Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Ιστορίες ή θρύλοι, συνήθως φανταστικών γεγονότων ευρέως διαδεδομένων, που στηρίζονται ή όχι σε πραγματικά γεγονότα.
sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 26 Δεκ 2023, 12:49

Οργισμένος έγραψε:
25 Δεκ 2023, 23:09
Δημοκράτης έγραψε:
03 Ιούλ 2023, 00:49
Κανένας ποτέ δεν νοιαστηκε για αυτές τις πιστοποιήσει του κωλοτ
Mega λαθος κανεις εκτος κι αν απευθυνεσαι σε 25αρηδες φρεσκους αποφοιτους πανεπιστημιου.
Μετρανε και πολυ ειδικα οι καλες και ζορικες πιστοποιησεις οπως η PMP.
ΕΙμαι pistopoihmeno μελος του PMI δλδ εχω την πιστοποιηση μελους και εχω παρει 4-5 πιστοποιητικα απο κει μεσα που ειναι πολυ απλα και καποια απο αυτα απλα πιστοποιουν παρακολουθηση σεμιναριου (στην ουσια τα εκαμα ως προετοιμασια). Σε πληροφορω λοιπον οτι με αυτα τα πολυ απλα και οχι κατι το ιδιαιτερο , πιστοποιητικα , με εχουν καλεσει για συνενετευξεις σε θεσεις μανατζμεντ , κυριως σε προτζεκτ λιντ θεσεις, εταιρειες που μεχρι πριν την συμμετοχη μου στο pmi oyte καν με καλουσαν σε προκαταρτκικη αυτοματοποιημενη συνενετευξη. Ηδη προχθες εδωσα συνεντευξη για θεσαρα σε θεση προτζεκτ λιντ σε εταιρεια με καπ στο 30 δις δολ. και μινιμουμ 30 ημερες επαγγελματικα ταξιδια το ετος. Και ακομα ΔΕΝ εχω παρει το PMP sert.
Σε πήρανε;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Δεκ 2023, 16:16

sharp έγραψε:
26 Δεκ 2023, 12:49
Οργισμένος έγραψε:
25 Δεκ 2023, 23:09
Δημοκράτης έγραψε:
03 Ιούλ 2023, 00:49
Κανένας ποτέ δεν νοιαστηκε για αυτές τις πιστοποιήσει του κωλοτ
Mega λαθος κανεις εκτος κι αν απευθυνεσαι σε 25αρηδες φρεσκους αποφοιτους πανεπιστημιου.
Μετρανε και πολυ ειδικα οι καλες και ζορικες πιστοποιησεις οπως η PMP.
ΕΙμαι pistopoihmeno μελος του PMI δλδ εχω την πιστοποιηση μελους και εχω παρει 4-5 πιστοποιητικα απο κει μεσα που ειναι πολυ απλα και καποια απο αυτα απλα πιστοποιουν παρακολουθηση σεμιναριου (στην ουσια τα εκαμα ως προετοιμασια). Σε πληροφορω λοιπον οτι με αυτα τα πολυ απλα και οχι κατι το ιδιαιτερο , πιστοποιητικα , με εχουν καλεσει για συνενετευξεις σε θεσεις μανατζμεντ , κυριως σε προτζεκτ λιντ θεσεις, εταιρειες που μεχρι πριν την συμμετοχη μου στο pmi oyte καν με καλουσαν σε προκαταρτκικη αυτοματοποιημενη συνενετευξη. Ηδη προχθες εδωσα συνεντευξη για θεσαρα σε θεση προτζεκτ λιντ σε εταιρεια με καπ στο 30 δις δολ. και μινιμουμ 30 ημερες επαγγελματικα ταξιδια το ετος. Και ακομα ΔΕΝ εχω παρει το PMP sert.
Σε πήρανε;
Ακομη δεν ξερω αλλα δεν ειν αυτο το ποηντ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Δεκ 2023, 16:19

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 01:33
P2 7th ρε μούτρα
δλδ?
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Δεκ 2023, 18:26

Να πω παλι εδω οτι αυτα τα τελευταια 5 ετη που ειναι οτι χειροτερο για την ευρωπαικη τεχνολογικη παραγωγη ωντας σε διαρκη κριση, παρολα αυτα οι νεοι με φρεσκο πτυχιο εντος πεδιου τεχνολογικης παραγωγης εν γενει, γινονται αναρπαστοι απο τις πολυεθνικες εδω στον 1ο κοσμο. Βεβαια για μενα που ηρθα εδω πανω σε μια καποια ηλικια με παρελθον σε δημοσιο οργανισμο τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Ομως πλεον εχω βρει την πορεια μου στον τεχνολογικο κλαδο και συντομα θα εισελθω στο μανατζμεντ ενω σε 2ο χρονο θα εισελθω και στα κατατοπια του ντατα αναλυτικς/ στρατετζικ μανατζμεντ ωστε να καμω χρηση και των οικονομικων σπουδων μου κυριως στο κομματι της ανωτερης στατιστικης. Το pmp loipon gia mia περιπτωση σαν τη δικια μου ειναι πολυτιμο και χρησιμο. Ηδη το βλεπω αυτο διχως καν να το χω παρει.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Δεκ 2023, 16:34

Οργισμένος έγραψε:
26 Δεκ 2023, 16:19
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 01:33
P2 7th ρε μούτρα
δλδ?
PRINCE 2 7th edition

Πιο εφαρμοσμένο από το ΡΜΡ που έχει πολύ θεωρία.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Δεκ 2023, 17:18

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 16:34
Οργισμένος έγραψε:
26 Δεκ 2023, 16:19
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 01:33
P2 7th ρε μούτρα
δλδ?
PRINCE 2 7th edition

Πιο εφαρμοσμένο από το ΡΜΡ που έχει πολύ θεωρία.
Ναι ειναι πιο πρακτικο και 1 κλικ πιο agile management αλλα το PMP θεωρειται πως αυξανει περισσοτερο τις πιθανοτητες για ευρεση εργασιας στο αντικειμενο. Το εχω ομως στα υποψη για αργοτερα
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Δεκ 2023, 17:22

Οργισμένος έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:18
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 16:34
Οργισμένος έγραψε:
26 Δεκ 2023, 16:19

δλδ?
PRINCE 2 7th edition

Πιο εφαρμοσμένο από το ΡΜΡ που έχει πολύ θεωρία.
Ναι ειναι πιο πρακτικο και 1 κλικ πιο agile management αλλα το PMP θεωρειται πως αυξανει περισσοτερο τις πιθανοτητες για ευρεση εργασιας στο αντικειμενο. Το εχω ομως στα υποψη για αργοτερα
Επίσης σκέψου και την αγορά που στοχεύεις. ΕΠΑ, Κίνα είναι σχεδόν αποκλειστικά ΡΜΡ. Ευρώπη (ειδικά Αγγλία) και Αυστραλία είναι Ρ2
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 22 Ιαν 2024, 23:57

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:22
Οργισμένος έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:18
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 16:34


PRINCE 2 7th edition

Πιο εφαρμοσμένο από το ΡΜΡ που έχει πολύ θεωρία.
Ναι ειναι πιο πρακτικο και 1 κλικ πιο agile management αλλα το PMP θεωρειται πως αυξανει περισσοτερο τις πιθανοτητες για ευρεση εργασιας στο αντικειμενο. Το εχω ομως στα υποψη για αργοτερα
Επίσης σκέψου και την αγορά που στοχεύεις. ΕΠΑ, Κίνα είναι σχεδόν αποκλειστικά ΡΜΡ. Ευρώπη (ειδικά Αγγλία) και Αυστραλία είναι Ρ2
Meta την αποκτηση του PMP practicioner cert , στο καπακι θα δωσω και για Pr2 practicioner , να τελειωνω με αυτa περι pm. Το Μαη μεχρι Σεπτεμβρη θα παρω ενα ευκολακι το cisco ccnt και μετα το λιγο πιο απαιτητικο ccna. Επειτα σειρα εχει το σιξ σιγκμα γκριν μπελτ που απο οτι βλεπω ειναι ζοριko και επιπεδου σχεδον pmp. Πιο ευκολο αλλα σιγουρα ζορικο. Edω θαθελα τη γνωμη σας. Υπαρχει και το μπλακ μπελτ αλλα που να τρεχω να παρακαλαω τους παλαιους να υπογραψουν ενορκως για παλαια προζεκτ με λιν μεθοδολογια κτλ. Δεν εχω ορεξη να αρχισω τα τηλεφωνα στο μηνα μου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 22 Ιαν 2024, 23:59

Τελη μαρτιου αλλη μια κρισιμη μαχη του Οργισμενου, σε βορειοευρωπαικη πρωτευουσα. Θα ειναι μεχρις εσχατων και αυτη ρε καρχες μου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Ιαν 2024, 00:00

Τελη μαρτη παω λοιπον για το pmp practicioner.
Παντως 1000 φορες τα συναρτησιοειδη του μαστερ παρα αυτη η απιστευτη βαρετη μεθοδολογια...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιαν 2024, 10:50

Οργισμένος έγραψε:
22 Ιαν 2024, 23:57
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:22
Οργισμένος έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:18


Ναι ειναι πιο πρακτικο και 1 κλικ πιο agile management αλλα το PMP θεωρειται πως αυξανει περισσοτερο τις πιθανοτητες για ευρεση εργασιας στο αντικειμενο. Το εχω ομως στα υποψη για αργοτερα
Επίσης σκέψου και την αγορά που στοχεύεις. ΕΠΑ, Κίνα είναι σχεδόν αποκλειστικά ΡΜΡ. Ευρώπη (ειδικά Αγγλία) και Αυστραλία είναι Ρ2
Meta την αποκτηση του PMP practicioner cert , στο καπακι θα δωσω και για Pr2 practicioner , να τελειωνω με αυτa περι pm. Το Μαη μεχρι Σεπτεμβρη θα παρω ενα ευκολακι το cisco ccnt και μετα το λιγο πιο απαιτητικο ccna. Επειτα σειρα εχει το σιξ σιγκμα γκριν μπελτ που απο οτι βλεπω ειναι ζοριko και επιπεδου σχεδον pmp. Πιο ευκολο αλλα σιγουρα ζορικο. Edω θαθελα τη γνωμη σας. Υπαρχει και το μπλακ μπελτ αλλα που να τρεχω να παρακαλαω τους παλαιους να υπογραψουν ενορκως για παλαια προζεκτ με λιν μεθοδολογια κτλ. Δεν εχω ορεξη να αρχισω τα τηλεφωνα στο μηνα μου.
Ωραίος. Το 6σ έχει πολλά μαθηματικά.
Και θεωρώ ότι το μπλακ μπελτ είναι ψαρωτικό, αλλά δεν ξέρω πόσο μετράει στον τομέα σου.
Γενικά όλα εξαρτώνται από το τί προσπαθείς να πετύχεις, ποιοί είναι οι στόχοι σου
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Ιαν 2024, 10:51

διάβασα PIMP CERT :lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Ιαν 2024, 17:31

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιαν 2024, 10:50
Οργισμένος έγραψε:
22 Ιαν 2024, 23:57
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Δεκ 2023, 17:22


Επίσης σκέψου και την αγορά που στοχεύεις. ΕΠΑ, Κίνα είναι σχεδόν αποκλειστικά ΡΜΡ. Ευρώπη (ειδικά Αγγλία) και Αυστραλία είναι Ρ2
Meta την αποκτηση του PMP practicioner cert , στο καπακι θα δωσω και για Pr2 practicioner , να τελειωνω με αυτa περι pm. Το Μαη μεχρι Σεπτεμβρη θα παρω ενα ευκολακι το cisco ccnt και μετα το λιγο πιο απαιτητικο ccna. Επειτα σειρα εχει το σιξ σιγκμα γκριν μπελτ που απο οτι βλεπω ειναι ζοριko και επιπεδου σχεδον pmp. Πιο ευκολο αλλα σιγουρα ζορικο. Edω θαθελα τη γνωμη σας. Υπαρχει και το μπλακ μπελτ αλλα που να τρεχω να παρακαλαω τους παλαιους να υπογραψουν ενορκως για παλαια προζεκτ με λιν μεθοδολογια κτλ. Δεν εχω ορεξη να αρχισω τα τηλεφωνα στο μηνα μου.
Ωραίος. Το 6σ έχει πολλά μαθηματικά.
Και θεωρώ ότι το μπλακ μπελτ είναι ψαρωτικό, αλλά δεν ξέρω πόσο μετράει στον τομέα σου.
Γενικά όλα εξαρτώνται από το τί προσπαθείς να πετύχεις, ποιοί είναι οι στόχοι σου
να τσιμπησω κανα μανατζεριλικι, κυριως θα θελα , σε quality oriented παραγωγη-παροχη προιοντων υπηρεσιων κτλ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιαν 2024, 17:32

ε με μπλακ μπελτ θα τα βγάζεις και θα τα ακουμπάς στο γραφείο και δεν θα υπάρχει χώρος για τις κούπες με τον καφέ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ετοιμαζομαι για PMP CERT. Αξιζει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Ιαν 2024, 12:44

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιαν 2024, 17:32
ε με μπλακ μπελτ θα τα βγάζεις και θα τα ακουμπάς στο γραφείο και δεν θα υπάρχει χώρος για τις κούπες με τον καφέ
nai αλλα που να τρεχω τωρα για υπογραφες και τετοια με τους παλαιους προισταμενους . Θα δω.
Εν πασει περιπτωσει, εξασφαλισα και χρηματοδοτηση για ολα αυτα απο την πολυεθνικη μου δλδ θα μου πληρωσουν τα εξεταστρα σε περιπτωση επιτυχιας για :
1. PMI PMP practicioner exam
2. Prince2 practitioner exam
3. CISCO CCST networking
4. CISCO CCNA networking

αργοτερα θα δουμε για γκριν ή μπλακ μπελτ αλλα το κοβω για γκριν. Δεν υπαρχει προβλημα νομιζω για τη χρηματοδοτηση των , αν και δεν ειναι θεμα, αλλα κυριως για το μπλακ μπελτ που πρεπει να βρω παλαιους προισταμενους να μου υπογραφουν προτζεκτς και δεν ειμαι καλος στο επικοινωνιακο κομματι και pr.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αστικοί μύθοι και Παραδοσιακοί θρύλοι”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών