Ποσοι εχετε συναντησει......

Ιστορίες ή θρύλοι, συνήθως φανταστικών γεγονότων ευρέως διαδεδομένων, που στηρίζονται ή όχι σε πραγματικά γεγονότα.
Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 19 Δεκ 2020, 07:48

Jimmy81 έγραψε:
19 Δεκ 2020, 04:57
Παλιά που έκανα κανά μεροκάματο σε παλαιοβιβλιοπωλείο στο Μοναστηράκι έβλεπα συχνά έναν πολύ λεπτό τύπο με άσχημη φάτσα, γυαλιά και μπόλικη φαλάκρα να τσεκάρει τα βιβλία αλλά δεν αγόραζε τίποτα. Μια μέρα στεκόταν λίγο πιο έξω από το βιβλιοπωλείο και έτρωγε...σκέτη πράσινη πιπεριά! :o (την είχε πιάσει όπως δαγκώνεις το μήλο ένα πράγμα)

Κάποια στιγμή μέσα στο ίδιο έτος έτυχε να δω στο τηλεάστυ νομίζω ένα αφιέρωμα που έκανε ο Άδωνις στο βιβλιοπωλείο του στη Σόλωνος. Ε, λοιπόν στα πλάνα που έδειξε να'σου και ο παράξενος τυπάς με την τότε πιπεριά, να ξεφυλλίζει τα βιβλία του Μπουμπούκου. Προφανώς ο τυπάς-φρικιό έκανε βόλτες στα βιβλιοπωλεία της Αθήνας, διάβαζε αλλά δεν αγόραζε τίποτα, ένα βίτσιο που το είχαν κι άλλοι.

Στα highlights του παλαιοβιβλιοπωλείου ένας τσοντάκιας με τικ να φυσάει τον ώμο του. Έρχεται μια μέρα και μου λέει "έχετε καθόλου πριβατέ"? Μου πήρε λίγα δευτερόλεπτα να καταλάβω ότι εννοούσε τα πορνοπεριοδικά Private που είχαμε πολλά τότε.

Ωραίες εποχές. :lol:
Ιέλα Τζημ’, ο ΤΣΟΝΤΑΚΙΑΣ είμαι. Εκείνη την περίοδο είχα πάθει τέτοια παράκρουση με τον «Ψηλό», το καμάρι της λεβεντογέννας Κρήτης, που κόλλησα ακόμα και το «τικ» του!
Α, και δεν τα θυμάσαι καλά: «Λονδίνο 2001» σου ’χα ζητήσει, ούτε «Πριβατέ», ούτε «Προβατέ», ούτε «Τα νέα της Στρούγκας».
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 19 Δεκ 2020, 08:22

Cecily Anne έγραψε:
18 Δεκ 2020, 00:34
Χαοτικός έγραψε:
18 Δεκ 2020, 00:30
Εγώ είχα γνωρίσει μια πουτάνα που ήταν θύμα. Οι πελάτες της ήταν βιαστές! Το έκανε γιατί την απειλούσαν οι απαγωγείς της :e040:
Έχω συναντήσει ρωσίδα μετανάστρια, που πρόσεχε γιαγιά και ήταν Χημικός. Και ήταν όντως τουλ. σε γνώσεις είχε φουλ. που δεν δικαιολογούν γνώσεις σχολικές.
και εγώ αλβανή, η οποία ήταν καθηγήτρια αγγλικής φιλολογίας, είχε τελειώσει το πανεπιστήμιο του Ελμπασάν, και πρόσεχε την μητέρα μου. επειδή τα ελληνικά της δεν ήταν πολύ καλά, μιλούσαμε κυρίως αγγλικά.
πολύ καλή κυρία.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 19 Δεκ 2020, 17:25

Έχω δει τον Ρονάλντο με τη φανέλα της Καλαμάτας και τον Λιτμάνεν με εκείνη του ΠΑΣ Γιάννενα.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 19 Δεκ 2020, 19:25

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Δεκ 2020, 01:08
Ήμουν στα φανάρια, περνάω, περνάει ένας μαλάκας με κόκκινο και παραλίγο να με διεμβολισει. Του φωνάζω ΡΕΕΕΕΕ στραβός είσαι; Κατεβαίνει από το αμάξι, ήταν ο Στιβι Γουωντερ έκπληκτος. Μου λέει πως το ξερες;
:lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21303
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 19 Δεκ 2020, 21:45

Obi Wan Iakobi έγραψε:
19 Δεκ 2020, 19:25
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Δεκ 2020, 01:08
Ήμουν στα φανάρια, περνάω, περνάει ένας μαλάκας με κόκκινο και παραλίγο να με διεμβολισει. Του φωνάζω ΡΕΕΕΕΕ στραβός είσαι; Κατεβαίνει από το αμάξι, ήταν ο Στιβι Γουωντερ έκπληκτος. Μου λέει πως το ξερες;
:lol:
ξέρω τον τύπο στο άβατάρ σου
έχει σπουδάσει φιλοσοφία και ειδικεύεται στον Σωκράτη τον σοφό και τη ζωή του
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 19 Δεκ 2020, 21:55

Φίλος μου, συγχωρεμενος πλέον, μας έλεγε πως η γιαγιά του εκεί που κοιμόταν στα χωράφια , έπεσε ένα αστέρι δίπλα της και αυτή ξύπνησε και το έπιασε.

Μετά μας λέει με διδακτικο στυλ, ότι ξέρετε τα αστέρια δεν είναι τόσο μικρά όσο φαίνονται στον ουρανό. Είναι μεγαλύτερα, κάπου τόσα και μας άνοιξε τα χέρια του γύρω στο μισό μέτρο.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 19 Δεκ 2020, 22:57

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
19 Δεκ 2020, 21:45


ξέρω τον τύπο στο άβατάρ σου
έχει σπουδάσει φιλοσοφία και ειδικεύεται στον Σωκράτη τον σοφό και τη ζωή του
Αραποφιλοσοφος,ως γνωστον ο Σωκρατης ηταν μαυρος(οπως και η Θεα Αθηνα).
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 20 Δεκ 2020, 00:13

Prepon έγραψε:
19 Δεκ 2020, 21:55
Φίλος μου, συγχωρεμενος πλέον, μας έλεγε πως η γιαγιά του εκεί που κοιμόταν στα χωράφια , έπεσε ένα αστέρι δίπλα της και αυτή ξύπνησε και το έπιασε.

Μετά μας λέει με διδακτικο στυλ, ότι ξέρετε τα αστέρια δεν είναι τόσο μικρά όσο φαίνονται στον ουρανό. Είναι μεγαλύτερα, κάπου τόσα και μας άνοιξε τα χέρια του γύρω στο μισό μέτρο.


.

Τό αστέρι δέν τό πήρε στο σπίτι της μετά για φωτιστικό ;;;

Το άφησε στο χωράφι ;;;.... :p2:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 20 Δεκ 2020, 00:29

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
20 Δεκ 2020, 00:13
Prepon έγραψε:
19 Δεκ 2020, 21:55
Φίλος μου, συγχωρεμενος πλέον, μας έλεγε πως η γιαγιά του εκεί που κοιμόταν στα χωράφια , έπεσε ένα αστέρι δίπλα της και αυτή ξύπνησε και το έπιασε.

Μετά μας λέει με διδακτικο στυλ, ότι ξέρετε τα αστέρια δεν είναι τόσο μικρά όσο φαίνονται στον ουρανό. Είναι μεγαλύτερα, κάπου τόσα και μας άνοιξε τα χέρια του γύρω στο μισό μέτρο.


.

Τό αστέρι δέν τό πήρε στο σπίτι της μετά για φωτιστικό ;;;

Το άφησε στο χωράφι ;;;.... :p2:


.
Το πήρε σπίτι της, όντως.
Αλλά δεν θυμάμαι τι το έκανε , πάνε πολλά χρόνια.
Πάνω από 20.
Νομίζω για γούρι το πήρε
Κάτω από το κρεβάτι της το έβαλε; Κάτι τέτοιο....
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Γιάννης

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Μαρ 2021, 18:39

Ερμής έγραψε:
18 Δεκ 2020, 09:58
εχω δει τυπο να ξεβιδώνει μπουλόνι ζάντας με το χέρι.
Όταν δεις τύπισσα να το ξεβιδώνει με το πόδι, τότε να με ενημερώσεις.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8547
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 25 Μαρ 2021, 21:42

Γυναίκα συναδέλφου στην Κυλλήνη μας έλεγε ότι είναι πράκτορας μυστικών υπηρεσιών, κάτι σαν θηλυκός James Bond...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 25 Μαρ 2021, 21:53

John Brown Gun Club έγραψε:
19 Δεκ 2020, 05:55
Jimmy81 έγραψε:
19 Δεκ 2020, 04:57
Παλιά που έκανα κανά μεροκάματο σε παλαιοβιβλιοπωλείο στο Μοναστηράκι έβλεπα συχνά έναν πολύ λεπτό τύπο με άσχημη φάτσα, γυαλιά και μπόλικη φαλάκρα να τσεκάρει τα βιβλία
Κόκκορας έγραψε:
19 Δεκ 2020, 05:09
είχα πετύχει έναν τύπο που έμοιαζε άστεγος ,ρακένδυτος,είχε ένα λοξό περπάτημα και έκφραση ,που σου έδινε την αίσθηση πως κάποιο διανοητικό πρόβλημα έχει ο φουκαράς,...να διαβάζει αν θυμάμαι καλά έναν μεγάλο τόμο κβαντικής φυσικής!
Εχω συναντησει εναν συνδυασμο των παραπανω, στην εκκλησια ελληνικης κοινοτητας σε ευρωπαικη πρωτευουσα. Κραταγε παντα καποια αρχαια βιβλια, ειχε υποτιθεται συλλογη πτυχιων φιλοσοφιας η θεολογιας απο πολλα ευρωπαικα πανεπιστημια και εμενε στη σοφιτα ενος πλουσιου ελληνα εμπορου που του επετρεπε να μενει σπιτι του επειδη απολαμβανε τις φιλοσοφικες συζητησεις μαζι του.
:xena:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48008
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Μαρ 2021, 21:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Δεκ 2020, 01:08
Ήμουν στα φανάρια, περνάω, περνάει ένας μαλάκας με κόκκινο και παραλίγο να με διεμβολισει. Του φωνάζω ΡΕΕΕΕΕ στραβός είσαι; Κατεβαίνει από το αμάξι, ήταν ο Στιβι Γουωντερ έκπληκτος. Μου λέει πως το ξερες;
Εγώ έπιασα κουβέντα μ' ένα παρκαρισμένο αμάξι, μέχρι που ήρθε ένας ψηλός και το πήρε. Φεύγοντας μου είπε οτι το λέγανε ΚΙΤΤ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Evritis
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 14 Φεβ 2021, 17:14

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Evritis » 25 Μαρ 2021, 22:42

Γνωστός έλεγε ότι είχε υπηρετήσει στην γαλλική λεγεώνα των ξένων. Σκεφτόμουνα να των ρωτήσω πιο είναι το ρητό της Λεγεώνας ή τον λόγο που δεν έμαθε μια απλή πρόταση στα Γαλλικά, αλλά δεν ήθελα να τον κάνω ρεζίλι στους υπόλοιπους της παρέας.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Ποσοι εχετε συναντησει......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 25 Αύγ 2021, 17:04

Έχω δει βίγκαν φιλοζωους να κάνουν διαδήλωση μπροστά από χοιροτροφίο για τις απάνθρωπες συνθήκες που επικρατούν στα σφαγεία.

Ήταν πέντε λεπτά προτού τα γουρούνια το σκάσουν από το χοιροτροφίο και τους ποδοπατήσουν μέχρι θανάτου...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αστικοί μύθοι και Παραδοσιακοί θρύλοι”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών