«Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8628
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 25 Μαρ 2020, 23:27

Juno έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:20
Philip Mortimer έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:13
Juno έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:10

Ναι, αλλά τουλάχιστον λέει και κάτι σχετικό με το νήμα. Εσύ είσαι ο party pooper όπου γράφεις. Ή θα λες για τη Χρυσή Αυγή ή θα λες για τα aibnb σου.
Αν δεν έχεις να πεις κάτι για το θέμα του νήματος, πήγαινε αλλού να κάνεις ζημιά, την έκανες τη ζημιά σου εδώ.
O kauldron όπως βλέπουμε εδώ άρχισε να μιλάει για τη Χρυσή Αυγή (όπως παντα), και εγώ του απάντησα.
Kauldron έγραψε:
25 Μαρ 2020, 22:06
Nostalgia, κατάλαβες τώρα γιατί Χρυσή Αυγή?
Αναρωτιέμαι γιατί δεν κάνεις σε αυτόν τα παράπονά σου. :smt017
Γιατί προτίμησα να αγνοήσω το σχόλιό του για να συνεχιστεί η συζήτηση. Θα μπορούσες να είχες κάνει το ίδιο, αλλά έπρεπε να κάνεις ψυχανάλυση εδώ μέσα. Όπως το έκανες και σε αυτό το νήμα Λαθρομεταναστευτικό και πανδημία
Βασικά φαίνεται να είσαι υπέρ της παραμονής των λαθρομεταναστών στην Ελλαδα, δεν ξέρω τι σκέφτεσαι να κάνεις τώρα που σας μαζεύουν τα airbnb και τους θέλεις εδώ και βρήκες ευκαιρία να τσακώνεσαι με τον Kauldron για να χαλάς τα σχετικά νήματα.
Kauldron, εσύ μπορείς να αγνοείς τον party pooper τουλάχιστον στα νήματά μου; Δύο νήματα άνοιξα σήμερα και μου τα χαλάσατε και τα δύο.
Ναι αλλά όταν αποφάσισες να παρέμβεις για κάποιον λόγο κατηγορησες εμένα για το ότι αναφέρομαι στη χρυση αυγή, ενώ στη χρυσή αυγή είχε αναφερθεί πρώτος ο χρήστης kauldron για να κάνει προπαγάνδα.

Δεν είχα σκοπό να αγνοήσω και να αφήσω αναπάντητη τη συστηματική προπαγάνδα που γίνεται υπέρ της Χρυσής αυγής από τον συγεκριμενο...

Τώρα με τον κορονοιο δε θα ήταν κακή ιδέα να νοικιάσω σε αυτούς των μκο, αλλά δεν ξέρω και αν γίνεται κάτι τέτοιο πλέον μιας και τους μαζεύουν σε στρατόπεδα, και δε θα ήθελα και να τα δεσμευσω, είναι σε καλά σημεία και πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα έρθει πάλι κόσμος.

Γενικά το να υπαρχει μεγάλος αριθμός μεταναστών που εκκρεμούν δε συμφέρει και δημιουργεί αναταραχή.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20160
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 25 Μαρ 2020, 23:30

Το πρωτο θεμα βλεπω ενω ειχε ανεβασει την ειδηση
Εικόνα τωρα το λινκ ειναι νεκρο https://www.google.com/url?sa=t&source= ... g-zobpAEK5 ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Μαρ 2020, 23:33

Juno έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:12
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:06
Juno έγραψε:
25 Μαρ 2020, 21:44


Και όμως είπαν πως δεν δέχονται να εξετάσουν αιτήσεις ασύλου λόγω των συνθηκών.
.

Ξερουμε πόσα ατομα υπολογιζουν για κάθε δομή ;;;

.
Όχι, αυτό δεν το βρήκα κάπου. :102:
Τώρα άρχισαν να βγαίνουν άρθρα. Αλλά δεν σου φαίνονται πολλές οι δομές; Και το φθινόπωρο η κυβέρνηση έλεγε για ενσωμάτωση και άλλες τέτοιες βλακείες.
.

Απο το νά τούς έχεις ολους μαζί μαζεμένους.....

(εκτός αν τους εβαζαν σε ξερονήσι τυπου Μακρόνησος οπως θάπρεπε)

καί νά είχαν μιά δύναμη ισχύος.....ετσι τους αποδυναμώνεις......

Παντως εγω αυτό πού βλέπω 30τόσα χρόνια τώρα είναι οτι τούς βλέπουν σάν πελάτες....

Πού θα νοικιάσουν τά σπίτια τους θά αγοράσουν τά αυτοκινητα τους τά ψυγεία τους

τά φαγητά τους τα ρουχα τους.....ο εμπορας χρειαζεται πελάτες.....αδιαφορης εθνικοτητας

Και υπαλλήλους τούς θέλουν.....γιά εμένα αυτοί είναι το πρόβλημα.....

Οι Ελληνοκαργιόληδες πού τους παιρνουν γιά δουλειές.....

Αυτούς επρεπε νά κυνηγάει η Χρυσαυγή.....

Αν δεν τους επαιρναν θά φεύγανε γι αλλού..... :102:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20160
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 25 Μαρ 2020, 23:44

Τυχαία κοιτώντας τη πρώτη της λίστας 1. Δομή «ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ», στο στρατόπεδο «ΤΧΜ (ΜΧ) Γ. ΠΕΛΑΓΟΥ» του Δήμου Αλεξανδρείας της Περιφερειακής Ενότητας Ημαθίας της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας. https://e-periskopisi.gr/2017/09/%CF%84 ... %BB%CE%B5/ 2017 Τη δομή φιλοξενίας προσφύγων στην Αλεξάνδρεια το πρώην στρατόπεδο Ταγματάρχη (ΜΧ) Πελάγου Γεωργίου επισκέφτηκε ο υφυπουργός Γ. Μπαλάφας. Μπορει οντως να ναι υπαρχουσες δομες...τι να πω :cry
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16759
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 25 Μαρ 2020, 23:45

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:33
Juno έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:12
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2020, 23:06


.

Ξερουμε πόσα ατομα υπολογιζουν για κάθε δομή ;;;

.
Όχι, αυτό δεν το βρήκα κάπου. :102:
Τώρα άρχισαν να βγαίνουν άρθρα. Αλλά δεν σου φαίνονται πολλές οι δομές; Και το φθινόπωρο η κυβέρνηση έλεγε για ενσωμάτωση και άλλες τέτοιες βλακείες.
.

Απο το νά τούς έχεις ολους μαζί μαζεμένους.....

(εκτός αν τους εβαζαν σε ξερονήσι τυπου Μακρόνησος οπως θάπρεπε)

καί νά είχαν μιά δύναμη ισχύος.....ετσι τους αποδυναμώνεις......

Παντως εγω αυτό πού βλέπω 30τόσα χρόνια τώρα είναι οτι τούς βλέπουν σάν πελάτες....

Πού θα νοικιάσουν τά σπίτια τους θά αγοράσουν τά αυτοκινητα τους τά ψυγεία τους

τά φαγητά τους τα ρουχα τους.....ο εμπορας χρειαζεται πελάτες.....αδιαφορης εθνικοτητας

Και υπαλλήλους τούς θέλουν.....γιά εμένα αυτοί είναι το πρόβλημα.....

Οι Ελληνοκαργιόληδες πού τους παιρνουν γιά δουλειές.....

Αυτούς επρεπε νά κυνηγάει η Χρυσαυγή.....

Αν δεν τους επαιρναν θά φεύγανε γι αλλού..... :102:

.
Δεν τους αποδυναμώνεις όταν τους εγκαθιστάς, είναι δύσκολο να επικοινωνούν μεταξύ τους;
Τα παιδιά τους θα πάνε σε ελληνικό σχολείο, γιατί; Η Ελλάδα δεν είναι χώρα προορισμός και τα ελληνικά δεν είναι διεθνής γλώσσα, γιατί να κάνουν μάθημα στα ελληνικά; Γιατί μετά από μερικά χρόνια φοιτήσεως σε ελληνικό σχολείο μπορούν να αιτηθούν ελληνική υπηκοότητα.

Μετά ο Βορίδης τους θέλει για τα χωράφια. Αυτήν την στιγμή οι περισσότεροι αγρότες, επαγγελματίες και μη αλλά κυρίως οι ερασιτέχνες, έχουν παιδιά που κάνουν άλλη δουλειά. Ακόμα και αν τα παιδιά ασχολούνται με τα χωράφια, βάζουν μπροστά τους γονείς να φαίνονται γιατί δεν μπορούν λόγω της εργασίας τους. Όταν φύγουν οι γονείς τι θα γίνει; Θα δηλώσουν ότι καλλιεργούν τα χωράφια και θα έχουν δραματική μείωση σε μισθό/σύνταξη ή θα βάλουν να φαίνεται κάποιος άλλος και ποιος θα είναι αυτός; Και τα παιδιά τους θα το συνεχίσουν αυτό ή θα τα πουλήσουν και ποιος θα είναι ο πιο κοντινός υποψήφιος, ειδικά αν τους υποσχεθεί πχ μερικούς τενεκέδες λάδι; Και σε αυτό δεν μπορεί να βοηθήσει μία προδοτική κυβέρνηση με κατάλληλους νόμους;
Και όλα θα φαίνονται φυσικά και πως εμείς τα προκαλέσαμε, ας μην τους παίρναμε στη δουλειά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Alfonso
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 10 Μαρ 2020, 13:24

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alfonso » 26 Μαρ 2020, 01:53

https://www.in.gr/2020/03/25/greece/kor ... kloforias/


Σύμφωνα με την Ευρωπαία επίτροπο, η Αθήνα προέβαλε αντιρρήσεις στη μεταφορά των μεταναστών από τα ΚΥΤ που ασφυκτιούν και να τους μεταφέρει στην ενδοχώρα, με την αιτιολογία την απουσία κρουσμάτων κοροναϊού στα κέντρα φιλοξενίας, την ώρα που ο Covid-19 εξαπλώνεται σε άλλες περιοχές της Ελλάδας, όπως αποκάλυψε σε δηλώσεις της στο Reuters.

ksmyrn
Δημοσιεύσεις: 1569
Εγγραφή: 21 Μάιος 2018, 16:16

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksmyrn » 26 Μαρ 2020, 09:39

Φάτε ψεκασμένοι τον σανό της παγκόσμιας πανδημίας :lol:
"Να κάνουμε υπομονή, να περάσει, πόλεμος είναι, ενωμένοι και μετά να συνεχίσουμε"
Ψέματα...
Αποδεικνύεται ξανά πόσο προδότες είναι οι της ΝΔ. Θ' ανοίξουν τα σχολεία θα βρεθούν και τα παιδιά τους ξαφνικά στα σχολεία που δεν το δικαιούνται και θα πουν μετά "τι να κάνουμε τώρα;"

ΡΕ Kauldron, τόσα χρόνια σε έχω πει πολλές φορές, μην ασχολείσαι με σκουπίδια, εσύ το χαβά σου... Βρωμίζει το νήμα.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5542
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 26 Μαρ 2020, 09:49

Δεν κατάλαβα τι παίζει με αυτό το νήμα είναι κάτι σαν εξωτερίκευση των συναισθημάτων λόγο καραντίνας;
Δηλαδή μπαίνουμε μέσα και τσιρίζουμε;
Ή λέμε ασυναρτησίες;
Τα σπάμε;
Κάτι τέτοιο;
Θα βοηθήσω.




Εικόνα
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Μαρ 2020, 11:40

ksmyrn έγραψε:
26 Μαρ 2020, 09:39
Φάτε ψεκασμένοι τον σανό της παγκόσμιας πανδημίας :lol:
"Να κάνουμε υπομονή, να περάσει, πόλεμος είναι, ενωμένοι και μετά να συνεχίσουμε"
Ψέματα...
Αποδεικνύεται ξανά πόσο προδότες είναι οι της ΝΔ. Θ' ανοίξουν τα σχολεία θα βρεθούν και τα παιδιά τους ξαφνικά στα σχολεία που δεν το δικαιούνται και θα πουν μετά "τι να κάνουμε τώρα;"

ΡΕ Kauldron, τόσα χρόνια σε έχω πει πολλές φορές, μην ασχολείσαι με σκουπίδια, εσύ το χαβά σου... Βρωμίζει το νήμα.
Καραντίνα ή καραμπίνα? Ιδού η απορία.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Μαρ 2020, 11:42

1ον δεν υπάρχουν νέες πόλεις. Υπάρχουν κλειστές δομές
2ον δεν υπάρχουν δομές "μουσουλμάνων". Υπάρχον δομές μεταναστών ανεξάρτητα πού και τί πιστεύουν
3ον δεν χρειάζονταν να υπάρχει καραντίνα. τα χειρότερα μέτρα της τελευταίας δεκαετίας πέρασαν όταν δεν υπήρχε καραντίνα.
4ον δεν υπάρχουν "έποικοι" πέρα από αυτούς που είναι καταγεγραμμένοι στην ιστορία (πχ. αρχαίοι έλληνες που εποικούσαν κάθε σπιθαμή γης που έβρισκαν)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 26 Μαρ 2020, 11:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Μαρ 2020, 11:45

Niki έγραψε:
26 Μαρ 2020, 09:49
Δεν κατάλαβα τι παίζει με αυτό το νήμα είναι κάτι σαν εξωτερίκευση των συναισθημάτων λόγο καραντίνας;
Δηλαδή μπαίνουμε μέσα και τσιρίζουμε;
Ή λέμε ασυναρτησίες;
Τα σπάμε;
Κάτι τέτοιο;
Θα βοηθήσω.




Εικόνα
Βασικά βλέπουμε τί πουστιές κάνει η νουδούλα είς βάρος του ελληνικού λαού.
Αλλά αν θέλεις να τα σπάσεις, κίνκυ νίκι, μπί μάι γκέστ. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Μαρ 2020, 12:15

Kauldron έγραψε:
25 Μαρ 2020, 22:06
Nostalgia, κατάλαβες τώρα γιατί Χρυσή Αυγή?
Xρυση Αυγη οχι απο εμενα, το εχω ξαναπει, δεν ειναι σοβαρη δεξια, η ηγεσια εχει ναζιστικες καταβολες και γενικα το επιπεδο ειναι χαλια.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Μαρ 2020, 13:10

Nostalgia έγραψε:
26 Μαρ 2020, 12:15
Kauldron έγραψε:
25 Μαρ 2020, 22:06
Nostalgia, κατάλαβες τώρα γιατί Χρυσή Αυγή?
Xρυση Αυγη οχι απο εμενα, το εχω ξαναπει, δεν ειναι σοβαρη δεξια, η ηγεσια εχει ναζιστικες καταβολες και γενικα το επιπεδο ειναι χαλια.
Υπάρχει και ο Τζήμερος.


Φαίνεται αρκετά καλή επιλογή. Νομίζω πως αξίζει να μπεί στη Βουλή. Σίγουρα καλύτερος από κάτι νούμερα τύπου Βελόπουλου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Μαρ 2020, 13:44

http://www.xrisiavgi.com/enimerosi/view ... n-koulhdwn
Καμία καραντίνα για τους λαθρομετανάστες: Δύο βάρκες με “προσφυγάκια” αποβιβάστηκαν στην Λέσβο
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18482
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: «Ενώ εσύ ήσουν σε καραντίνα...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 26 Μαρ 2020, 13:50

Δεν ξερω ολες τις τοποθεσιες αλλα ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον 4 ειχαν ηδη δομες επι εποχης συριζα.
Η μια ειναι διπλα στο χωριο μου (δολιανα πωγωνιου)
Η αλλη ειναι διπλα στο χωριο της μανας μου (λαγκαδικια θεσσαλονικης)
Η αλλη ειναι στα Γιαννενα ( Κατσικα Ιωαννινων)
Η αλλη ειναι στον Σκαραμαγκα.

Δηλαδη εκει υπηρχαν ηδη δομες και μαλλον σε αυτες αναφερεται και το αρθρο.Ισως να ισχυει το ιδιο και για αλλες.

Κατα τα αλλα γνωριζαμε οτι περι τις 10-20 χιλιαδες θα εφυεγαν απο τα νησια.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών