Τι είναι μια νέα ιδέα;

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 10 Δεκ 2023, 08:49

OJCE Journal Stats

Publication years: 2011-2023
Publication count: 456

και η δημοσίευση η δική μου μέσα σε 456 δημοσιεύσεις του περιοδικού είναι η πρώτη σε αναγνωσιμότητα
Most downloaded papers in Open Journal of Civil Engineering

The Ultimate Anti-Seismic System
N. Lymperis Ioannis
Open Journal of Civil Engineering Vol.5 No.3, September 24, 2015
DOI: 10.4236/ojce.2015.53032 20.633 Downloads 28.203 Views Citations

https://www.scirp.org/journal/hottestpa ... rnalid=788
https://www.scirp.org/journal/ojce/

Αυτός είμαι Λοξία και κορακολέξη
Και σύντομα η δημοσίευση που θα αλλάξει τον κόσμο.
My Papers
Journal Name Manuscript ID Manuscript Title Submission Date Status
Open Journal of Civil Engineering 1881859 The ultimate anti-seismic design method 2023-11-22 04:46:36 Papers Typesetting
Open Journal of Civil Engineering 1880388 The ultimate anti seismic system 2015-07-26 22:45:27 Published
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 10:18

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 00:41
SpoilerShow
Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 00:37
seismic έγραψε:
09 Δεκ 2023, 21:35
Πως δεν έχω τίτλο? Είμαι ή δεν είμαι συγγραφέας ακαδημαϊκής έρευνας πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία με πάμπολλες δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά Ελληνικά και ξένα και σε συνέδρια? Είμαι ή δεν είμαι τιτλούχος ''διεθνούς διπλώματος ευρεσιτεχνίας''?
Έχω ή δεν έχω πτυχίο Εργοδηγού δομικών έργων με δικαίομα μελέτης και υπογραφής σε στατικά? Εσύ κορακολέξη τι έχεις που με κρίνεις?
Σταμάτα να επαναλαμβάνεις τα ίδια ψέματα.
Το πτυχίο εργοδηγού που είχες, έχει καταργηθεί. Δεν ισχύει πια,δότι το έχει ακυρώσει η πολιτεία.
Και ΟΧΙ! Δεν έχεις δικαίωμα μελέτης και υπογραφής ούτε καν για κοτέτσι, διότι δεν είχες ενεργοποιήσει ποτέ το πτυχίο σου.
Εσύ ο ίδιος το έχεις δηλώσει.

Τα περιοδικά που έχουν δεχθεί την δημοσίευσή σου, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ.
Είναι ευκαιριακά περιοδικά και χωρίς υπόληψη.
Σε ένα μόνο σοβαρό περιοδικκό έστειλες να δημοσιεύσουν την δουλειά σου και σου έκλεισαν την πόρτα.

Πάψε πια να φαντασιώνεσαι επιτυχίες και γύρνα στον πραγματικό κόσμο...

Και για να έχουμε και καλό ερώτημα...δεν μας βάζεις το αποδεικτικό για την τριαδική πατέντα;

.
Και ποιος είσαι εσύ ρε συκοφάντη για να κρίνεις εμένα και τα περιοδικά?
Τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας τα έχω δείξει πολλές φορές.
Εγώ είμαι αυτός που πληρώνεται χοντρά για να σε σαμποτάρει...και είναι τόσα τ αλεφτά που πληρώνω και πολλούς πολιτικούς μηχανικούς για να σε κράζουν...όπως αυτοί που σε κράζουν στην δική σου δημοσίευση.

Λίγα από τα σχόλια από πολιτικούς μηχανκούς που σχολιάζουν τα όσα λέει στον Ιωσήφ Παπαδόπουλο (άλλος αυτός :003: )...
@aleuromageiras -πριν από 1 έτος
μαλακίες χωρίς καμία επιστημονική βάση και καμία δυνατότητα εφαρμογής. Επιστημονικά περιοδικά υπάρχουν πολλά, ας στείλει ο "επστήμονας" μια εργασία του όπου θα περιγράφει τη μεθοδολογία του τα πειράματά του, την ανάλυση των αποτελεσμάτων και τις προτάσεις του και ας μην περιφέρεται σε φορουμ μηχανικών όπου αδυνατώντας να καταλάβει τι του λένε λόγω έλλειψης βασικών γνώσεων, καταλήγει σε προσωπικές επιθέσεις και τους βγάζει όλους άχρηστους και συνομότες που επιβουλεύονται τη βίδα του. (που του έχει λασκάρει)
@CaptainHelias πριν από 2 έτη (τροποποιήθηκε)
Πολιτικός μηχανικός εδώ. Τα μισά που λέει ειναι σωστά τα μισά λάθος, η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας. Τις εδαφικές αγκυρώσεις τις χρησιμοποιούμε σε πλήθος έργων, Ο λόγος που δέν κάνουμε τέτοιου είδους εδαφικές αγκυρώσεις στά κτήρια είναι γιατί δεν υπαρχει κανένας λόγος. Κρίνονται άσκοπες και αντιοικονομικές. ύπαρχει πλήθος άλλων επίλογών αν θέλουμε να βελτιώσουμε την αντισεισμικότητα μιας κατασκευής, με πολύ μικρότερο κόστος, πρίν καν σκεφτούμε αγκυρώσεις. Δέν χρειάζεται να λύσουμε ένα πρόβλημα που δεν υπάρχει.
@fabarmluxe -πριν από 3 έτη (τροποποιήθηκε)
Σαν πολιτικός μηχανικος θα πω οτι αυτα που λεει ο κύριος δεν εχουν καμια βάση. Ο αντισεισμικός σχεδιασμός ειναι πολύπλοκο θεμα, και χρειαζεται γνώση που δεν κατέχεις αν δεν τριφτεις με πολυ θεωρία πρωτα. Αν με καλούσαν σε ενα βιντεο θα εξηγούσα γιατι ολα αυτα ειναι περα ως περα άκυρα. Ας μεινει καθένα στο αντικείμενο του
@anv6474 -πριν από 1 έτος
Επειδή είμαι ένας από αυτούς που εργάζομαι στα κακά ελληνικά πανεπιστήμια που τόσο υποτιμάτε, να σας συμβουλεύσω κάτι, κρατήστε χαμηλούς τόνους, δεχθείτε τον αντίλογο, δηλώστε και συμμετοχή σε κανένα συνέδριο να ανταλλάξετε τεκμηριωμένες απόψεις με άλλους. Πάντως δημοσιεύεις σε διεθνή περιοδικά δε βλέπω, το researchgate δεν είναι περιοδικό με κριτές, ούτε καν περιοδικό επιστημονικό . Να στείλετε σε κάποιο journal την έρευνα σας, και να λάβετε review και μακάρι και δημοσίευση
Και πολλά άλλα σχόλια που στέλνουν στον κάδο τον μαστρο-Γιάννη μας, αλλά αυτός, χάχας ών, δεν πτοείται και απαντά σε όλους:

"- Αν εσύ είσαι πολιτικός μηχανικός εγώ είμαι αεροπλάνο. Αυτά που λέω έχουν βαθμολογηθεί από μεγάλους ερευνητές παγκοσμίως."
"- Ο μόνος σχετικός με το αντικείμενο είμαι εγώ που το κατέχω 100% ερευνητικά."
"- Είμαι ο πρώτος παγκοσμίως, που βίδωσα τις κατασκευές στο έδαφος με σκοπό να ελέγξω τον συντονισμό και την παραμόρφωση στον σεισμό."
"- Θα ήθελα να σου απαντήσω ότι είναι πολύ λίγοι για να μιλήσουν επιστημονικά μαζί μου."


Αεί χάχας λέμε...
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 10:26

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 08:49
Αυτός είμαι Λοξία και κορακολέξη
Και σύντομα η δημοσίευση που θα αλλάξει τον κόσμο.
Είπαμε...το Open Journal of Civil Engineering είναι περιοδικό της πλάκας.
Μια φορά τόλμησες να στείλεις σε σοβαρό περιοδικό και σου έκλεισαν την πόρτα κατάμουτρα...ΑΥΤΟΣ είσαι χάχα... :smt005:

Είδες την ευρεσιτεχνία που πήρε αμερικάνικη πατέντα; Αυτήν που σου έβαλε ο taxalata xalasa;
Σου είχα βάλει άλλη μια παρόμοιας ηλιθιότητας...αυτή με τους κοριούς και πως να απαλλαχθείς από αυτούς.
Ακόμα δεν μπορείς να καταλάβεις πως η πατέντα το μόνο που κάνει είναι να κατοχυρώνει την ιδέα που σκέφτηκε κάποιος.
Δεν αποφαίνεται για την αξία, την λειτουργικότητα και την εμπορική εκμετάλλευση της ιδέας.

Οπότε, κόψε τα κακαρίσματα με την πατέντα σου, διότι είσαι όλο κο κο κο αλλά από αυγό ΝΟΥΛΑ... :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 10 Δεκ 2023, 10:38

Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 10:26
seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 08:49
Αυτός είμαι Λοξία και κορακολέξη
Και σύντομα η δημοσίευση που θα αλλάξει τον κόσμο.
Είπαμε...το Open Journal of Civil Engineering είναι περιοδικό της πλάκας.
Μια φορά τόλμησες να στείλεις σε σοβαρό περιοδικό και σου έκλεισαν την πόρτα κατάμουτρα...ΑΥΤΟΣ είσαι χάχα... :smt005:

Είδες την ευρεσιτεχνία που πήρε αμερικάνικη πατέντα; Αυτήν που σου έβαλε ο taxalata xalasa;
Σου είχα βάλει άλλη μια παρόμοιας ηλιθιότητας...αυτή με τους κοριούς και πως να απαλλαχθείς από αυτούς.
Ακόμα δεν μπορείς να καταλάβεις πως η πατέντα το μόνο που κάνει είναι να κατοχυρώνει την ιδέα που σκέφτηκε κάποιος.
Δεν αποφαίνεται για την αξία, την λειτουργικότητα και την εμπορική εκμετάλλευση της ιδέας.

Οπότε, κόψε τα κακαρίσματα με την πατέντα σου, διότι είσαι όλο κο κο κο αλλά από αυγό ΝΟΥΛΑ... :smt005:
Ναι ρε μαλάκα το έχουν λύσει το πρόβλημα του σεισμού αυτοί που ανέφερες Άντε ηλίθιοι...έπρεπε άνθρωποι σαν εσένα μαζί με αυτούς που ανέφερες να είναι κάτω από τα ερείπια ρε πούστη μου. Ά ΚΑΙ ΚΊΧΟΥ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Εικόνα
Η συντακτική ομάδα του περιοδικού που γράφω που κατά τον Λοξία δεν ξέρει τίποτα.
https://www.scirp.org/journal/editorial ... rnalid=788
Μια γεύση από αυτό που σας περιμένει από την νέα μου δημοσίευση νεκροθάφτες και όποιος έχει @@κι@ ας βγει να με διαψεύσει.
Αυτό το έγγραφο είναι υψηλής επιστημονικής αξίας, γιατί λύνει όλα τα προβλήματα που έφεραν τα κτίρια σε αυτή την κατάσταση της άνω φωτογραφίας.
Abstract
The design mechanisms and methods of the invention are intended to minimize problems related to the safety of structures in the event of natural phenomena such as earthquakes, tornadoes, and strong winds. It is achieved by controlling the deformations of the structure. Damage and deformation are closely related concepts since the control of deformations also controls the damage. The design method of applying artificial compression to the ends of all longitudinal reinforced concrete walls and, at the same time, connecting the ends of the walls to the ground using ground anchors placed at the depths of the boreholes, transfers the inertial stresses of the structure in the ground, which reacts as an external force in the structure's response to seismic displacements. The wall with the artificial compression acquires dynamic, larger active cross-section and high axial and torsional stiffness, preventing all failures caused by inelastic deformation. By connecting the ends of all walls to the ground, we control the eigenfrequency of the structure and the ground during each seismic loading cycle, preventing inelastic displacements. At the same time, we ensure the strong bearing capacity of the foundation soil and the structure. By designing the walls correctly and placing them in proper locations, we prevent the torsional flexural buckling that occurs in asymmetrical floor plans, and metal and tall structures.
Compression of the wall sections at the ends and their anchoring to the ground mitigates the transfer of deformations to the connection nodes, strengthens the wall section in terms of base shear force and shear stress of the sections, and increases the strength of the cross-sections to the tensile at the ends of the walls by introducing counteractive forces. The use of tendons within the ducts prevents longitudinal shear in the overlay concrete, while anchoring the walls to the foundation not only dissipates inertial forces to the ground but also prevents rotation of the walls, thus maintaining the structural integrity of the beams. The prestressing at the bilateral ends of the walls restores the structure to its original position even inelastic displacements by closing the opening of the developing cracks.

Περίληψη
Οι μηχανισμοί και οι μέθοδοι σχεδιασμού της εφεύρεσης αποσκοπούν στην ελαχιστοποίηση των προβλημάτων που σχετίζονται με την ασφάλεια των κατασκευών σε περίπτωση φυσικών φαινομένων, όπως σεισμοί, ανεμοστρόβιλοι και ισχυροί άνεμοι. Αυτό επιτυγχάνεται με τον έλεγχο των παραμορφώσεων της κατασκευής. Οι βλάβες και οι παραμορφώσεις είναι έννοιες στενά συνδεδεμένες, αφού ο έλεγχος των παραμορφώσεων ελέγχει και τις βλάβες. Η μέθοδος σχεδιασμού της εφαρμογής τεχνητής συμπίεσης στα άκρα όλων των διαμήκων τοιχωμάτων από οπλισμένο σκυρόδεμα και, ταυτόχρονα, της σύνδεσης των άκρων των τοιχωμάτων με το έδαφος μέσω αγκυρίων εδάφους που τοποθετούνται στα βάθη των γεωτρήσεων, μεταφέρει τις αδρανειακές τάσεις της κατασκευής στο έδαφος, το οποίο αντιδρά ως εξωτερική δύναμη στην απόκριση της κατασκευής στις σεισμικές μετατοπίσεις. Ο τοίχος με την τεχνητή συμπίεση αποκτά δυναμική, μεγαλύτερη ενεργό διατομή και υψηλή αξονική και στρεπτική δυσκαμψία, αποτρέποντας όλες τις αστοχίες που προκαλούνται από ανελαστική παραμόρφωση. Συνδέοντας τα άκρα όλων των τοιχωμάτων με το έδαφος, ελέγχουμε την ιδιοσυχνότητα της κατασκευής και του εδάφους κατά τη διάρκεια κάθε κύκλου σεισμικής φόρτισης, αποτρέποντας τις ανελαστικές μετατοπίσεις. Ταυτόχρονα, εξασφαλίζουμε την ισχυρή φέρουσα ικανότητα του εδάφους θεμελίωσης και της κατασκευής. Με τον σωστό σχεδιασμό των τοιχωμάτων και την τοποθέτησή τους στις κατάλληλες θέσεις, αποτρέπουμε τον στρεπτικό καμπτικό λυγισμό που εμφανίζεται σε ασύμμετρες κατόψεις, καθώς και σε μεταλλικές και ψηλές κατασκευές.
Η συμπίεση των διατομών των τοιχωμάτων στα άκρα και η αγκύρωσή τους στο έδαφος μετριάζει τη μεταφορά των παραμορφώσεων στους κόμβους σύνδεσης, ενισχύει τη διατομή του τοιχώματος όσον αφορά τη διατμητική δύναμη βάσης και τη διατμητική τάση των διατομών και αυξάνει την αντοχή των διατομών στον εφελκυσμό στα άκρα των τοιχωμάτων με την εισαγωγή αντιδραστικών δυνάμεων. Η χρήση τενόντων εντός των αγωγών αποτρέπει τη διαμήκη διάτμηση στο σκυρόδεμα επικάλυψης, ενώ η αγκύρωση των τοιχωμάτων στη θεμελίωση όχι μόνο διαχέει τις αδρανειακές δυνάμεις στο έδαφος αλλά και αποτρέπει την περιστροφή των τοιχωμάτων, διατηρώντας έτσι τη δομική ακεραιότητα των δοκών. Η προένταση στα αμφίπλευρα άκρα των τοιχωμάτων επαναφέρει την κατασκευή στην αρχική της θέση ακόμη και σε ανελαστικές μετατοπίσεις, κλείνοντας το άνοιγμα των αναπτυσσόμενων ρωγμών.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 11:43

Μην εκνευρίζεσαι άδικα μαστρο-Γιαννάκη...
Όσο δημοσιεύεις σε open journal, κανείς δεν θα σε πάρει στα σοβαρά.

Τις "εργασίες" σου, που έχεις στείλει και τις έχουν δημοσιεύσει στα open journal, τις έχεις στείλει σε κάποιο σοβαρό περιοδικό;

Ναι, έχεις στείλει μία!
Και τι έγινε;
Σε απέρριψαν πανηγυρικά!


Μας τα έχεις κάνει τσουρέκια με τις δημοσιεύσεις σου...
Και στο τέλος , βρίζεις επειδή δεν έχεις επιχειρήματα...
Κάτσε να σου ξαναβάλω μερικές από τις ουρανομήκεις μαλακίες που έχεις γράψει...

Χάχα...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 11:45

Βίος και Πολιτεία (σε περίληψη) του seismic...

Στο επικό νήμα που είχε σηκώσει τον Μάιο του 2019, "Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?", μπορεί κάποιος να θαυμάσει, στην κυριολεξία, τον seismic.

Σελίδα 24 έως 34 ο nik_killthemall, ο Archmage και ο Lord Brum, που είναι του πεδίου, τον έχουν σακατέψει και ο φουκαράς ο σεισμίκ αλλάζει γνώμη σε κάθε ποστ...στο τέλος προσπαθεί να βοηθήσει και η Pal, αλλά βρίσκει τοίχο...
Και κάθε, μα κάθε, φορά που στριμώχνεται, ποστάρει τουλάχιστον 4 σεντόνια τα οποία τα έχει ποστάρε άλλες 100 φορές...
Φυσικά, στο τέλος του κάθε σεντονιού, ακολουθεί η γνωστή καυχησιολογία:
Δεν μπορείτε να μου βρείτε λάθος. Βρείτε λάθος ή στα λαγούμια σας...

Όλα του τα ποστς, διαπνέονται από αμετροέπεια στον λόγο, απέραντη καυχησιολογία, ενώ είναι διάχυτη μία ισχυρή ψευδαίσθηση μεγαλείου.

Ακολουθεί μία σταχυολόγηση από τις καλύτερες ατάκες του...
Όταν δουν αυτή την δημοσίευση θα κατουρηθούν επάνω τους.
Αυτή η δημοσίευση αδιαμφισβήτητα ακυρώνει ως επικίνδυνο τον σύγχρονο αντισεισμικό σχεδιασμό φανερώνοντας την παθογένεια του εν γένη κανονισμού.

Όπως καταλάβατε σχεδίασα τα ποιο γερά αντισεισμικά σπίτια όλων των εποχών παγκοσμίως και οι αρμόδιοι φορείς κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν.

Είμαι διεθνούς φήμης.

Ναι αλλά τώρα ο δάσκαλος είμαι εγώ και σας ρίχνω καρπαζιές.

Λες στον καλύτερο πολιτικό μηχανικό που πέρασε από τον πλανήτη να αλλάξει επάγγελμα!
Θέλετε δεν θέλετε είμαι ο καλύτερος πολιτικός μηχανικός που πέρασε από αυτόν τον πλανήτη γη, αφού έλυσα το άλυτο μέχρι να εμφανιστώ πρόβλημα του σεισμού.

Μετά κάθισα και διάβασα διατριβές, διδακτορικά μέσα στο ίντερνετ.
Έφθασα σε ένα γνωστικό πεδίο που άρχισα να στριμώχνω τους πολιτικούς μηχανικούς με τις απαντήσεις μου.
Μου τα έλεγαν αλλά έπαιρναν τάπα.


Αυτά που γράφω είναι η ακμή της επιστήμης.

Αυτή θα είναι η επόμενη πατέντα μου. Θα συνδυάσω το αντισεισμικό με ένα προκατασκευασμένο δικής μου έμπνευσης.

Θα σπάσουμε μεγάλη πλάκα με αυτά που πιστεύουν οι μηχανικοί σαν αίτια αστοχίας. Εδώ βασιλεύω. Δεν μπορείς να βρεις την λύση αν δεν ξέρεις πρώτα το πρόβλημα.
Για εμένα οι πολιτικοί μηχανικοί είναι σαν τους Ρωμαίους του Οβελίξ.

Εγώ έκανα ότι μπορούσα για τα προβλήματα του σεισμού αλλά κάποιοι ζουν από αυτά και θεωρούν καλό να μην λυθεί το πρόβλημα αυτό.

Όλοι έχετε καταλάβει ότι είμαι πρωτοπόρος στις αντισεισμικές κατασκευές και ντρέπεστε να το πείτε.

Δεν έχετε καταλάβει ότι με τον τρόπο σας τόσα χρόνια κατασκευάσατε μια διάνυα.

Η αλήθεια είναι ότι οι πολιτικοί μηχανικοί τα έχουν βρει σκούρα μαζί μου.
Για τον λόγο αυτό με έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρουμ.

Με αυτά που λέω έπρεπε να έχει γυρίσει ο κόσμος τούμπα.
Απεναντίας σιγή ιχθύος από όλους!
Σας έχω σώσει από τον σεισμό και οι αρμόδιοι που τάχα κόπτονται για την προστασία μας με γράφουν στα παπάκια τους!
Ρε τι λαμόγια του κερατά υπάρχουν?
Κούφιες απειλές...μπας και φοβήσει κάποιους.
Σε λίγο καιρό η αλήθεια θα λάμψη και όλοι οι κατεργάρηδες θα μπούνε στα καβούκια τους.

Μην χαίρεσαι. Αποφάσισα να τα βάλω με τα αφεντικά σας.
Από αύριο αρχίζουν οι επώνυμες καταγγελίες.
Απίστευτη πλάκα έχει σε ένα σημείο που παραδέχεται ότι δεν ξέρει...
Ζητάει ο seismic να του δώσει ο Archmage ένα παράδειγμα και αυτός γράφει:
Με αντικατάσταση η μαθηματική πράξη που σου έδωσα γίνεται:

(Fp / 2) = 0,5 Fp = (Ap/23,6631) / (Lp/Lm) = Ap Lm / (23,6631 Lp)

ή πιο απλά:

11.83155 Fp Lp = Ap Lm ==>

Fp = Ap Lm / (11.83155 Lp )

Και η απάντηση του seismic: Συγνώμη δεν κατάλαβα τίποτα.

Και πιο κάτω: "Σε αυτόν τον τομέα της μικροκλίμακας ναι δεν καταλαβαίνω πολλά".
Δηλαδή, δεν καταλαβαίνει απλές μαθηματικές πράξεις γυμνασιακού επιπέδου ούτε καταλαβαίνει πολλά στον "τομέα της μικροκλίμακας"...
Παρ' όλη την δηλωμένη άγνοιά του, επιμένει πως έχει κατασκευάσει το καλύτερο αντισεισμικό σπίτι στον κόσμο (σε μικροκλίμακα βέβαια!), επιμένει πως κανείς δεν μπορεί να του βρει λάθος, επιμένει πως είναι ο καλύτερος πολιτικός μηχανικός που έχει εμφανιστεί στον πλανήτη!

Καυχησιολογίες για τα περιοδικά (ανυπόληπτα ή του κώλου) που έχει κάνει 2-3 δημοσιεύσεις και μετά από τόσο κράξιμο για το είδος των περιοδικών, έστειλε, σε σοβαρό περιοδικό, άρθρο για δημοσίευση.
Φυσικά, το απέρριψαν μετ' επαίνων...αλλά ο seismic δεν ιδρώνει από τέτοια...η απάντησή του ήταν:

"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι.
Αυτό κατάλαβα από την πολυετή εμπειρία μου στην έρευνα.
Αυτός που λέει την επιστημονική αλήθεια που δεν συμφέρει τους έχοντες και κατέχοντες τον θάβουν
χρησιμοποιώντας αυτά τα ( καλά περιοδικά )
Αν μπορούν ας τα βάλουν μαζί μου δημόσια.
Αφού ξέρεις και ξέρω ότι όλα είναι στημένα και ελεγχόμενα. Μας έχουν τσιπαρισμένους όλους.
Εγώ το ξανά λέω πάλη. Όποιος μπορεί να μου βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω ας μου το πει.
Δεν περιμένω τους άλλους να μου πουν ποιος είμαι.
Το ξέρω μόνος μου.
Όταν γίνει η πρώτη κατασκευή αυτοί θα γίνουν ρεζίλι που με απέρριψαν.
"

Εν κατακλείδι, αυτά συνέβαιναν το 2019.
Μετά από 4 χρόνια, άλλαξε κάτι; Ακριβώς ότι άλλαξε και από το 2009 μέχρι το 2019...δηλαδή απολύτως τίποτε.
Αυτό που δεν άλλαξε, είναι οι καυχησιολογίες, η αμετροέπεια, οι ψευτοαπειλές, η συνεχόμενη κλάψα και η ψεκασμενίαση πως όλο το Σύμπαν έχει συνομωτήσει για να μην μπορέσει ο seismic να γίνει πακγόσμιος ήρωας που θα σώσει τον κόσμο από τους σεισμούς...

Όταν ξαναβρώ χρόνο, θα κάνω και μία επισκόπιση (για άλλη μία φορά), αρκετών διαλόγων του seismic με πολιτικούς μηχανικούς στα φόρα τους και πως αναγκάστηκαν να τον μπανάρουν δια βίου, αφού τους τα είχε κάνει τσουρέκια με τις καυχησιολογίες του και, κυρίως, την ασχεοτοσύνη του στο αντικείμενο.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 10 Δεκ 2023, 11:58

Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:45
Βίος και Πολιτεία (σε περίληψη) του seismic...

Στο επικό νήμα που είχε σηκώσει τον Μάιο του 2019, "Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?", μπορεί κάποιος να θαυμάσει, στην κυριολεξία, τον seismic.

Σελίδα 24 έως 34 ο nik_killthemall, ο Archmage και ο Lord Brum, που είναι του πεδίου, τον έχουν σακατέψει και ο φουκαράς ο σεισμίκ αλλάζει γνώμη σε κάθε ποστ...στο τέλος προσπαθεί να βοηθήσει και η Pal, αλλά βρίσκει τοίχο...
Και κάθε, μα κάθε, φορά που στριμώχνεται, ποστάρει τουλάχιστον 4 σεντόνια τα οποία τα έχει ποστάρε άλλες 100 φορές...
Φυσικά, στο τέλος του κάθε σεντονιού, ακολουθεί η γνωστή καυχησιολογία:
Δεν μπορείτε να μου βρείτε λάθος. Βρείτε λάθος ή στα λαγούμια σας...

Όλα του τα ποστς, διαπνέονται από αμετροέπεια στον λόγο, απέραντη καυχησιολογία, ενώ είναι διάχυτη μία ισχυρή ψευδαίσθηση μεγαλείου.

Ακολουθεί μία σταχυολόγηση από τις καλύτερες ατάκες του...
Όταν δουν αυτή την δημοσίευση θα κατουρηθούν επάνω τους.
Αυτή η δημοσίευση αδιαμφισβήτητα ακυρώνει ως επικίνδυνο τον σύγχρονο αντισεισμικό σχεδιασμό φανερώνοντας την παθογένεια του εν γένη κανονισμού.

Όπως καταλάβατε σχεδίασα τα ποιο γερά αντισεισμικά σπίτια όλων των εποχών παγκοσμίως και οι αρμόδιοι φορείς κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν.

Είμαι διεθνούς φήμης.

Ναι αλλά τώρα ο δάσκαλος είμαι εγώ και σας ρίχνω καρπαζιές.

Λες στον καλύτερο πολιτικό μηχανικό που πέρασε από τον πλανήτη να αλλάξει επάγγελμα!
Θέλετε δεν θέλετε είμαι ο καλύτερος πολιτικός μηχανικός που πέρασε από αυτόν τον πλανήτη γη, αφού έλυσα το άλυτο μέχρι να εμφανιστώ πρόβλημα του σεισμού.

Μετά κάθισα και διάβασα διατριβές, διδακτορικά μέσα στο ίντερνετ.
Έφθασα σε ένα γνωστικό πεδίο που άρχισα να στριμώχνω τους πολιτικούς μηχανικούς με τις απαντήσεις μου.
Μου τα έλεγαν αλλά έπαιρναν τάπα.


Αυτά που γράφω είναι η ακμή της επιστήμης.

Αυτή θα είναι η επόμενη πατέντα μου. Θα συνδυάσω το αντισεισμικό με ένα προκατασκευασμένο δικής μου έμπνευσης.

Θα σπάσουμε μεγάλη πλάκα με αυτά που πιστεύουν οι μηχανικοί σαν αίτια αστοχίας. Εδώ βασιλεύω. Δεν μπορείς να βρεις την λύση αν δεν ξέρεις πρώτα το πρόβλημα.
Για εμένα οι πολιτικοί μηχανικοί είναι σαν τους Ρωμαίους του Οβελίξ.

Εγώ έκανα ότι μπορούσα για τα προβλήματα του σεισμού αλλά κάποιοι ζουν από αυτά και θεωρούν καλό να μην λυθεί το πρόβλημα αυτό.

Όλοι έχετε καταλάβει ότι είμαι πρωτοπόρος στις αντισεισμικές κατασκευές και ντρέπεστε να το πείτε.

Δεν έχετε καταλάβει ότι με τον τρόπο σας τόσα χρόνια κατασκευάσατε μια διάνυα.

Η αλήθεια είναι ότι οι πολιτικοί μηχανικοί τα έχουν βρει σκούρα μαζί μου.
Για τον λόγο αυτό με έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρουμ.

Με αυτά που λέω έπρεπε να έχει γυρίσει ο κόσμος τούμπα.
Απεναντίας σιγή ιχθύος από όλους!
Σας έχω σώσει από τον σεισμό και οι αρμόδιοι που τάχα κόπτονται για την προστασία μας με γράφουν στα παπάκια τους!
Ρε τι λαμόγια του κερατά υπάρχουν?
Κούφιες απειλές...μπας και φοβήσει κάποιους.
Σε λίγο καιρό η αλήθεια θα λάμψη και όλοι οι κατεργάρηδες θα μπούνε στα καβούκια τους.

Μην χαίρεσαι. Αποφάσισα να τα βάλω με τα αφεντικά σας.
Από αύριο αρχίζουν οι επώνυμες καταγγελίες.
Απίστευτη πλάκα έχει σε ένα σημείο που παραδέχεται ότι δεν ξέρει...
Ζητάει ο seismic να του δώσει ο Archmage ένα παράδειγμα και αυτός γράφει:
Με αντικατάσταση η μαθηματική πράξη που σου έδωσα γίνεται:

(Fp / 2) = 0,5 Fp = (Ap/23,6631) / (Lp/Lm) = Ap Lm / (23,6631 Lp)

ή πιο απλά:

11.83155 Fp Lp = Ap Lm ==>

Fp = Ap Lm / (11.83155 Lp )

Και η απάντηση του seismic: Συγνώμη δεν κατάλαβα τίποτα.

Και πιο κάτω: "Σε αυτόν τον τομέα της μικροκλίμακας ναι δεν καταλαβαίνω πολλά".
Δηλαδή, δεν καταλαβαίνει απλές μαθηματικές πράξεις γυμνασιακού επιπέδου ούτε καταλαβαίνει πολλά στον "τομέα της μικροκλίμακας"...
Παρ' όλη την δηλωμένη άγνοιά του, επιμένει πως έχει κατασκευάσει το καλύτερο αντισεισμικό σπίτι στον κόσμο (σε μικροκλίμακα βέβαια!), επιμένει πως κανείς δεν μπορεί να του βρει λάθος, επιμένει πως είναι ο καλύτερος πολιτικός μηχανικός που έχει εμφανιστεί στον πλανήτη!

Καυχησιολογίες για τα περιοδικά (ανυπόληπτα ή του κώλου) που έχει κάνει 2-3 δημοσιεύσεις και μετά από τόσο κράξιμο για το είδος των περιοδικών, έστειλε, σε σοβαρό περιοδικό, άρθρο για δημοσίευση.
Φυσικά, το απέρριψαν μετ' επαίνων...αλλά ο seismic δεν ιδρώνει από τέτοια...η απάντησή του ήταν:

"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι.
Αυτό κατάλαβα από την πολυετή εμπειρία μου στην έρευνα.
Αυτός που λέει την επιστημονική αλήθεια που δεν συμφέρει τους έχοντες και κατέχοντες τον θάβουν
χρησιμοποιώντας αυτά τα ( καλά περιοδικά )
Αν μπορούν ας τα βάλουν μαζί μου δημόσια.
Αφού ξέρεις και ξέρω ότι όλα είναι στημένα και ελεγχόμενα. Μας έχουν τσιπαρισμένους όλους.
Εγώ το ξανά λέω πάλη. Όποιος μπορεί να μου βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω ας μου το πει.
Δεν περιμένω τους άλλους να μου πουν ποιος είμαι.
Το ξέρω μόνος μου.
Όταν γίνει η πρώτη κατασκευή αυτοί θα γίνουν ρεζίλι που με απέρριψαν.
"

Εν κατακλείδι, αυτά συνέβαιναν το 2019.
Μετά από 4 χρόνια, άλλαξε κάτι; Ακριβώς ότι άλλαξε και από το 2009 μέχρι το 2019...δηλαδή απολύτως τίποτε.
Αυτό που δεν άλλαξε, είναι οι καυχησιολογίες, η αμετροέπεια, οι ψευτοαπειλές, η συνεχόμενη κλάψα και η ψεκασμενίαση πως όλο το Σύμπαν έχει συνομωτήσει για να μην μπορέσει ο seismic να γίνει πακγόσμιος ήρωας που θα σώσει τον κόσμο από τους σεισμούς...

Όταν ξαναβρώ χρόνο, θα κάνω και μία επισκόπιση (για άλλη μία φορά), αρκετών διαλόγων του seismic με πολιτικούς μηχανικούς στα φόρα τους και πως αναγκάστηκαν να τον μπανάρουν δια βίου, αφού τους τα είχε κάνει τσουρέκια με τις καυχησιολογίες του και, κυρίως, την ασχεοτοσύνη του στο αντικείμενο.
Δεν αναιρώ τίποτα από αυτά που είπα. Είσαστε όλοι για τα μπάζα.
Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου αλλά δεν θα σας αφήσω να θάψετε άλλους ανθρώπους ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 14:10

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:58
Δεν αναιρώ τίποτα από αυτά που είπα. Είσαστε όλοι για τα μπάζα.
Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου αλλά δεν θα σας αφήσω να θάψετε άλλους ανθρώπους ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Δεν υπήρξε καμία συκοφαντία.
Σε όποιο φόρουμ και αν είχες γραφτεί, όσοι διπλωματούχοι επιστήμονες πολιτικοί μηχανικοί υπήρχαν προσπαθούσαν να σε βοηθήσουν και όσα λάθη εντόπιζαν στα υποδείκνυαν και σου έλεγαν να τα διορθώσεις.
Εσύ θυμάσαι πως αντιδρούσες; Τους έλεγες πως είναι πολύ μικροί για να μιλήσουν μαζί σου.

Ε, με αυτήν την συμπεριφορά, ΣΕ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΟΡΑ!

Για ποια συκοφαντία μιλάς ρε χάχα;

Σου έχουν πει όλοι οι διπλωματούχοι επιστήμονες, πως στα περιοδικά που στέλνεις δημοσιεύσεις δεν είναι σοβαρά και δεν τα λαμβάνει κανείς υπ' όψιν. Εσύ δεν ακούς. Μια φορά άκουσες και έστειλες δημοσίευση σε σοβαρό περιοδικό και σε απέρριψαν μετ' επαίνων! Και αντί να ανοίξεις τα στραβά σου και να βάλεις το λιγοστό μυαλό που έχεις να σκεφτεί...εσύ έβρισες μαλάκες τους κριτές του περιοδικού και πως δεν ξέρουν την λειτουργία της βίδας!
"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι."
..αυτά ήταν τα λόγια σου.
Και δεν σου περνάει καθόλου από το μυαλό, πως όλοι έχουν καταλάβει ποιος είνα ο μαλάκας...

Άει ρε χάχα...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 10 Δεκ 2023, 15:19

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:58

Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μαλακία μου...
Από πότε πλήρώνεται η μαλακία ; Αμα ήταν έτσι τότε θά'ντουσαν όλοι οι κάτοικοι της Ελλάδας δισεκατομμυριούχοι... :smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 10 Δεκ 2023, 15:38

Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 14:10
seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:58
Δεν αναιρώ τίποτα από αυτά που είπα. Είσαστε όλοι για τα μπάζα.
Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου αλλά δεν θα σας αφήσω να θάψετε άλλους ανθρώπους ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Δεν υπήρξε καμία συκοφαντία.
Σε όποιο φόρουμ και αν είχες γραφτεί, όσοι διπλωματούχοι επιστήμονες πολιτικοί μηχανικοί υπήρχαν προσπαθούσαν να σε βοηθήσουν και όσα λάθη εντόπιζαν στα υποδείκνυαν και σου έλεγαν να τα διορθώσεις.
Εσύ θυμάσαι πως αντιδρούσες; Τους έλεγες πως είναι πολύ μικροί για να μιλήσουν μαζί σου.

Ε, με αυτήν την συμπεριφορά, ΣΕ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΟΡΑ!

Για ποια συκοφαντία μιλάς ρε χάχα;

Σου έχουν πει όλοι οι διπλωματούχοι επιστήμονες, πως στα περιοδικά που στέλνεις δημοσιεύσεις δεν είναι σοβαρά και δεν τα λαμβάνει κανείς υπ' όψιν. Εσύ δεν ακούς. Μια φορά άκουσες και έστειλες δημοσίευση σε σοβαρό περιοδικό και σε απέρριψαν μετ' επαίνων! Και αντί να ανοίξεις τα στραβά σου και να βάλεις το λιγοστό μυαλό που έχεις να σκεφτεί...εσύ έβρισες μαλάκες τους κριτές του περιοδικού και πως δεν ξέρουν την λειτουργία της βίδας!
"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι."
..αυτά ήταν τα λόγια σου.
Και δεν σου περνάει καθόλου από το μυαλό, πως όλοι έχουν καταλάβει ποιος είνα ο μαλάκας...

Άει ρε χάχα...
Ποιος με απέρριψε ρε ηλίθιε, μου έγλειφαν τα @@κι@ για να κάνω δημοσίευση εκεί. Εγώ δεν έκανα
Σημασία δεν έχει που δημοσιεύεις αλλά τι γράφεις και αν αποδεικνύει αυτός που γράφει αυτά που ισχυρίζεται.
Απέδειξα ότι εσείς και οι πολιτικοί μηχανικοί είσαστε ηλίθιοι. Σε λίγες μέρες η δημοσίευση.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 10 Δεκ 2023, 15:59

Έχει ξεφύγει το θέμα. Κόφτε το. Έχει καταντήσει αρρώστεια. Μην απαντάτε πλέον.
Σεισμίκ, σε συμπαθώ, αλλά έχεις κόψει καπίστρι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 10 Δεκ 2023, 16:00

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 15:38
Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 14:10
seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:58
Δεν αναιρώ τίποτα από αυτά που είπα. Είσαστε όλοι για τα μπάζα.
Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου αλλά δεν θα σας αφήσω να θάψετε άλλους ανθρώπους ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Δεν υπήρξε καμία συκοφαντία.
Σε όποιο φόρουμ και αν είχες γραφτεί, όσοι διπλωματούχοι επιστήμονες πολιτικοί μηχανικοί υπήρχαν προσπαθούσαν να σε βοηθήσουν και όσα λάθη εντόπιζαν στα υποδείκνυαν και σου έλεγαν να τα διορθώσεις.
Εσύ θυμάσαι πως αντιδρούσες; Τους έλεγες πως είναι πολύ μικροί για να μιλήσουν μαζί σου.

Ε, με αυτήν την συμπεριφορά, ΣΕ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΟΡΑ!

Για ποια συκοφαντία μιλάς ρε χάχα;

Σου έχουν πει όλοι οι διπλωματούχοι επιστήμονες, πως στα περιοδικά που στέλνεις δημοσιεύσεις δεν είναι σοβαρά και δεν τα λαμβάνει κανείς υπ' όψιν. Εσύ δεν ακούς. Μια φορά άκουσες και έστειλες δημοσίευση σε σοβαρό περιοδικό και σε απέρριψαν μετ' επαίνων! Και αντί να ανοίξεις τα στραβά σου και να βάλεις το λιγοστό μυαλό που έχεις να σκεφτεί...εσύ έβρισες μαλάκες τους κριτές του περιοδικού και πως δεν ξέρουν την λειτουργία της βίδας!
"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι."
..αυτά ήταν τα λόγια σου.
Και δεν σου περνάει καθόλου από το μυαλό, πως όλοι έχουν καταλάβει ποιος είνα ο μαλάκας...

Άει ρε χάχα...
Ποιος με απέρριψε ρε ηλίθιε, μου έγλειφαν τα @@κι@ για να κάνω δημοσίευση εκεί. Εγώ δεν έκανα
Σημασία δεν έχει που δημοσιεύεις αλλά τι γράφεις και αν αποδεικνύει αυτός που γράφει αυτά που ισχυρίζεται.
Απέδειξα ότι εσείς και οι πολιτικοί μηχανικοί είσαστε ηλίθιοι. Σε λίγες μέρες η δημοσίευση.
Είσαι παθολογικός ψεύτης ή ο Λοξίας επαγγελματίας ψογαδόρος;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Δεκ 2023, 16:02

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 15:38
SpoilerShow
Λοξίας έγραψε:
10 Δεκ 2023, 14:10
seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 11:58
Δεν αναιρώ τίποτα από αυτά που είπα. Είσαστε όλοι για τα μπάζα.
Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου αλλά δεν θα σας αφήσω να θάψετε άλλους ανθρώπους ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ
Δεν υπήρξε καμία συκοφαντία.
Σε όποιο φόρουμ και αν είχες γραφτεί, όσοι διπλωματούχοι επιστήμονες πολιτικοί μηχανικοί υπήρχαν προσπαθούσαν να σε βοηθήσουν και όσα λάθη εντόπιζαν στα υποδείκνυαν και σου έλεγαν να τα διορθώσεις.
Εσύ θυμάσαι πως αντιδρούσες; Τους έλεγες πως είναι πολύ μικροί για να μιλήσουν μαζί σου.

Ε, με αυτήν την συμπεριφορά, ΣΕ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΟΡΑ!

Για ποια συκοφαντία μιλάς ρε χάχα;

Σου έχουν πει όλοι οι διπλωματούχοι επιστήμονες, πως στα περιοδικά που στέλνεις δημοσιεύσεις δεν είναι σοβαρά και δεν τα λαμβάνει κανείς υπ' όψιν. Εσύ δεν ακούς. Μια φορά άκουσες και έστειλες δημοσίευση σε σοβαρό περιοδικό και σε απέρριψαν μετ' επαίνων! Και αντί να ανοίξεις τα στραβά σου και να βάλεις το λιγοστό μυαλό που έχεις να σκεφτεί...εσύ έβρισες μαλάκες τους κριτές του περιοδικού και πως δεν ξέρουν την λειτουργία της βίδας!
"...Βασικά είναι τόσο μαλάκες που δεν καταλαβαίνουν την λειτουργία της βίδας.
Και μετά μου λέτε για αξιόπιστα περιοδικά.
Κατευθυνόμενα περιοδικά του κατεστημένου είναι."
..αυτά ήταν τα λόγια σου.
Και δεν σου περνάει καθόλου από το μυαλό, πως όλοι έχουν καταλάβει ποιος είνα ο μαλάκας...

Άει ρε χάχα...
Ποιος με απέρριψε ρε ηλίθιε, μου έγλειφαν τα @@κι@ για να κάνω δημοσίευση εκεί. Εγώ δεν έκανα
Σημασία δεν έχει που δημοσιεύεις αλλά τι γράφεις και αν αποδεικνύει αυτός που γράφει αυτά που ισχυρίζεται.
Απέδειξα ότι εσείς και οι πολιτικοί μηχανικοί είσαστε ηλίθιοι. Σε λίγες μέρες η δημοσίευση.
Τι λες ρε ψεύταρε...ΤΙ ΛΕΣ;;;
Ποιοι σε παρακάλαγαν ρε ΨΕΥΤΑΡΕ; Εσύ ο ίδιος είπες ότ σε απέρριψαν, ρε ΨΕΥΤΑΡΕ!

seismic @ Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?
seismic έγραψε:
25 Απρ 2020, 14:54
Lord Brum έγραψε:
25 Απρ 2020, 13:01
seismic έγραψε:
24 Απρ 2020, 07:50
Έχω περάσει το στάδιο να μου λένε οι πολιτικοί μηχανικοί το σωστό.
Ότι τους πω εγώ < αυτό είναι! :D
Ασ΄ τον τρελό στην τρέλα του
Με το paper στο Journal of STructural Engineering τι έγινε, λογικά σου ήρθε το review
Reject
Θα ήθελα να δω τα μούτρα τους όταν γίνει προϊόν
Ου ρε ΨΕΥΤΑΡΕ...
Reject, ρε μπάμια...reject!
Ξέρεις τι σημαίνει ή νομίζεις πως σε αποκάλεσαν προφέσορα;

Αού ρε χάχα...

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 10 Δεκ 2023, 16:06

Πασιφάη έγραψε:
10 Δεκ 2023, 15:59
Έχει ξεφύγει το θέμα. Κόφτε το. Έχει καταντήσει αρρώστεια. Μην απαντάτε πλέον.
Σεισμίκ, σε συμπαθώ, αλλά έχεις κόψει καπίστρι.
Πασιφάη Ξέρω ότι αυτό που κάνω θα σώσει κόσμο και περιουσίες και εγώ μόνο πληρώνω χωρίς να περιμένω να πάρω.
Το θέμα της συκοφαντίας για δικά τους οφέλη δεν είναι κάτι το καινούριο και το εξασκούν πολλοί βαλτοί εδώ μέσα.
Οργανωμένο έγκλημα κατά της ανθρωπότητας πραγματοποιείται από αυτά τα τρολ.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τι είναι μια νέα ιδέα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 10 Δεκ 2023, 16:10

seismic έγραψε:
10 Δεκ 2023, 16:06
Πασιφάη έγραψε:
10 Δεκ 2023, 15:59
Έχει ξεφύγει το θέμα. Κόφτε το. Έχει καταντήσει αρρώστεια. Μην απαντάτε πλέον.
Σεισμίκ, σε συμπαθώ, αλλά έχεις κόψει καπίστρι.
Πασιφάη Ξέρω ότι αυτό που κάνω θα σώσει κόσμο και περιουσίες και εγώ μόνο πληρώνω χωρίς να περιμένω να πάρω.
Το θέμα της συκοφαντίας για δικά τους οφέλη δεν είναι κάτι το καινούριο και το εξασκούν πολλοί βαλτοί εδώ μέσα.
Οργανωμένο έγκλημα κατά της ανθρωπότητας πραγματοποιείται από αυτά τα τρολ.
seismic έγραψε:
Σήμερα, 11:58

Με τις συκοφαντίες σας μου στερήσατε να πληρωθώ για την 16 χρόνια εργασία μου...
ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ ΨΕΥΤΗΣ... Χρήζει Ιατρικής βοήθειας... επειγόντως...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών