4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 22:44

Hector Buas έγραψε:
20 Μάιος 2020, 21:58
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:59
Hector Buas έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:42
Αν θυμάμαι καλά, έχεις στο παρελθόν υποστηρίξει κάποιες κοινωνίες, όπως π.χ. τις Ισλαμικές, που έχουν τελείως διαφορετικές και οπισθοδρομικές θέσεις στο θέμα αυτό. Ποιός δεν θυμάται την κριτική για Ισλαμοφοβία σε όποιον τολμούσε να αναφέρει τέτοια θέματα στο παρελθόν? Και επομένως, αποτελεί τουλάχιστον υποκρισία να κάνεις εσύ κριτική σε οποιονδήποτε στο θέμα αυτό.
Το να αντιστεκεσαι στην ρατσιστικη υστερια που δαιμονοποιουσε ανθρωπους ειναι υποστηριξη των ισλαμικων κοινωνιων; Δεν ειναι, απλα αυτο που κανεις ειναι ειναι ενα απλοικο πεταγμα του μπαλακιου στην εξεδρα. Δεν με εκπλησσει, εδω και μερικα ποστ εισαι ολο υπεκφυγες: αποφευγεις να παρεις θεση στο εμετικο κειμενο του ελληγενη και μου παραθετεις γενικολογιες για την...ανωτεροτητα της δυσης.

Αλλα δε σου ζητησα αυτο ρε δειλε κολοκυθοκεφτε, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ.
Οποτε ειτε αναλαβε το θαρρος της γνωμης σου, ειτε τραβα παιξε παρα περα.
Κατ' αρχάς θα ήθελα να σου θυμίσω πως, αντίθετα με πολλούς εδώ μέσα, δεν προσβάλλομαι ποτέ και από κανέναν πολεμιστή του πληκτρολογίου. Ειδικά από τύπους όπως εσύ.

Την θέση μου την είπα: πως δηλαδή η εξέλιξη των δυτικών κοινωνιών στα θέματα της ισότητας των φύλων είναι στην σωστή κατεύθυνση και αλλάζει μία κατασταση που ίσχυε για χιλιετίες. Δεν την κατάλαβες αλλά αυτό δεν νομίζω πως παραξενεύει κανέναν.

Αν θυμάσαι καλά πολλοί εδω μέσα είχατε κάνει επάγγελμα το να αποκαλείτε ρατσιστή, ισλαμοφοβικό και άλλα τέτοια ωραία κάθε άνθρωπο που εξέφραζε δικαιολογημένες επιφυλάξεις στο θέμα της κουλτούρας, συμπεριλαμβανομενης και της αντιμετώπισης των γυναικών, των οικονομικών μεταναστών που εισέρχονταν λαθραία στην χώρα. Και αυτό δεν μπορεί αλλά ούτε και πρέπει να το ξεχάσει κανείς.

"Δεν δικαιούστε λοιπόν δια να ομιλείτε", όπως θα ελεγε και ένας παλιός Πασόκος.
Μπορει να μην προσβαλλεσαι, παρολαυτα μπηκες στην συζητηση οχι για να συμμετεχεις, αλλα για να προσβαλλεις εμενα. Οποτε, να την χεσω την αστικη ψευτοανωτεροτητα σου, με το συμπαθειο. Να κι αν προσβαλεσαι, να κι αν δεν.
Στην συνεχεια, αφου σου ζητησα επανειλημενα να παρεις θεση για το εμετικα σεξιστικο κειμενο της καρακομπλεξαρας ΟΡ, μου σερβιρες μια νεροβραστη σουπα για την ανωτεροτητα της δυσης, δικαιολογωντας ομως ταυτοχρονα την πατριαρχια και τον σεξισμο ανα τους αιωνες επειδη παραδοση, αλλα για το κειμενο δεν πηρες ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ. Αντιθετα μου αρχισες τις ισλαμοφοβικες παπαριες, λες και πρεπει πρωτα ν ασχοληθω με τους ταλιμπαν στην Ασια και μετα με τους εγχωριους σεξιστες, οπως τον μπακαλολογοτεχνη και τους ομοιους του, για να καταληξεις σ ενα ρατσιστικο παραληρημα οπου επειδη πιστευω πως οι μεταναστες θα επρεπε να μπορουν να ζουν και αυτοι μια αξιοπρεπη ζωη, συναινω στην χειροτερη καταπιεση των γυναικων και των μειονοτητων.
Δηλαδη θες να πεις πως στην Ελλαδα της Ελενης Τοπαλουδη και της Ζακ, ο σεξισμος εισαγεται απο την Ανατολη; Αυτο ειναι το συμπερασμα σου;
Το δικο μου το συμπερασμα ειναι πως εισαι ενας υποκριτικος κωλοκεφτες, και πως κατα βαθος αν δεν συμφωνεις με το κειμενο, δεν δειχνει να σ ενοχλει στο ελαχιστο. Η δικη μου παρουσια και αυτα που εκφραζω σ ενοχλουν περισσοτερο.

Οποτε αντε παιξε παραπερα, ηλιθιε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 22:46

plouf έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:50
Αν θυμαμαι καλα στο παλιο που εκλεισε ειχες πει οτι εισαι χημικος μηχανικος του Πολυτεχνιου αλλα μπορει να κανω και λαθος.
Τελος παντων ο ελληγενης εχει ζησει στην Μεγαλη Βρετανια και αν νομιζω ειναι αποφοιτος καποιου πανεπιστημιου.
Βεβαια η συναναστροφη με τους λαχαναγοριτες χαρη στους οποιους εφοδιαζει με λαχανικα το παντοπωλειο του τον
εχει κανει να αποκτησει ενα συγκεκριμενο αποσταγμα φιλοσοφιας και θεωρει τον εαυτο του Μεγαλο Μυστη.
Δεν τον μεμφομαι βεβαιως σαφως και μπορει να θεωρει τον εαυτο του ετσι γιατι πολυ απλα δεν ειναι καθολου λιγες
οι αντιπροσωποι του αντιθετου φυλου που λιγουρευονται τους Ελληγενηδες αυτου του κοσμου.
Οπως καταλαβαινεις το προβλημα δεν ειναι μονο του Ελληγενη αλλα και εκεινων που λιγουρευονται τον Ελληγενη.
Έχω εταιρεία της λαχαναγοράς που με προμηθεύει, αλλά δεν έχουν καμμιά σχέση με το στερεότυπο που ξέρεις. Είναι ευγενέστατοι άνθρωποι, μορφωμένοι, με ήθος. Πώς είναι οι πολιτικοί μας; Το ακριβώς αντίθετο.

Γενικά, εμείς οι νεότερες γενιές, πράγμα που βλέπω καθημερινά, γιατί συναναστρέφομαι με πολύ κόσμο, είμαστε πολύ μα πολύ πιο ευγενικοί, πράοι και καλλιεργημένοι.

Έχει ξεπεραστεί το πρότυπο του «αλανιού», του μάτσο γαμιά, που προσπαθούν κάποιοι να περάσουν εδώ μέσα, προσπαθώντας την ίδια στιγμή να πείσουν ότι είναι αντισεξιστές.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 22:50

Otto Weininger έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:09
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:05
Οτι δεν εχουμε δει βιντεάκια με αντρες να σαπίζουν τον αλλο χώρις λογο δηλαδή; Απαλευτου;

Ετσι γιατι ειναι γκαου. Βλεπε Μπρειβικ ξερω’γω.

Όχι. Είναι πολύ σπάνιο να δεις μεταξύ ανδρών να βαράνε για ωρα κάποιον που είναι κάτω και όχι μόνο δεν επιτίθεται πια, αλλά ούτε μπορεί να προστατευτεί.

Άλλο να σαπίσεις κάποιον επειδή πλακωθήκατε και άλλο το παραπάνω, που συμβαίνει μεν και με άντρες αλλά εξαίρεση. Ενώ σε γυναίκες και δη μαύρες, είναι κανόνας.
Κάτσε. Πού είναι εκείνο το βίντεο από το Μουσείο, με την ξανθιά μαϊμού που βαράει τον άλλον στο κάμπινγκ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 22:54

plouf έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Οι αρχαιοι ημων προγονοι λεγανε "εν οιδα οτι ουδεν οιδα"
Κανένας αρχαίος πρόγονός μας δεν είπε τέτοιο πράγμα, που άλλωστε είναι ξεκάθαρος καθαρευουσιανισμός.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 22:56

Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36
Στρακαστρουκας έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Ποιο ειναι ανωτερο? Το κουταλι η το πιρουνι?
Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Antigeist

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 20 Μάιος 2020, 22:56

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:44
Hector Buas έγραψε:
20 Μάιος 2020, 21:58
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:59


Το να αντιστεκεσαι στην ρατσιστικη υστερια που δαιμονοποιουσε ανθρωπους ειναι υποστηριξη των ισλαμικων κοινωνιων; Δεν ειναι, απλα αυτο που κανεις ειναι ειναι ενα απλοικο πεταγμα του μπαλακιου στην εξεδρα. Δεν με εκπλησσει, εδω και μερικα ποστ εισαι ολο υπεκφυγες: αποφευγεις να παρεις θεση στο εμετικο κειμενο του ελληγενη και μου παραθετεις γενικολογιες για την...ανωτεροτητα της δυσης.

Αλλα δε σου ζητησα αυτο ρε δειλε κολοκυθοκεφτε, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ.
Οποτε ειτε αναλαβε το θαρρος της γνωμης σου, ειτε τραβα παιξε παρα περα.
Κατ' αρχάς θα ήθελα να σου θυμίσω πως, αντίθετα με πολλούς εδώ μέσα, δεν προσβάλλομαι ποτέ και από κανέναν πολεμιστή του πληκτρολογίου. Ειδικά από τύπους όπως εσύ.

Την θέση μου την είπα: πως δηλαδή η εξέλιξη των δυτικών κοινωνιών στα θέματα της ισότητας των φύλων είναι στην σωστή κατεύθυνση και αλλάζει μία κατασταση που ίσχυε για χιλιετίες. Δεν την κατάλαβες αλλά αυτό δεν νομίζω πως παραξενεύει κανέναν.

Αν θυμάσαι καλά πολλοί εδω μέσα είχατε κάνει επάγγελμα το να αποκαλείτε ρατσιστή, ισλαμοφοβικό και άλλα τέτοια ωραία κάθε άνθρωπο που εξέφραζε δικαιολογημένες επιφυλάξεις στο θέμα της κουλτούρας, συμπεριλαμβανομενης και της αντιμετώπισης των γυναικών, των οικονομικών μεταναστών που εισέρχονταν λαθραία στην χώρα. Και αυτό δεν μπορεί αλλά ούτε και πρέπει να το ξεχάσει κανείς.

"Δεν δικαιούστε λοιπόν δια να ομιλείτε", όπως θα ελεγε και ένας παλιός Πασόκος.
Μπορει να μην προσβαλλεσαι, παρολαυτα μπηκες στην συζητηση οχι για να συμμετεχεις, αλλα για να προσβαλλεις εμενα. Οποτε, να την χεσω την αστικη ψευτοανωτεροτητα σου, με το συμπαθειο. Να κι αν προσβαλεσαι, να κι αν δεν.
Στην συνεχεια, αφου σου ζητησα επανειλημενα να παρεις θεση για το εμετικα σεξιστικο κειμενο της καρακομπλεξαρας ΟΡ, μου σερβιρες μια νεροβραστη σουπα για την ανωτεροτητα της δυσης, δικαιολογωντας ομως ταυτοχρονα την πατριαρχια και τον σεξισμο ανα τους αιωνες επειδη παραδοση, αλλα για το κειμενο δεν πηρες ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ. Αντιθετα μου αρχισες τις ισλαμοφοβικες παπαριες, λες και πρεπει πρωτα ν ασχοληθω με τους ταλιμπαν στην Ασια και μετα με τους εγχωριους σεξιστες, οπως τον μπακαλολογοτεχνη και τους ομοιους του, για να καταληξεις σ ενα ρατσιστικο παραληρημα οπου επειδη πιστευω πως οι μεταναστες θα επρεπε να μπορουν να ζουν και αυτοι μια αξιοπρεπη ζωη, συναινω στην χειροτερη καταπιεση των γυναικων και των μειονοτητων.
Δηλαδη θες να πεις πως στην Ελλαδα της Ελενης Τοπαλουδη και της Ζακ, ο σεξισμος εισαγεται απο την Ανατολη; Αυτο ειναι το συμπερασμα σου;
Το δικο μου το συμπερασμα ειναι πως εισαι ενας υποκριτικος κωλοκεφτες, και πως κατα βαθος αν δεν συμφωνεις με το κειμενο, δεν δειχνει να σ ενοχλει στο ελαχιστο. Η δικη μου παρουσια και αυτα που εκφραζω σ ενοχλουν περισσοτερο.

Οποτε αντε παιξε παραπερα, ηλιθιε.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Μάιος 2020, 22:58

hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:56
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36
Στρακαστρουκας έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Ποιο ειναι ανωτερο? Το κουταλι η το πιρουνι?
Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Χα. Ο ανηψιός μου από 2 χρονών είναι μάστερ σε αυτό. Παίρνεις κουτάλι, κόβεις σπαγγέτι, τρώς με κουτάλι.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29739
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Μάιος 2020, 22:59

hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:56
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36
Στρακαστρουκας έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Ποιο ειναι ανωτερο? Το κουταλι η το πιρουνι?
Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Μπορείς να φας σπαγγέτι με κουτάλι. Αλλά όχι σουπα με πιρούνι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 22:59

Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:58
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:56
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36


Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Χα. Ο ανηψιός μου από 2 χρονών είναι μάστερ σε αυτό. Παίρνεις κουτάλι, κόβεις σπαγγέτι, τρώς με κουτάλι.
Μπαν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 23:00

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:32
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:27
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:00
μία αρχαία αμερικανική παροιμία λέει a key that can open many locks is called a master key, but a lock that can be opened by many keys is a shitty lock
A pencil sharpener that sharpens a lot of pencils is a good sharpener.
A pencil that has been sharpened too much is a shitty pencil.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τωρα γιατι αυτη η παπαρια που διαβασες σε καποιο ηλιθιο αμερικανικο σαιτ ειναι η πιο βλακωδης αναλογια για την σεξουαλικη ζωη των ανθρωπων, με μοναδικο σκοπο να δικαιωσει τα διπλα στανταρντς και να ντροπιασει την γυναικεια σεξουαλικοτητα.

Αλλα δεν περιμενα κατι καλυτερο απο σενα.
λυπάμαι τα άτομα που δεν μπορούν να καταλάβουν το χιούμορ και τσαντίζονται διαρκώς παίρνοντας τα πάντα στα σοβαρά
είσαι διαρκώς με το δάχτυλο στη σκανδάλη
υγ το αντιπαράδειγμα με τη ξύστρα είναι τελείως άστοχο
αυτα να πας να τα πουλησεις αλλου οχι σ εμενα: δεν κανεις χιουμορ, δεν προσπαθησες να γραψεις κατι αστειο. Θελεις απλα να εισαι edgy, να προκαλεσεις και να προσβαλλεις βασικες προοδευτικες αρχες και νομιζεις πως αυτο ειναι καποιο ειδος ηρωικης αντιστασης στη Νεα Ταξη ξερω γω. Χιουμορ εστω και κακο, θα ηταν εαν ηταν προφανες πως δεν τα πιστευεις αυτα και κατα βαθος πιστευεις στην ισοτητα, αλλα δεν προκειται να πεισεις κανεναν γι αυτο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 23:01

Otto Weininger έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:59
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:56
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36


Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Μπορείς να φας σπαγγέτι με κουτάλι. Αλλά όχι σουπα με πιρούνι.
Και για τα δυο ισχύει. Δηλαδή σπαγγέτι με κουτάλι και σούπα με πιρούνι. Και στις δυο περιπτώσεις μόνο αν είναι παραβρασμένα (έχουν χυλώσει).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Μάιος 2020, 23:02

hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:59
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:58
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:56


Σχεδόν. Εγώ πολλές φορές χρησιμοποιώ κουτάλι αντί πιρούνι, π.χ. στην ντοματοσαλάτα, αλλά δοκίμασε να φας σπαγγέτι με κουτάλι.
Χα. Ο ανηψιός μου από 2 χρονών είναι μάστερ σε αυτό. Παίρνεις κουτάλι, κόβεις σπαγγέτι, τρώς με κουτάλι.
Μπαν.
Σου αποδεικνύω ότι κι αυτό γίνεται μέιτ με κουτάλι.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69620
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2020, 23:03

Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:36
Στρακαστρουκας έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Ποιο ειναι ανωτερο? Το κουταλι η το πιρουνι?
Σαφως το κουταλι, διότι με το κουτάλι μπορεις να φας ο,τι και με το πιρούνι ενώ με το πιρούνι δεν μπορεις να φας ο,τι και με το κουτάλι.
:lol:



Επίσης είναι αρχαιοπρεπές.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Μάιος 2020, 23:04

Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 23:02
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:59
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:58


Χα. Ο ανηψιός μου από 2 χρονών είναι μάστερ σε αυτό. Παίρνεις κουτάλι, κόβεις σπαγγέτι, τρώς με κουτάλι.
Μπαν.
Σου αποδεικνύω ότι κι αυτό γίνεται μέιτ με κουτάλι.
Δες το από πάνω μου ποστ. Μπορείς να φας σούπα με πιρούνι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Μάιος 2020, 23:06

hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 23:04
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 23:02
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:59


Μπαν.
Σου αποδεικνύω ότι κι αυτό γίνεται μέιτ με κουτάλι.
Δες το από πάνω μου ποστ. Μπορείς να φας σούπα με πιρούνι.
Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πώς; Πες μου μέγα μύστη.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών