Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23817
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 28 Ιαν 2022, 13:01

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:58
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:51

Ενώ αντίθετα, ο άντρας οφείλει να είναι μονογαμικός και να παντρεύεται νωρίς, διαφορετικά, στην περίπτωση που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται μισογύνης και ίνσελ.
Μμμμ δε γίνεται να είσαι ινσελ και να αλλάζεις τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα. Εξ ορισμού. Ινσελ = involuntary celibate. :102:

Κάτι άλλο θες να πεις
Εγώ εκπληκτικέ ξέρω καλά αυτούς τους ορισμούς. Ινσελ, mgtow, red-piller, PUA, sigma κλπ.

Αυτοί που χρησιμοποιούν τον όρο "ίνσελ" για να χαρακτηρίσουν τον άντρα που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, ξέρουν πολύ καλά γιατί το κάνουν.
:wink
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7096
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 28 Ιαν 2022, 13:08

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 19:12
Δεν εννοώ την οικονομική .
Έχω παρατήσει ότι σε πολλές περιπτώσεις μία γυναίκα μπορεί να τα αφήσει όλα για έναν άνδρα . Άνδρα , παιδιά , δουλειά , τους γονείς της τις φίλες της κλπ όλα εκμηδενίζονται και υπάρχει μόνο ο συγκεκριμένος άνδρας . Βάζουν σε δεύτερη μοίρα τα πάντα . Λες και τις έχει μαγέψει .
Σίγουρα υπάρχουν και πολλοί άνδρες που τα παρατάνε όλα για μία γυναίκα αλλά όχι όλα με την κυριολεκτική έννοια του όρου . Ενώ έχω δει και ακούσει για γυναίκες οι οποίες αλλάζουν πόλη , κράτος , ήπειρο τα πάντα . Μπορεί να δέχονται καθημερινά , φλερτ από πολλούς , αλλά αυτός ο ένας που θα τις κάνει μεγάλο κλικ θα παγιδεύσει το μυαλό ( και το σώμα ) της βαθύτατα .
Για ποιον λόγο συμβαίνει ; Άραγε έχει να κάνει με βιολογικά αίτια , δεδομένου ότι η γυναίκα είναι πιο χρονοβόρο και δύσκολο να αναπαραχθεί από ότι ο άνδρας , και εφόσον ερωτευθεί κάποιον που θεωρεί ως τον καταλληλότερο , μπροστά στο ένστικτο της αναπαραγωγής όλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα ;
Σε ποιά ταινία το είδες αυτό; :smt017

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Ιαν 2022, 13:11

AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:01
EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:58
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:51

Ενώ αντίθετα, ο άντρας οφείλει να είναι μονογαμικός και να παντρεύεται νωρίς, διαφορετικά, στην περίπτωση που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται μισογύνης και ίνσελ.
Μμμμ δε γίνεται να είσαι ινσελ και να αλλάζεις τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα. Εξ ορισμού. Ινσελ = involuntary celibate. :102:

Κάτι άλλο θες να πεις
Εγώ εκπληκτικέ ξέρω καλά αυτούς τους ορισμούς. Ινσελ, mgtow, red-piller, PUA, sigma κλπ.

Αυτοί που χρησιμοποιούν τον όρο "ίνσελ" για να χαρακτηρίσουν τον άντρα που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, ξέρουν πολύ καλά γιατί το κάνουν.
:wink
Εγώ δεν τους ξέρω καλά, δεν έχω πολυασχοληθει, αλλά από τους ορισμούς που δίνονται δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί κάποιος να αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκαμισα και να είναι ταυτόχρονα mgtow ή ινσελ. Υπάρχει contradiction in terms :102:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23817
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 28 Ιαν 2022, 13:15

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:11
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:01
EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:58


Μμμμ δε γίνεται να είσαι ινσελ και να αλλάζεις τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα. Εξ ορισμού. Ινσελ = involuntary celibate. :102:

Κάτι άλλο θες να πεις
Εγώ εκπληκτικέ ξέρω καλά αυτούς τους ορισμούς. Ινσελ, mgtow, red-piller, PUA, sigma κλπ.

Αυτοί που χρησιμοποιούν τον όρο "ίνσελ" για να χαρακτηρίσουν τον άντρα που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, ξέρουν πολύ καλά γιατί το κάνουν.
:wink
Εγώ δεν τους ξέρω καλά, δεν έχω πολυασχοληθει, αλλά από τους ορισμούς που δίνονται δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί κάποιος να αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκαμισα και να είναι ταυτόχρονα mgtow ή ινσελ. Υπάρχει contradiction in terms :102:
Μη ψάχνεις λογική σε αυτά. Σημασία έχει να εξυπηρετείται ο σκοπός.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2022, 13:16

AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2022, 11:50
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 11:24
Το να μπορεί η γυναίκα να στέκεται από μόνη της ως υπόσταση και να μη ετεροκαθορίζεται από κάποιον άντρα, είναι κάτι που στην παρούσα φάση, όλη η ανθρωπότητα το επιθυμεί.

Ακόμη κι αν κατασταλάξει με κάποιον για να κάνει οικογένεια μαζί του, καλό είναι να μπορεί να αυτοπροσδιορίζεται. Ο φεμινισμός έχει αγωνιστεί διαχρονικά γι' αυτή τη δυνατότητα.

Οι κακές οι γλώσσες βέβαια λένε ότι οι περισσότερες που λειτουργούν αυτόνομα το μετανιώνουν (χτυπάνε σε "τοίχο", αλλάζουν κοσμοθεωρία κάποια στιγμή εντελώς απότομα κλπ).

Ομως δεν νομίζω ότι υπάρχει προοδευτικός άντρας που να μη θέλει τη γυναίκα να δύναται να αυτενεργεί και να ορίζει μόνη της τον εαυτό της.
Αυτό είναι άλλο ρε συ. Και δεν είναι θέμα φεμινισμού. Υπήρχαν γυναίκες που ήταν ή ήθελαν να είναι ανεξάρτητες πολύ πριν κάνει την εμφάνιση του το φεμινιστικό κίνημα. Δεν είναι θέμα προόδου αλλά χαρακτήρα.

Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ερωτική εξάρτηση. Στον έρωτα δεν παίζουν φεμινισμοί και πατριαρχίες. Και πατριάρχες και φεμινίστριες μπορούν να γίνουν γατάκια. :lol:
Δυστυχώς στη χώρα μας, η γυναίκα που είναι εναντίον του γάμου περιφρονείται διαχρονικά (τη λένε γεροντοκόρη και μεγαλοκοπέλα). Τα ίδια όμως παρατηρούνται διεθνώς (τη λενε spinster και cat lady).

Αντιθέτως, ο αντρικός εργενισμός αναγνωριζόταν επίσημα παλαιότερα (το να πεις ότι κάποιος είναι γεροντοπαλίκαρο, δεν είναι δα μεγάλη προσβολή).

Δυστυχώς στις μέρες μας τα πράγματα έχουν αλλάξει ως εξής: Ναι μεν υπάρχει αναγνώριση και εκτίμηση του γυναικείου εργενισμού, αλλά στο βωμό του μετα-μοντερνισμού, δαιμονοποιείται ο αντρικός εργενισμός.

Τον άντρα εργένη των θεωρούν εξ' ορισμού μισογύνη, ίνσελ, επικίνδυνο για τις κοινωνικές δομές. Βλέπουμε ότι η γυναίκα που είναι εργένισσα και αλλάζει τους άντρες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται δυναμική και ανεξάρτητη.

Ενώ αντίθετα, ο άντρας οφείλει να είναι μονογαμικός και να παντρεύεται νωρίς, διαφορετικά, στην περίπτωση που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται μισογύνης και ίνσελ.

Το πρόβλημα θα λυθεί όταν οι γυναίκες εταιροκαθοριστούν και επί της ουσίας. Οταν πάψει να τις στιγματίζει ο κόσμος στην περίπτωση που είναι απόλυτα ανεξάρτητες. Γιατί μόνο τότε ο μεταμοντερνισμός θα αφήσει ΚΑΙ τους άντρες να είναι ελεύθεροι να κάνουν ό,τι θέλουν, χωρίς να τους προσβάλει και να τους βρίζει.
Βλέπω ότι σε απασχολεί πολύ η γνώμη του κόσμου και συγχρόνως θεωρείς ότι η λύση θα δοθεί με ακαδημαϊκές προσεγγίσεις.

Καμμία γυναίκα δεν πρόκειται να γίνει ή να νοιώσει ανεξάρτητη επί της ουσίας :) αν περιμένει να αλλάξει πρώτα ο κόσμος και μετά αυτή. :lol:

Ισχύει και για τους άντρες.


ΥΓ. Στο μπολντ, μάλλον εννοούσες το αντίθετο, έτσι δεν είναι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23817
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 28 Ιαν 2022, 13:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:16
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2022, 11:50


Αυτό είναι άλλο ρε συ. Και δεν είναι θέμα φεμινισμού. Υπήρχαν γυναίκες που ήταν ή ήθελαν να είναι ανεξάρτητες πολύ πριν κάνει την εμφάνιση του το φεμινιστικό κίνημα. Δεν είναι θέμα προόδου αλλά χαρακτήρα.

Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ερωτική εξάρτηση. Στον έρωτα δεν παίζουν φεμινισμοί και πατριαρχίες. Και πατριάρχες και φεμινίστριες μπορούν να γίνουν γατάκια. :lol:
Δυστυχώς στη χώρα μας, η γυναίκα που είναι εναντίον του γάμου περιφρονείται διαχρονικά (τη λένε γεροντοκόρη και μεγαλοκοπέλα). Τα ίδια όμως παρατηρούνται διεθνώς (τη λενε spinster και cat lady).

Αντιθέτως, ο αντρικός εργενισμός αναγνωριζόταν επίσημα παλαιότερα (το να πεις ότι κάποιος είναι γεροντοπαλίκαρο, δεν είναι δα μεγάλη προσβολή).

Δυστυχώς στις μέρες μας τα πράγματα έχουν αλλάξει ως εξής: Ναι μεν υπάρχει αναγνώριση και εκτίμηση του γυναικείου εργενισμού, αλλά στο βωμό του μετα-μοντερνισμού, δαιμονοποιείται ο αντρικός εργενισμός.

Τον άντρα εργένη των θεωρούν εξ' ορισμού μισογύνη, ίνσελ, επικίνδυνο για τις κοινωνικές δομές. Βλέπουμε ότι η γυναίκα που είναι εργένισσα και αλλάζει τους άντρες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται δυναμική και ανεξάρτητη.

Ενώ αντίθετα, ο άντρας οφείλει να είναι μονογαμικός και να παντρεύεται νωρίς, διαφορετικά, στην περίπτωση που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται μισογύνης και ίνσελ.

Το πρόβλημα θα λυθεί όταν οι γυναίκες εταιροκαθοριστούν και επί της ουσίας. Οταν πάψει να τις στιγματίζει ο κόσμος στην περίπτωση που είναι απόλυτα ανεξάρτητες. Γιατί μόνο τότε ο μεταμοντερνισμός θα αφήσει ΚΑΙ τους άντρες να είναι ελεύθεροι να κάνουν ό,τι θέλουν, χωρίς να τους προσβάλει και να τους βρίζει.
Βλέπω ότι σε απασχολεί πολύ η γνώμη του κόσμου και συγχρόνως θεωρείς ότι η λύση θα δοθεί με ακαδημαϊκές προσεγγίσεις.

Καμμία γυναίκα δεν πρόκειται να γίνει ή να νοιώσει ανεξάρτητη επί της ουσίας :) αν περιμένει να αλλάξει πρώτα ο κόσμος και μετά αυτή. :lol:

Ισχύει και για τους άντρες.


ΥΓ. Στο μπολντ, μάλλον εννοούσες το αντίθετο, έτσι δεν είναι;
Ναι, έχεις δίκιο. Το αλλάζω στο αρχικό ποστ.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2022, 13:27

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:11
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 13:01
Εγώ εκπληκτικέ ξέρω καλά αυτούς τους ορισμούς. Ινσελ, mgtow, red-piller, PUA, sigma κλπ.

Αυτοί που χρησιμοποιούν τον όρο "ίνσελ" για να χαρακτηρίσουν τον άντρα που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, ξέρουν πολύ καλά γιατί το κάνουν.
:wink
Εγώ δεν τους ξέρω καλά, δεν έχω πολυασχοληθει, αλλά από τους ορισμούς που δίνονται δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί κάποιος να αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκαμισα και να είναι ταυτόχρονα mgtow ή ινσελ. Υπάρχει contradiction in terms :102:
Η πλάκα με τους συγκεκριμένους είναι ότι θεωρούν δικαίωμα ή κάτι απολύτως φυσικό να γουστάρουν τα alpha-females ενώ συγχρόνως θεωρούν κάτι αφύσικο έως απαράδεκτο τη ροπή των γυναικών προς τα alpha-males. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιαν 2022, 13:33

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:58
AlienWay έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:51

Ενώ αντίθετα, ο άντρας οφείλει να είναι μονογαμικός και να παντρεύεται νωρίς, διαφορετικά, στην περίπτωση που αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, θεωρείται μισογύνης και ίνσελ.
Μμμμ δε γίνεται να είσαι ινσελ και να αλλάζεις τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα. Εξ ορισμού. Ινσελ = involuntary celibate. :102:

Κάτι άλλο θες να πεις
Με πρόλαβες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8208
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 28 Ιαν 2022, 22:51

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιαν 2022, 11:19
Εξαρτηση γυναικών από το αντρικό φύλο λέει ο άλλος που ο μέσος συνομήλικός του μπορεί να περιμένει τη μάνα του να γυρίσει κ από ταξίδι στην άλλη άκρη του κόσμου να του κόψει καμια ντοματοσαλατα ή να του βάλει κάνα πλυντήριο


.


Είμαι με μια χωρισμένη φίλη μου για βόλτα και χτυπάει το τηλέφωνό της.....


Την έπαιρνε η κόρη της απο το σπίτι ..... που καθόταν με μια φίλη της.....


Τη ρωτάω τι ήθελε η κόρη της και μου λέει με ρώτησε τί ώρα θα γυρίσω σπίτι για να τους φτιάξω 2 τόστ..... :o . :fp: . :oops: . :hammer: . :smt005:


Βαριόντουσαν οι θρασοΓαιδάρες να φτιάξουν 2 τόστ.....τέτοια παιδιά φτιάξανε οι κάρχες..... :011:


Μετα της εδειξα και το παρακάτω.....ανέκδοτες καταστάσεις μιλάμε..... :e040:


.



Εικόνα




.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 28 Ιαν 2022, 22:57

υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

κορεα-ιραν-καμποτζη-βιετναμ :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9182
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 28 Ιαν 2022, 23:00

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 19:12
Δεν εννοώ την οικονομική .
Έχω παρατήσει ότι σε πολλές περιπτώσεις μία γυναίκα μπορεί να τα αφήσει όλα για έναν άνδρα . Άνδρα , παιδιά , δουλειά , τους γονείς της τις φίλες της κλπ όλα εκμηδενίζονται και υπάρχει μόνο ο συγκεκριμένος άνδρας . Βάζουν σε δεύτερη μοίρα τα πάντα . Λες και τις έχει μαγέψει .
Σίγουρα υπάρχουν και πολλοί άνδρες που τα παρατάνε όλα για μία γυναίκα αλλά όχι όλα με την κυριολεκτική έννοια του όρου . Ενώ έχω δει και ακούσει για γυναίκες οι οποίες αλλάζουν πόλη , κράτος , ήπειρο τα πάντα . Μπορεί να δέχονται καθημερινά , φλερτ από πολλούς , αλλά αυτός ο ένας που θα τις κάνει μεγάλο κλικ θα παγιδεύσει το μυαλό ( και το σώμα ) της βαθύτατα .
Για ποιον λόγο συμβαίνει ; Άραγε έχει να κάνει με βιολογικά αίτια , δεδομένου ότι η γυναίκα είναι πιο χρονοβόρο και δύσκολο να αναπαραχθεί από ότι ο άνδρας , και εφόσον ερωτευθεί κάποιον που θεωρεί ως τον καταλληλότερο , μπροστά στο ένστικτο της αναπαραγωγής όλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα ;
Δεν είναι εξάρτηση, υπάρχουν πολύ λιγότεροι αξιόλογοι άντρες από γυναίκες σαν ποσοστό επί του πληθυσμού, οπότε η αξία τους στην αγορά είναι πολύ μεγαλύτερη.
Z

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 28 Ιαν 2022, 23:02

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
28 Ιαν 2022, 22:57
υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

κορεα-ιραν-καμποτζη-βιετναμ :102:
Η Κινα γιατι λειπει; :smt017

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Εξάρτηση γυναικών από το ανδρικό φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 28 Ιαν 2022, 23:11

plouf έγραψε:
28 Ιαν 2022, 23:02
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
28 Ιαν 2022, 22:57
υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

κορεα-ιραν-καμποτζη-βιετναμ :102:
Η Κινα γιατι λειπει; :smt017
δεν λενε οι κινεζες,γενικα νοτιοανατολικη ασια-ιραν-κορεα και λατινες μονο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών