ΕΓΓΥΑ, ΠΑΡΑ ΔΑΤΗ

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14398
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΕΓΓΥΑ, ΠΑΡΑ ΔΑΤΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μαρ 2021, 18:51

Υδράργυρος έγραψε:
03 Μαρ 2021, 11:17
Κάποτε η πρόταση "Εγγύηση του Ελληνικού Δημοσίου" σχημάτιζε τεράστιες ουρές έξω απο τις τράπεζες που ο κόσμος αλλά και επιχειρήσεις πηγαίνανε να βάλουν τις αποταμιεύσεις και τα διαθέσιμα τους στην πιο ασφαλή και κερδοφόρα τοποθέτηση.
Μετά γίναμε Ευρώπη, αυτά θεωρήθηκαν ξεπερασμένα πράματα, κομμουνιστικά. Οι αποταμιεύσεις εξαυλώθηκαν στις αγορές, και η εγγύηση ελληνικού δημοσίου έγινε σύντομο ανέκδοτο
ουτε 30 το αηκιου με κατι τετοια...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΕΓΓΥΑ, ΠΑΡΑ ΔΑΤΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 19 Απρ 2021, 00:38

πραγματικα δεν εχω λογια για το ποσο γαματο βιβλιο ειναι το maps of meaning. δεν εχω λογια
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΕΓΓΥΑ, ΠΑΡΑ ΔΑΤΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 01 Οκτ 2021, 21:19

Ο Πήτερσον είναι ο ενας απο τους λιγους παμπλικ ιντελεκσουαλ που μιλα λογικα. Καλοι ειναι κι οι αδερφοι Γουηνστιν (δε ξερω αν εχουν σχεση με χαρβυ)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών