Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Αρχαιολογικά ευρήματα, μνημεία του παρελθόντος, αρχαίοι πολιτισμοί, έρευνες, ανασκαφές.
Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Μαρ 2023, 21:22

Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:16
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:11
Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:04
Το έχει κάνει ο πρώην μου και βρέθηκε σχεδόν 100% Τούρκος (είναι Πόντιος).
Το τεστ του myheritage; Τι εννοείς τον έβγαλε Τούρκο; Ποια ήταν η εθνοτική του εκτίμηση;
Έχει κανά δυο χρόνια που το έχει κάνει και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά ως Πόντιος που είναι, ήταν λογικό νομίζω. Κάπου 91% Τούρκο τον έβγαλε, κάτι τέτοιο.
Πάντως επικοινώνησε με κάποια άτομα και φαίνεται να υπάρχει όντως μακρινή συγγένεια. Στις φωτος είναι ολόιδιοι.

Θα τον ρωτούσα να μου τα ξαναπεί, αλλά γενικά δεν θέλω να έχω πολλά πολλά μαζί του (γι'αυτό είναι και πρώην).
Δεν υπάρχει "Τούρκος" στο myheritage. Υπάρχουν οι εθνότητες "δυτικοασιάτης" και "κεντροασιάτης".
Αλλά και πάλι, του έβγαλε μόνο μία εθνικότητα και μάλιστα ασιατική; Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ
και έδειξε πως είναι Αιθίοπας; :lol:
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 05 Μαρ 2023, 21:24

Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:22
Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ και έδειξε πως είναι Αιθίοπας;
Πότε έγινε αυτό;
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 05 Μαρ 2023, 21:24

Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:22
Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:16
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:11


Το τεστ του myheritage; Τι εννοείς τον έβγαλε Τούρκο; Ποια ήταν η εθνοτική του εκτίμηση;
Έχει κανά δυο χρόνια που το έχει κάνει και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά ως Πόντιος που είναι, ήταν λογικό νομίζω. Κάπου 91% Τούρκο τον έβγαλε, κάτι τέτοιο.
Πάντως επικοινώνησε με κάποια άτομα και φαίνεται να υπάρχει όντως μακρινή συγγένεια. Στις φωτος είναι ολόιδιοι.

Θα τον ρωτούσα να μου τα ξαναπεί, αλλά γενικά δεν θέλω να έχω πολλά πολλά μαζί του (γι'αυτό είναι και πρώην).
Δεν υπάρχει "Τούρκος" στο myheritage. Υπάρχουν οι εθνότητες "δυτικοασιάτης" και "κεντροασιάτης".
Αλλά και πάλι, του έβγαλε μόνο μία εθνικότητα και μάλιστα ασιατική; Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ
και έδειξε πως είναι Αιθίοπας; :lol:
Δεν τα είδα τα αποτελέσματα, μου είπε μια μέρα ότι έκανε το τεστ και τον έβγαλε Τούρκο. Υπάρχει άλλο παρόμοιο;
Μη με κάνεις να του στείλω μήνυμα, θα νομίζει ότι ψάχνω αφορμή να του μιλήσω.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Μαρ 2023, 21:28

Καβαλάρης έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:24
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:22
Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ και έδειξε πως είναι Αιθίοπας;
Πότε έγινε αυτό;
0:40

Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 05 Μαρ 2023, 21:31

Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:28
0:40
Δεν είπε για τεστ. Είπε ότι η καταγωγή του είναι από την Αιθιοπία. Τώρα πώς το συμπέρανε... :102:
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Μαρ 2023, 21:33

Καβαλάρης έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:31
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:28
0:40
Δεν είπε για τεστ. Είπε ότι η καταγωγή του είναι από την Αιθιοπία. Τώρα πώς το συμπέρανε... :102:
Πρέπει να το έχουν κόψει. Είμαι σίγουρος πως έχει πει για τεστ.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19668
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Μαρ 2023, 21:39

Χαρακτηριστική φάτσα Αιθίοπα ο Τζήμερος :smt005:

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 05 Μαρ 2023, 21:44

Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:33
Πρέπει να το έχουν κόψει. Είμαι σίγουρος πως έχει πει για τεστ.
Αποκλείεται να έδειξε κάτι τέτοιο το τεστ. Εκτός και αν έβγαλε κανά 2% και ο φουκαράς το πήρε τοις μετρητοίς.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 05 Μαρ 2023, 22:00

Καβαλάρης έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:44
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:33
Πρέπει να το έχουν κόψει. Είμαι σίγουρος πως έχει πει για τεστ.
Αποκλείεται να έδειξε κάτι τέτοιο το τεστ. Εκτός και αν έβγαλε κανά 2% και ο φουκαράς το πήρε τοις μετρητοίς.
Μπορει να ειναι απο τους αιθιοπες του μεμνωνα στον τρωϊκο πολεμο... :smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 05 Μαρ 2023, 22:03

George_V έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:06
taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:04
George_V έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:02


Eιναι απο την περιοχη αλλα δεν ειναι συγγενεις. Και αυτο φαινοταν απο την ερευνα μου. Δεν υπηρχαν σε κανενα εγγραφο/βιβλιο/επιγραφη οι προγονοι τους.
Πόσο πίσω έχει φτάσει η έρευνά σου;
Με συμπαγεις πηγές 17ο αιωνα.

Απο εκει και πισω δεν εχω κατι χειροπιαστό παρα μονο παραδοσεις κλπ.

Αν βρεθει κατι στο μελλον δεν ξερω. Αλλα τωρα μεχρι 17ο αιωνα εχω φτάσει με αποδειξεις και εγγραφα. Και το τελευταιο (το παλαιοτερο το ανακαλυψα πέρσι σε ενα αρχειο απο τη Βενετια).
Και που φτανεις με τις παραδοσεις. Καλα ειναι χειροπιαστα αλλα σε εποχες που δεν υπηρξαν καταγραφες δεν σημαινει οτι δεν υπηρξε γενος και οτι φυτρωσε ξαφνικα απο το χουμα...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27186
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Μαρ 2023, 22:20

taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 22:03
George_V έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:06
taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:04

Πόσο πίσω έχει φτάσει η έρευνά σου;
Με συμπαγεις πηγές 17ο αιωνα.

Απο εκει και πισω δεν εχω κατι χειροπιαστό παρα μονο παραδοσεις κλπ.

Αν βρεθει κατι στο μελλον δεν ξερω. Αλλα τωρα μεχρι 17ο αιωνα εχω φτάσει με αποδειξεις και εγγραφα. Και το τελευταιο (το παλαιοτερο το ανακαλυψα πέρσι σε ενα αρχειο απο τη Βενετια).
Και που φτανεις με τις παραδοσεις. Καλα ειναι χειροπιαστα αλλα σε εποχες που δεν υπηρξαν καταγραφες δεν σημαινει οτι δεν υπηρξε γενος και οτι φυτρωσε ξαφνικα απο το χουμα...
Ε πως θα ξεχωρισει κανεις την πραγματικοτητα απο το θρυλο οταν εχεις μια παράδοση χωρις απτα στοιχεια?

Π.χ. εδω υπαρχουν στην περιοχη κατι τυποι που λενε οτι ειναι απευθειας απογονοι του Δαβιδ Κομνηνου μεσω του νεοτερου γιου του Νικηφόρου. Ειναι μια παραδοση η οποια ομως δεν εχει καμια αποδειξη οχι οτι ειναι απογονοι του Δαβιδ Κομνηνου αλλα πως ουτε καν ο υποτιθεμενος Νικηφορος Κομνηνος υπηρξε ποτε.

Απλα το εχουν πιστεψει γιατι τους το ειπαν παροτι εχει αποδειχτει το αντιθετο επιστημονικα και ιστορικα.

Δεν γινεται να κανω λογικο αλμα και να δεχτω κατι ως αληθες επειδη το πιστευω εγω χωρις στοιχεια και πηγες. Μιλαμε για ιστορια οχι για θρησκεία.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 05 Μαρ 2023, 22:22

Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:04
Το έχει κάνει ο πρώην μου και βρέθηκε σχεδόν 100% Τούρκος (είναι Πόντιος).
Εν τω μεταξύ βρήκε κάποιους που υποτίθεται ότι είναι συγγενείς του, επικοινώνησε μαζί τους και του έστειλαν φωτο του παιδιού του μικρού, το οποίο είναι ολόιδιο ο πρώην μου σε μικρή ηλικία.
Πολλοί πόντιοι που ηταν στα βόρεια παράλια της Τουρκίας πχ Τραπεζούντα Καππαδοκία
και τα λοιπά τον 18ο και ειδικά το 19ο αιώνα κυνηγήθηκαν απο τους Τούρκους και
κατέφυγαν στην σημερινή Ουκρανία την Ρωσία την Αμπχαζία και την Γεωργια κατα κύριο λογο.
Μάλιστα πολλοί απ αυτούς εκτοπίστηκαν απο το σταλινικό καθεστώς στο Ουζμπεκιστάν
και το Καζακστάν.

Το 90 πολλοί ήρθαν εδώ στην Ελλάδα κι εδώ τους αποκαλούμε ρωσοποντιους ο πρωην
σου είναι απο αυτούς ναι η όχι; :003:

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 05 Μαρ 2023, 22:26

plouf έγραψε:
05 Μαρ 2023, 22:22
Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:04
Το έχει κάνει ο πρώην μου και βρέθηκε σχεδόν 100% Τούρκος (είναι Πόντιος).
Εν τω μεταξύ βρήκε κάποιους που υποτίθεται ότι είναι συγγενείς του, επικοινώνησε μαζί τους και του έστειλαν φωτο του παιδιού του μικρού, το οποίο είναι ολόιδιο ο πρώην μου σε μικρή ηλικία.
Πολλοί πόντιοι που ηταν στα βόρεια παράλια της Τουρκίας πχ Τραπεζούντα Καππαδοκία
και τα λοιπά τον 18ο και ειδικά το 19ο αιώνα κυνηγήθηκαν απο τους Τούρκους και
κατέφυγαν στην σημερινή Ουκρανία την Ρωσία την Αμπχαζία και την Γεωργια κατα κύριο λογο.
Μάλιστα πολλοί απ αυτούς εκτοπίστηκαν απο το σταλινικό καθεστώς στο Ουζμπεκιστάν
και το Καζακστάν.

Το 90 πολλοί ήρθαν εδώ στην Ελλάδα κι εδώ τους αποκαλούμε ρωσοποντιους ο πρωην
σου είναι απο αυτούς ναι η όχι; :003:
Όχι, δεν είναι ρωσοπόντιος (τον είχα ρωτήσει στην αρχή γιατί έχει μεγάλη μύτη------> συν ότι άλλο συνεπάγεται αυτό :003: )
Αν κάνω και εγώ το τεστ, μπορεί και εμένα να με βγάλει από εκεί μεριά, αφού οι παππούδες ήταν από Μικρασία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5188
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 05 Μαρ 2023, 22:37

Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:24
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:22
Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:16


Έχει κανά δυο χρόνια που το έχει κάνει και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά ως Πόντιος που είναι, ήταν λογικό νομίζω. Κάπου 91% Τούρκο τον έβγαλε, κάτι τέτοιο.
Πάντως επικοινώνησε με κάποια άτομα και φαίνεται να υπάρχει όντως μακρινή συγγένεια. Στις φωτος είναι ολόιδιοι.

Θα τον ρωτούσα να μου τα ξαναπεί, αλλά γενικά δεν θέλω να έχω πολλά πολλά μαζί του (γι'αυτό είναι και πρώην).
Δεν υπάρχει "Τούρκος" στο myheritage. Υπάρχουν οι εθνότητες "δυτικοασιάτης" και "κεντροασιάτης".
Αλλά και πάλι, του έβγαλε μόνο μία εθνικότητα και μάλιστα ασιατική; Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ
και έδειξε πως είναι Αιθίοπας; :lol:
Δεν τα είδα τα αποτελέσματα, μου είπε μια μέρα ότι έκανε το τεστ και τον έβγαλε Τούρκο. Υπάρχει άλλο παρόμοιο;
Μη με κάνεις να του στείλω μήνυμα, θα νομίζει ότι ψάχνω αφορμή να του μιλήσω.
Δεν υπάρχει εθνικότητα όταν μιλάμε για DNA. Αυτό που κάνουν οι συγκεκριμένες εταιρείες είναι να βρίσκουν άτομα με παρόμοιο DNA με το δικό σου. Για παράδειγμα, μπορεί 1000 άτομα να κάνανε το ίδιο τεστ, τα οποία βρίσκονται στην Τουρκία, οπότε του έβγαλε πως είναι από εκείνη την περιοχή. Δεν θα σου πει είσαι Τούρκος/Έλληνας/Αρμένιος, αλλά σε ποια περιοχή υπάρχουν άνθρωποι με παρόμοιο DNA, κάτι που σημαίνει πως αυτοί είναι 3-4-5 ξαδέρφια σου οπότε μάλλον από κάπου εκεί κρατάει η σκούφια σου.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Έκανα τεστ DNA, τα αποτελέσματα (MyHeritage + MyTrueAncestry)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 05 Μαρ 2023, 22:40

GoBzi έγραψε:
05 Μαρ 2023, 22:37
Καρολίνα έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:24
Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:22


Δεν υπάρχει "Τούρκος" στο myheritage. Υπάρχουν οι εθνότητες "δυτικοασιάτης" και "κεντροασιάτης".
Αλλά και πάλι, του έβγαλε μόνο μία εθνικότητα και μάλιστα ασιατική; Σαν τον Τζήμερο που έκανε το τεστ
και έδειξε πως είναι Αιθίοπας; :lol:
Δεν τα είδα τα αποτελέσματα, μου είπε μια μέρα ότι έκανε το τεστ και τον έβγαλε Τούρκο. Υπάρχει άλλο παρόμοιο;
Μη με κάνεις να του στείλω μήνυμα, θα νομίζει ότι ψάχνω αφορμή να του μιλήσω.
Δεν υπάρχει εθνικότητα όταν μιλάμε για DNA. Αυτό που κάνουν οι συγκεκριμένες εταιρείες είναι να βρίσκουν άτομα με παρόμοιο DNA με το δικό σου. Για παράδειγμα, μπορεί 1000 άτομα να κάνανε το ίδιο τεστ, τα οποία βρίσκονται στην Τουρκία, οπότε του έβγαλε πως είναι από εκείνη την περιοχή. Δεν θα σου πει είσαι Τούρκος/Έλληνας/Αρμένιος, αλλά σε ποια περιοχή υπάρχουν άνθρωποι με παρόμοιο DNA, κάτι που σημαίνει πως αυτοί είναι 3-4-5 ξαδέρφια σου οπότε μάλλον από κάπου εκεί κρατάει η σκούφια σου.
Δεν αντιλέγω, έγραψα ότι δεν έχω κάνει εγώ το τεστ, το έκανε ο πρώην μου πριν κάποια χρόνια και ήρθε και μου είπε "είμαι Τούρκος".
Δεν έκατσα να το ψάξω αναλυτικά, αλλά δεν σε αμφισβητώ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχαιολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών