Το ελληνικό DNA πανομοιότυπο με εκείνο Μυκηναίων και Μινωιτών

Αρχαιολογικά ευρήματα, μνημεία του παρελθόντος, αρχαίοι πολιτισμοί, έρευνες, ανασκαφές.
karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 22 Απρ 2020, 12:44

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:31
Belisarius έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:22
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:17


Οι σκλάβοι από την Τροία τι απέγιναν ;

Ο Ιάσωνας που έφερε μια γυναίκα από την Κολχίδα (σημερινή Ουκρανία) δεν νοθεύσει την ελληνική φυλή ;
Ο Περσέας ο οποίος παντρεύτηκε την Ανδρομέδα από την ... Αιθιοπία;
Όχι δε νοθεύει την ελληνική φυλή μία γυναίκα από τη Κολχίδα. Είναι εντελώς λάθος αυτό.
Σε 8 γενιές (αυτό τουλάχιστον ισχύει με τα φυτά) δεν θα υπάρχει ούτε ρουθούνι με το δικό της DNA.

Αν έχουμε 9 Μυκηναίους και 1 Μεσοποτάμιο και τους αναμίξουμε, σε π.χ 200 χρόνια δεν θα υπάρχει το DNA του Μεσοποτάμιου.

Βεβαίως η πραγματικότητα είναι πολύπλοκη, δηλαδή έχουμε συνεχή εισαγωγή ξένου DNA: Μεσοποτάμιοι σκλάβοι, έπειτα Αιγύπτιοι, ακολούθως εισβάλουν γότθοι που σκοτώνουν τους άνδρες και βιάζουν τις γυναίκες, πιο μετά Σουηδέζες τουρίστριες κτλ.

Ακόμα και οι καινούργιοι πληθυσμοί βοηθάν να καθαριστεί ο "λεκές" από τα προηγούμενα ξένα DNA.
Πάντως πρέπει να τονιστεί ότι την Ευγονική και τον "καθαρισμό" προσπάθησαν να τον κάνουν οι Ναζί αλλά δεν πέτυχε.
Εγώ μένω σε κάτι άλλο :D
Η οποιαδήποτε φυλετική καθαρότητα υπάρχει ως πολιτική για .. συμφεροντολογικα αιτία
Του στυλ ..ΕΜΕΊΣ οι καθαροί γνήσιοι απόγονοι των ενδόξων προγόνων μας δικαιούμαστε ..μόνον εμείς τα αγαθά τα εδάφη τα πλούτη τους ...
ισχυει ακριβως το αντιθετο για τους φιλελεφτ που ειναι και απολυτη εξουσια σημερα
ΕΜΕΊΣ οι ΜΗ καθαροί ΜΗ γνήσιοι απόγονοι των ενδόξων προγόνων μας ΔΕΝ δικαιούμαστε ..μόνον εμείς τα αγαθά τα εδάφη τα πλούτη τους ...αλλα και εκατομμυρια αλλα ισλαμοπουλόπουλα αφρικανοπουλόπουλα ασιατοπουλόπουλα και τουρκαλμπανοπουλοπουλόπουλα...οποτε σκασε κακε ελληνάρα και αποδεξου το ,θα ελεγε ο αναρχοκομουνιστάρας σταλινάρας αριστεριστάρας αλλα και ο λιμπεραλιστάρας-παιδεραστάρας....

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 22 Απρ 2020, 12:48

Αν δεν ήμουν μόνη μου και χωρίς χρήματα θα την είχα κάνει από καιρό για Αυστραλία, Νέα Ζηλανδία. Απορώ πως δεν έφυγαν οι γονείς μου γι' αυτά τα μέρη, όχι Ευρώπη, ούτε Η.Π.Α., Καναδά, εκεί που υπάρχουν ακόμη νησίδες να ζήσει ήρεμα κανείς. Πρέπει να είχαν συμβουλάτορες στο κακό που τους βρήκε, τους ίδιους που το έκαναν.

karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 22 Απρ 2020, 12:52

Antares έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:48
Αν δεν ήμουν μόνη μου και χωρίς χρήματα θα την είχα κάνει από καιρό για Αυστραλία, Νέα Ζηλανδία. Απορώ πως δεν έφυγαν οι γονείς μου γι' αυτά τα μέρη, όχι Ευρώπη, ούτε Η.Π.Α., Καναδά, εκεί που υπάρχουν ακόμη νησίδες να ζήσει ήρεμα κανείς. Πρέπει να είχαν συμβουλάτορες στο κακό που τους βρήκε, τους ίδιους που το έκαναν.
και εκει θα σε βρουν τα ισλαμοπουλόπουλα...
με τη φυγη δεν λυνονται τα προβληματα.... πρεπει να πολεμησεις...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Απρ 2020, 13:03

Antares έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:48
Αν δεν ήμουν μόνη μου και χωρίς χρήματα θα την είχα κάνει από καιρό για Αυστραλία, Νέα Ζηλανδία. Απορώ πως δεν έφυγαν οι γονείς μου γι' αυτά τα μέρη, όχι Ευρώπη, ούτε Η.Π.Α., Καναδά, εκεί που υπάρχουν ακόμη νησίδες να ζήσει ήρεμα κανείς. Πρέπει να είχαν συμβουλάτορες στο κακό που τους βρήκε, τους ίδιους που το έκαναν.
Προς παρηγορίαν σου ...

Έχω κάνει 5 χρόνια ερωτικός μετανάστης.
Γνωρίζω εμπειρίες από πολλούς άλλους μακροχρόνιους μετανάστες.
Κακά τα ψέματα η ξενιτιά είναι ευχή και κατάρα.
Έχεις το ένα πόδι της ψυχής σου στην πατρίδα και το άλλο στην ξενιτιά και πουθενά δεν είσαι ευτυχισμένος!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 22 Απρ 2020, 13:06

karadeniz1 έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:52
και εκει θα σε βρουν τα ισλαμοπουλόπουλα...
με τη φυγη δεν λυνονται τα προβληματα.... πρεπει να πολεμησεις...
Αφού έχουμε ισλαμοπουλόπουλα χωρίς φερετζέ. Εμετός με έπιασε όταν πρωτομπήκα στο δημόσιο. Τι μουσουλμάνες είναι τούτες χωρίς φερετζέ;

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3040
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 22 Απρ 2020, 13:07

Οι πληθυσμιακές μετακινήσεις του παρόντος θα καταστήσουν άκαιρη, οποιαδήποτε έρευνα αυτής της λογικής. Ούτως ή άλλως ο εναπομείναν πληθυσμός των Ελλήνων, μειώνεται χρόνο με το χρόνο. Η πολυφυλετική και πολυπολιτισμική Ελλάδα του μέλλοντος είναι αναπόφευκτη εξέλιξη και κυνική παραδοχή.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 22 Απρ 2020, 13:10

Nandros έγραψε:
22 Απρ 2020, 13:03

Έχω κάνει 5 χρόνια ερωτικός μετανάστης.
Γνωρίζω εμπειρίες από πολλούς άλλους μακροχρόνιους μετανάστες.
Κακά τα ψέματα η ξενιτιά είναι ευχή και κατάρα.
Έχεις το ένα πόδι της ψυχής σου στην πατρίδα και το άλλο στην ξενιτιά και πουθενά δεν είσαι ευτυχισμένος!
Εγώ 6 χρόνια Γερμανία. Καλύτερα από εδώ. Αλλά γιατί να μην γνωρίσω άλλα μέρη; Να μην γνώριζα δηλαδή;
Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία έχουν και τα αγγλικά ως γλώσσα, μια χαρά, δεν θα χρειαζόταν να μάθω γλώσσα.
Η επιλογή ζωή και μη ζωή είναι ναι ή όχι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Απρ 2020, 13:18

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Απρ 2020, 12:40
Δεν είμαστε σε φόρουμ του 2003 σοβαρευτείτε. Έχουμε πραγματικά προβλήματα να συζητήσουμε.
Έχεις δίκιο. Περιμένει το κράτος με αγωνία την ετυμηγορία μας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Giorgos 574

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos 574 » 22 Απρ 2020, 14:15

Juno έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:07
Giorgos 574 έγραψε:
22 Απρ 2020, 02:54
Έρευνες σχεδόν εξ ολοκλήρου από Έλληνες ιεροεξεταστές που προσπαθούν κάθε φορά να αποδείξουν το ίδιο πράγμα. Σοκ.
Μιλάει ο Αλβανός που χρέωσε τον Διονύσιο Σολομό για Ιταλό. :c020:
Άντε να βρεις τι άλλο θα παραχαράξεις Γκιόργκο.
Σε ποια γλωσσα εγραφε τις επιστολες του και πως υπέγραφε το όνομα του;
Σε όλη τη διάρκεια της ζωής του τα ιταλικά είχε πρώτη γλωσσα και τα ήξερε καλύτερα από τα ελληνικά. Ο πατερας του ήταν Ιταλός ευγενής.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giorgos 574 την 22 Απρ 2020, 19:17, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Giorgos 574

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos 574 » 22 Απρ 2020, 14:15

karadeniz1 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:55
Giorgos 574 έγραψε:
22 Απρ 2020, 02:54
Έρευνες σχεδόν εξ ολοκλήρου από Έλληνες ιεροεξεταστές που προσπαθούν κάθε φορά να αποδείξουν το ίδιο πράγμα. Σοκ.
παντως οι σωβινιστες ρατσιστες τουρκαλμπάν ιεροεξεταστες λενε οτι ο αρχαιοι ελληνες ηταν τουρκαλμπαν αρα οι σημερινοι τουρκαλμπαν εχουν δικαιωματα στην αθηνα και σε ολη την ελλαδα...
Ε και; Ολοι στα Βαλκανια τα ίδια λένε που είναι το περίεργο;

Giorgos 574

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos 574 » 22 Απρ 2020, 14:18

foscilis έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:01
Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.
:+1::smt023:smt005:

Όχι μόνο αυτό αλλά εξαφανίζει εντελώς τους Αρβανίτες και αλλες ομάδες και προσπαθεί να ορίσει τους μεσαιωνικούς Σλάβους με το σημερινο dna Ρωσίας Πολωνίας

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 22 Απρ 2020, 14:20

Όταν για να καταρρίψεις έναν λόγο/επιχείρημα/ρητορική/θεωρία σκαρφίζεσαι 200χρονια έρευνες και ξανά νέες έρευνες αυτό κάτι λέει. Για κάτι νεκρό δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει τέτοια πολεμική.

Giorgos 574

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos 574 » 22 Απρ 2020, 14:21

Αίγαγρος έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:58
foscilis έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:01
Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.
Δεν είναι του Σταματογιαννόπουλου η συγκεκριμένη έρευνα με τους Μυκηναίους, ο Ιωσήφ Λαζαρίδης είναι ένας απο τους βασικούς ερευνητές της,
και είναι από το Χάρβαρτ. Αλλά και του Σταμ. έχει ενδιαφέροντα δεδομένα, ασχέτως πως τα ερμηνεύεις.
Νομίζω και σε αυτή με τους Μυκηναιους υπογράφει και ο Σταματογιαννοπουλος. Αν δε το πρόσεξες οι ίδιοι ακριβως (Έλληνες κυριως) που συμμετείχαν στην έρευνα του Σταματογιαννοπουλου συμμετειχαν και σε αυτές του Λαζαριδη. Ρίξε μια ματια στα ονόματα. Οι 2 ερευνες έγιναν την ίδια εποχή από τα ίδια άτομα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giorgos 574 την 22 Απρ 2020, 14:51, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 22 Απρ 2020, 14:22

jimdenin έγραψε:
22 Απρ 2020, 13:07
Οι πληθυσμιακές μετακινήσεις του παρόντος θα καταστήσουν άκαιρη, οποιαδήποτε έρευνα αυτής της λογικής. Ούτως ή άλλως ο εναπομείναν πληθυσμός των Ελλήνων, μειώνεται χρόνο με το χρόνο. Η πολυφυλετική και πολυπολιτισμική Ελλάδα του μέλλοντος είναι αναπόφευκτη εξέλιξη και κυνική παραδοχή.
αναποφευκτη εξελιξη και κυνικη αποδοχή ηταν και η επικρατηση κουμουνισμου

και το λεγατε οι ιδιοι

πηρατε το μεγαλυτερο και ο κουμουνισμος απεβιωσε

δεν θα γινει τουλάχιστον χωρις να πεσουν φαπες και κλωτσιες στην αριστερα και κκε και νεοφιλ

των οποιων οι ιδεες αντε να εκπροσωπουν ένα 10% όπως δειχτηκε με δημοσκοπησεις για το κλεισιμο των συνορων

αυτή η οικτρη μειοψηφια που εχει την στηριξη των αμερικανικων λομπυ και της γερμανιας

δεν θα επιβληθει
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 22 Απρ 2020, 14:23

Giorgos 574 έγραψε:
22 Απρ 2020, 14:21
Αίγαγρος έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:58
foscilis έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:01
Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.
Δεν είναι του Σταματογιαννόπουλου η συγκεκριμένη έρευνα με τους Μυκηναίους, ο Ιωσήφ Λαζαρίδης είναι ένας απο τους βασικούς ερευνητές της,
και είναι από το Χάρβαρτ. Αλλά και του Σταμ. έχει ενδιαφέροντα δεδομένα, ασχέτως πως τα ερμηνεύεις.
Αν δε το πρόσεξες οι ίδιοι ακριβως (Έλληνες κυριως) που συμμετείχαν στην έρευνα του Σταματογιαννοπουλου συμμετειχαν και σε αυτές του Λαζαριδη. Ρίξε μια ματια στα ονόματα.
ναι και??? τι περασες τους ελληνες σκοπιανούς ...πιστημονες??

γιουργια ωρε γιουργια
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχαιολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών