τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 17 Σεπ 2019, 13:58

stargazer έγραψε: ... στελνουν 2-3 χιλιαδες πειναλεους τον χρονο για να κατακτηθουμε καποτε ...
:lol:
Αν είναι τόσοι να ψάξω την Moet
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2019, 13:59

δεν στελνουν ΜΟΝΟ 2.000-3000 το χρονο
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 14:03

Μπίστης έγραψε:
17 Σεπ 2019, 13:58
stargazer έγραψε: ... στελνουν 2-3 χιλιαδες πειναλεους τον χρονο για να κατακτηθουμε καποτε ...
:lol:
Αν είναι τόσοι να ψάξω την Moet
run έγραψε:
17 Σεπ 2019, 13:59
δεν στελνουν ΜΟΝΟ 2.000-3000 το χρονο
Ε μα ποσοι ειναι πια;

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4297
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2019, 14:11

Αν θυμάμαι καλά την πρώτη χρονιά πέρασαν 150000 και έμειναν εδώ 70000.
Αν ανοίξουν πάλι κατά την απειλή του Τούρκου, δεν ξέρουμε τι θα γίνει αλλά τότε το πιο σίγουρο σενάριο είναι ότι θα απορροφηθούν πολύ λιγότεροι προς την υπόλοιπη δύση.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αν θα ανοίξουν τα σύνορα από Τουρκία προς ΕΕ διότι τότε θα πύξουμε στον Τούρκο εδώ στο ελλάντα.

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 14:11

Ειδα ειναι περι τους 100.000 απ το 15 εως το 18

Δεν ειναι μη διαχειρισιμος ο αριθμος. Αλλωστε ερχονται αοπλοι :003:

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 14:13

O I έγραψε:
17 Σεπ 2019, 14:11

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αν θα ανοίξουν τα σύνορα από Τουρκία προς ΕΕ διότι τότε θα πύξουμε στον Τούρκο εδώ στο ελλάντα.

Ο.Ι.
Αυτό ναι

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4297
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2019, 14:15

Πάει ολόκληρο το πακέτο σε βάθος χρόνου :a108:

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 14:18

Και γιατι δεν κανουν το ντου που ειπα πριν;

Ποιος ο λογος να περιμενουν χρονια;

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4297
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2019, 14:23

Δε νομίζω να συμφέρει κανέναν ένας πόλεμος. Θα αποσταθεροποιήσει πολλά στην ευρύτερη περιοχή και η Τουρκία τώρα έχει πολλά ανοιχτά μέτωπα να αντιμετωπίσει για να προσθέσει κι αυτό. Μετά, μια επίθεση στην Ελλάδα είναι το διαζύγιό της από ΕΕ. Ίσως και άλλοι λόγοι που δεν γνωρίζω.
Η ομαλή συγχώνευση πάντως όσον αφορά τα κέρδη από ΑΟΖ θα μοιραστούν ανάλογα που είναι και ο σκοπός της αυτή τη στιγμή.

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 14:33

Οκ συμφωνω σε αυτα

Αν ειναι ομως να αντιμετωπισει τοσα προβληματα, οι μεγαλοι που εχουν το σχεδιο τι ακριβως κανουν; Γιατι οπως δειχνει ουτε την ΕΕ επηρεαζουν, ουτε την ρωσια η την συρια, ουτε τις ΗΠΑ. Τοσο αχρηστοι συνομωτες ειναι;

Βασικα, εχουμε μια χωρα μπουρδελο και λυπαμαι που το λεω και προσβαλω τα μπουρδελα

Δεν λειτουργει τιποτα σωστα απ οπου να το πιασεις. Ανεργια 24%, χρεος στο ταβανι, μηδενικη παραγωγη, δημοσια παιδεια γτπ, δημοσια υγεια τα ιδια.

Να παιζουν ολα αυτα και να φοβομαστε το ισλαμ και τους λαθρο, μου κανει μαλλον για μεταθεση της ευθυνης.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4297
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2019, 14:55

Τα γεωπολιτικά όρια που έχουμε τώρα στη Μεσόγειο και ευρύτερα κάποιοι μεγάλοι τα οριοθέτησαν τον προηγούμενο αιώνα. Κάτι παρόμοιο φαίνεται να γίνεται και τώρα με όσα συμβαίνουν γύρω από την Τουρκία που ακούγεται ότι έχουν σκοπό να την χωρίσουν στα πέντε. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά για να αντιδρά ο Τούρκος τόσο πολύ και να περιφράζει ισχυρά τα σύνορά του, κάτι ψυχανεμίζεται.

Όσον αφορά την ισλαμοφοβία που λες, εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να είμαι Έλληνας μετανάστης στη χώρα μου και να επικρατεί εδώ οποιαδήποτε άλλη παράδοση από αυτή που εκπροσωπεί την Πατρίδα που γεννήθηκα κι ας την έχουμε κάνει όπως λες. Αν οι Τούρκοι ως λαός ήταν ανεκτικοί στη διαφορετικότητα και δεν ήταν επιβλητικοί όσον αφορά τη θρησκεία τους όπως γνωρίζουμε ότι ισχύει κάτι τέτοιο , τότε δεν θα ήταν τόσο μεγάλο το πρόβλημα αλλά και πάλι, αν συρρεύσουν εδώ κατά εκατομμύρια από μόνο το μέγεθος, και Ρώσοι ή οποιοσδήποτε άλλος λαός κι αν ήταν θα επιβαλλόντουσαν και αυτό από μόνο του είναι πρόβλημα.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες μεταναστες στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 17 Σεπ 2019, 15:34

Oτι θα χωριστει η τουρκια στα 5 το ακουω εδω και 25 χρονια. Θα κανουν οι κουρδοι κρατος, εμεις θα παρουμε την πολη κλπ. Πιο πολυ μου φαινονται ευσεβεις ποθοι παρα για κατι ρεαλιστικο. Δεν γνωριζω και ιστορικο αντιστοιχο να προετοιμαζεται ενα σχεδιο 30-40 χρονια, οποτε ειμαι αρκετα επιφυλακτικος

Απο οτι εχω προσεξει τριγυρω, δεν ειναι στις προτιμησεις του Ελληνα το ισλαμ. Οι περισσοτεροι που ψαχνουν εναλλακτικες στον χριστιανισμο καταληγουν σε new age εκδοχες του βουδισμου, του ινδουισμου η γινονται σαμανοι-παγανιστες και μαγοι ( :003: ). Αν ερθουν εκατομυρια μουσουλμανοι που λες, θα ειναι ενα προβλημα τετοιου μεγεθους που η θρησκεια τους θα ειναι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να μας απασχολει.

Ουτε και εγω θελω να χαθει η παραδοση και η ιστορια μας...Στο χερι μας ειναι στο φιναλε ΟΤΑΝ και ΑΝ γινουν αυτα να αντισταθουμε. Μεχρι τοτε, οπως ισως εχεις καταλαβει απ το αλλο νημα, δεν μου αρεσει να με φοβιζουν πραγματα που δεν ειναι ορατα και για τα οποια δεν εχω σοβαρες αποδειξεις οτι υπαρχουν

Άρτεμις
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 06 Οκτ 2018, 13:03

Re: τουρκια απειλει να στειλει χιλιαδες λάθρο στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Άρτεμις » 17 Σεπ 2019, 18:21

Μπίστης έγραψε:
05 Σεπ 2019, 16:19
Απειλεί ; :o
Μήπως είναι κάτι κακό οι λάθρο ;
Και εγώ αυτήν την απορία είχα... :smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών