Υπήρξαν Γίγαντες;

Ιστορίες ή θρύλοι, συνήθως φανταστικών γεγονότων ευρέως διαδεδομένων, που στηρίζονται ή όχι σε πραγματικά γεγονότα.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 26 Σεπ 2021, 20:49

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 19:52
Λοξίας έγραψε:
26 Σεπ 2021, 19:44
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 19:41
Πωπω τσιγγουνια, ουτε μια απλη ερωτηση δεν καταδεχεσαι να απαντησεις, αμα ειναι να σε στριμωξει.

Ποσο υπερφιαλο ανθρωπακι εισαι δικε μου. :lol:

Εγω σε αυτο το νημα εχω απαντησει σε κανονικη ανακριση σου, εσυ δεν καταδεχεσαι ουτε στην απλουστερη ερωτηση να απαντησεις.

.
Μόλις σου απέδιεξα το υποβολιμιαίο του ερωτήματος σου, αλλά και το άκυρον αυτού.
Προσπαθείς να εκμαιεύσεις ένα ναι και θα το πάρεις. Αλλά αυτο το ναι, ΔΕΝ αποδεικνύει την ύπαρξη του ναυτικού λαού που φαντάζεσαι...
...χρειάζονται κάτι πράγματα που λέγονται αποδείξεις.
Και δεν διαθέτεις...


Το μονο που απεδειξες ειναι τον παλιοχαρακτηρα ενος απιθανου εγωιστη.

Τη στιγμη που εγω με ολη την καλη μου διαθεση σου εγραψα βουνα απο σεντονια σε καθε σου ερωτηση, και δεν εκανες και λιγες.

Εσυ βρηκες ενα σωρο σοφιστειες για να μην απαντησεις ουτε στην πιο απλη ερωτηση που υποβληθηκε εδω μεσα.

Ντροπη σου, εγω αν δεν απαντησεις στην ερωτηση δεν θελω ξανα παρτιδες μαζι σου σε κουβεντες.

Τα φαντασμενα αγορακια σαν και του λογου σου ξερω να τα βαζω στη θεση τους.

.
Απέδειξες, για άλλη μια φορά, το πόσο λαδοπόντικας είσαι...
Μόλις σου ζητούν να τεκμηριώσεις τις φαντασιολογίες σου, αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς και τις αντχομινιές.
Μα δεν σε ξέρω; Μόνο που τότε, παλιά το 2004-2008, ήσουν πιο συζητήσιμος.
Έκτοτε, άλλαξες...τα γηρατειά θα φταίνε και έγινες πεισματάρης σαν γερομπισμπίκης...

Άσε την επίκληση στο συναίσθημα και πως εσύ με καλή διάθεση...και έγραψες σεντόνια...και λοιπές φιοριτούρες.
Τα βουνά από σεντόνα δεν είναι τίποτε άλλο από την εκατοστή επανάληψη των ίδιων και των ίδιων απόψεων με διαφορετικά λόγια.
Μόνο που με τα λόγια, ΔΕΝ χτίζεις ανώγια...
Αποδείξεις Αρίστο...ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
Οι προσωπικές σου ερμηνείες δεν είναι αποδείξεις.

Μόλις φέρεις καθολικά αποδεκτές αποδείξεις για την ύπαρξη αυτού του "ναυτικού λαού" που ονειρεύεσαι, τα ξαναλέμε...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2021, 20:53

Για να τεκμηριωσω οτιδηποτε σε σενα θελω και τη δικη σου συμμετοχη. Δεν γινεται μονο εγω να απανταω κι εσυ να παιρνεις ποζα με μονοκλ οταν σου κανουν ερωτηση.

Αν απαντουσες θα εβλεπες μετα πως ειχα σχεδιασει ενα διαλογο με σωκρατικη μαιευτικη για να συμμετεχεις κι εσυ στο συμπερασμα που θα εβγαινε.

Αλλα αυτα δεν ειναι για σενα, ειναι για χρηστες που σεβονται τον εαυτο τους και τον συνομιλητη τους.

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Σεπ 2021, 20:55

Ειρήνη ημίν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2021, 21:00

sys3x έγραψε:
26 Σεπ 2021, 20:55
Ειρήνη ημίν.


Ποια ειρηνη;

Εδω προσπαθησε να διωξει κοσμο απο το νημα με τις πιο προσβλητικες εκφρασεις επειδη δεν χωνευει οσους λεμε καμια εναλλακτικη αποψη.

Λοξίας @ Υπήρξαν Γίγαντες;

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Σεπ 2021, 21:01

Έλα ρε Αρίστο τώρα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2021, 21:05

sys3x έγραψε:
26 Σεπ 2021, 21:01
Έλα ρε Αρίστο τώρα.


Θες κι αλλο;

Δες τον ποντο που πεταει εδω.

Λοξίας @ Υπήρξαν Γίγαντες;

Και στις επομενες σελιδες το γυρναει και προσποιειται οτι θελει σοβαρη συζητηση.

.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 26 Σεπ 2021, 21:25

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 20:53
Για να τεκμηριωσω οτιδηποτε σε σενα θελω και τη δικη σου συμμετοχη. Δεν γινεται μονο εγω να απανταω κι εσυ να παιρνεις ποζα με μονοκλ οταν σου κανουν ερωτηση.

Αν απαντουσες θα εβλεπες μετα πως ειχα σχεδιασει ενα διαλογο με σωκρατικη μαιευτικη για να συμμετεχεις κι εσυ στο συμπερασμα που θα εβγαινε.

Αλλα αυτα δεν ειναι για σενα, ειναι για χρηστες που σεβονται τον εαυτο τους και τον συνομιλητη τους.

.
Τι λες ρε Αρίστο; Διάλογος με μαιευτική του Σωκράτη ε; Πως δηλαδή; Με ερωτήσεις σαν και αυτές;

"Εφοσον υπαρχει μια κατασκευαστικη μοδα μεγαλιθικων σε ολο τον πλανητη καποιος την ξεκινησε.
ΝΑΙ η ΟΧΙ;"


Όπου προσπαθείς να εκμαιεύσεις το ναι, για να μας πεις μετά πως το συμπέρασμα είναι ότι την ξεκίνησε ο ναυτικός λαός;

Μα καλά, για πόσο χαζούς ψάχνεις; για απλούς χαζούς ή για πάρα πολύ χαζούς;

Αντί να φέρνεις ερωτήματα, δεν είναι καλύτερα να φέρεις αποδείξεις για την ύπαρξη αυτού του ναυτικού λαού;
Αν δεν έχεις, είναι πιο τίμιο να πεις "παιδιά όλα αυτά είναι δικές μου υποθέσεις και εκτιμήσεις".
Αλλά δεν το κάνες. Αντιθέτως, προσπαθείς να μας πείσεις με το ζόρι πως έχεις το απόλυτο δίκιο και όλοι οι άλλοι που δεν συμφωνούν μαζί σου, δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
...δεν δουλεύει έτσι όμως.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6641
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 26 Σεπ 2021, 21:28

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 21:00
sys3x έγραψε:
26 Σεπ 2021, 20:55
Ειρήνη ημίν.
Ποια ειρηνη;

Εδω προσπαθησε να διωξει κοσμο απο το νημα με τις πιο προσβλητικες εκφρασεις επειδη δεν χωνευει οσους λεμε καμια εναλλακτικη αποψη.

Λοξίας @ Υπήρξαν Γίγαντες;

.
Συμπέρασμα εκ του μη όντος...
Δεν λες καμιά εναλλακτική άποψη, έτσι απλά.
Προσπαθείς να πείσεις πως έχεις το απόλυτο δίκιο και καταλήγεις πως όσοι δεν συμφωνούν δεν σας χωνεύουν...
Απόλυτα λογικό συμπέρασμα...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 26 Σεπ 2021, 21:56

OANNHSEA έγραψε:
25 Σεπ 2021, 19:36
ksk έγραψε:
25 Σεπ 2021, 19:33
Αμφισβητούμε ολα τα θαύματα του αρχαίου κόσμου;
Εδώ ο ψυχασθενής έχει αμφισβητήσει ότι οι άνθρωποι σε κάθε μέρος του πλανήτη μιλούσαν την δική τους γλώσσα και υποστήριζε ότι ήταν οι Έλληνες που τους δίδαξαν να μιλούν!!!
Καλό κουράγιο...

.


.



Εχει πετάξει τέτοια παντόφλα ο Γκουερίνος ;;; . :p2:


Αυτοί οι Λιακόπουλοι έχουν κάνει μεγάλη ζημιά.....έχω φίλη που τον βλέπει σαν Θεϊκό Ηρωα.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 26 Σεπ 2021, 22:11

Λοξίας έγραψε:
25 Σεπ 2021, 22:00
ksk έγραψε:
25 Σεπ 2021, 19:22
Λοξίας έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:33

Το έπιασες το νόημα του, άσχετου με το νήμα, ποστ μου... :wave:
Μα γι' αυτό σταμάτησα και εγώ να συμμετέχω σε αυτό το νήμα... :lol:
Για μενα χτυπάει η κουδούνα; :lol:
Όχι ρε συ! Πως σου ήρθε κάτι τέτοιο; :o
Την κουδούνα την άκουσαν αυτοί που έπρεπε να την ακούσουν, μην ανησυχείς... :lol:
Έλα ρε, απλά μου την λεω... :oops:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 26 Σεπ 2021, 22:19

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 20:53
Για να τεκμηριωσω οτιδηποτε σε σενα θελω και τη δικη σου συμμετοχη. Δεν γινεται μονο εγω να απανταω κι εσυ να παιρνεις ποζα με μονοκλ οταν σου κανουν ερωτηση.

Αν απαντουσες θα εβλεπες μετα πως ειχα σχεδιασει ενα διαλογο με σωκρατικη μαιευτικη για να συμμετεχεις κι εσυ στο συμπερασμα που θα εβγαινε.

Αλλα αυτα δεν ειναι για σενα, ειναι για χρηστες που σεβονται τον εαυτο τους και τον συνομιλητη τους.

.
Για τον Δέλτα μιλάμε...Οι χαρακτηρισμοί σου επιεικώς ειναι αβάσιμοι μην πω τπτ άλλο...
Χαλάρωσε δεν υπαρχει περίπτωση να βγάλεις κανένα συμπέρασμα που θα τυγχάνει γενικής αποδοχής διότι απλά δεν γίνεται... :102:
Παρατηρητής...

Γκουερινο 4
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: 12 Αύγ 2021, 12:44
Phorum.gr user: Gouerino

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκουερινο 4 » 26 Σεπ 2021, 23:49

Nandros έγραψε:
26 Σεπ 2021, 18:58
Γκουερινο 4 έγραψε:
26 Σεπ 2021, 03:09
. . .
τα ντολμεν που βρέθηκαν σε Αμερική και ευρασια
.. .
Φέρε τις πηγές σου.
.
Δεν υπάρχουν πηγές
Από την κοιλιά μου τα εβγαλα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Σεπ 2021, 04:33

Λοξίας έγραψε:
26 Σεπ 2021, 21:25
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2021, 20:53
Για να τεκμηριωσω οτιδηποτε σε σενα θελω και τη δικη σου συμμετοχη. Δεν γινεται μονο εγω να απανταω κι εσυ να παιρνεις ποζα με μονοκλ οταν σου κανουν ερωτηση.

Αν απαντουσες θα εβλεπες μετα πως ειχα σχεδιασει ενα διαλογο με σωκρατικη μαιευτικη για να συμμετεχεις κι εσυ στο συμπερασμα που θα εβγαινε.

Αλλα αυτα δεν ειναι για σενα, ειναι για χρηστες που σεβονται τον εαυτο τους και τον συνομιλητη τους.

.
Τι λες ρε Αρίστο; Διάλογος με μαιευτική του Σωκράτη ε; Πως δηλαδή; Με ερωτήσεις σαν και αυτές;

"Εφοσον υπαρχει μια κατασκευαστικη μοδα μεγαλιθικων σε ολο τον πλανητη καποιος την ξεκινησε.
ΝΑΙ η ΟΧΙ;"


Όπου προσπαθείς να εκμαιεύσεις το ναι, για να μας πεις μετά πως το συμπέρασμα είναι ότι την ξεκίνησε ο ναυτικός λαός;

Μα καλά, για πόσο χαζούς ψάχνεις; για απλούς χαζούς ή για πάρα πολύ χαζούς;

Αντί να φέρνεις ερωτήματα, δεν είναι καλύτερα να φέρεις αποδείξεις για την ύπαρξη αυτού του ναυτικού λαού;
Αν δεν έχεις, είναι πιο τίμιο να πεις "παιδιά όλα αυτά είναι δικές μου υποθέσεις και εκτιμήσεις".
Αλλά δεν το κάνες. Αντιθέτως, προσπαθείς να μας πείσεις με το ζόρι πως έχεις το απόλυτο δίκιο και όλοι οι άλλοι που δεν συμφωνούν μαζί σου, δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
...δεν δουλεύει έτσι όμως.



Εκτος απο αγενης εισαι και βραδυνους γι' αυτο και αντιπαραγωγικος σε οποιαδηποτε κουβεντα, οχι μονο στο παρον νημα. Υπαρχουν αποδειξεις που προκυπτουν απο την κοινη λογικη, δεν χρειαζονται φωτογραφιες του ναυτικου λαου να μαθαινει σε αλλους λαους να κτιζουν μεγαλιθικα εκτος κι αν πιστευεις οτι ξαφνικα ολοι οι λαοι στις περισσοτερες ηπειρους ξεκινησαν να φτιαχνουν ντολμεν ταυτοχρονα just for the fun of it.

Και μην ξαναπεις στον κοπο να μου ξαναπιασεις την κουβεντα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Σεπ 2021, 05:12

Υπηρξε λοιπον με βαση την κοινη λογικη αυτος ο ναυτικος λαος.

Δεν ξερουμε αν λεγοντουσαν Ατλαντες και δεν ξερουμε αν ειχαν καμια σουπερ ντουπερ τεχνολογια, μπορει να ηταν ενας απλος πολιτισμος του χαλκου αν και το οτι ταξιδευαν σε ολο τον πλανητη δειχνει οτι διεθεταν επιπεδο γνωσεων εφαμιλλο τουλαχιστον με της δικης μας Αναγεννησης που οι θαλασσοποροι ξεκινησαν απο την Ευρωπη και ανακαλυψαν στεριες σε ολη την υδρογειο.

Τους ονομαζω Ατλαντες τιμης ενεκεν υπερ του Πλατωνα ο οποιος περιεγραψε πως ηταν αφταστοι οικοδομοι και πως δημιουργησαν αποικιες σε ολα τα μερη της γης. Ιδιαιτερο ενδιαφερον εχει πως ο Πλατωνας αναφερει αποικιες τους οχι μονο στην Αφρικη, στην Αιγυπτο, στην Ιταλια και στην Ισπανια αλλα και στην ιδια την Αμερικη που την αναφερει σαν μεγαλη δυτικη ηπειρο που περιβαλλει τον ωκεανο.

Και υποψιν οτι ο Πλατωνας εχει πετυχει τα απιστευτα στη διηγηση του:

α) Γνωριζει οχι μονο την υπαρξη της Αμερικης αλλα και οτι περιβαλλει τον Ατλαντικο. Οντως τον περιβαλλει και σημερα απο τον Καναδα μεχρι τη Γη του Πυρος. Ειδικα μαλιστα στην εποχη των Παγετωνων που ισχυε η διηγηση του ΠΛατωνα, η Αμερικη μεσω των Παγετωνων ενωνοταν στα βορεια με την Αρκτικη και στα νοτια με την Ανταρκτικη, οποτε κυριολεκτικα περιεβαλε τον Ατλαντικο απο ακρη σε ακρη.

β) Μας λεει οτι η Αμερικη ηταν κατοικημενη ΠΡΙΝ το 9.600 π.Χ. που προσδιοριζει την ιστορια του. Σημερα ξερουμε οτι πραγματι η Αμερικη κατοικουνταν πριν απο αυτο το διαστημα. Ενω πιστευαμε μαλιστα πως η Αμερικη κατοικηθηκε αποκλειστικα μεσω Βεριγγειου σημερα αρκετοι Αμερικανοι καθηγητες προσκομιζουν στοιχεια οτι κατοικηθηκε και μεσω Ατλαντικου και μαλιστα σε ημερομηνιες πολυ πιο πρωιμες απο την αφιξη των Ασιατων μεσω Βεριγγειου!!!

Προσεξτε και την πιο προσφατη ανακαλυψη:

Πατημασιές που χρονολογούνται πριν από 21.000 έως 23.000 χρόνια και βρέθηκαν στο Εθνικό Πάρκο Γουάιτ Σαντς στο νότια της πολιτείας Νέο Μεξικό των ΗΠΑ παρέχουν τις αρχαιότερες σαφείς ενδείξεις ανθρώπινης παρουσίας στην ήπειρο της Αμερικής.

Συνεπώς, η νέα ανακάλυψη μεταθέτει την πρώτη ανθρώπινη παρουσία τουλάχιστον 7.000 χρόνια νωρίτερα και καθιστά πιθανό ότι υπήρξαν μεταναστευτικά κύματα προς την Αμερική, για τα οποία τίποτα δεν είναι γνωστό μέχρι σήμερα. Είναι πιθανό ότι αυτοί οι πρώιμοι πληθυσμοί εξαφανίστηκαν χωρίς να αφήσουν άλλα ίχνη.

https://politic.gr/diethni/apistefti-an ... VEnRqS_yUk

γ) Εχει πετυχει διανα και στην μεγαλη γεωλογικη καταστροφη που ισχυριζεται οτι κατεστρεψε την Ατλαντιδα. Εγινε λεει το 9.600 π.Χ. ενω σημερα ξερουμε πως η επιστημη θεωρει επισημα πως οι Παγετωνες οριστικα ειχαν ελειωσαν το 9.700 π.Χ. οποτε και εληξε η Πλειστοκαινη περιοδος. Το οτι η Πλειστοκαινος τελειωσε μεσω μεγαλων γεωλογικων καταστροφων μπορουμε να το συμπερανουμε απο την αποτομη εξαφανιση των μεγαλων θηλαστικων (οπως το μαμουθ) που συνεβηκε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ σε τρεις ηπειρους.

δ) Ειδικα η ανακαλυψη του Γκομπεκλι Τεπε δινει ποντους στον Πλατωνα καθως παει πολυ προς τα πισω την αναπτυξη του πολιτισμου (ακριβως στη χιλιετια που ανεφερε ο Πλατωνας) ενω ιδιαιτερο ενδιαφερον εχει οτι ο πρωτος (γνωστος) πολιτισμος ηταν ΜΕΓΑΛΙΘΙΚΟΣ. Χρησιμοποιουσε ογκολιθους 20 τονων και ηθελε να χρησιμοποιησει εναν ογκολιθο 50 τονων που τον ειχε κοψει, παροτι στην πραξη δεν τους χρειαζοταν γιατι γνωριζε το τσιμεντο και μπορουσε να χτισει μονο με τσιμεντο. Ηθελε ομως τις μεγαλιθικες πετρες προκειμενου να φτιαξει τον πρωτο (γνωστο) ναο της ανθρωποτητας οποτε εχουμε την πρωτη ενδειξη οτι οι μεγαλιθικες κατασκευες ηταν ναοι η τουλαχιστον κατασκευες που εξυπηρετουσαν παγανιστικες λατρειες.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 27 Σεπ 2021, 05:32, έχει επεξεργασθεί 6 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υπήρξαν Γίγαντες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Σεπ 2021, 05:15

Double post.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αστικοί μύθοι και Παραδοσιακοί θρύλοι”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών