Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 22 Ιαν 2019, 18:13

Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:02
YouOnlyLiveOnce έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:00
Τζουνο μου και εσυ τρως σκαλωματα και το εχουμε ξανα συζητησει.
Απαντησε σε αυτα που νομιζεις οτι σε θιγουν αλλα αναλογως,Πριν που ειδα την συζητηση
εκεινος αρχισε και σου εγραψε τι παπαριες γραφεις (τι παπαριες διαβαζω,καπως ετσι) αλλα εσυ μετα ξεφυγες!
Ντραπηκα με οσα διαβασα.Δεν ξερω την ηλικια του ανθρωπου αλλα ας πουμε ειναι 60-70 χρονων
θα του ελεγες απο κοντα οσα απαραδεκτα του ειπες; :oops: Νομιζω οχι!
Μπορουσε να του γραψεις πχ εσυ μας γεμισες παπαριες εδω μεσα.ξερογω;
κατι αναλογο τελως παντων. Η αν νιωθεις οτι πραγματικα καποιος (οχι ο συγκεκριμενος γενικα)
εχει προηγουμενα μαζι σου,η εμμονη κτλ μην αρχιζεις την κουβεντα η σταματα την αν βλεπεις που παει.
Εγω συχγυζομαι μονο που σας διαβαζω ,εσεις οχι που βριζεστε;
Ξέρει ακριβώς τι να πει για να μην μπορώ να σταματήσω την κουβέντα, έχει εκπαιδευτεί με τους άλλους δύο στο παλιό.
Στην αρχή έλεγε κάτι όπως "ναι φεύγεις γιατί δεν έχεις τι να απαντήσεις" δηλαδή σαν πεντάχρονο, αλλά όταν είδε πως δεν έπιανε και έφευγα, άρχισε τις προσβολές.

Από κοντά, δεν θα τον πλησίαζα καθόλου, γιατί αν συμπεριφερόταν το ίδιο και από κοντά, θα πήγαινα αυτόφωρο και αποφεύγω τις κακοτοπιές.
Αυτή η παράθεση που χρησιμοποιεί το όνομά μου σαν βρισιά, πώς σου φαίνεται; Ωραία;

Αλλά έχω ανοίξει σχετικό νήμα, μέχρι να το αναφέρει και να το σβήσουν. Μπορούμε να συνεχίσουμε εκεί να είναι μαζεμένα.
Εγω θα γελουσα αν εγραφε το ονομα μου σαν βρισια.Δεν σου λεω οτι επρεπε και εσυ να κανεις το ιδιο
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Ουτε μας ενοχλουν τα ιδια πραγματα,σεβαστο!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Ιαν 2019, 18:18

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:13
Εγω θα γελουσα αν εγραφε το ονομα μου σαν βρισια.Δεν σου λεω οτι επρεπε και εσυ να κανεις το ιδιο
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Ουτε μας ενοχλουν τα ιδια πραγματα,σεβαστο!
Αν σε έλεγε ψεκασμένη και ηλίθια για οποιονδήποτε λόγο, σε όλες τις ενότητες, σε όλα τα νήματα, ασχέτως αν μιλάς για πολιτική, κοινωνικά, περί ανέμων & υδάτων κλπ. και χωρίς επιχειρήματα; Απλώς να σε κουοτάρει και να λέει μόνον "είσαι ψεκασμένη", "η ηλιθιότητα χτύπησε κόκκινο". Τι θα έκανες;
Άντε μία φορά να το πει έτσι. Κάθε φορά όμως;

Ή πχ εδώ, που μιλάει με κάποιον τρίτο, μπορείς να πας στο νήμα να δεις και αναφέρει και εμένα για να με κράξει. Μιλάμε ο τύπος είναι άρρωστος.
Leporello έγραψε:
27 Νοέμ 2018, 09:06
Aνθρωποι σαν τον Περσέα και την Juno δεν ενδιαφέρονται γιά την αλήθεια, ούτε και θέλουν να έχουν καμμία σχέση με αυτήν. Θέλουν μόνο ό,τι υποστηρίζει τις ψευδαισθήσεις τους.
...και ανορθόγραφος που μας το παίζει επιτυχημένος επιχειρηματίας.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Ιαν 2019, 18:22

Και όχι ότι δεν τα έχει δει όλα αυτά τώρα.
Ακόμα και όταν λείπει για μέρες, όταν επιστρέφει, πιάνει ένα-ένα τα σχόλιά μου μην του ξέφυγε κάτι που θα μπορούσε να σχολιάσει.
Έχω δει ξαφνικά 7-8 απανωτά υβριστικά σχόλια με παραθέσεις αυτά που είχα πει μέχρι και έναν μήνα πριν και μάλιστα σε πολλά νήματα! Αρρώστια!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 22 Ιαν 2019, 18:28

Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:18
YouOnlyLiveOnce έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:13
Εγω θα γελουσα αν εγραφε το ονομα μου σαν βρισια.Δεν σου λεω οτι επρεπε και εσυ να κανεις το ιδιο
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Ουτε μας ενοχλουν τα ιδια πραγματα,σεβαστο!
Αν σε έλεγε ψεκασμένη και ηλίθια για οποιονδήποτε λόγο, σε όλες τις ενότητες, σε όλα τα νήματα, ασχέτως αν μιλάς για πολιτική, κοινωνικά, περί ανέμων & υδάτων κλπ. και χωρίς επιχειρήματα; Απλώς να σε κουοτάρει και να λέει μόνον "είσαι ψεκασμένη", "η ηλιθιότητα χτύπησε κόκκινο". Τι θα έκανες;
Άντε μία φορά να το πει έτσι. Κάθε φορά όμως;

Ή πχ εδώ, που μιλάει με κάποιον τρίτο, μπορείς να πας στο νήμα να δεις και αναφέρει και εμένα για να με κράξει. Μιλάμε ο τύπος είναι άρρωστος.
Leporello έγραψε:
27 Νοέμ 2018, 09:06
Aνθρωποι σαν τον Περσέα και την Juno δεν ενδιαφέρονται γιά την αλήθεια, ούτε και θέλουν να έχουν καμμία σχέση με αυτήν. Θέλουν μόνο ό,τι υποστηρίζει τις ψευδαισθήσεις τους.
...και ανορθόγραφος που μας το παίζει επιτυχημένος επιχειρηματίας.
Προσπαθεις να δικαιολογηθεις οτι τον βριζεις γιατι σε βριζει βριζοντας τον :P
Φαυλος κυκλος.Καποιος πρεπει να τον σταματησει.Εκτος αν δεν σας ενοχλει
εγω δεν θα το αντεχα να μπαινω μεσα και να διαβαζω τετοια!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Ιαν 2019, 18:36

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:28
Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:18
YouOnlyLiveOnce έγραψε:
22 Ιαν 2019, 18:13
Εγω θα γελουσα αν εγραφε το ονομα μου σαν βρισια.Δεν σου λεω οτι επρεπε και εσυ να κανεις το ιδιο
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Ουτε μας ενοχλουν τα ιδια πραγματα,σεβαστο!
Αν σε έλεγε ψεκασμένη και ηλίθια για οποιονδήποτε λόγο, σε όλες τις ενότητες, σε όλα τα νήματα, ασχέτως αν μιλάς για πολιτική, κοινωνικά, περί ανέμων & υδάτων κλπ. και χωρίς επιχειρήματα; Απλώς να σε κουοτάρει και να λέει μόνον "είσαι ψεκασμένη", "η ηλιθιότητα χτύπησε κόκκινο". Τι θα έκανες;
Άντε μία φορά να το πει έτσι. Κάθε φορά όμως;

Ή πχ εδώ, που μιλάει με κάποιον τρίτο, μπορείς να πας στο νήμα να δεις και αναφέρει και εμένα για να με κράξει. Μιλάμε ο τύπος είναι άρρωστος.
Leporello έγραψε:
27 Νοέμ 2018, 09:06
Aνθρωποι σαν τον Περσέα και την Juno δεν ενδιαφέρονται γιά την αλήθεια, ούτε και θέλουν να έχουν καμμία σχέση με αυτήν. Θέλουν μόνο ό,τι υποστηρίζει τις ψευδαισθήσεις τους.
...και ανορθόγραφος που μας το παίζει επιτυχημένος επιχειρηματίας.
Προσπαθεις να δικαιολογηθεις οτι τον βριζεις γιατι σε βριζει βριζοντας τον :P
Φαυλος κυκλος.Καποιος πρεπει να τον σταματησει.Εκτος αν δεν σας ενοχλει
εγω δεν θα το αντεχα να μπαινω μεσα και να διαβαζω τετοια!
Ούτε εγώ, η υπομονή έχει και όρια.
Αποφάσισα να τον αγνοώ γιατί στο παιχνίδι ποιος θα έχει την τελευταία κουβέντα, είναι παγκόσμιος πρωταθλητής, παιδιά μην την πατήσετε!
Εγώ όμως δεν μπορώ να το ξενυχτήσω εδώ επειδή άρχισα λογομαχία με τον leporello.

Ε από τότε κάθε φορά που μπαίνει, γιατί λείπει για καιρό, πιάνει τα σχόλιά mου στη σειρά, να δει τι έχασε και αρχίζει.
Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, γιατί εγώ και όχι κάποιο άλλο θύμα. Δεν με ξέρει, δεν τον ξέρω. Απλά έχασε τους άλλους δύο από το παλιό και έψαχνε για καινούριο θύμα. Και την πλήρωσα εγώ.

Αλήθεια, έχω μπει και έχω δει ένα σωρό ειδοποιήσεις και σχεδόν όλες από αυτόν.

Έστειλα γράμμα στον Spiros252, ελπίζω να γίνει κάτι. Εγώ μέχρι που τον είχα και στο ignore.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 23 Ιαν 2019, 00:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Ιαν 2019, 18:38

Να επιστρέψουμε στο θέμα!
Αυτές τις δύο μέρες, άκουσα τις ομιλίες στη βουλή και ήταν η απόλυτη απογοήτευση. Οι Μακεδόνες συριζαίοι θα το ψηφίσουν! Και με ύφος ότι έτσι πρέπει. Τόση σιγουριά που τους φαντάζομαι να βρίζουν τους πρώην ψηφοφόρους για φασίστες!
Δυστυχώς νομίζω πως μόνον από τους εκτός σύριζα πρέπει να ελπίζουμε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 23 Ιαν 2019, 14:29

Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 16:47
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Ιαν 2019, 16:27
Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 16:23

Εσύ πού βρίσκεσαι και πού ανήκεις; Να ξέρουμε με ποιον μιλάμε σε διεθνή κλήση.
Το που ανήκω εγώ μικρή σημασία έχει, αγαπητή. Σημασία έχει ότι οι αυταπάτες σας έχουν φτάσει στην στρατόσφαιρα!
Ρωτάω γιατί αυτοί που μιλούν έτσι, χωρίς να έχουν φύγει στο εξωτερικό, συνήθως είναι βολεψάκηδες που τρώνε από τα έτοιμα του μπαμπά ή από επιδόματα και μετά βρίζουν την σάπια την κοινωνία.
Κυρία μου, δουλεύω 10-12 ώρες την ημέρα και γνωρίζω το σάπιο σύστημα και την σάπια κοινωνία από μέσα! Εσείς;

Εσείς είστε υπέρ του καπιταλισμού και του ιμπεριαλισμού; Αν είστε γιατί διαμαρτύρεστε; Νομίζετε ότι η χώρα τούτη είναι κάτι παραπάνω από κομπάρσος και εντολοδόχος; Πόθεν προκύπτει αυτό;
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Καμία συνεργασία με όποιον υπερψηφίσει την Συμφωνία των Πρεσπών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 23 Ιαν 2019, 21:41

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
23 Ιαν 2019, 14:29
Juno έγραψε:
22 Ιαν 2019, 16:47
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Ιαν 2019, 16:27


Το που ανήκω εγώ μικρή σημασία έχει, αγαπητή. Σημασία έχει ότι οι αυταπάτες σας έχουν φτάσει στην στρατόσφαιρα!
Ρωτάω γιατί αυτοί που μιλούν έτσι, χωρίς να έχουν φύγει στο εξωτερικό, συνήθως είναι βολεψάκηδες που τρώνε από τα έτοιμα του μπαμπά ή από επιδόματα και μετά βρίζουν την σάπια την κοινωνία.
Κυρία μου, δουλεύω 10-12 ώρες την ημέρα και γνωρίζω το σάπιο σύστημα και την σάπια κοινωνία από μέσα! Εσείς;

Εσείς είστε υπέρ του καπιταλισμού και του ιμπεριαλισμού; Αν είστε γιατί διαμαρτύρεστε; Νομίζετε ότι η χώρα τούτη είναι κάτι παραπάνω από κομπάρσος και εντολοδόχος; Πόθεν προκύπτει αυτό;
Αν δουλεύετε στην Ελλάδα, κύριε, μην μιλάτε σε β'πληθυντικό πώς περνάμε στην Ελλάδα γιατί και εσείς εδώ είστε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών