Tell me, would you kill to save a life?

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 14 Ιούλ 2019, 15:46

Antares έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 15:39
O I έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 15:34

Έλα ρε Αν :smt005:

Ο.Ι.
Ειπώθηκαν παραπάνω μερικά πράγματα, για τα υπόλοιπα πρέπει να μελετήσουμε προσεκτικά το ποιος ξεκίνησε τους πολέμους, από που χρηματοδοτούνταν και όλα τα σχετικά. Άντε βρήκαμε έναν αποδιοπομπαίο τράγο και τελειώσαμε;
Μαζί σου!
Όλοι αυτοί μαζί για τα σίδερα και ψυχιατρικές μελέτες στην υποθετική περίπτωση που ζητάει το νήμα :D

Για να μη μπερδεύεσαι προσωπικά έχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου όσον αφορά τι ψηφίζω και δεν έχω καμιά ανάμοιξη μ' αυτά τα αξιόμεμπτα μορφώματα τού παρελθόντος.
Σίγουρα κάποιοι εδώ που σχολιάζουν αποβλέπουν σε κομματικές σκοπιμότητες και σ' ευχαριστώ που μου έδωσες λαβή για να συμπληρώσω τα φαινόμενα που παρέλειψα

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Ιούλ 2019, 16:01

Εντάξει επειδή φαίνεται ότι έχεις άγνοια για το ποιοι μας τα έχουν κάνει τσουρέκια (ας μου επιτραπεί η έκφραση) δεν θα είχες καμία αντίρρηση σαν χριστιανός ορθόδοξος να κατέβουν αρχαίοι θεοί, να τους κάνουν μαύρους στο ξύλο και να τους στείλουν με κλωτσιά στα πισινά από εκεί που μας ήρθαν, αν και ο στρατός θα έφτανε πιστεύω. :003:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 14 Ιούλ 2019, 16:15

Antares έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 16:01
Εντάξει επειδή φαίνεται ότι έχεις άγνοια για το ποιοι μας τα έχουν κάνει τσουρέκια (ας μου επιτραπεί η έκφραση) δεν θα είχες καμία αντίρρηση σαν χριστιανός ορθόδοξος να κατέβουν αρχαίοι θεοί, να τους κάνουν μαύρους στο ξύλο και να τους στείλουν με κλωτσιά στα πισινά από εκεί που μας ήρθαν, αν και ο στρατός θα έφτανε πιστεύω. :003:
Αν κατέβαιναν οι αρχαίοι θεοί νομίζω θα έδιωχναν τούς μισούς.. :8)
SpoilerShow
Εικόνα
...με τούς άλλους μισούς τι θα κάναμε; :102:

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Ιούλ 2019, 16:21

O I έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 16:15

Αν κατέβαιναν οι αρχαίοι θεοί νομίζω θα έδιωχναν τούς μισούς.. :8)

Εικόνα

...με τούς άλλους μισούς τι θα κάναμε; :102:

:wave:

Ο.Ι.
Μπορεί να μην είναι καν οι μισοί, λιγότερο από το 1/3 αλλά φτάνουν, γιατί αυτή είναι η δουλειά τους να τα κάνουν τσουρέκια στους άλλους. Το στοιχείο της Ανατολής και η φιλοσοφία της. Νομίζω μια χαρά θα ήταν οι υπόλοιποι. Με τους θεούς θα πέρναγαν ζωή και κότα και εδώ και αλλού. :wave:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 14 Ιούλ 2019, 17:11

:bravo:
Antares έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 16:21
O I έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 16:15

Αν κατέβαιναν οι αρχαίοι θεοί νομίζω θα έδιωχναν τούς μισούς.. :8)
SpoilerShow
Εικόνα
...με τούς άλλους μισούς τι θα κάναμε; :102:

:wave:

Ο.Ι.
Μπορεί να μην είναι καν οι μισοί, λιγότερο από το 1/3 αλλά φτάνουν, γιατί αυτή είναι η δουλειά τους να τα κάνουν τσουρέκια στους άλλους. Το στοιχείο της Ανατολής και η φιλοσοφία της. Νομίζω μια χαρά θα ήταν οι υπόλοιποι. Με τους θεούς θα πέρναγαν ζωή και κότα και εδώ και αλλού. :wave:
Για το αλλού αν μιλάς για τους συγκεκριμένους, δεν ξέρω...
Για εδώ μπορεί
Υπάρχουν όμως και άλλοι πέραν των κομματικών συμφερόντων που μάλλον διαφωνούμε με όλους αυτούς :D

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Ιούλ 2019, 17:39

Σου έγραψα για μια μεγάλη ψυχιατρική περίπτωση πριν, έφριξε το πανελλήνιο. Δεν το ξαναγράφω βέβαια.
Τέτοια πράματα που κάνουν αυτά τα πράματα και ακόμη χειρότερα, δεν έχουν ανατραφεί ποτέ σ' αυτόν τον τόπο (από τους ανθρώπους του θες ή από τους θεούς). Εδώ δεν έχουν καμία θέση πόσο μάλλον να κυβερνάνε και να διευθύνουν την οικονομία της χώρας.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Ιούλ 2019, 18:03

OANNHSEA έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 08:25
Πιστεύεις ότι ένα παιδί σε μία κοινωνία ανθρωποφάγων θα γίνει vegan;;;
Δεν ξέρω, αλλά δεν είμαι σίγουρος πως ένα παιδί σε μια κοινωνία ισλαμιστών θα γίνει απαραίτητα ισλαμιστής. Ούτε κι εσύ είσαι σίγουρος.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 14 Ιούλ 2019, 19:50

OANNHSEA έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 08:20
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 06:32
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 06:18


ΥΓ
Και για το θέσω ποιό απλά: εάν θεωρείς ότι όλα τα παιδιά του κόσμου είναι ίσα, τότε   θα δεχόσουν ευχαρίστως κάποιος να σκοτώσει το παιδί / τα παιδιά σου, και για κάθε νεκρό τέκνο να πληρώσει ώστε να σωθούν και να σπουδάσουν 2 παιδιά στις παραγκουπόλεις του Ναίρόμπι - έτσι δεν είναι;;;  

.
Τι παρανοϊκο σεναριο - ερωτημα ειναι αυτο;
Δεν είναι καθόλου παρανοϊκό!!!
Εφόσον τα παιδιά όλου του κόσμου αξίζουν έκαστο το ίδιο, τότε η ζωή δύο παιδιών στο Ναϊρόμπι αξίζει το διπλάσιο από ένα παιδί στην Ελλάδα!!!
Γιατί λοιπόν να μην έχουμε δύο σπουδαγμένα παιδιά - ενήλικες επιστήμονες - από το ένα έχουμε μόνο ένα, με τα ίδια χρήματα;;;
Οπότε σκοτώνουμε το παιδί / τα παιδιά του γραφικού και τον αναγκάζουμε να πληρώσει για να μεγαλώσουν και να σπουδάσουν 2-4-6 παιδιά στο Ναϊρόμπι!!! Τεράστιο κέρδος για την ανθρωπότητα!!!

.
Η παρανοια στην σκεψη - προταση σου ειναι να θεωρεις μονοδρομη λυση την «βια» θανατο καποιου αλλου ,ωστε να επιβιωσει καποιος αλλος. Δεν θεωρω πως παντοτε η λυση βρισκεται με αυτον τον τροπο. Οταν λεει κανεις οτι ολα τα παιδια ειναι ισα και εχουν ισα δικαιωματα στην παιδεια,εκπειδευση ,ζωη ,υγεια,πειρθαλψη κλπ δεν σημαινει απαραιτητα αυτο που προτεινεις εσυ. Ενα παραδιειγα ειναι ας πουμε η υιοθετηση και συμβολη στην σταδιοδρομια του. :wink
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 14 Ιούλ 2019, 20:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 12:31
Νομίζω ότι "η περίπτωση της Δέσπως" δεν είναι καταγεγραμμένο γεγονός. Μπορεί να κάνω λάθος, όποιος ξέρει κάτι, ας το προσθέσει. Η Δέσπω Μπότσαρη είναι γνωστή για την ανατίναξη του κάστρου, στο οποίο είχε καταφύγει με άλλους Σουλιώτες, τις κόρες και τα εγγόνια της, γεγονός που περιγράφει και το δημοτικό τραγούδι.

Σε κάθε περίπτωση, το θέμα δεν είναι αν θυσιάζει μια μάνα τον εαυτό της για το παιδί της, αυτό συνήθως είναι κάτι αυτονόητο αλλά αν μια μάνα μπορεί να θυσιάσει το παιδί της όταν το αντάλλαγμα είναι κάτι περισσότερο από την προσωπική της θυσία.

Και αυτό ακριβώς είναι και το γενικότερο ερώτημα. Σε ποιες περιπτώσεις η ζωή ενός παιδιού είναι πιο σημαντική από μια δυσμενή εξέλιξη για περισσότερους ανθρώπους.


Αυτό που περιγράφει ο Σκεπτικός, έγινε με Σουλιώτες όταν ο Αλή πασάς είχε αιχμαλωτίσει τον Λάμπρο και τον Φώτο Τζαβέλλα. Ο Λάμπρος δραπέτευσε και όταν ο Αλή τον απείλησε ότι θα σκοτώσει τον γιο του αν δεν παραδοθούν, αυτός αρνήθηκε. Και φυσικά, υπήρξαν περιπτώσεις όπως αυτή της εξόδου του Μεσολογγίου.

Μία επίσης εντυπωσιακή καταγραφή άρνησης μητέρας να υποκύψει στον εκβιασμό θανάτου των παιδιών της υπάρχει για την περίπτωση της Κατερίνας Σφόρτσα, τον καιρό του Πάπα Βοργία.

.

Δέν θυμάμαι είπα καλά....μπορεί νάναι η Λένω....

Η απάντηση ήταν....στείλε μου κι εμένα ένα κομμάτι.....

Αλλο ένα σενάριο αναφέρεται στήν Ιλιάδα στό πρώτο καταγεγραμένο παραμύθι....

Τό παραμύθι τού Μελέαγρου.....

Η μάνα έχει γεννήσει καί περιμένει τίς Μοίρες τήν 3η ημέρα νά κρυφακούσει το μέλλον τού παιδιού....

Ερχονται....λέει η Πρώτη ....λέει η Δεύτερη..... καί η τελευταία ....

"όταν καεί τό κούτσουρο πού καίει στό τζάκι τό παιδί θά πεθάνει" ....

Τ ακούει η μάνα και μόλις φεύγουν οι Μοίρες τό βγάζει από το τζάκι

τό σβήνει τό τυλίγει σέ πανί καί τό βάζει στό μπαούλο....

Μετά από 20 χρόνια τό παιδί μέ τόν αδερφό τής μάνας του βγαίνουν γιά κυνήγι....

Κάτι γίνεται καί τό παιδί σκοτώνει τό θείο του....

Τό κακό νέο φτσνει στή μάνα ....καί αυτή πάει στό μπαούλο .....

βγάζει τό κούτσουρο ....καί το πετάει στό τζάκι....

Ο παραμύθος μάλλον έχει διδακτικό χαρακτήρα....νά δείξει σύμφωνα μέ την αρχαία αντίληψη ...

ότι η σχέση Αδελφού μέ Αδελφό είναι πιό ισχυρή από τήν Μάνας Παιδιού....

γιατί μέ τον αδελφό έχει τό ίδιο "αίμα" ενώ μέ τό Παιδί τό Μισό ίδιο.....


Δυνατό σενάριο έχει καί η ταινία ....Μέ τή λάμψη στα μάτια.....μέ Φούντα ,Ανέστη Βλάχο ,κ Φέρτη....

οπου Κατοχή ένας πατέρας έχει νά διαλέξει ποιός από τούς 3 γιούς του θά γλυτώσει τήν εκτέλεση

από τά Γερμανά..... ψάξτε τη στό Νέτ ....υπάρχει.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 14 Ιούλ 2019, 21:18

Antares έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 17:39
Σου έγραψα για μια μεγάλη ψυχιατρική περίπτωση πριν, έφριξε το πανελλήνιο. Δεν το ξαναγράφω βέβαια.
Τέτοια πράματα που κάνουν αυτά τα πράματα και ακόμη χειρότερα, δεν έχουν ανατραφεί ποτέ σ' αυτόν τον τόπο (από τους ανθρώπους του θες ή από τους θεούς). Εδώ δεν έχουν καμία θέση πόσο μάλλον να κυβερνάνε και να διευθύνουν την οικονομία της χώρας.
Τώρα που έκανα μια περιήγηση στην ενότητα κατάλαβα τι θες να πεις
Σίγουρα θα υπήρχε εναλλακτική όπως ο Χίμλερ ή ο Μέγκελε ας πούμε, όπως και πολλοί άλλοι.
Το να σκοτώσεις ένα θύμα δεν λύνεται το πρόβλημα.
Εξάλλου η ιστορία είναι κατευθυνόμενη και είναι γνωστό τοις πάσι. Το ίδιο και με ΕΣΣΔ. Το ίδιο και με USA και όσους επιλέγονται για να κατευθύνουν την "τύχη" της ανθρωπότητας.
Το ίδιο και με τα παπαγαλάκια που κατά καιρούς προλειαίνουν το πεδίο :wink

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Ιούλ 2019, 21:25

O I έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 21:18
Τώρα που έκανα μια περιήγηση στην ενότητα κατάλαβα τι θες να πεις
Σίγουρα θα υπήρχε εναλλακτική όπως ο Χίμλερ ή ο Μέγκελε ας πούμε, όπως και πολλοί άλλοι.
Το να σκοτώσεις ένα θύμα δεν λύνεται το πρόβλημα.
Εξάλλου η ιστορία είναι κατευθυνόμενη και είναι γνωστό τοις πάσι. Το ίδιο και με ΕΣΣΔ. Το ίδιο και με USA και όσους επιλέγονται για να κατευθύνουν την "τύχη" της ανθρωπότητας.
Το ίδιο και με τα παπαγαλάκια που κατά καιρούς προλειαίνουν το πεδίο :wink

:wave:

Ο.Ι.
Ώσπου να έρθουν και σε σένα. Γιατί δεν είναι κάτι αφηρημένο και θεωρητικό η ανθρωπότητα, αλίμονο.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 14 Ιούλ 2019, 21:32

Δεν είδα να αναφέρθηκε το συναφές δίλημμα του τρένου:

α) Είστε κοντά σε γραμμές τραίνου που κάνουν διχάλα. Στη μια μεριά της διχάλας είναι δεμένος ένας άνθρωπος πάνω στις γραμμές του τραίνου. Στην άλλη μεριά της διχάλας είναι δεμένοι πέντε άνθρωποι. Το τραίνο πλησιάζει με μεγάλη ταχύτητα προς τους πέντε δεμένους ανθρώπους. Δεν προλαβαίνετε να τους λύσετε και το τραίνο δεν προλαβαίνει να σταματήσει άμα το ειδοποιήσετε. Το μόνο που μπορείτε να κάνετε, είναι να χρησιμοποιήσετε ένα λεβιέ για να αλλάξετε τις ράγες και την κατεύθυνση του τραίνου προς τον ένα δεμένο άνθρωπο. Τί κάνετε?

β) Είστε σε μια πεζογέφυρα επάνω από τις γραμμές του τραίνου. Το τραίνο πλησιάζει με μεγάλη ταχύτητα προς πέντε δεμένους ανθρώπους. Δίπλα σας βρίσκεται ένας χοντρός κύριος. Κι είναι ανεβασμένος πάνω στο πεζούλι. Λίγο να τον σπρώξετε, θα πέσει πάνω στις ράγες και θα σταματήσει τη φονική πορεία του τραίνου προς τους πέντε δεμένους ανθρώπους. Τον σπρώχνετε?
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

444
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 23:34

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 444 » 14 Ιούλ 2019, 23:38

είσαι σε ένα πλοίο με 500 συριζαίους και εκεί που ταξιδεύει βρίσκει σε ενα βραχο και αρχίζει να μπάζει νερά.
βουτάς τον νάνο που βρίσκεται δίπλα σου για να κλείσεις την τρύπα και να τους σώσεις?

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιούλ 2019, 00:16

444 έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 23:38
είσαι σε ένα πλοίο με 500 συριζαίους και εκεί που ταξιδεύει βρίσκει σε ενα βραχο και αρχίζει να μπάζει νερά.
βουτάς τον νάνο που βρίσκεται δίπλα σου για να κλείσεις την τρύπα και να τους σώσεις?

.

Ελπίζω νά αρέσει ο μάστερ Χατζόπουλος.....

3.png

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Tell me, would you kill to save a life?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2019, 11:38

OANNHSEA έγραψε:
14 Ιούλ 2019, 08:23
Ασέβαστος έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 08:27
OANNHSEA έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 22:03


Για πες μου λοιπόν εξυπνάκια, με ποιά βάση αποφασίζεις ΕΣΥ ποιό πλάσμα που σου μοιάζει λιγότερο θα θυσιαστεί για να επιβιώσεις;;;

.
οποιο ειναι πιο νοστιμο. :102:
Δεν σε έχω ακούσει ότι δοκίμασες ποτέ πλάσματα εκτός από τα συνηθισμένα...
Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι έχεις δοκιμάσει άλογο, όνο, σκύλο, γάτα, nutria η κούι και έχεις άποψη για αυτά;
Ή καλύτερα εάν σου πω ότι το κρέας από ένα nutria σε κοκκινιστό είναι ανώτερο από το κοκκινιστό μοσχαριού, θα το δοκιμάσεις;

.
αν μου το πεις εσυ, οχι,

αν μου το πει καποιος που εμπιστευομαι, ναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών