Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Ιούλ 2020, 17:32

Λοξίας έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 17:19
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 16:55
Ξεχνάτε κάτι πολύ βασικό.
Ο άνθρωπος είναι μέρος της φύσης. Δεν είναι ένας ξεκομμένος παρατηρητής της φύσης - Σωστό, αλλά δεν λέει ούτε αποδεικνύει κάτι.

Το σύμπαν τον έφτιαξε στο σύμπαν ζει, και σε αυτό επιστρέφει όταν πεθάνει. - Το ίδιο όπως πιο πάνω.

Από την άλλη μέσο του μηχανισμού του ανθρώπου δημιουργείτε το σύμπαν όπως το βλέπει ο άνθρωπος. - Εδώ έχουμε μια δική σου άποψη, που όχι μόνον είναι αναπόδεικτη, αλλά την παρουσιάζεις σαν "αιτία" και σημείο εκκίνησης, ενώ είναι λανθασμένο συμπέρασμα. Δεν προκύπτει από πουθενά πως το Σύμπαν δημιουργείται επειδη το βλέπει ο άνθρωπος!

Η απλή λογική λέει ότι αφού ο άνθρωπος είναι μέρος του σύμπαντος και έχει νου δηλαδή είναι το ίδιο το σύμπαν τότε το σύμπαν δηλαδή ο άνθρωπος σκέπτεται. - Άλλη μια αναπόδεικτη-λανθασμένη άποψη που την παρουσιάζεις ως επιχείρημα. Δεν προκύπτει από πουθενά πως ο άνθρωπος είναι το ίδιο το Σύμπαν. Είναι εντελώς παράλογο αυτό.

Εκτός αν θέλετε να είμαστε παράλογοι. - Ξανασκέψου ποιος καταθέτει παράλογες ιδέες.

Δηλαδή ενώ είσαστε ένα και το αυτό με το σύμπαν που ζείτε λέτε ότι το σύμπαν δεν έχει νου.... δηλαδή είσαστε βλάκες? - Και πάλι το ίδιο παράλογο και αναπόδεικτο επιχείρημα. Δεν προκύπτει από πουθενά πως ο άνθρωπος και Σύμπαν είναι ένα και το αυτό. Ή πως το Σύμπαν έχει νου! Είναι προσωπική σου άποψη αυτή, αλλά όχι πραγματικότητα.
Τσάμπα κάνω τον κόπο, αφού τα λανθασμένα (και φυσικά αναπόδεικτα) συμπεράσματά σου τα θέτεις ως επιχειρήματα και απαρχή των πάντων.
Δεν θέλεις να κατανοήσεις ότι τα όσα ισχυρίζεσαι είναι προσωπικές σου απόψεις και μόνον. Δεν τεκμηριώνονται από πουθενά τα συμπεράσματα αυτά.
Αγόρι μου υπάρχει χρώμα στο σύμπαν? Απάντηση της επιστήμης όχι δική μου είναι ένα μεγάλο ΌΧΙ.
Ο ανθρώπινος οργανισμός βάση της επιστήμης λέει ότι ένα φάσμα συχνοτήτων της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας του φωτός την - μεταφράζει - ο ανθρώπινος οργανισμός σε χρώματα Αν δεν υπήρχε ο μηχανισμός της όρασης θα υπήρχε χρώμα?
Απάντησε μου σε αυτό. Δεν ανακάλυψα εγώ την βίδα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Ιούλ 2020, 17:42

Ούτε και γεύση υπάρχει στο Σύμπαν, ούτε και μυρωδιά!
Και από αυτά συμπεραίνεις ότι το Σύμπαν το "κατασκευάζει ο άνθρωπος επειδή το βλέπει" ε;!

Δηλαδή, ο Ήλιος μας δεν θα υπήρχε αν δεν τον έβλεπε ο άνθρωπος ε;
Ούτε και τα δισεκατομμύρια των γαλαξιών με τα τρισεκατομμύρια των άστρων θα υπήρχαν.
Απλά, φτιάχτηκαν επειδή υπάρχει ο άνρωπος και τα κοιτάζει ε;

Με λίγα λόγια, πριν να υπάρξει ο άνθρωπος, δεν υπήρχε και το Σύμπαν ε;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Ιούλ 2020, 18:01

Λοξίας έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 17:42
Ούτε και γεύση υπάρχει στο Σύμπαν, ούτε και μυρωδιά!
Και από αυτά συμπεραίνεις ότι το Σύμπαν το "κατασκευάζει ο άνθρωπος επειδή το βλέπει" ε;!

Δηλαδή, ο Ήλιος μας δεν θα υπήρχε αν δεν τον έβλεπε ο άνθρωπος ε;
Ούτε και τα δισεκατομμύρια των γαλαξιών με τα τρισεκατομμύρια των άστρων θα υπήρχαν.
Απλά, φτιάχτηκαν επειδή υπάρχει ο άνρωπος και τα κοιτάζει ε;

Με λίγα λόγια, πριν να υπάρξει ο άνθρωπος, δεν υπήρχε και το Σύμπαν ε;
Ποτέ δεν είπα αυτά που λες.
Αυτό ποιο κάτω το λέω πρώτος εγώ... όχι ο Καφάτος.
Υπάρχει μία παροιμία που λέει ρωτώντας πας στην πόλη.
Θέλοντας να ερευνήσω πως έγινε ο κόσμος ρωτώντας τους επιστήμονες και βλέποντας πειράματά τους σε βίντεο διαπίστωσα ότι πίσω από όλα υπάρχει ΕΝΕΡΓΕΙΑ
Αυτή η δύναμη η οποία ταλαντώνει και κρατά σε συνοχή τα πάντα.
Τι πιο φυσικά λογικό θα ήταν να σκεφθώ ότι... αυτή η δύναμη είναι η αιτία που υπάρχουν τα πάντα αφού χωρίς αυτή την δύναμη δεν θα υπήρχε νους, ύλη, σύμπαν.
Και επειδή για εμένα κάτι πολύπλοκο όπως το σύμπαν και ο άνθρωπος δεν είναι τυχαίο <Ποτέ> σκέφτηκα ότι αυτή η δύναμη σκέπτεται και δημιουργεί τα πάντα στο σύμπαν.
Κανένας δεν ξέρει πως δημιουργείτε η δύναμη αυτή και δεν είναι δυνατόν η επιστήμη να έχει σωστή άποψη χωρίς να ξέρει κάτι για αυτήν την δύναμη.
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2020, 18:09

seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
Ποια είναι η πηγή της πληροφορίας;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Ιούλ 2020, 18:15

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:09
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
Ποια είναι η πηγή της πληροφορίας;
Είναι μια διάλεξη μεγάλων καθηγητών σε ένα βίντεο και το άκουσα εκεί. Θα προσπαθήσω να βρω το βίντεο και θα το ανεβάσω.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Ιούλ 2020, 18:21

Εντάξει ρε συ Seismic.
Αφού ακολούθησες σπουδές στο πανεπιστήμιο "Ρωτώντας πας στην Πόλη" και κατέληξες να λες πράγματα προτού τα πει ο Καφάτος, τι να πω!
Αφού εσύ, που θέλοντας να "ερευνήσεις" πως έγινε ο Κόσμος ρωτώντας τους επιστήμονες και βλέποντας βίντεο, κατέληξες σε αυτές τις συμπαντικές αλήθειες, τις οποίες καλά θα κάνει η επιστήμη να τις λάβει υπ' όψιν της αλλιώς δεν θα έχει σωστή άποψη, τι να πω!

Η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια!

Σε λίγο θα αρχίσεις και διάλογο με την δύναμη αυτή και απορώ πως ακόμα δεν έχει αρχίσει να σου μιλάει.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Ιούλ 2020, 18:30

Λοξίας έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:21
Εντάξει ρε συ Seismic.
Αφού ακολούθησες σπουδές στο πανεπιστήμιο "Ρωτώντας πας στην Πόλη" και κατέληξες να λες πράγματα προτού τα πει ο Καφάτος, τι να πω!
Αφού εσύ, που θέλοντας να "ερευνήσεις" πως έγινε ο Κόσμος ρωτώντας τους επιστήμονες και βλέποντας βίντεο, κατέληξες σε αυτές τις συμπαντικές αλήθειες, τις οποίες καλά θα κάνει η επιστήμη να τις λάβει υπ' όψιν της αλλιώς δεν θα έχει σωστή άποψη, τι να πω!

Η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια!

Σε λίγο θα αρχίσεις και διάλογο με την δύναμη αυτή και απορώ πως ακόμα δεν έχει αρχίσει να σου μιλάει.
Δες αυτό το βίντεο που μιλάει για αυτή την δύναμη και το κενό. Είναι το βίντεο που έψαχνα να βρω.
Αξίζει το κόπο γιατί απαντά σε πολλά!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2020, 18:45

seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:30
Κοπτοραπτική του κιαρατά από κάποιο χριστιανούλη με αβατάρ αυτό!

Εικόνα

Σεισμοπαθή, μου χρωστάς 9 λεπτά από την ζωή μου. :011:
Δεν άντεξα παραπάνω την χαζοπροπαγάνδα του χριστιανούλη.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Ιούλ 2020, 19:21

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:45
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:30
Κοπτοραπτική του κιαρατά από κάποιο χριστιανούλη με αβατάρ αυτό!

Εικόνα

Σεισμοπαθή, μου χρωστάς 9 λεπτά από την ζωή μου. :011:
Δεν άντεξα παραπάνω την χαζοπροπαγάνδα του χριστιανούλη.
Το πείραμα δεν το έκανε ο χριστιανούλης αλλά επιστήμονες που αναφέρεις.
Εγώ απλά συνθέτω έρευνες και βγάζω άποψη.
Εσύ ξέρεις πόσα λεπτά μου χρωστάς? Μισή ζωή απαντώ σε μαλακίες σου.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Ιούλ 2020, 19:41

Τι να σου πω βρε seismic!
Δεν ξέρεις που δεν ξέρεις, δεν ρωτάς κι όλας, απλώς πιστεύεις σε όσα ακούς/διαβάζεις που συμφωνούν με τις δικές σου απόψεις.
Τα υπόλοιπα που δεν συμφωνούν, απλώς τα απορρίπτεις. Αυτό είναι λογικό σφάλμα. Ψάξε να βρεις πως λέγεται.

Από την άλλη, δεν σου κάνει καμιά εντύπωση πως σε ένα βίντεο 1 ώρας έχει πέσει κοπτοραπτική και το έχουν κάνει 12 λεπτά!
Εμ βέβαια! με αυτόν τον τρόπο αφήνει ο τύπος να φανούν μόνον μερικά από τα λόγια μιας ολόκληρης παραγράφου. Αυτά που τον συμφέρουν μόνο, ώστε να αλλοιώσει το νόημα όλης της παραγράφου!

Και ούτε ΚΑΝ προσέχεις πως ο μεταφραστής του βίντεο, κάνει μεταφραστική πουστιά με το καλημέρα.
Ο Ντώκινς λέει ότι "πως μπορείς να έχεις την ισχυρή ψευδαίσθηση του σχεδιασμού που εμφανίζει η ζωή", και ο μεταφραστής σταματάει το βίντεο και λέει πως ο Ντώκινς είπε πως η ζωή "φαίνεται να είναι σχεδιασμένη"!
Αυτό σε κάνει να πιστέψεις ότι πράγματι ο Ντώκινς λέει πως η ζωή είναι σχεδιασμένη! Αμ δε! για ψευδαίσθηση λέει!

Πασίγνωστες πουστιές, που μόνον τα κορόιδα πέφτουν στην παγίδα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2020, 20:23

seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 19:21
Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:45
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:30
Κοπτοραπτική του κιαρατά από κάποιο χριστιανούλη με αβατάρ αυτό!

Εικόνα

Σεισμοπαθή, μου χρωστάς 9 λεπτά από την ζωή μου. :011:
Δεν άντεξα παραπάνω την χαζοπροπαγάνδα του χριστιανούλη.
Το πείραμα δεν το έκανε ο χριστιανούλης αλλά επιστήμονες που αναφέρεις.
Εγώ απλά συνθέτω έρευνες και βγάζω άποψη.
Εσύ ξέρεις πόσα λεπτά μου χρωστάς? Μισή ζωή απαντώ σε μαλακίες σου.
Πού το είδες το πείραμα που έκαναν οι επιστήμονες ρε παπαρολόγε; Αυτοί που μιλούν έκαναν κάποιο πείραμα; Τί διαβάζω ο πστης!

Οι μαλακίες είναι αποκλειστικότητα σου. Μας τα έχεις κάνει ζέπελιν από το παλιό ακόμα.
Αφού γύρισες παντού και έφαγες κλωτσά στην πλάτη, κατέληξες εδώ να κλαψομουνιάζεις σε ημερήσια βάση.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 11 Ιούλ 2020, 20:36

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 20:23
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 19:21
Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:45

Κοπτοραπτική του κιαρατά από κάποιο χριστιανούλη με αβατάρ αυτό!

Εικόνα

Σεισμοπαθή, μου χρωστάς 9 λεπτά από την ζωή μου. :011:
Δεν άντεξα παραπάνω την χαζοπροπαγάνδα του χριστιανούλη.
Το πείραμα δεν το έκανε ο χριστιανούλης αλλά επιστήμονες που αναφέρεις.
Εγώ απλά συνθέτω έρευνες και βγάζω άποψη.
Εσύ ξέρεις πόσα λεπτά μου χρωστάς? Μισή ζωή απαντώ σε μαλακίες σου.
Πού το είδες το πείραμα που έκαναν οι επιστήμονες ρε παπαρολόγε; Αυτοί που μιλούν έκαναν κάποιο πείραμα; Τί διαβάζω ο πστης!

Οι μαλακίες είναι αποκλειστικότητα σου. Μας τα έχεις κάνει ζέπελιν από το παλιό ακόμα.
Αφού γύρισες παντού και έφαγες κλωτσά στην πλάτη, κατέληξες εδώ να κλαψομουνιάζεις σε ημερήσια βάση.
.
https://mondrian.mashable.com/uploads%2 ... zonaws.com
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 11 Ιούλ 2020, 20:46

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:09
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
Ποια είναι η πηγή της πληροφορίας;
φαινόμενο Casimir; :p2:
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2020, 20:46

.
Μπήκε και το παπάκι που πάει στην ποταμιά και έδεσε το βύσσινο! :003:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2020, 20:48

jey_pap έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 20:46
Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:09
seismic έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 18:01
Κάποτε επιστήμονες έκαναν ένα πείραμα. Σε ένα τεχνητό χώρο που πλησίαζε το απόλυτο καινό έδωσαν σκέτη ενέργεια. Μετά από αρκετό χρόνο δημιουργήθηκε ύλη. Σου λέει κάτι αυτό?
Ποια είναι η πηγή της πληροφορίας;
φαινόμενο Casimir; :p2:
Όχι, μια παπαριά είναι η πηγή, από φανατικό χριστιανούλη σαν ελόγου σου!


:g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών