Μακεδονία

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 15:05

Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16495
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Μάιος 2018, 15:12

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:05
Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;
Και αυτός τώρα αμα τονε πούμε ρατσιστή θα πληγωθεί...

Μπράβο ρατσιστάκο...

Να υποθέσω ότι μερικές από τις καλύτερες καθαρίστριές σου είναι Βουλγάρες ε;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:13

Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:12
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:05
Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;
Και αυτός τώρα αμα τονε πούμε ρατσιστή θα πληγωθεί...

Μπράβο ρατσιστάκο...

Να υποθέσω ότι μερικές από τις καλύτερες καθαρίστριές σου είναι Βουλγάρες ε;
Εγώ έχω φίλες από Βουλγαρία.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 06 Μάιος 2018, 15:21

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:05
Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;
Πω, πω, πω. Πάλι ρατσισμός, πάλι στενοψυχία. Ποτέ θα τελειώσει αυτή η μισαλλοδοξία; Και ναι, ήταν ''Μακεδόνας'' προφανώς ήξερε πού ζούνε οι ''Μακεδόνες'' και πού οι Βούλγαροι -
Εικόνα
Επίσης 20 000 δε νομίζω. Ήταν σημαντικό ποσοστό, αλλά όχι τόσο μεγάλος 200-300 το πιο πολύ. Αλλά μήπως είστε περήφανοι με τέτοια βαρβαρότητα; Στο 21 αιώνα είμαστε! Όλοι είμαστε αδελφοί!
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 15:27

Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:12
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:05
Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;
Και αυτός τώρα αμα τονε πούμε ρατσιστή θα πληγωθεί...

Μπράβο ρατσιστάκο...

Να υποθέσω ότι μερικές από τις καλύτερες καθαρίστριές σου είναι Βουλγάρες ε;
Ώρα είναι να μας πείτε ότι και ο Βασίλειος ο Βουλγαροκτόνος ήταν ρατσιστής και είχε ρατσιστικά κίνητρα...

Όσο για τις καλύτερες καθαρίστριές μου, είναι Αλβανίδες, η μία μάλιστα Εβραία στο θρήσκευμα...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:32

Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:21
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:05
Κάποτε ένας Μακεδόνας τύφλωσε 20.000 Βουλγάρους. Δεν βάλατε μυαλό. Μήπως να αρχίσουμε να ακονίζουμε πάλι τα νυστέρια;
Πω, πω, πω. Πάλι ρατσισμός, πάλι στενοψυχία. Ποτέ θα τελειώσει αυτή η μισαλλοδοξία; Και ναι, ήταν ''Μακεδόνας'' προφανώς ήξερε πού ζούνε οι ''Μακεδόνες'' και πού οι Βούλγαροι -
Εικόνα
Επίσης 20 000 δε νομίζω. Ήταν σημαντικό ποσοστό, αλλά όχι τόσο μεγάλος 200-300 το πιο πολύ. Αλλά μήπως είστε περήφανοι με τέτοια βαρβαρότητα; Στο 21 αιώνα είμαστε! Όλοι είμαστε αδελφοί!
Εγώ φίλε πάντως να ξέρεις δεν έχω πρόβλημα με τις Βουλγάρες αλλά όχι και αδερφές, δε λέω μια χαρά το δουλεύουν το εργαλείο και καθαρίζουν κιόλας, όταν πλένονται είναι καθαρές κτλ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16495
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Μάιος 2018, 15:37

Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:21
Αλλά μήπως είστε περήφανοι με τέτοια βαρβαρότητα; Στο 21 αιώνα είμαστε! Όλοι είμαστε αδελφοί!

Πολύ τολεραστή σε ακούω τελευταία Northerner. Γιατί; Εγινες και ρουβλόφιλος;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 06 Μάιος 2018, 15:53

Τα χαιρετίσματά μας στη χώρα που προεδρεύει στις συνεδριάσεις της Κομισιόν αυτό το εξάμηνο.

Οι Σλαβομακεδόνες αποφάσισαν να είναι κάτι χωριστό και από τους Γραικούς και από τους Βούλγαρους. Καλά να πάθουν.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 06 Μάιος 2018, 15:55

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:27

Ώρα είναι να μας πείτε ότι και ο Βασίλειος ο Βουλγαροκτόνος ήταν ρατσιστής και είχε ρατσιστικά κίνητρα...

Όσο για τις καλύτερες καθαρίστριές μου, είναι Αλβανίδες, η μία μάλιστα Εβραία στο θρήσκευμα...
Δεν ήταν ρατσιστής βέβαια, γιατί δεν κοίταζε τον κόσμο με τα δικά μας μάτια. Πάντως πιστεύω ότι ήταν καλός Ρωμαίος που πάντα έχει μισήσει τους ''Έλληνες''. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για σένα. Φοβάμαι τη ψυχή σου.

sys3x έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:32
Εγώ φίλε πάντως να ξέρεις δεν έχω πρόβλημα με τις Βουλγάρες αλλά όχι και αδερφές, δε λέω μια χαρά το δουλεύουν το εργαλείο και καθαρίζουν κιόλας, όταν πλένονται είναι καθαρές κτλ.
Ξέρω φίλε, είμαστε καθαρός λαός. Μακάρι κι εσείς μια μέρα να μάθετε τι είναι κάδος και πως χρησιμοποιείται. Βέβαια πιστεύω ότι αυτοί ήδη ξέρουν τι είναι νερό αν και αν θυμάμαι σωστά... όχι ας δεν είμαι ρατσιστής! Βέβαια αυτοί ξέρουν τι είναι τρεχούμενο νερό.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Χωρίς αμφιβολία η μυρωδιά στη Θεσσαλονίκη, πρωτεύουσα της Μακεδονίας (!!!), ήταν όμορφη πρόσφατα.
Εικόνα
Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:37
Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:21
Αλλά μήπως είστε περήφανοι με τέτοια βαρβαρότητα; Στο 21 αιώνα είμαστε! Όλοι είμαστε αδελφοί!

Πολύ τολεραστή σε ακούω τελευταία Northerner. Γιατί; Εγινες και ρουβλόφιλος;
Απλώς θέλω να συζητάμε τα πράγματα χωρίς ρατσισμό ως αδελφοί. Βέβαια συνεχίζω να έχω μικρές ως ανύπαρκτες διαφορές με τους αριστερούς μας φίλους, αλλά δεν είμαστε όλοι άνθρωποι;
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:59

Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:27

Ώρα είναι να μας πείτε ότι και ο Βασίλειος ο Βουλγαροκτόνος ήταν ρατσιστής και είχε ρατσιστικά κίνητρα...

Όσο για τις καλύτερες καθαρίστριές μου, είναι Αλβανίδες, η μία μάλιστα Εβραία στο θρήσκευμα...
Δεν ήταν ρατσιστής βέβαια, γιατί δεν κοίταζε τον κόσμο με τα δικά μας μάτια. Πάντως πιστεύω ότι ήταν καλός Ρωμαίος που πάντα έχει μισήσει τους ''Έλληνες''. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για σένα. Φοβάμαι τη ψυχή σου.

sys3x έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:32
Εγώ φίλε πάντως να ξέρεις δεν έχω πρόβλημα με τις Βουλγάρες αλλά όχι και αδερφές, δε λέω μια χαρά το δουλεύουν το εργαλείο και καθαρίζουν κιόλας, όταν πλένονται είναι καθαρές κτλ.
Ξέρω φίλε, είμαστε καθαρός λαός. Μακάρι κι εσείς μια μέρα να μάθετε τι είναι κάδος και πως χρησιμοποιείται. Βέβαια πιστεύω ότι αυτοί ήδη ξέρουν τι είναι νερό αν και αν θυμάμαι σωστά... όχι ας δεν είμαι ρατσιστής! Βέβαια αυτοί ξέρουν τι είναι τρεχούμενο νερό.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Χωρίς αμφιβολία η μυρωδιά στη Θεσσαλονίκη, πρωτεύουσα της Μακεδονίας (!!!), ήταν όμορφη πρόσφατα.
Εικόνα
Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:37
Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:21
Αλλά μήπως είστε περήφανοι με τέτοια βαρβαρότητα; Στο 21 αιώνα είμαστε! Όλοι είμαστε αδελφοί!

Πολύ τολεραστή σε ακούω τελευταία Northerner. Γιατί; Εγινες και ρουβλόφιλος;
Απλώς θέλω να συζητάμε τα πράγματα χωρίς ρατσισμό ως αδελφοί. Βέβαια συνεχίζω να έχω μικρές ως ανύπαρκτες διαφορές με τους αριστερούς μας φίλους, αλλά δεν είμαστε όλοι άνθρωποι;
Ας μην το γενικεύουμε ο ρατσισμός παραμονεύει στην γωνία, είναι μπολντ στέητμεντ ότι είστε καθαρός λαός, λίγο αχάριστοι είστε πάντως, τόσα σκουπίδια σας αφήνουμε στους δρόμους.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 16:09

Northerner έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:27

Ώρα είναι να μας πείτε ότι και ο Βασίλειος ο Βουλγαροκτόνος ήταν ρατσιστής και είχε ρατσιστικά κίνητρα...

Όσο για τις καλύτερες καθαρίστριές μου, είναι Αλβανίδες, η μία μάλιστα Εβραία στο θρήσκευμα...
Δεν ήταν ρατσιστής βέβαια, γιατί δεν κοίταζε τον κόσμο με τα δικά μας μάτια. Πάντως πιστεύω ότι ήταν καλός Ρωμαίος που πάντα έχει μισήσει τους ''Έλληνες''. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για σένα. Φοβάμαι τη ψυχή σου.
Τουλάχιστον μη φοβάσαι για τα ματάκια μου. Αυτά για τα οποία θα πρέπει να φοβούνται οι ομοεθνείς σου αν επιθυμήσετε πέμπτο γύρο.

Όσο για τις φωτογραφίες που ανεβάζεις για να υποτιμήσεις την Ελλάδα, πίστεψε με, δόξα το google μπορώ να βρω πολύ χειρότερες και προσβλητικές για το έθνος και τη χώρα σου. Μην προκαλείς λοιπόν...

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 06 Μάιος 2018, 17:11

Δεν θέλω να γενικεύω βέβαια. Νομίζω ότι όλοι καταλάβαμε ότι κάποιοι είναι πιο καθαροί από άλλους.

Πάλι με τον ρατσισμό σου. Τώρα θα τολμίζω να παραθέσω τον χρήστη stamos: Βλέπετε κομπανιέρος; Ένας χρήστης που δεν είναι χρυσαυγίτης, αλλά έχει στην καρδιά του τόσο ρατισμό. Δεν θέλω να σκεφτώ πόσο ρατσιστές είναι χρυσαυγίτες τότε.
Μην ανησυχείς φίλε, δεν θέλω να μαλώνουμε. Ξέρω τι καλό όπλο είναι το Google. Ούτε θέλω να υποτιμήσω την Ελλάδα. Για υποτιμήσεις κάτι εννοείται αυτό πρέπει να έχει κάποια τιμή, κάποια αξία. Δύσκολα μπορείς να το κάνεις με ένα αντικείμενο που δεν έχει καμία! Δηλαδή να μη με παρεξηγήσετε, εννοώ ότι οι πατρίδες μας είναι ανεκτίμητες. Βέβαια.
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 06 Μάιος 2018, 17:18

Οι φωτογραφίες ειναι απο την περσινη απεργια των σκουπιδιάρηδων. Δεν δείχνουν τίποτα.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 17:22

Το να χρησιμοποιείτε τη λέξη "ρατσισμός" δια πάσα νόσον και μαλακία είναι αστείο. Φυσικά και δεν αποτελεί ρατσιστική ενέργεια η τύφλωση 20.000 Βουλγάρων στρατιωτών σε περίπτωση επίθεσης στην Ελλάδα. Παράβαση των κανόνων του ΟΗΕ μπορεί να είναι, ρατσιστική ενέργεια όχι. Αν όμως η χώρα μου κερδίσει αυτόν τον υποτιθέμενο πόλεμο ως νικήτρια δεν θα κατηγορηθεί για καμία παράβαση.

Τέλος δεν ανέχομαι κανέναν Βούλγαρο, σύμμαχο σε δύο παγκόσμιους πολέμους των Γερμανών, με άβαταρ τον πολεμικό γερμανικό σιδηρούν σταυρό να μου κουνάει το δάχτυλο και να μου το παίζει φιλειρηνιστής. Αν χρειαστεί, να γνωρίζει ότι η χώρα μου είναι έτοιμη να τον ξαναθάψει στην άμμο. Το έχουμε κάνει ήδη τέσσερις φορές και ξέρουμε τον τρόπο...

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 06 Μάιος 2018, 22:01

Rakomelofronas έγραψε:
06 Μάιος 2018, 17:18
Οι φωτογραφίες ειναι απο την περσινη απεργια των σκουπιδιάρηδων. Δεν δείχνουν τίποτα.
Βέβαια η Αθήνα είναι πολύ πιο καθαρή πόλη, αφού έχω πάει εκεί το ξέρω. Έχω πάει στην Ομόνοια μόνο δεν ξέρω γιατί ένας Έλληνας μου είπε ποτέ να μην πάω ξανά εκεί επειδή θα με μαχαιρώσουν για να κλέψουν τον σταύρο μου. Νομίζω ότι είναι εθνομηδενιστής. Από την άλλη πλευρά άλλοι Έλληνες μου έχουν πει ότι η Σόφια είναι πολύ πιο καθαρή πόλη. Ο τελευταίος που μου το πε μου έδειξε ένα κουτί στο οποίο μαζεύει τα τσιγαράκια του γιατί ντρέπεται να τα ρίξει στον δρόμο. Τόσο καθαρή είναι σε σχέση με την Αθήνα. Νομίζω ότι μισεί το γένος του και την Ελλάδα.
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Μάιος 2018, 17:22
Το να χρησιμοποιείτε τη λέξη "ρατσισμός" δια πάσα νόσον και μαλακία είναι αστείο. Φυσικά και δεν αποτελεί ρατσιστική ενέργεια η τύφλωση 20.000 Βουλγάρων στρατιωτών σε περίπτωση επίθεσης στην Ελλάδα. Παράβαση των κανόνων του ΟΗΕ μπορεί να είναι, ρατσιστική ενέργεια όχι. Αν όμως η χώρα μου κερδίσει αυτόν τον υποτιθέμενο πόλεμο ως νικήτρια δεν θα κατηγορηθεί για καμία παράβαση.

Τέλος δεν ανέχομαι κανέναν Βούλγαρο, σύμμαχο σε δύο παγκόσμιους πολέμους των Γερμανών, με άβαταρ τον πολεμικό γερμανικό σιδηρούν σταυρό να μου κουνάει το δάχτυλο και να μου το παίζει φιλειρηνιστής. Αν χρειαστεί, να γνωρίζει ότι η χώρα μου είναι έτοιμη να τον ξαναθάψει στην άμμο. Το έχουμε κάνει ήδη τέσσερις φορές και ξέρουμε τον τρόπο...
Το πρόβλημα δεν είναι τι έκανε ο Ρωμαίος αυτοκράτορας, αλλά τι έγραψες εσύ. Σοβαρά οι άλλοι δε νομίζετε ότι ο κομπανιέρο είναι ρατσιστής; Οι αδιές του απειλές έχουν ρατσιστική βάση και είναι ξεκάθαρο. Το κύριο του επιχείρημα είναι τι έγινε στον 11 αιώνα. Ακόμα χειρότερο είναι ότι αυτός θαυμάζει αυτήν τη βαρβαρότητα. Κρίμα. Ποιος άλλος πιστεύει ότι πρέπει να σκοτώσετε τους Βούλγαρους; Μη ντρέπεστε, πείτε την αλήθεια! Δεν έχει κάποιος εκπρόσωπος της επιτροπής Ελσίνκι να καταδικάσει τέτοια συμπεριφορά;
Επίσης ο σιδερένιος σταύρος είναι γερμανικό πολεμικό μετάλλιο σωστά, αλλά αυτό το μετάλλιο ιδρύθηκε το 1813 όταν η Ευρώπη ήταν ενωμένη κατά ενός δικτάτορα! Είναι και παραδοσιακό σύμβολο που ακόμα χρησιμοποιείται από το γερμανικό στρατό. Δεν βλέπω πρόβλημα.
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών