17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40687
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιούλ 2018, 20:41

Επειδή είναι κρίμα να χαθεί αυτό το κείμενο, που είχα κάποτε δημοσιεύσει στο αείμνηστο, το αναδημοσιεύσω εκ νέου, για να χαρούν και οι νέες γενιές την διαφωτιστική μου συλλογιστική...



Ποιος θέλει να κάνει παιδιά; Καταφανώς, πολλοί ανώμαλοι, μεταξύ τους και πολλοί γνωστοί, συγγενείς και φίλοι. Όχι, δεν παλάβωσα (τελείως). Τα παιδιά είναι κατάρα. Απορώ πως τόσες γενιές ανθρώπων δεν το αντιλήφθησαν ποτέ. Από πιτσιρίκος, θυμάμαι, που η ιδέα «να κάνω παιδιά» μού φαινόταν εξωγήινη. Ποτέ δεν μου πέρασε στ’ αλήθεια από το μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να γίνω πατέρας. Υπάρχουν πολλοί και απολύτως φυσικοί λόγοι να ξερνάει κανείς και μόνο στην ιδέα. Τουλάχιστον 17. Ας τους πάρουμε απ’ την αρχή.

Υπάρχει στ’ αλήθεια κανείς άνθρωπος που θα πήγαινε να διαπράξει μια στυγνή δολοφονία με μοναδικό σκοπό να φάει ισόβια; Φυσικά και όχι. Είναι τελείως παράλογο. Κι όμως, εννιά στους δέκα επιθυμούν όχι απλώς να φάνε τα ισόβια, αλλά να περιλαμβάνουν και καταναγκαστικά έργα, με επίβλεψη τελείως αλλοπρόσαλλων φρουρών, που μετά τα πρώτα 11 -σχετικά ήρεμα- χρόνια θα τους φτύνουν στην μάπα καθημερινά -για τα επόμενα 8 χρόνια τουλάχιστον-, ενώ τα φτυσίδια θα περιοριστούν σε εβδομαδιαία κατόπιν και για τα επόμενα 20 χρόνια τουλάχιστον. Όταν αποφυλακιστείς, οι φρουροί θα κλάψουν. Αυτή είναι μια σύντομη περιγραφή του να κάνεις παιδιά.

1. Ο πρώτος καλός λόγος, για να απαρνηθείς αυτό το θέατρο του παραλόγου, είναι ότι τα παιδιά κάνουν ερωτήσεις. Και δεν κάνουν ερωτήσεις του τύπου «πώς θα βρω την ταχύτητα διαφυγής από τον Κρόνο», για να μπορέσεις να κάνεις επίδειξη του ακατάσχετου σπασικλισμού σου· όχι. Ρωτάνε τελείως κοινότυπα και βλακώδη πράγματα, απ’ αυτά που αν σε ρωτούσε κάποιος, και ήσουν υγιής, θα απαντούσες «καλά, είσαι τελείως νούμερο, βρε γαμημένο σούργελο»;

2. Τα παιδιά βρομάνε. Ναι, είναι γεγονός. Δεν έχουν καλή σχέση με το νερό, το σαπούνι και όλα τα φυσικά σαμπουάν μελιού και γάλακτος που μας έδωσε ο καλός θεούλης για να ξεχωρίζουμε από τα ζέχνοντα θηλαστικά. Έχουν δε την αηδιαστική τάση να τα κάνουν πάνω τους για μεγάλο διάστημα και όταν μάθουν να κάνουν κακάκια τους μοναχά, σε ζητάνε να τα σκουπίσεις. Πόση αηδία να αντέξει ένας φυσιολογικός άνθρωπος;

3. Σε αντίθεση με την γυναίκα σου, δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για σάκο του μποξ. Απαγορεύεται διά νόμου.

4. Helloooo! Τα παιδιά κοστίζουν. Και όχι απλά κοστίζουν, αλλά δεν δουλεύουν κιόλας τα μαλακιστήρια! Εκεί που είχες 3000 ευρώ για πάρτη σου, τώρα πρέπει να μάθεις να ζεις με πολύ λιγότερα, γιατί, δεν ξέρω αν το είπα, τα παιδιά κοστίζουν. Τρώνε σαν ζώα, θέλουν συνέχεια ρούχα, δεν κάθονται ποτέ σε ένα νούμερο.

5. Δεν ξέρουν να οδηγάνε. Αν θέλουν να πάνε κάπου, πρέπει να σηκωθείς από τον καναπέ που άραζες ωραία και καλά. Και να ξοδέψεις βενζίνη.

6. Είναι ανορθόγραφα. Επίσης τα ελληνικά τους είναι για τον πέο.

7. Ζωγραφίζουν αισχρά, είναι φάλτσα και έχουν μειωμένη αντίληψη του τι είναι ουρανός και γιατί η εσωτερική λάμπα δεν φαίνεται απ’ έξω απ’ το σπίτι. Αλλά αν τους το πεις -ειδικά μπροστά στην μάνα τους- την γάμησες (όχι την μάνα, αυτό ξέχνα το για μια βδομάδα).

8. Τρώνε τα πατατάκια σου.

9. Ροκανίζουν τον ελεύθερο χρόνο σου.

10. Δεν μπορούν να παίξουν trivial αλλά θέλουν να παίξεις μαζί τους τα επιτραπέζια που έχουν ερωτήσεις για το χρώμα των φύλλων και τον αριθμό των ηπείρων.

11. Ανέφερα ότι δεν δουλεύουν; Ούτε δουλειές στο σπίτι δεν κάνουν. Τα πιάτα και το σιδέρωμα είναι άγνωστες λέξεις γι’ αυτά (και πρέπει να τους τις μάθεις).

12. Σου απαγορεύεται -από την μητέρα- να κάνεις σόκιν αστεία, παρουσία τους, να πετάς υπονοούμενα, να την χουφτώνεις -την μάνα- και να σου παίρνει πίπα -η μάνα.

13. Πρέπει να κρύβεις το ουίσκι σου γιατί τα μαλακισμένα δεν αντέχουν το πιοτί.

14. Θέλουν να δουν το μικρό μου πόνυ την ώρα που παίζει το Alien 7: Το Απόλυτο Ξεkillιασμα.

15. Είναι αρρωστιάρικα. Και όχι μόνο μπορεί να σε κολλήσουν τις χολέρες τους, αλλά θα πληρώσεις και τον γιατρό.

16. Δεν θέλω να ακούσω ποτέ το «πόσο δίκιο είχες ρε πατέρα». «Στ’ αρχίδια μου, τώρα, ρε μαλακισμένο!»

17. Μπορεί να μην είναι καν δικά σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2018, 21:00

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 08 Ιούλ 2018, 21:12

Ισως καπως ετσι ειναι, ναι... οταν δεν εχεις, δεν θυμαμαι βεβαια εγω να το σκεφτηκα ετσι ποτε... ομως οταν κανεις παιδια και τα ζεις, δε σε νοιαζει. Μπορει να κουραζεσαι, να τρελαινεσαι, να βαριεσαι, να φτανει η στιγμη που δεν αντεχεις... ομως συνεχιζεις, γιατι ειναι για τα παιδια σου και θες να τα κανεις ολα αυτα για τα παιδια σου και σαρεσει να το κανεις για εκεινα, οσο και αν παραπονιεσαι, οσο και αν πολλες φορες φτανεις στο αμην... Εχει προβλεψει η φυση και σου δινει καμια δεκαρια μηνες να προετοιμαστεις και μετα τα κανει αξιαγαπητα οσο ειναι μικρα, μεχρι να τα συνηθισεις, και τα βλεπεις, και δε μπορεις να μην κανεις τα παντα γιαυτα! Ειναι μεγαλη ευθυνη να τους μαθεις ολαοσα πρεπει να μαθουν και πρεπει να επιμεινεις και να εισαι εκει. Πρεπει πολλα. Κατι θα σου ξεφυγει... οκ ανθρωπος εισαι... οσο εισαι ομως εκει και δειχνεις οτι τα αγαπας και εισαι κοντα τους, ολα θα πανε καλα.

Οταν εισαι μεσα στο χορο, χορευεις και οσο δυσκολος χορος και αν ειναι, σαρεσει κιολας!

Παντως, παλι καλα για σενα βρε χελι, που δεν ταπε αυτα κανεις στους γονεις σου πριν σε κανουν ή εστω ακομη και αν τους τα ειπε καποιος, δεν τον ακουσαν! :D

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40687
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιούλ 2018, 21:19

Custom_F έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:12
Παντως, παλι καλα για σενα βρε χελι, που δεν ταπε αυτα κανεις στους γονεις σου πριν σε κανουν ή εστω ακομη και αν τους τα ειπε καποιος, δεν τον ακουσαν! :D
Για ρώτα άλλους συμφορουμίτες, όμως, αν πιστεύουν ότι έκαναν καλά οι γονείς μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 08 Ιούλ 2018, 21:21

Δε χρειαζονται 17 λογοι.
Ενας και καλος υπαρχει
Στο βιβλίο "Επιτάφιος για ένα μικρό νικητή", ο Μπραζ Κούμπας, ένα σοφό και κυνικό «φάντασμα», αναπολεί τη ζωή του -τις ερωτικές του περιπέτειες, τις φιλίες του, τα όνειρά του, τις φιλοδοξίες του, τις αποτυχίες του- και τελικά βγάζει το συμπέρασμα πως, παρ' όλο που το μαθηματικό σύνολο όλων αυτών είναι ένα μηδέν, αυτός πέτυχε το μικρό του θρίαμβο: είναι ένας μικρός νικητής της ζωής γιατί πέθανε δίχως ν' αφήσει απογόνους που θα διαιωνίσουν την ανθρώπινη δυστυχία.
Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 08 Ιούλ 2018, 21:23

hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:19
Custom_F έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:12
Παντως, παλι καλα για σενα βρε χελι, που δεν ταπε αυτα κανεις στους γονεις σου πριν σε κανουν ή εστω ακομη και αν τους τα ειπε καποιος, δεν τον ακουσαν! :D
Για ρώτα άλλους συμφορουμίτες, όμως, αν πιστεύουν ότι έκαναν καλά οι γονείς μου.
Χα! Εισαι πολυ πιο εξυπνος για να σε νοιαζει τι πιστευουν οι πχορουμιτες.
Μας νοιαζει η αποψη των ανθρωπων που μας γνωριζουν καλα, μας αγαπουν και οι οποιοι εχουν σημασια για μας! Αυτων η αποψη εχει βαρος για τον καθενας μας. Ο υπολοιπος κοσμος, ας λεει οτι θελει.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2018, 21:25

Custom_F έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:23
hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:19
Custom_F έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:12
Παντως, παλι καλα για σενα βρε χελι, που δεν ταπε αυτα κανεις στους γονεις σου πριν σε κανουν ή εστω ακομη και αν τους τα ειπε καποιος, δεν τον ακουσαν! :D
Για ρώτα άλλους συμφορουμίτες, όμως, αν πιστεύουν ότι έκαναν καλά οι γονείς μου.
Χα! Εισαι πολυ πιο εξυπνος για να σε νοιαζει τι πιστευουν οι πχορουμιτες.
Μας νοιαζει η αποψη των ανθρωπων που μας γνωριζουν καλα, μας αγαπουν και οι οποιοι εχουν σημασια για μας! Αυτων η αποψη εχει βαρος για τον καθενας μας. Ο υπολοιπος κοσμος, ας λεει οτι θελει.
Είναι μωρέ η κουφάλα, για κοπλιμέντο τρίβεται.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40687
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιούλ 2018, 21:26

Ψέματα, ποτέ δεν το κάνω αυτό.


ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ: Η φωτογραφία σβήστηκε λόγω GDPR.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 08 Ιούλ 2018, 21:28

hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 20:41
Επειδή είναι κρίμα να χαθεί αυτό το κείμενο, που είχα κάποτε δημοσιεύσει στο αείμνηστο, το αναδημοσιεύσω εκ νέου, για να χαρούν και οι νέες γενιές την διαφωτιστική μου συλλογιστική...



Ποιος θέλει να κάνει παιδιά; Καταφανώς, πολλοί ανώμαλοι, μεταξύ τους και πολλοί γνωστοί, συγγενείς και φίλοι. Όχι, δεν παλάβωσα (τελείως). Τα παιδιά είναι κατάρα. Απορώ πως τόσες γενιές ανθρώπων δεν το αντιλήφθησαν ποτέ. Από πιτσιρίκος, θυμάμαι, που η ιδέα «να κάνω παιδιά» μού φαινόταν εξωγήινη. Ποτέ δεν μου πέρασε στ’ αλήθεια από το μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να γίνω πατέρας. Υπάρχουν πολλοί και απολύτως φυσικοί λόγοι να ξερνάει κανείς και μόνο στην ιδέα. Τουλάχιστον 17. Ας τους πάρουμε απ’ την αρχή.

Υπάρχει στ’ αλήθεια κανείς άνθρωπος που θα πήγαινε να διαπράξει μια στυγνή δολοφονία με μοναδικό σκοπό να φάει ισόβια; Φυσικά και όχι. Είναι τελείως παράλογο. Κι όμως, εννιά στους δέκα επιθυμούν όχι απλώς να φάνε τα ισόβια, αλλά να περιλαμβάνουν και καταναγκαστικά έργα, με επίβλεψη τελείως αλλοπρόσαλλων φρουρών, που μετά τα πρώτα 11 -σχετικά ήρεμα- χρόνια θα τους φτύνουν στην μάπα καθημερινά -για τα επόμενα 8 χρόνια τουλάχιστον-, ενώ τα φτυσίδια θα περιοριστούν σε εβδομαδιαία κατόπιν και για τα επόμενα 20 χρόνια τουλάχιστον. Όταν αποφυλακιστείς, οι φρουροί θα κλάψουν. Αυτή είναι μια σύντομη περιγραφή του να κάνεις παιδιά.

1. Ο πρώτος καλός λόγος, για να απαρνηθείς αυτό το θέατρο του παραλόγου, είναι ότι τα παιδιά κάνουν ερωτήσεις. Και δεν κάνουν ερωτήσεις του τύπου «πώς θα βρω την ταχύτητα διαφυγής από τον Κρόνο», για να μπορέσεις να κάνεις επίδειξη του ακατάσχετου σπασικλισμού σου· όχι. Ρωτάνε τελείως κοινότυπα και βλακώδη πράγματα, απ’ αυτά που αν σε ρωτούσε κάποιος, και ήσουν υγιής, θα απαντούσες «καλά, είσαι τελείως νούμερο, βρε γαμημένο σούργελο»;

2. Τα παιδιά βρομάνε. Ναι, είναι γεγονός. Δεν έχουν καλή σχέση με το νερό, το σαπούνι και όλα τα φυσικά σαμπουάν μελιού και γάλακτος που μας έδωσε ο καλός θεούλης για να ξεχωρίζουμε από τα ζέχνοντα θηλαστικά. Έχουν δε την αηδιαστική τάση να τα κάνουν πάνω τους για μεγάλο διάστημα και όταν μάθουν να κάνουν κακάκια τους μοναχά, σε ζητάνε να τα σκουπίσεις. Πόση αηδία να αντέξει ένας φυσιολογικός άνθρωπος;

3. Σε αντίθεση με την γυναίκα σου, δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για σάκο του μποξ. Απαγορεύεται διά νόμου.

4. Helloooo! Τα παιδιά κοστίζουν. Και όχι απλά κοστίζουν, αλλά δεν δουλεύουν κιόλας τα μαλακιστήρια! Εκεί που είχες 3000 ευρώ για πάρτη σου, τώρα πρέπει να μάθεις να ζεις με πολύ λιγότερα, γιατί, δεν ξέρω αν το είπα, τα παιδιά κοστίζουν. Τρώνε σαν ζώα, θέλουν συνέχεια ρούχα, δεν κάθονται ποτέ σε ένα νούμερο.

5. Δεν ξέρουν να οδηγάνε. Αν θέλουν να πάνε κάπου, πρέπει να σηκωθείς από τον καναπέ που άραζες ωραία και καλά. Και να ξοδέψεις βενζίνη.

6. Είναι ανορθόγραφα. Επίσης τα ελληνικά τους είναι για τον πέο.

7. Ζωγραφίζουν αισχρά, είναι φάλτσα και έχουν μειωμένη αντίληψη του τι είναι ουρανός και γιατί η εσωτερική λάμπα δεν φαίνεται απ’ έξω απ’ το σπίτι. Αλλά αν τους το πεις -ειδικά μπροστά στην μάνα τους- την γάμησες (όχι την μάνα, αυτό ξέχνα το για μια βδομάδα).

8. Τρώνε τα πατατάκια σου.

9. Ροκανίζουν τον ελεύθερο χρόνο σου.

10. Δεν μπορούν να παίξουν trivial αλλά θέλουν να παίξεις μαζί τους τα επιτραπέζια που έχουν ερωτήσεις για το χρώμα των φύλλων και τον αριθμό των ηπείρων.

11. Ανέφερα ότι δεν δουλεύουν; Ούτε δουλειές στο σπίτι δεν κάνουν. Τα πιάτα και το σιδέρωμα είναι άγνωστες λέξεις γι’ αυτά (και πρέπει να τους τις μάθεις).

12. Σου απαγορεύεται -από την μητέρα- να κάνεις σόκιν αστεία, παρουσία τους, να πετάς υπονοούμενα, να την χουφτώνεις -την μάνα- και να σου παίρνει πίπα -η μάνα.

13. Πρέπει να κρύβεις το ουίσκι σου γιατί τα μαλακισμένα δεν αντέχουν το πιοτί.

14. Θέλουν να δουν το μικρό μου πόνυ την ώρα που παίζει το Alien 7: Το Απόλυτο Ξεkillιασμα.

15. Είναι αρρωστιάρικα. Και όχι μόνο μπορεί να σε κολλήσουν τις χολέρες τους, αλλά θα πληρώσεις και τον γιατρό.

16. Δεν θέλω να ακούσω ποτέ το «πόσο δίκιο είχες ρε πατέρα». «Στ’ αρχίδια μου, τώρα, ρε μαλακισμένο!»

17. Μπορεί να μην είναι καν δικά σου.
Εικόνα
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14686
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 08 Ιούλ 2018, 21:41

Κακό κείμενο αλλά διαβάζοντας μερικά πρόσφατα ποστ του αρχίζω να πιστεύω πως δεν είναι γκέι και είμαι σίγουρος πως θα γίνει καλός πατέρας ( αρκεί κάποια μαλακισμένη να στραβωθεί ) πολύ λιγότερο σπαστικός από ότι με τους συμπχωρουμίτες του. Ελπίζω σε 7 χρόνια να επιστρέψει με τους χ λόγους που άξιζε να κάνει παιδιά

Πάντως το 6 ήταν σωστό, καλή επιλογή του. Πληγώνει τα παιδιά να αγνοήσουν πράγματα που αγαπάς.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 08 Ιούλ 2018, 21:46

sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:25
Custom_F έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:23
hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:19


Για ρώτα άλλους συμφορουμίτες, όμως, αν πιστεύουν ότι έκαναν καλά οι γονείς μου.
Χα! Εισαι πολυ πιο εξυπνος για να σε νοιαζει τι πιστευουν οι πχορουμιτες.
Μας νοιαζει η αποψη των ανθρωπων που μας γνωριζουν καλα, μας αγαπουν και οι οποιοι εχουν σημασια για μας! Αυτων η αποψη εχει βαρος για τον καθενας μας. Ο υπολοιπος κοσμος, ας λεει οτι θελει.
Είναι μωρέ η κουφάλα, για κοπλιμέντο τρίβεται.
:003:
Όχι ρε... το γνώθι σαυτόν λέγεται.
the end

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40687
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιούλ 2018, 21:49

Μπίστης έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:41
Κακό κείμενο αλλά διαβάζοντας μερικά πρόσφατα ποστ του αρχίζω να πιστεύω πως δεν είναι γκέι και είμαι σίγουρος πως θα γίνει καλός πατέρας.
Ένα δάκρυ κύλησε απ' τα όμορφα μάτια μου. :c040:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2018, 21:55

Μπίστης έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:41
Κακό κείμενο αλλά διαβάζοντας μερικά πρόσφατα ποστ του αρχίζω να πιστεύω πως δεν είναι γκέι και είμαι σίγουρος πως θα γίνει καλός πατέρας ( αρκεί κάποια μαλακισμένη να στραβωθεί ) πολύ λιγότερο σπαστικός από ότι με τους συμπχωρουμίτες του. Ελπίζω σε 7 χρόνια να επιστρέψει με τους χ λόγους που άξιζε να κάνει παιδιά

Πάντως το 6 ήταν σωστό, καλή επιλογή του. Πληγώνει τα παιδιά να αγνοήσουν πράγματα που αγαπάς.
Άη ρεστ μάη κέης.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 22:13

hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 20:41
....


ωραιο,ευχαριστο κειμενο

Άβαταρ μέλους
Frozen
Δημοσιεύσεις: 1185
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 19:15

Re: 17 Καλοί Λόγοι για να μην Κάνετε Παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frozen » 13 Αύγ 2018, 02:45

hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2018, 21:26
Ψέματα, ποτέ δεν το κάνω αυτό.
Ο Sheldon σε ελληνική απομίμηση; :smt017
Pluviophile - (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days. :hebit:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών