O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Ιστορίες ή θρύλοι, συνήθως φανταστικών γεγονότων ευρέως διαδεδομένων, που στηρίζονται ή όχι σε πραγματικά γεγονότα.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 05 Αύγ 2018, 02:29

sharp έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:10
πρέπει να ζει ακόμη
Μόνο με cryogenics.
Ο Ωνάσης είναι ένας που έχει καταψυχθεί. Στο στάδιο που βρισκόταν η τεχνολογία της καταψύξεως όταν πέθανε, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι μπορούν να τον ξυπνήσουν, αλλά το έκαναν εν πάσει περιπτώσει. Κανονικά πρέπει να τον ξυπνήσουν όταν η επιστήμη έχει στα χέρια της το φάρμακο για την αρρώστεια από την οποία έπασχε (υπάρχει ο ιατρικός φάκελος του βέβαια). Εάν δε ξυπνήσει θα είναι σαν να μην πέρασε γι αυτόν ούτε μισό δευτερόλεπτο. Εμένα μου έκαναν εγχείριση που κράτησε τρισήμιση ώρες. Πριν από την εγχείριση με πασπάτευαν με τα πιεσόμετρα, καρδιοπουλσόμετρα για τρία τέταρτα και στο τέλος μου έβαλαν μία ένεση στην πλάτη. Το αμέσως επόμενο κλάσμα δευτερολέπτου -για μένα- είδα έναν γιατρό από πάνω μου να μου λέει "ξυπνήσατε, αναπνεύστε βαθειά τώρα". Μετά είδα και το ρολόϊ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Αύγ 2018, 02:31

wooded glade έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:29
sharp έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:10
πρέπει να ζει ακόμη
Μόνο με cryogenics.
Ο Ωνάσης είναι ένας που έχει καταψυχθεί. Στο στάδιο που βρισκόταν η τεχνολογία της καταψύξεως όταν πέθανε, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι μπορούν να τον ξυπνήσουν, αλλά το έκαναν εν πάσει περιπτώσει. Κανονικά πρέπει να τον ξυπνήσουν όταν η επιστήμη έχει στα χέρια της το φάρμακο για την αρρώστεια από την οποία έπασχε (υπάρχει ο ιατρικός φάκελος του βέβαια). Εάν δε ξυπνήσει θα είναι σαν να μην πέρασε γι αυτόν ούτε μισό δευτερόλεπτο. Εμένα μου έκαναν εγχείριση που κράτησε τρισήμιση ώρες. Πριν από την εγχείριση με πασπάτευαν με τα πιεσόμετρα, καρδιοπουλσόμετρα για τρία τέταρτα και στο τέλος μου έβαλαν μία ένεση στην πλάτη. Το αμέσως επόμενο κλάσμα δευτερολέπτου -για μένα- είδα έναν γιατρό από πάνω μου να μου λέει "ξυπνήσατε, αναπνεύστε βαθειά τώρα". Μετά είδα και το ρολόϊ.
Δεν νομίζω ναταν το ίδιο αμα σε ξύπναγαν μετά από 100 χρόνια.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 05 Αύγ 2018, 02:33

sharp έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:31
wooded glade έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:29
sharp έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:10
πρέπει να ζει ακόμη
Μόνο με cryogenics.
Ο Ωνάσης είναι ένας που έχει καταψυχθεί. Στο στάδιο που βρισκόταν η τεχνολογία της καταψύξεως όταν πέθανε, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι μπορούν να τον ξυπνήσουν, αλλά το έκαναν εν πάσει περιπτώσει. Κανονικά πρέπει να τον ξυπνήσουν όταν η επιστήμη έχει στα χέρια της το φάρμακο για την αρρώστεια από την οποία έπασχε (υπάρχει ο ιατρικός φάκελος του βέβαια). Εάν δε ξυπνήσει θα είναι σαν να μην πέρασε γι αυτόν ούτε μισό δευτερόλεπτο. Εμένα μου έκαναν εγχείριση που κράτησε τρισήμιση ώρες. Πριν από την εγχείριση με πασπάτευαν με τα πιεσόμετρα, καρδιοπουλσόμετρα για τρία τέταρτα και στο τέλος μου έβαλαν μία ένεση στην πλάτη. Το αμέσως επόμενο κλάσμα δευτερολέπτου -για μένα- είδα έναν γιατρό από πάνω μου να μου λέει "ξυπνήσατε, αναπνεύστε βαθειά τώρα". Μετά είδα και το ρολόϊ.
Δεν νομίζω ναταν το ίδιο αμα σε ξύπναγαν μετά από 100 χρόνια.
Γιατί ; Ακριβώς το ίδιο θα ήταν. Και μετά από 200.
Το αναισθητικό ναρκώνει τα πάντα, και τα όνειρα.
Έχω ξανακάνει, κρεατάκια. Εκεί μου βάλανε ένα ελαφρό φαίνεται, με μάσκα όχι με ένεση και έβλεπα συνέχεια όνειρα, ότι έτρεχα με ένα αυτοκίνητο σε ένα μεγάλο δρόμο. Πόναγα κιόλας στο όνειρο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 05 Αύγ 2018, 15:15

Κατεφυγε στο Σουδαν οπου λατρευεται ακομα απο τους ιθαγενεις.

Εικόνα
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 14 Αύγ 2018, 18:27

alekhine έγραψε:
14 Ιουν 2018, 10:55
ρε μλκς ημαρτον με τα hoax του καθε χιτλεροκαμμενου
ο αλλος χτες εβαλε αρθρο που "αποδεικνυει" οτι δεν ειναι ρατσισμος να θεωρεις την λευκη φυλη ανωτερη
ρε φιλε εσυ δεν πιστευεις οτι εισαι ανωτερος απο γυφτο;
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Αύγ 2018, 19:38

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
14 Αύγ 2018, 18:27
alekhine έγραψε:
14 Ιουν 2018, 10:55
ρε μλκς ημαρτον με τα hoax του καθε χιτλεροκαμμενου
ο αλλος χτες εβαλε αρθρο που "αποδεικνυει" οτι δεν ειναι ρατσισμος να θεωρεις την λευκη φυλη ανωτερη
ρε φιλε εσυ δεν πιστευεις οτι εισαι ανωτερος απο γυφτο;
Φυλετικά ή πολιτισμικά;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 14 Αύγ 2018, 21:16

wooded glade έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:29
sharp έγραψε:
05 Αύγ 2018, 02:10
πρέπει να ζει ακόμη
Μόνο με cryogenics.
Ο Ωνάσης είναι ένας που έχει καταψυχθεί. Στο στάδιο που βρισκόταν η τεχνολογία της καταψύξεως όταν πέθανε, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι μπορούν να τον ξυπνήσουν, αλλά το έκαναν εν πάσει περιπτώσει. Κανονικά πρέπει να τον ξυπνήσουν όταν η επιστήμη έχει στα χέρια της το φάρμακο για την αρρώστεια από την οποία έπασχε (υπάρχει ο ιατρικός φάκελος του βέβαια). Εάν δε ξυπνήσει θα είναι σαν να μην πέρασε γι αυτόν ούτε μισό δευτερόλεπτο. Εμένα μου έκαναν εγχείριση που κράτησε τρισήμιση ώρες. Πριν από την εγχείριση με πασπάτευαν με τα πιεσόμετρα, καρδιοπουλσόμετρα για τρία τέταρτα και στο τέλος μου έβαλαν μία ένεση στην πλάτη. Το αμέσως επόμενο κλάσμα δευτερολέπτου -για μένα- είδα έναν γιατρό από πάνω μου να μου λέει "ξυπνήσατε, αναπνεύστε βαθειά τώρα". Μετά είδα και το ρολόϊ.
εγω ειχα βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου οτι δεν θα κοιμομουν μολις μου καναν την ενεση απο τον πηχη που ειχαν ηδη μια στροφιγγα.
δεν αντεξα και ανοιγοκλησα τα ματια μου για 3 το πολυ δευτερολεπτα πριν κοιμηθω. ακομα δεν μπορω να το πιστεψω ποσο γρηγορα διαχεθηκε το υπνωτικο στο σωμα μου και κοιμηθηκα τοσο γρηγορα

Άβαταρ μέλους
Jafar
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 23 Ιουν 2018, 14:20
Phorum.gr user: Jafar
Τοποθεσία: Βέροια

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jafar » 20 Σεπ 2018, 17:39

Είχα δει ένα ντοκιμαντέρ που έδειχνε κάποιους υπαλλήλους ενός ξενοδοχείου στην Αργεντινή που επέμεναν ότι είχε έρθει εκεί ο Χίτλερ μετά τον πόλεμο. Επέμεναν και πολύ μάλιστα. Στο YouTube το είχα δει, αν το βρει κάποιος ας το παραθέσει. Πιστεύω όμως ότι δεν κατέφυγε εκεί στην πραγματικότητα, μου μοιάζει δύσκολο με τα μέχρι τώρα δεδομένα.
Facta, non verba

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 20 Σεπ 2018, 17:54

H Xανα Ράιτς με τον Φον Γκραιμ πηγαν να παρουν το Χιτλερ.
Ο 2ος τραυματιστηκε κι εφυγαν οι αλλοι με ενα εκπαιδευτικο.
Για τα υπολοιπα φροντισε το Βατικανο.

Μια ερωτηση προς τους μη συνωμοσιολογους:
Ο Γκεμπελς με τη Μαγδα πεθαναν με τον ιδιο ακριβως τροπο που μας λενε για το Χιτλερ,
στο ιδιο ακριβως σημειο, με διαφορα ωρων.
Για τον Γκεμπελς υπαρχουν 800 περ. φωτογραφιες + βιντεο με τα καμμενα πτωματα και τα νεκρα παιδια τους.
Γιατι δεν υπαρχει τιποτα απο το Χιτλερ?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Σεπ 2018, 00:56

akirav έγραψε:
20 Σεπ 2018, 17:54
H Xανα Ράιτς με τον Φον Γκραιμ πηγαν να παρουν το Χιτλερ.
Ο 2ος τραυματιστηκε κι εφυγαν οι αλλοι με ενα εκπαιδευτικο.
Για τα υπολοιπα φροντισε το Βατικανο.

Μια ερωτηση προς τους μη συνωμοσιολογους:
Ο Γκεμπελς με τη Μαγδα πεθαναν με τον ιδιο ακριβως τροπο που μας λενε για το Χιτλερ,
στο ιδιο ακριβως σημειο, με διαφορα ωρων.
Για τον Γκεμπελς υπαρχουν 800 περ. φωτογραφιες + βιντεο με τα καμμενα πτωματα και τα νεκρα παιδια τους.
Γιατι δεν υπαρχει τιποτα απο το Χιτλερ?
Η Ράϊτς δεν πήγε Νυρεμβέργη. Συνέχισε να πετάει σαν stunt pilot μέχρι το 1961 που πέθανε. Την έχει και μία συνέντευξη το youtube που δηλώνει ακραιφνώς ναζού.
Υπήρχαν πολλοί τρόποι να δραπετεύσει από το μπούνκερ. Τους εξηγώ παραπάνω αλλά και δεν ξέρω τι πράγματι έγινε διότι εξαρτάται και από το ψυχογράφημα του ατόμου που επίσης είναι άγνωστο σε μας.
Το σίγουρο είναι ότι Χίτλερ χωρίς comeback in politics δεν νοείται. Αν επέζησε τότε ο πονηρώτατος Περόν ήταν αυτός που του το ξέκοψε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Σεπ 2018, 00:59

Jafar έγραψε:
20 Σεπ 2018, 17:39
Είχα δει ένα ντοκιμαντέρ που έδειχνε κάποιους υπαλλήλους ενός ξενοδοχείου στην Αργεντινή που επέμεναν ότι είχε έρθει εκεί ο Χίτλερ μετά τον πόλεμο. Επέμεναν και πολύ μάλιστα. Στο YouTube το είχα δει, αν το βρει κάποιος ας το παραθέσει. Πιστεύω όμως ότι δεν κατέφυγε εκεί στην πραγματικότητα, μου μοιάζει δύσκολο με τα μέχρι τώρα δεδομένα.
Οι Αργεντίνοι είναι και ψεύτες.
Είχαν δείξει και μιά γριά σε μιά λαϊκή πολυκατοικία που έλεγε "να σε μας έμενε ο Μπόρμαν, σ' αυτό το καρεκλάκι καθόταν και του έφερνα τον καφέ του". Αλλά ο Μπόρμαν σκοτώθηκε έξω από την καγκελαρία και έχει πιστοποιηθεί μέσω DNA.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 22 Σεπ 2018, 10:19

O ταφος του Μπορμαν ειναι σε ζουγκλα στην Αργεντινη
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Σεπ 2018, 10:29

akirav έγραψε:
22 Σεπ 2018, 10:19
O ταφος του Μπορμαν ειναι σε ζουγκλα στην Αργεντινη
Όχι.
Αυτός βγήκε από το μπούνκερ με σκοπό να δραπετεύσει, αλλά εκεί που πήγε μαζί με τη συνοδεία του να περάσουν ένα γεφυράκι δέχθηκαν βολές Ρωσικού πυροβολικού και σκοτώθηκαν όλοι και θάφτηκαν κάτω από ερείπια.
Κάποιοι επιζήσαντες είπαν αργότερα ότι εμείς τρέξαμε να φύγουμε και δεν είδαμε τι έγινε ο Μπόρμαν.
Βρέθηκαν όμως οι σκελετοί το 1980 νομίζω και με διασταύρωση DNA αποδείχτηκε ότι ήταν ο Μπόρμαν,
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 22 Σεπ 2018, 10:36

αμφιβαλλω πολυ εαν ο χιτλερ αποφασισε να κανει κατι διαφορετικο απο οτι ζητουσε απο τους στρατιωτες του.
ειναι σιγουρο οτι πεθανε στο τελος του πολεμου.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O Χίτλερ δεν αυτοκτόνησε, αλλά διέφυγε στην Αργεντινή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Σεπ 2018, 10:39

lolek1 έγραψε:
22 Σεπ 2018, 10:36
αμφιβαλλω πολυ εαν ο χιτλερ αποφασισε να κανει κατι διαφορετικο απο οτι ζητουσε απο τους στρατιωτες του.
ειναι σιγουρο οτι πεθανε στο τελος του πολεμου.
Αυτοκτόνησαν πολλοί νάζοι.
Γιατί όχι και ο Χίτλερ ;
Αλλά δεν είναι αποδεδειγμένο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αστικοί μύθοι και Παραδοσιακοί θρύλοι”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών