Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 17190
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 12 Φεβ 2022, 04:33

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:58
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:43




.


Αρα βλέπεις οτι κάπου προσπαθούμε να κρυφτούμε πίσω απο λέξεις γιατί μάλλον έχουμε χέσει στη φωλιά.... :102:

Και Εθνοφυλακή λογίζονται οι ντόπιοι νομίζω.....

Νομίζω κοντά στο 90 άλλαξε το καθεστώς Χωροφυλακής.....

Που ησουν στην Κω ;;;


.
Δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ταγματε Εθνοφυλακης επιτρεπει η Συνθηκη και Ταγματα Εθνοφυλακης εχουμε.

Αυτο που απαγορευει ρητα η Λωζάννη ειναι δημιουργια Ναυτικων βασεων στα νησια του Αιγαιου που ειναι απεναντι απο την Τουρκια (δλδ Χιο, Λεσβο, Λημνο κτλ.) στρατο επιτρέπει υπο μορφη Εθνοφυλακης και αυτο εχουμε.


Υ.Γ. Στο Πυλι ειμουν στην 80 ΕΑΡΜΕΘ.


.


Ναι αλλά πρίν εμείς ήμαστουν Χωροφυλακή..... :003: .οχι Εθνοφυλακή που λέει κι η Λωζάνη..... :003:


Κοντά υπηρέτησες.....εγώ ήμουν πρίν στρίψεις αριστερά για Πυλί στό Λινοπότι στο 282 ΤΠ στό τάγμα Μοναστήρι..... :romance-hearteyes:



.
ειμασταν αγραματοι τοτενες και το λεγαμε χωροφυλακη.... εθνοφυλακη ειναι... κι αμα δεν τους αρεσει ουτε αυτος ο ορος, θα γινουμε μπατσο ματατζηδες οπλισμενοι σαν αστακοι..... νοχλαμε;

τραβα γαμησου ρε τσαβου....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 17190
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 12 Φεβ 2022, 04:34

Animal έγραψε:
11 Φεβ 2022, 21:40
Εντωμεταξύ η Πακιστανική κυβέρνηση απο κοινού με το Τουρκο-Αζερμπαιτζάν στέλνει πιλότους να παραβιάζουν απο κοινού με την Τουρκία τον ελληνικό εναέριο χώρο της Ελλάδας.Σε οποιδήποτε κράτος με ελάγχιστη αξιοπρέπεια αυτό και μόνο θα έπρεπε να είναι λόγος άρνησης υπογραφής οποιασδήποτε συμφωνίας με το Πακιστάν για να μην πω και αιτία διακοπής διπλωματικών σχέσεων εντελώς.
δεν υπαρχει εναεριος χωρος οπως νομιζουμε μονομερως.... αυτα ειναι μαλακιες δικες μας για το δικο μας ποπολο....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...


Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7818
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 12 Φεβ 2022, 06:02

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:58
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:43




.


Αρα βλέπεις οτι κάπου προσπαθούμε να κρυφτούμε πίσω απο λέξεις γιατί μάλλον έχουμε χέσει στη φωλιά.... :102:

Και Εθνοφυλακή λογίζονται οι ντόπιοι νομίζω.....

Νομίζω κοντά στο 90 άλλαξε το καθεστώς Χωροφυλακής.....

Που ησουν στην Κω ;;;


.
Δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ταγματε Εθνοφυλακης επιτρεπει η Συνθηκη και Ταγματα Εθνοφυλακης εχουμε.

Αυτο που απαγορευει ρητα η Λωζάννη ειναι δημιουργια Ναυτικων βασεων στα νησια του Αιγαιου που ειναι απεναντι απο την Τουρκια (δλδ Χιο, Λεσβο, Λημνο κτλ.) στρατο επιτρέπει υπο μορφη Εθνοφυλακης και αυτο εχουμε.


Υ.Γ. Στο Πυλι ειμουν στην 80 ΕΑΡΜΕΘ.


.


Ναι αλλά πρίν εμείς ήμαστουν Χωροφυλακή..... :003: .οχι Εθνοφυλακή που λέει κι η Λωζάνη..... :003:


Κοντά υπηρέτησες.....εγώ ήμουν πρίν στρίψεις αριστερά για Πυλί στό Λινοπότι στο 282 ΤΠ στό τάγμα Μοναστήρι..... :romance-hearteyes:



.
Εχεις περάσει Ζηπαρι, συνεχιζεις για Κέφαλο, περνας τον κεντρικο για Τιγκακι και όπως στρίβεις αριστερά για Πυλι, έχουν κάνει τώρα μια δομή για τους εισβολείς που κουβαλάει ο Ιάσονας τον "φιλάνθρωπος"
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 12 Φεβ 2022, 07:09

Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Animal
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: 28 Δεκ 2020, 18:58

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Animal » 13 Φεβ 2022, 11:03

taxalata xalasa έγραψε:
12 Φεβ 2022, 04:34
Animal έγραψε:
11 Φεβ 2022, 21:40
Εντωμεταξύ η Πακιστανική κυβέρνηση απο κοινού με το Τουρκο-Αζερμπαιτζάν στέλνει πιλότους να παραβιάζουν απο κοινού με την Τουρκία τον ελληνικό εναέριο χώρο της Ελλάδας.Σε οποιδήποτε κράτος με ελάγχιστη αξιοπρέπεια αυτό και μόνο θα έπρεπε να είναι λόγος άρνησης υπογραφής οποιασδήποτε συμφωνίας με το Πακιστάν για να μην πω και αιτία διακοπής διπλωματικών σχέσεων εντελώς.
δεν υπαρχει εναεριος χωρος οπως νομιζουμε μονομερως.... αυτα ειναι μαλακιες δικες μας για το δικο μας ποπολο....
Κάθε χώρα έχει εναέριο χώρο.Το Πακιστάν διάλεξε ξεκάθαρα στρατόπεδο στην διαμάχη Ελλάδας και Τουρκίας όχι τώρα αλλά από την δεκαετία του 80 ακόμα.Αυτο θα έπρεπε να είναι αιτία άρνησης κάθε επαφής με την χώρα αυτή.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 17190
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 13 Φεβ 2022, 11:15

Animal έγραψε:
13 Φεβ 2022, 11:03
taxalata xalasa έγραψε:
12 Φεβ 2022, 04:34
Animal έγραψε:
11 Φεβ 2022, 21:40
Εντωμεταξύ η Πακιστανική κυβέρνηση απο κοινού με το Τουρκο-Αζερμπαιτζάν στέλνει πιλότους να παραβιάζουν απο κοινού με την Τουρκία τον ελληνικό εναέριο χώρο της Ελλάδας.Σε οποιδήποτε κράτος με ελάγχιστη αξιοπρέπεια αυτό και μόνο θα έπρεπε να είναι λόγος άρνησης υπογραφής οποιασδήποτε συμφωνίας με το Πακιστάν για να μην πω και αιτία διακοπής διπλωματικών σχέσεων εντελώς.
δεν υπαρχει εναεριος χωρος οπως νομιζουμε μονομερως.... αυτα ειναι μαλακιες δικες μας για το δικο μας ποπολο....
Κάθε χώρα έχει εναέριο χώρο.Το Πακιστάν διάλεξε ξεκάθαρα στρατόπεδο στην διαμάχη Ελλάδας και Τουρκίας όχι τώρα αλλά από την δεκαετία του 80 ακόμα.Αυτο θα έπρεπε να είναι αιτία άρνησης κάθε επαφής με την χώρα αυτή.
ποσα χλμ ;

ποια ειναι η διαμαχη Ελλαδας και Τουρκιας ;

σε ποιον ανοικει ο καραγκιοζης;
αν ειναι καλυτερο το κεμπαμ η ο γυρος;
αν στον μπακλαβα βαζουμε πιστακιον αιγινης η οχι;
αν το ρακι το λενε ρακι ή αρακ;
αν στον ντολμα βαζουμε σταφιδα και κουκουναρι η οχι;
αν το τσαϊ συνοδευει το φαϊ η τα λαδοκουλουρα το απογευμα στο κουτσομπολιο;
αν ο αραβικος καφες ειναι τουρκικος η ελληνικος;
αν, αν, αν....;

ντεν γκατακαβαινει ποια ειναι η διαμαχη.... εγω οπλα βλεπω να αγοραζουμε και οι δυο και να πεινανε και οι δυο σε σχεση με αυτους που τους πουλανε τα οπλα και δεν πεινανε αλλα τρωνε με 10 μασελες ο καθενας....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 13 Φεβ 2022, 11:20

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:58
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:43




.


Αρα βλέπεις οτι κάπου προσπαθούμε να κρυφτούμε πίσω απο λέξεις γιατί μάλλον έχουμε χέσει στη φωλιά.... :102:

Και Εθνοφυλακή λογίζονται οι ντόπιοι νομίζω.....

Νομίζω κοντά στο 90 άλλαξε το καθεστώς Χωροφυλακής.....

Που ησουν στην Κω ;;;


.
Δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ταγματε Εθνοφυλακης επιτρεπει η Συνθηκη και Ταγματα Εθνοφυλακης εχουμε.

Αυτο που απαγορευει ρητα η Λωζάννη ειναι δημιουργια Ναυτικων βασεων στα νησια του Αιγαιου που ειναι απεναντι απο την Τουρκια (δλδ Χιο, Λεσβο, Λημνο κτλ.) στρατο επιτρέπει υπο μορφη Εθνοφυλακης και αυτο εχουμε.


Υ.Γ. Στο Πυλι ειμουν στην 80 ΕΑΡΜΕΘ.


.


Ναι αλλά πρίν εμείς ήμαστουν Χωροφυλακή..... :003: .οχι Εθνοφυλακή που λέει κι η Λωζάνη..... :003:


Κοντά υπηρέτησες.....εγώ ήμουν πρίν στρίψεις αριστερά για Πυλί στό Λινοπότι στο 282 ΤΠ στό τάγμα Μοναστήρι..... :romance-hearteyes:



.
Εδω ΔΕΑ(ΠΖ) 80 ΛΑΤΕΑ :D
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Φεβ 2022, 11:29

Unique έγραψε:
12 Φεβ 2022, 06:02
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:58
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2022, 19:48


Δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ταγματε Εθνοφυλακης επιτρεπει η Συνθηκη και Ταγματα Εθνοφυλακης εχουμε.

Αυτο που απαγορευει ρητα η Λωζάννη ειναι δημιουργια Ναυτικων βασεων στα νησια του Αιγαιου που ειναι απεναντι απο την Τουρκια (δλδ Χιο, Λεσβο, Λημνο κτλ.) στρατο επιτρέπει υπο μορφη Εθνοφυλακης και αυτο εχουμε.


Υ.Γ. Στο Πυλι ειμουν στην 80 ΕΑΡΜΕΘ.


.


Ναι αλλά πρίν εμείς ήμαστουν Χωροφυλακή..... :003: .οχι Εθνοφυλακή που λέει κι η Λωζάνη..... :003:


Κοντά υπηρέτησες.....εγώ ήμουν πρίν στρίψεις αριστερά για Πυλί στό Λινοπότι στο 282 ΤΠ στό τάγμα Μοναστήρι..... :romance-hearteyes:



.
Εχεις περάσει Ζηπαρι, συνεχιζεις για Κέφαλο, περνας τον κεντρικο για Τιγκακι και όπως στρίβεις αριστερά για Πυλι, έχουν κάνει τώρα μια δομή για τους εισβολείς που κουβαλάει ο Ιάσονας τον "φιλάνθρωπος"
Μη στεναχωριέσαι, όταν θα βγεί κυβέρνηση η ΝΔ θα τα σταματήσει αυτά.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8253
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Τσαβούσογλου: Ή θα πάρετε τον Στρατό από τα νησιά ή θα σας τα πάρουμε! Θα μας ζητάτε άδεια για τα πάντα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 13 Φεβ 2022, 18:06

Unique έγραψε:
12 Φεβ 2022, 00:21
Πάντως αν μυρίσει μπαρούτι στην περιοχή, οι πρώτες ενέργειες που θα χρειαστεί να γίνουν είναι:
1."καθάρισμα" από τους εσωτερικούς εχθρούς π.χ. Γραφεία Περισσού, ΜΚΟ και γύφτοι στο Μενίδι.
2. φύλλα πορείας όλων τον κρατικών συνδικαλιστών για νησιά με ελάχιστο (η καθόλου πληθυσμό) ως προς την αποφυγή εσωτερικών διαταραχών.
3. οι οργανωμένοι οπαδοί ομάδων θα πρέπει να είναι το πρώτο στρώμα αντίστασης. Αρειανοι/Γαυροι μαζι στη Θρακη, παοκια/βαζελοι σε Κω/Ροδο, αεκτσηδες στο Καστελόριζο.
4. Δε ξερω τι θα μπορούσε να γινει με τους υπάρχοντες εισβολείς εκ Πακιστάν..

.


Για το 4 έχω προτείνει όλοι οι ξένοι στα σύνορα του Εβρου και πίσω τους αμολάμε όλα τα αδέσποτα σκυλιά της χώρας ατάιστα

ζωσμένα εκρηκτικά γιλέκα να τους κυνηγάνε μέχρι τη Πόλη..... :romance-hearteyes:


ΥΓ
Το 282 Τάγμα στο Μοναστήρι λειτουργεί ακόμα σαν στρατόπεδο ή το κλείσανε ;;;


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών