απο τα κλασσικά "τι κάνεις, καλα ειμαι, κλπ" άρχισε να του τα χώνει με αποθέωση όταν του πέταξε ένα πολύ ωραίο, επειδή δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε θα τα μεταφέρω στο περίπου
"Περίμενα οτι αφου σε χώρισα θα κοιτάξεις πιο γρήγορα να βρεις ένα σπίτι και μετά να έρθεις να μου πεις, αγαπη μου ελα στο σπίτι μας, τα κατάφερα, αντι αυτου εσυ δεν έκανες καμια κίνηση και κοίταξες να βρεις άλλη", σε απάντηση του φιλου "τι λες κοπέλα μου δε με παράτησες και άρχισες να γαμιέσαι δεξια και αριστερά" η εν λόγω είπε "Μα αφού ειχαμε χωρίσει". Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να το παίξει σα κλαμένο κουτάβι και μόλις συναντηθουν να τη φτύσει στα μούτρα και να φύγει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μαρ 2019, 12:48

σου έχω πει μην πατάς δυτικά του Κηφισσού εκτός αν θες να πετάξεις τίποτα σκουπίδια. Εκεί εσύ.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 12:52

κανένα απο τα δύο περιστατικά δεν εξελίχθηκε στη δυτική όχθη. Το πρώτο έγινε στα βόρεια και το δεύτερο στα νότια.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών