Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24587
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Απρ 2019, 14:45

οκ να σταθούμε μόνο στην γερμανία και όχι σε όλες τις γερμανόγλωσσες χώρες. Στην Γερμανά ο μέσος μισθός είναι στα 2300, που ακριβώς βλέπεις τους χαμηλους μισθους; Επίσης τι ακριβώς προτείνεις; Να μη κανει κοινωνική πολιτική η Γερμανία;

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 08 Απρ 2019, 14:50

Chainis έγραψε:
05 Απρ 2019, 19:01
Θελουμε να μην ερχονται.
+1

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 08 Απρ 2019, 15:01

Nito έγραψε:
07 Απρ 2019, 23:04
Σήμερα, μετά από πολύ καιρό, είπα να πιω έναν καφέ σαν άνθρωπος στο τύπου Έβερεστ της γειτονιάς. Πρωί-πρωί βρίσκω μια καρέκλα ανάμεσα στη γνωστή αγέλη παππούδων που έπιανε όλα τα τραπέζια. Ήμουν ψιλογνωστός με κάποιους από αυτούς και με άφησαν.
Κάθισα λοιπόν αμίλητος και έφαγα απροειδοποίητα στη μάπα την πρωινή αβγική αγκιτάτσια. Επί δύο ώρες μιλούσαν για λάθρο!
αυτά απασχολούν το λαό. Αλλά εσένα τι σε κόφτει ; λάθρο είσαι ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Απρ 2019, 14:03

Καθε χωρα πρεπει να ορισει τον αριθμο των μεταναστων που θελει και μπορει να εχει, και μετα να παιρνει οσους θεωρει καταλληλους μεχρι αυτον τον αριθμο, με βαση καποια ειδικα και καποια αντικειμενικα κριτηρια. Οι υπολοιποι πρεπει να επιστρεφουν στις πατριδες τους.

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Θέλετε νὰ φεύγουν οἱ μετανᾶστες σὲ ἆλλες χῶρες τῆς Εὐρώπης ἤ νὰ ἐγκλωβίζονται στὴν Ἑλλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 23 Δεκ 2019, 20:14

Τί γελοῖο δίλημμα: <...ἤ νὰ ἐγκλωβίζονται...>;
Πρῶτ' ἀπ' ὅλα: γιατί νὰ ἐγκλωβίζονται; Ἐπειδὴ ἔτσι συμφέρει τὴν Ε.Ε., νὰ μᾶς τοὺς φορτώνει ἐμᾶς, ὡς πρώτη χώρα ὑποδοχῆς εἰσβολέων;
Ἀνθρώπινα νὰ τὸ κοιτάξεις, γιατί νὰ τοὺς περιορίσουμε, νὰ τοὺς παγιδέψουμε ἐδῶ;
Εἴμαστε τὸ κράτος ποὺ μπορεῖ νὰ τοὺς ζήσει;
Χρεωκοπημένοι λένε πὼς εἴμαστε, μὲ ἀνεργία καὶ κατεβασμένα στὸ μισὸ τὰ μεροκάματα.
Βέβαια, χρειάζονται καὶ οἱ πειναλέοι, γιὰ νὰ κατεβοῦν κι' ἆλλο τὰ ἡμερομίσθια. Ἆλλοι νὰ πλουτίζουν συνεχῶς κι' ἆλλοι νὰ λιμοκτονοῦνε.
Ἐπιπλέον, αὐτοὶ εἶναι μουσουλμάνοι καὶ ὁ σκοπὸς τοῦ Ἐρντογὰν εἶναι γνωστὸς καὶ κατόρθωσε νὰ μᾶς στριμὠξει γιὰ τὰ καλά, κυρίως τὴν
Ἑλλάδα, ποὺ εἶναι δῖπλα του καὶ ὑποχωρητικὴ σὲ ὅλα. Πιὸ πολλοὶ εἶναι αὐτοὶ ἀπὸ ἐμᾶς.
Σὲ 2 χρόνια θὰ γιορτάσουμε τὴν Νέα Τουρκοκρατία, 2021.
Προσωπικά, βλέπω τόσους πολλοὺς κι' ἀμέτρητους κάθε μέρα γύρω μου, δὲν άκούω πουθενὰ ἑλληνικά, ἕνα καφενεῖο ξέρω μόνον ὅπου πᾶ-
νε Ἕλληνες, - καὶ ἔχω σιχαθεῖ τὸν ἑαυτό μου, δὲν ξέρω σὲ ποιά τουρκοειδῆ χώρα βρίσκομαι.
Ὅλοι αὐτοὶ καλοπερνᾶνε μὲ τὰ ἐπιδόματα ποὺ παίρνουν. Καὶ οἱ ἆντρες βρῆκαν τὸν παράδεισο τῆς ὁμοφυλοφιλίας ἐπὶ χρήμασι (εἴσπραξις).
Τοὺς ἀκοῦς νὰ μιλοῦν τὶς βάρβαρες γλῶσσες τους.
Σιχαίνομαι. Ἀηδίασα τὴν χοντροκομμένη Ἑλλάδα. Τὴν Ἀλλοδαπ'-Ἑλλάδα γιὰ ν' ἀκριβολογοῦμε. Τσοκαρία μὲ τὴ βούλα.
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Θέλετε νὰ φεύγουν οἱ μετανᾶστες σὲ ἆλλες χῶρες τῆς Εὐρώπης ἤ νὰ ἐγκλωβίζονται στὴν Ἑλλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 06 Φεβ 2021, 16:44

Ἀντίγραφον,
ἀπὸ ἀλλοῦ.
----
“ΒΟΜΒΑ” ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ! ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ ΟΙ Λ@ΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣΕΙ- ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ
- ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ
--------

Τί σᾶς ἔλεγα χρόνια τώρα καὶ τὸ ξανἄλεγα μὲ ἀπόλυτη σιγουριά; Οἱ λαθρομετανᾶστες
θὰ γίνουν οἱ αὐριανοὶ γνήσιοι Ἕλληνες, οἱ κάθε ἆλλο παρὰ ἀπόγονοι τῶν ἀρχαίων Ἑλ-
λήνων, ποὺ δὲν πέρασαν ποτὲ ἀπὸ ὀθωμανικὴ κατάκτηση, ἰθαγενεῖς, ὅμαιμοι, ὁμό-
γλωσσοι τοῦ Ἐρντογάν, μὲ μαθήματα Τουρκικῆς Ἀγωγῆς εὐλογημένα ἀπὸ τὸν Ἄδωνι
Γεωργιάδη...
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Θέλετε να φεύγουν οι μετανάστες σε άλλες χώρες της Ευρώπης ή να εγκλωβίζονται στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Φεβ 2021, 17:46

Να μην έρχονται καθόλου. Ούτε εδώ ούτε στην υπόλοιπη Ευρώπη.

runner
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Θέλετε νὰ φεύγουν οἱ μετανᾶστες σὲ ἆλλες χῶρες τῆς Εὐρώπης ἤ νὰ ἐγκλωβίζονται στὴν Ἑλλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 07 Φεβ 2021, 17:52

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:
23 Δεκ 2019, 20:14
Τί γελοῖο δίλημμα: <...ἤ νὰ ἐγκλωβίζονται...>;
Πρῶτ' ἀπ' ὅλα: γιατί νὰ ἐγκλωβίζονται; Ἐπειδὴ ἔτσι συμφέρει τὴν Ε.Ε., νὰ μᾶς τοὺς φορτώνει ἐμᾶς, ὡς πρώτη χώρα ὑποδοχῆς εἰσβολέων;
Ἀνθρώπινα νὰ τὸ κοιτάξεις, γιατί νὰ τοὺς περιορίσουμε, νὰ τοὺς παγιδέψουμε ἐδῶ;
Εἴμαστε τὸ κράτος ποὺ μπορεῖ νὰ τοὺς ζήσει;
Χρεωκοπημένοι λένε πὼς εἴμαστε, μὲ ἀνεργία καὶ κατεβασμένα στὸ μισὸ τὰ μεροκάματα.
Βέβαια, χρειάζονται καὶ οἱ πειναλέοι, γιὰ νὰ κατεβοῦν κι' ἆλλο τὰ ἡμερομίσθια. Ἆλλοι νὰ πλουτίζουν συνεχῶς κι' ἆλλοι νὰ λιμοκτονοῦνε.
Ἐπιπλέον, αὐτοὶ εἶναι μουσουλμάνοι καὶ ὁ σκοπὸς τοῦ Ἐρντογὰν εἶναι γνωστὸς καὶ κατόρθωσε νὰ μᾶς στριμὠξει γιὰ τὰ καλά, κυρίως τὴν
Ἑλλάδα, ποὺ εἶναι δῖπλα του καὶ ὑποχωρητικὴ σὲ ὅλα. Πιὸ πολλοὶ εἶναι αὐτοὶ ἀπὸ ἐμᾶς.
Σὲ 2 χρόνια θὰ γιορτάσουμε τὴν Νέα Τουρκοκρατία, 2021.
Προσωπικά, βλέπω τόσους πολλοὺς κι' ἀμέτρητους κάθε μέρα γύρω μου, δὲν άκούω πουθενὰ ἑλληνικά, ἕνα καφενεῖο ξέρω μόνον ὅπου πᾶ-
νε Ἕλληνες, - καὶ ἔχω σιχαθεῖ τὸν ἑαυτό μου, δὲν ξέρω σὲ ποιά τουρκοειδῆ χώρα βρίσκομαι.
Ὅλοι αὐτοὶ καλοπερνᾶνε μὲ τὰ ἐπιδόματα ποὺ παίρνουν. Καὶ οἱ ἆντρες βρῆκαν τὸν παράδεισο τῆς ὁμοφυλοφιλίας ἐπὶ χρήμασι (εἴσπραξις).
Τοὺς ἀκοῦς νὰ μιλοῦν τὶς βάρβαρες γλῶσσες τους.
Σιχαίνομαι. Ἀηδίασα τὴν χοντροκομμένη Ἑλλάδα. Τὴν Ἀλλοδαπ'-Ἑλλάδα γιὰ ν' ἀκριβολογοῦμε. Τσοκαρία μὲ τὴ βούλα.
:str8jack:
Ξέχασες να πάρεις τα χάπια σου σήμερα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών