Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Ιστορίες ή θρύλοι, συνήθως φανταστικών γεγονότων ευρέως διαδεδομένων, που στηρίζονται ή όχι σε πραγματικά γεγονότα.
Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Οκτ 2018, 17:07

.
Χαίνη .....

Η Κακία σου θά μάς μείνει ..... λέει η Λαική σοφία ..... όχι ο "θετικισμός" σου ....

Τά αρνητικά είναι πού θέλουν διόρθωση .... αυτά παλεύουμε νά αλλάξουμε.....όχι τά καλά ....

Αυτή η " θετική σκέψη" σας μάς έφτασε εδώ ..... γιατί δέν βλέπατε τά αρνητικά.....

Γαμήσατε 4 μελλοντικές γεννιές μέ τόν τυφλό θετικισμό σας ..... καί τούς Μύθους σας ......

Αν δέν κάνω λάθος ΕΣΥ είπες ότι μάς γράφουν οι χωριάτες ..... ανεύθυνε ψευτοδικηγοράκο τους......

Κι από επιχειρήματα .... αφού μάς χόρτασες ..... λακίζεις ..... σάν βρεγμένη γάτα .....

Ζήσε μές στό Μύθο σου ..... γιατί η πραγματικότητα είναι σκληρή ..... δέν τήν αντέχεις .....

Μεγαλώσατε μές τά ψέμματα .... καί θέλετε νά τά διαιωνίζετε .... στά αθώα παιδιά σας .....

Στό Μνημείο τής Ντροπής η θέση σας στήν Ιστορία ......

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Ορέστης 35

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Οκτ 2018, 15:47

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
24 Οκτ 2018, 16:39
:vp20:
Chainis έγραψε:
23 Οκτ 2018, 12:10
Nandros έγραψε:
12 Οκτ 2018, 22:14



Συνεχίστε τώρα να αμολάτε τους κατιμάδες σας!
.
:smt023
Την 10ετια του 60 όλο το καλοκαίρι το περνούσαμε στα κτήματα που είχαμε κι ένα αγροτόσπιτο και ήταν κοντά σε εθνική οδό.
Σταματά ένα ΙΧ και βγαίνει αλλόφρων ένας τύπος, πήγαινε την γυναίκα του στο νοσοκομείο να γεννήσει και την έπιασαν οι πόνοι και καθ οδον.
Η γυναίκα γέννησε στο αγροτόσπιτο με την βοήθεια της μάνας μου κι έφυγαν την άλλη μέρα και οι γονείς μου απέκτησαν ένα ακόμα βαφτιστήρι.

Οταν πρό μηνών άνοιξα ένα νήμα γιά τήν Κυρία Φιλοξενία .... παρατήρησα ότι οι περισσότερες τοποθετήσεις ....

αφορούσαν περιπτώσεις όπου υπήρχε κάποιο θέμα ανάγκης ...... τό αυτό .... βλέπω πάλι καί εδώ .....

Η δική μου αντίληψη καί πείρα Σκανδιναβικής Φιλοξενίας είχε περιπτώσεις πού δέν υπήρχε κάποιο είδος ανάγκης .....

Καθώς στήν Ανάγκη ..... " καί Θεοί πείθονται " ..... όπως έλεγαν οι Αρχαίοι .....

Η Φιλοξενία τών Μικρασιατών Προσφύγων ας πούμε ..... τό 22 ..... ήταν παροιμιώδης ..... θά θυμάστε ..... τίς ομορφιές .....

Οπως καί τών Αστέγων ..... σήμερα ..... πού τούς φιλοξενούμε στά χαριτωμένα χαρτόκουτα .....

Φταίει αυτό τό γαμημένο τό Φιλότιμο θά μού πείς ......τρέχει απ τά μπατζάκια καί γλιστράει ....

Οποιοι έχουν περπατήσει στήν Ελλάδα .... έχουν δεί τά καχύποπτα βλέμματα τών ντόπιων ..... αλλαχού .....

Νά μήν πούμε φυσικά καί γιά τό Μίσος τους γιά τούς Πρωτευουσιάνους ..... αξίζει νήμα δικό του τό φαινόμενο .....

Μακράν η καλύτερη διαφήμιση πού έπαιξε .... ήταν η " Ζήσε τό Μύθο σου " ..... στήν Ελλάδα ...... τόν Ζήτε βλέπω ....

Μυθομανικά ......

ΥΓ
Ποιοί προσφέρουν καλύτερη υπηρεσία στήν Πατρίδα τελικά .....

Αυτοί πού τής χα'ι'δεύουν τά αυτάκια της ..... οι αυτοί πού κάνουν κριτική στά λάθη καί τίς νοοτροπίες της ;;;

ΥΓ 2
Οσον αφορά τήν περίπτωση Νάνδρου γιά Πετρόχειλους .... τά κίνητρα ενός " τσακωμού " γιά τή Φιλοξενία .....

τά μάλλα υποπτεύουν γιά ιδιοτέλειες .... φιγούρες.... καί μόστρες ..... τών κουτοπονηρόβλαχων .....

ΥΓ 3
Η πιό πρόσφατη ιστορία Φιλοξενίας πού είδα σέ διπλανό χωριό ..... ήρθε από Αμέρικα Ελλην γιά διακοπές στό χωριό του .....

Οι συγγενείς του τόν υπέγραψαν γιά ψυχασθενή .... τόν Φιλοξένησαν Ψυχιατρείο .... τήν 3η ημέρα κατά τας Γραφάς ......

Τόν σκότωσαν ..... καί μοιράστηκαν τό 1μιση εκατομύριο Ντόλαρς τού Φιλοξενούμενου .... αυτή είναι Φιλοξενία ..... :vp20:

Αυτά πού λές ...... Φιλόξενε Φίλε .....

Καί μή χειρότερα ..... πές μου .....

.
Εμενα μου φαγαν το σπιτι και ενα κτημα που μου αφησε ο παππους μου που πεθανε οταν ημουν 16. Συνωμοτησε ολο το χωριο. Θα μπορουσα να ειχα γλιτωσει πολλες κακοτοπιες, και να ειχα βρει καποιες δουλειες.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 29 Οκτ 2018, 19:19

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Οκτ 2018, 17:07
.
Χαίνη .....

Η Κακία σου θά μάς μείνει ..... λέει η Λαική σοφία ..... όχι ο "θετικισμός" σου ....

Τά αρνητικά είναι πού θέλουν διόρθωση .... αυτά παλεύουμε νά αλλάξουμε.....όχι τά καλά ....

Αυτή η " θετική σκέψη" σας μάς έφτασε εδώ ..... γιατί δέν βλέπατε τά αρνητικά.....

Γαμήσατε 4 μελλοντικές γεννιές μέ τόν τυφλό θετικισμό σας ..... καί τούς Μύθους σας ......

Αν δέν κάνω λάθος ΕΣΥ είπες ότι μάς γράφουν οι χωριάτες ..... ανεύθυνε ψευτοδικηγοράκο τους......

Κι από επιχειρήματα .... αφού μάς χόρτασες ..... λακίζεις ..... σάν βρεγμένη γάτα .....

Ζήσε μές στό Μύθο σου ..... γιατί η πραγματικότητα είναι σκληρή ..... δέν τήν αντέχεις .....

Μεγαλώσατε μές τά ψέμματα .... καί θέλετε νά τά διαιωνίζετε .... στά αθώα παιδιά σας .....

Στό Μνημείο τής Ντροπής η θέση σας στήν Ιστορία ......

.
Παραλήρημα.

Εγώ θα ζήσω στη ντροπή μου : :smt005: : Κι εσύ στην μιζέρια σου.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 29 Οκτ 2018, 19:22

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Οκτ 2018, 15:47
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
24 Οκτ 2018, 16:39
:vp20:
Chainis έγραψε:
23 Οκτ 2018, 12:10


:smt023
Την 10ετια του 60 όλο το καλοκαίρι το περνούσαμε στα κτήματα που είχαμε κι ένα αγροτόσπιτο και ήταν κοντά σε εθνική οδό.
Σταματά ένα ΙΧ και βγαίνει αλλόφρων ένας τύπος, πήγαινε την γυναίκα του στο νοσοκομείο να γεννήσει και την έπιασαν οι πόνοι και καθ οδον.
Η γυναίκα γέννησε στο αγροτόσπιτο με την βοήθεια της μάνας μου κι έφυγαν την άλλη μέρα και οι γονείς μου απέκτησαν ένα ακόμα βαφτιστήρι.

Οταν πρό μηνών άνοιξα ένα νήμα γιά τήν Κυρία Φιλοξενία .... παρατήρησα ότι οι περισσότερες τοποθετήσεις ....

αφορούσαν περιπτώσεις όπου υπήρχε κάποιο θέμα ανάγκης ...... τό αυτό .... βλέπω πάλι καί εδώ .....

Η δική μου αντίληψη καί πείρα Σκανδιναβικής Φιλοξενίας είχε περιπτώσεις πού δέν υπήρχε κάποιο είδος ανάγκης .....

Καθώς στήν Ανάγκη ..... " καί Θεοί πείθονται " ..... όπως έλεγαν οι Αρχαίοι .....

Η Φιλοξενία τών Μικρασιατών Προσφύγων ας πούμε ..... τό 22 ..... ήταν παροιμιώδης ..... θά θυμάστε ..... τίς ομορφιές .....

Οπως καί τών Αστέγων ..... σήμερα ..... πού τούς φιλοξενούμε στά χαριτωμένα χαρτόκουτα .....

Φταίει αυτό τό γαμημένο τό Φιλότιμο θά μού πείς ......τρέχει απ τά μπατζάκια καί γλιστράει ....

Οποιοι έχουν περπατήσει στήν Ελλάδα .... έχουν δεί τά καχύποπτα βλέμματα τών ντόπιων ..... αλλαχού .....

Νά μήν πούμε φυσικά καί γιά τό Μίσος τους γιά τούς Πρωτευουσιάνους ..... αξίζει νήμα δικό του τό φαινόμενο .....

Μακράν η καλύτερη διαφήμιση πού έπαιξε .... ήταν η " Ζήσε τό Μύθο σου " ..... στήν Ελλάδα ...... τόν Ζήτε βλέπω ....

Μυθομανικά ......

ΥΓ
Ποιοί προσφέρουν καλύτερη υπηρεσία στήν Πατρίδα τελικά .....

Αυτοί πού τής χα'ι'δεύουν τά αυτάκια της ..... οι αυτοί πού κάνουν κριτική στά λάθη καί τίς νοοτροπίες της ;;;

ΥΓ 2
Οσον αφορά τήν περίπτωση Νάνδρου γιά Πετρόχειλους .... τά κίνητρα ενός " τσακωμού " γιά τή Φιλοξενία .....

τά μάλλα υποπτεύουν γιά ιδιοτέλειες .... φιγούρες.... καί μόστρες ..... τών κουτοπονηρόβλαχων .....

ΥΓ 3
Η πιό πρόσφατη ιστορία Φιλοξενίας πού είδα σέ διπλανό χωριό ..... ήρθε από Αμέρικα Ελλην γιά διακοπές στό χωριό του .....

Οι συγγενείς του τόν υπέγραψαν γιά ψυχασθενή .... τόν Φιλοξένησαν Ψυχιατρείο .... τήν 3η ημέρα κατά τας Γραφάς ......

Τόν σκότωσαν ..... καί μοιράστηκαν τό 1μιση εκατομύριο Ντόλαρς τού Φιλοξενούμενου .... αυτή είναι Φιλοξενία ..... :vp20:

Αυτά πού λές ...... Φιλόξενε Φίλε .....

Καί μή χειρότερα ..... πές μου .....

.
Εμενα μου φαγαν το σπιτι και ενα κτημα που μου αφησε ο παππους μου που πεθανε οταν ημουν 16. Συνωμοτησε ολο το χωριο. Θα μπορουσα να ειχα γλιτωσει πολλες κακοτοπιες, και να ειχα βρει καποιες δουλειες.
Και στην πόλη άμα έχεις ένα σπίτι κλειστό κάποια στιγμή μπορεί να βρεις μέσα άστεγους η αναρχικούς.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 10 Νοέμ 2018, 22:10

Chainis έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 21:11
Βινόσαυρος έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 21:09
Σουβλίτσα έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 21:01
Ο προδοτάκος έχει ξεχάσει και το αλλο το παλληκάρι που φάγανε την δεκαετία του ΄90, επειδή μιλούσε ελληνικά, και το δηλώσανε τροχαίο ατύχημα.
Όπως ξεχνά και τους τραμπουκισμούς και τα λοιπά παράνομα που υφίσταται η ελληνική μειονότητα εκεί πέρα.

Ο προδοτάκος, απλώς θέλει να κάνει επίδειξη ψευτοδύναμης στους Έλληνες και να σφυγμομετρήσει λίγο την κατάσταση ή και να δημιουργήσει κλίμα, αυτή είναι η δουλειά του.
«τον φάγανε επειδή μιλουσε ελληνικά και το δηλώσανε τροχαίο»
ενταξει
Ακριβώς.
αλήθεια χωρις αυτές τις ιστορίες για τους κατατρεγμένους από τους ξένους έλληνες τι
νόημα θα είχε η ζωή;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 10 Νοέμ 2018, 22:24

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:18
Εικόνα
Bρε κολλήματα που υπάρχουν στον κόσμο! :smt005:
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Panos07
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 18:29

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Panos07 » 10 Νοέμ 2018, 22:25

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Οκτ 2018, 17:07
.
Χαίνη .....

Η Κακία σου θά μάς μείνει ..... λέει η Λαική σοφία ..... όχι ο "θετικισμός" σου ....

Τά αρνητικά είναι πού θέλουν διόρθωση .... αυτά παλεύουμε νά αλλάξουμε.....όχι τά καλά ....

Αυτή η " θετική σκέψη" σας μάς έφτασε εδώ ..... γιατί δέν βλέπατε τά αρνητικά.....

Γαμήσατε 4 μελλοντικές γεννιές μέ τόν τυφλό θετικισμό σας ..... καί τούς Μύθους σας ......

Αν δέν κάνω λάθος ΕΣΥ είπες ότι μάς γράφουν οι χωριάτες ..... ανεύθυνε ψευτοδικηγοράκο τους......

Κι από επιχειρήματα .... αφού μάς χόρτασες ..... λακίζεις ..... σάν βρεγμένη γάτα .....

Ζήσε μές στό Μύθο σου ..... γιατί η πραγματικότητα είναι σκληρή ..... δέν τήν αντέχεις .....

Μεγαλώσατε μές τά ψέμματα .... καί θέλετε νά τά διαιωνίζετε .... στά αθώα παιδιά σας .....

Στό Μνημείο τής Ντροπής η θέση σας στήν Ιστορία ......

.
Ρε φίλε σόρρυ κιόλας, αυτή η παραξενιά που πατάς δυο φορές το έντερ για να αλλάξεις γραμμή έχει να κάτι με κανένα πρωτευουσιάνικο ιδίωμα, την Αττική Σύνταξη ξέρω γω ή το κάνεις από μόνος σου για κάποιο λόγο;
Πάντως επιβεβαιώνω ότι στην επαρχία γράφουν, όχι όμως ειδικά τους Αθηναίους αλλά όλους τους μη ντόπιους. Έτσι γινόταν παλιότερα τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 10 Νοέμ 2018, 23:56

Panos07 έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 22:25
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Οκτ 2018, 17:07
.

.
Ρε φίλε σόρρυ κιόλας, αυτή η παραξενιά που πατάς δυο φορές το έντερ για να αλλάξεις γραμμή έχει να κάτι με κανένα πρωτευουσιάνικο ιδίωμα, την Αττική Σύνταξη ξέρω γω ή το κάνεις από μόνος σου για κάποιο λόγο;
Πάντως επιβεβαιώνω ότι στην επαρχία γράφουν, όχι όμως ειδικά τους Αθηναίους αλλά όλους τους μη ντόπιους. Έτσι γινόταν παλιότερα τουλάχιστον.
.
Ρέ φίλε ... σόρρυ κιόλας ... αυτή τήν παραξενιά τήν βλέπεις μόνο σέ μένα ή καί σέ άλλους ;;;

Γιατί είναι κι άλλοι παράξενοι ..... τέλος πάντων τό κίνητρο είναι η ευαναγνωσιμότητα ......

Η πυκνή γραφή κουράζει περισσότερο τό μάτι ....

Πάντως ... μικρά πράγματα γιά μεγάλους ανθρώπους .... θάλεγε ο παππούς μου ....

Μακάρι νά ήταν οι παραξενιές τών ανθρώπων .... αυτού τού επιπέδου .... χαλάρωσε Πανάκι .... :D

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Panos07
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 18:29

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Panos07 » 11 Νοέμ 2018, 00:12

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 23:56
Panos07 έγραψε:
10 Νοέμ 2018, 22:25
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Οκτ 2018, 17:07
.

.
Ρε φίλε σόρρυ κιόλας, αυτή η παραξενιά που πατάς δυο φορές το έντερ για να αλλάξεις γραμμή έχει να κάτι με κανένα πρωτευουσιάνικο ιδίωμα, την Αττική Σύνταξη ξέρω γω ή το κάνεις από μόνος σου για κάποιο λόγο;
Πάντως επιβεβαιώνω ότι στην επαρχία γράφουν, όχι όμως ειδικά τους Αθηναίους αλλά όλους τους μη ντόπιους. Έτσι γινόταν παλιότερα τουλάχιστον.
.
Ρέ φίλε ... σόρρυ κιόλας ... αυτή τήν παραξενιά τήν βλέπεις μόνο σέ μένα ή καί σέ άλλους ;;;

Γιατί είναι κι άλλοι παράξενοι ..... τέλος πάντων τό κίνητρο είναι η ευαναγνωσιμότητα ......

Η πυκνή γραφή κουράζει περισσότερο τό μάτι ....

Πάντως ... μικρά πράγματα γιά μεγάλους ανθρώπους .... θάλεγε ο παππούς μου ....

Μακάρι νά ήταν οι παραξενιές τών ανθρώπων .... αυτού τού επιπέδου .... χαλάρωσε Πανάκι .... :D

.
Και σε άλλους το 'χω δει, αλλά τώρα το θεώρησα μια πρώτης τάξεως να την πω στον Αθηναίο ως βέρος επαρχιώτης που είμαι. :P
Πάντως για την ιστορία, προσωπικά με κουράζει περισσότερο αυτό με τα μεγάλα κενά. Ίσως το ιδανικό να είναι μικρότερο κενό ξέρεις όταν γράφουμε στο word που το ρυθμίζουμε όσο θέλουμε. Και σίγουρα διαφέρει κι από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Υ.Γ.: Το "Πανάκι" πιο πολύ για υποτιμητικό ακούστηκε παρά για υποκοριστικό, αλλά κομμάτια να γίνει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:23

«Η δεξια ρουφαει το αιματου λαου»
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:23

«Οχι στα μνημονια«-63%
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:25

«Ο ΕΑΜ-ΕΛΑΣ πολεμησε για την λευτερια της πατριδας και οχι υπερ ξενων συμφεροντων»
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:25

«Ο ανθρωπος με το γαρυφαλο δεν ηταν κατασκοπος ξενων δυναμεων»
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:26

«Ο Μακαριος ηταν ηρωας και οχι προδοτης»
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μυθοι, ανακριβειες και ψέμματα των ελλήνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Νοέμ 2018, 00:26

«Ο χριστιανισμος στηριξε το ελληνικο εθνος»
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αστικοί μύθοι και Παραδοσιακοί θρύλοι”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών