Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Αύγ 2022, 13:20

EKPLIKTIKOS έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:15
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:12

Ντάξει. Εσύ πάρε Πακιστανό να σου βάλει πλακάκια. Να τον κυνηγάς μετά με τη βέργα.
Πραγματικά είναι περίεργο αυτό με τους Πακιστανους. Βάλτους να ξεχορταριασουν και θα σου ξεριζωσουν και τα δέντρα μαζι. Βάλτους να σου βαψουν τοίχο και θα σου βάψουν μαζί την πόρτα, το παράθυρο, το τζάμι και το πάτωμα. Πίνουν ναρκωτικά ή είναι high in life? Δεν το ξέρω.
Ανατολίτικη νοοτροπία.
Στο χωριό μου μόνο αν δεν βρουν Αλβανούς η Ρουμάνους η Βούλγαρους για αγροτικές δουλειές παίρνουν Πακιστανούς.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 04 Αύγ 2022, 13:22

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:01
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:59


Η αγροτική οικονομία λειτουργεί με μετανάστες.
Και όχι μόνο. Όλες οι σκατοδουλειές με μετανάστες λειτουργούν.
Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
σκατοδουλειά είναι οτιδήποτε συμβαίνει εκτός γραφείου ή μικρού κλιματιζόμενου χώρου που είσαι ιδιοκτήτης εσύ (πχ οδοντίατρος, φαρμακοποιός).
Indulge And Undermine

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 04 Αύγ 2022, 13:23

Yochanan έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:14
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:01


Και όχι μόνο. Όλες οι σκατοδουλειές με μετανάστες λειτουργούν.
Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
δεν εμαθαν να αποφευγουν
εκδιωχθηκαν απο αυτες λογω ανταγωνισμου στην τιμη απο τους λαθρο
Ο συμπαθής χρήστης Γιοχάναν εξελίσσεται σε αρχετυπικό ακροδεξιό χτήνος. :e040:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 04 Αύγ 2022, 13:28

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:23
Yochanan έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:14
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10


Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
δεν εμαθαν να αποφευγουν
εκδιωχθηκαν απο αυτες λογω ανταγωνισμου στην τιμη απο τους λαθρο
Ο συμπαθής χρήστης Γιοχάναν εξελίσσεται σε αρχετυπικό ακροδεξιό χτήνος. :e040:
Γιατί ψέματα είναι ότι οι μετανάστες παίρνουν τις δουλειές από τους ανειδίκευτους Έλληνες;
Indulge And Undermine

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Αύγ 2022, 13:30

Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:22
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:01


Και όχι μόνο. Όλες οι σκατοδουλειές με μετανάστες λειτουργούν.
Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
σκατοδουλειά είναι οτιδήποτε συμβαίνει εκτός γραφείου ή μικρού κλιματιζόμενου χώρου που είσαι ιδιοκτήτης εσύ (πχ οδοντίατρος, φαρμακοποιός).
Ξέρω πως πολλοί Έλληνες βάζουν μέσον για να προσληφθούν στις υπηρεσίες καθαριότητας των δήμων και δεν ξέρω κανένα αλλοδαπό να δουλεύει εκεί.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 04 Αύγ 2022, 13:36

EKPLIKTIKOS έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:02
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:53

GDP by sector: agriculture: 2.6% industry: 23.2% services: 74.2% (2017 est.)

Τα ίδια ακριβώς με άλλες δυτικες χώρες (πχ Ιταλία) και μεγαλύτερο ποσοστό από της Γαλλίας (20%). Ακόμα και η βιομηχανοποιημενη Γερμανία 30% βιομηχανία έχει. Τώρα ανακάλυψες ότι οι δυτικές οικονομίες βασίζονται στις υπηρεσιες;
Μια ασήμαντη τουριστική και νωθρή χώρα είναι η Ισπανία. Μια μεγαλύτερη και καλύτερη βερσιόν της Ελλάδας. Το ότι έχει ένα εργοστασιάκι μια ξένη αυτοκινητοβιομηχανία δεν πάει να πει ότι η χώρα έχει σοβαρή βιομηχανία.
Μισό τρις εξαγωγές κάνει, κυρίως όπως είδες machinery, motor vehicles. Δεν ξέρω αν έχεις πάει στην Ισπανία αλλά δεν έχει τόσο πολύ σχέση με την Ελλάδα όσο νομίζεις. Αυτό θα το καταλάβεις από την πρώτη μέρα που θα συνειδητοποιησεις ότι δεν υπάρχει ξεκρανωτο δίκυκλο, οι υποδομές είναι εντελώς αλλού από την Ελλάδα, και τα περισσότερα πράγματα δουλεύουν. Αλλά σκέψου ότι έχει πάνω από 10 φορές τις εξαγωγές της χώρας μας ενώ έχει μόλις 4.5 φορές τον πληθυσμό μας. Θεωρώ το σχόλιό σου πραγματικά ατυχές. Η Ισπανία μην ξεχνάς ότι είναι η 15η οικονομία στον κόσμο.
Spain’s poverty rate ‘appallingly high’: UN expert
26.1% of people in Spain, 29.5% of country’s children are at risk of poverty or social exclusion, says UN official

https://www.aa.com.tr/en/europe/spain-s ... rt/1727650#

ψιλομπουρδέλο
Indulge And Undermine

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7690
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 04 Αύγ 2022, 13:41

Σέλευκας έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:38
Η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα που χωρίς να έχει βιομηχανία γέμισε μετανάστες.
Aπο τα παράδοξα του σύγχρονου κόσμου, χωρις σοβαρή οικονομία και γεμίζεις (λαθρο)μετανάστες.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 04 Αύγ 2022, 13:49

Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:36

Spain’s poverty rate ‘appallingly high’: UN expert
26.1% of people in Spain, 29.5% of country’s children are at risk of poverty or social exclusion, says UN official

https://www.aa.com.tr/en/europe/spain-s ... rt/1727650#

ψιλομπουρδέλο
In 2020, the highest risks of poverty or social exclusion in cities were recorded in Belgium (28.3 %), Italy (26.9 %; 2019 data), Germany (26.4 %), Spain (25.5 %) and Greece (25.2 %), while the lowest rates were in Slovakia (7.5 %, provisional data) and Czechia (10.4 %).

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... _exclusion


Τεσπα εσύ αν θες τυπε να πιστεύεις ότι η Ισπανία είναι απλά μια μεγάλη Ελλάδα, γιατί να στο χαλασω; Αγνόησε όσα σου λέω, δε θα κάτσω να τσακωθούμε. Πρέπει να πάρω το seat μου απ το συνεργείο, που το πήγα για λάδια (repsol), να πάω τη γυναίκα μου για ψώνια στα ζαρα και στα μπερσκα. Τουλάχιστον δεν έχει μπάλα σήμερα να χαζέψω τη Ρεαλ :102:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 04 Αύγ 2022, 13:56

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:30
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:22
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10


Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
σκατοδουλειά είναι οτιδήποτε συμβαίνει εκτός γραφείου ή μικρού κλιματιζόμενου χώρου που είσαι ιδιοκτήτης εσύ (πχ οδοντίατρος, φαρμακοποιός).
Ξέρω πως πολλοί Έλληνες βάζουν μέσον για να προσληφθούν στις υπηρεσίες καθαριότητας των δήμων και δεν ξέρω κανένα αλλοδαπό να δουλεύει εκεί.
Με σκοπό να κάνουν στο ανοιχτό πανεπιστήμιο ένα μεταπτυχιακό πουτσολογίας ώστε σε δύο χρόνια να αραξουν σε ένα γραφείο και να στέλνουν τον πρακτικάριο του Πολυτεχνείου για καφέ.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 04 Αύγ 2022, 14:00

EKPLIKTIKOS έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:49
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:36

Spain’s poverty rate ‘appallingly high’: UN expert
26.1% of people in Spain, 29.5% of country’s children are at risk of poverty or social exclusion, says UN official

https://www.aa.com.tr/en/europe/spain-s ... rt/1727650#

ψιλομπουρδέλο
In 2020, the highest risks of poverty or social exclusion in cities were recorded in Belgium (28.3 %), Italy (26.9 %; 2019 data), Germany (26.4 %), Spain (25.5 %) and Greece (25.2 %), while the lowest rates were in Slovakia (7.5 %, provisional data) and Czechia (10.4 %).

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... _exclusion


Τεσπα εσύ αν θες τυπε να πιστεύεις ότι η Ισπανία είναι απλά μια μεγάλη Ελλάδα, γιατί να στο χαλασω; Αγνόησε όσα σου λέω, δε θα κάτσω να τσακωθούμε. Πρέπει να πάρω το seat μου απ το συνεργείο, που το πήγα για λάδια (repsol), να πάω τη γυναίκα μου για ψώνια στα ζαρα και στα μπερσκα. Τουλάχιστον δεν έχει μπάλα σήμερα να χαζέψω τη Ρεαλ :102:
δικασες
επισης σλοβακοι και τσεχοι ειναι ρατσιστες βιζεγκρατινοι οποτε λογικα δε θα εχουν οσους λαθρο σε % εχουν οι αλλες χωρες που αναφερεις
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Αύγ 2022, 14:01

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:23
Yochanan έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:14
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10


Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
δεν εμαθαν να αποφευγουν
εκδιωχθηκαν απο αυτες λογω ανταγωνισμου στην τιμη απο τους λαθρο
Ο συμπαθής χρήστης Γιοχάναν εξελίσσεται σε αρχετυπικό ακροδεξιό χτήνος. :e040:
Τον είδα κι εγώ με λίγη συμπάθεια σήμερα

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2022, 14:34

Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:40
Σέλευκας έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:38
Η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα που χωρίς να έχει βιομηχανία γέμισε μετανάστες.
Nop. Ούτε η Ισπανία έχει βιομηχανία. Ούτε καν η Αμερική δεν έχει πλέον. Νομίζεις ότι οι Μεξικάνοι μετανάστες πάνε να δουλέψουν σε εργοστάσια;
τι γράφεις μωρέ
παρομοιάζεις την Ισπανική και την Αμερικανική οικονομία με το μπουρδέλο μας;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13465
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 04 Αύγ 2022, 14:37

Σέλευκας έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:38
Η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα που χωρίς να έχει βιομηχανία γέμισε μετανάστες.
Να συμπληρώσω η μοναδική χώρα ενοικιαζόμενος κάδος για το σκουπιδαριο της Ευρώπης. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν φέρνανε και τίποτα πυρηνικά απόβλητα Ευρωπαίων με καμία εταιρεία ή ΜΚΟ συγγενών του Λουδοβίκου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nyxtovios την 04 Αύγ 2022, 14:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2022, 14:38

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:30

Ξέρω πως πολλοί Έλληνες βάζουν μέσον για να προσληφθούν στις υπηρεσίες καθαριότητας των δήμων και δεν ξέρω κανένα αλλοδαπό να δουλεύει εκεί.
:smt018
πολλοί αλλοδαποί δουλεύουν πλέον σε υπηρεσίες καθαρισμών δήμου
δε ξέρω αν είναι ελληνοποιημένοι ή αν οι δήμοι μπορούν να προσλάβουν και άτομα στις υπηρεσίες καθαρισμού που δεν έχουν ελ υπηκοότητα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 04 Αύγ 2022, 14:40

Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:24
Ρώτησα έναν Αλβανό που υπηρέτησε στον ελληνικό στρατό αν θα πολεμούσε υπέρ της Ελλάδος σε περίπτωση πολέμου με την Τουρκία.
Τότε ποιοι πολέμησαν το 1821 κατά της Τουρκίας;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών