Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32637
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2019, 17:52

Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 14:45
Ασέβαστος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 14:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Οκτ 2019, 17:21


πρόσφυγας ή φυγόστρατος; ιδού το ερώτημα :P
μπορει και απλα λογικος ανθρωπος.
Και την οικογένειά σου θα την αφήσεις στους Τούρκους, ε?
μπα, θα την παρω μαζι. ισως και οχι ολους, μερικοι ειναι για να τους αφησεις στους τουρκους, να στρωσουν χαρακτηρα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32637
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2019, 17:53

run έγραψε:
18 Οκτ 2019, 14:56

αμα κανουνε ντου οι τουρκοι ΟΧΙ οι ελληνες ...εθνικιστες

εντακσ τετοια είναι αριστερα κκε μπγοοδος

μονο για παπόρια από περσια

υγ εχω ακουσει και στην πραγματικη ζωη παρομοια αν γινει λοιπον να μη τι θα κανουν οι τουρκοι και οι ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ συμμαχοι τους

και εχουμε μωαμεθανούς στην ελλαδα που τους φερανε σαν προσφυγες και κανενας δεν ξερει τιποτα για αυτους
το μπιρικοκο εχει αντιβελο στο μπεκο, και ο αστραχαν πινει μπυρες στο σπαθοβουνι, με μελι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 17:55

:hammer:
Nero έγραψε:
18 Οκτ 2019, 17:33
Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 17:08
Nero έγραψε:
18 Οκτ 2019, 15:58


πως ορίζεται ο κοινωνιοπαθής; :smt017
Εσύ είσαι ο διαβασμένος, για πες μας, ποιό είναι το ψυχολογικό προφίλ ενός κοινωνιοπαθούς?
ούτε ψυχίατρος είμαι, ούτε διαβασμένος
Ούτε εγώ είμαι ψυχίατρος,ουτε διαβασμενη . Εγώ σαν μάνα άμα γίνει τίποτα αυτό σκέφτομαι. Παίρνω τα παιδιά μου και φευγώ ,δεν ξέρω εάν είναι υγειες ή όχι . Δεν νομίζω κάνεις να μου προσάψει το " φυγόστρατος" . Τώρα εάν φύγουν πρώτα οι άντρες και φράξουν τα γυναικόπαιδα σε εμπόλεμη ζώνη τοτε αναγκαστικά μπορεί να πολεμήσουμε . Δεν ξέρω πως αλλά προφανώς με ότι μέσα έχουμε για να προστατευσουμε την ζωή μας και την ζωή των παιδιών μας. Το θέμα της περιουσίας έχει δημιουργηθεί μία αβεβαιότητα περι κτήσης απο την αριστερά. Οι συνθήκες που ευνοούν την αβεβαιότητα σε οποιοδήποτε τομέα σε εμποδίζει να δεθεις συναισθηματικά . Με αποτέλεσμα όταν χάνεις ότι σου ανήκει να νιώθεις χαρά. Μήπως αυτό λέγεται κοινωνιοπαθής; Δεν ξέρω εικαζω ότι θα λειτουργούσα έτσι .

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32637
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2019, 17:58

Lord Brum έγραψε:
18 Οκτ 2019, 17:44

τέτοιες μαλακίες έλεγε και ο μάρκος ο ευγενικός και μας κατσικώθηκαν τα μογγόλια για 4.5 αιώνες και ακόμη εδάφη μας όπως η Πόλη παραμένουν υπό μογγολική κατοχή
η πολη δεν ηταν ποτε ελληνικη.

ρωμαικη ηταν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Οκτ 2019, 19:48

Nero έγραψε:
18 Οκτ 2019, 17:33
Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 17:08
Nero έγραψε:
18 Οκτ 2019, 15:58


πως ορίζεται ο κοινωνιοπαθής; :smt017
Εσύ είσαι ο διαβασμένος, για πες μας, ποιό είναι το ψυχολογικό προφίλ ενός κοινωνιοπαθούς?
ούτε ψυχίατρος είμαι, ούτε διαβασμένος
Ούτε κι εγώ είμαι, αλλά μια γρήγορη ματιά δείχνει οτι ταιριάζεις σε αρκετά. Καλό είναι να το κοιτάξεις.

Βέβαια, υπάρχουν κι εκείνοι που λένε οτι θα πολεμήσουν μέχρις εσχάτων, και γίνονται λάκηδες. Να τα λέμε κι αυτά. Όταν θα 'ρθει εκείνη η ώρα, κανείς δε μπορεί να ξέρει τί θα κάνει.
η πολη δεν ηταν ποτε ελληνικη.

Ελληνικότατη. Βυζάντιο λεγόταν, την ίδρυσαν Μεγαρείς υπό τον Βύζαντα.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CF ... E%B9%CE%BF

Μην ακούσω αστειάκι για βυζΓιά. Καμία σχέση άλλωστε αυτά έχουν και "Γ"
μπα, θα την παρω μαζι.
Κι έλεγα να σου κρατήσω θέση στα Βατράχια. :ektor:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 20:15

Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;
Μια ζωή τα ίδια λέω ακόμα κι όταν εσείς στριμοχνωσασταν υπό την ίδια οχιτζηδικη αγκάλη.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 20:26

foscilis έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:13
Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:04
foscilis έγραψε:
18 Οκτ 2019, 11:56
Τώρα, επί του θέματος. Μου κάνει φοβερή εντύπωση πόσο λίγο αναφέρεται στη συζήτηση ότι Τουρκία και ΗΠΑ είναι συμμαχικά κράτη ενώ το YPG δεν είναι καν κράτος. Είναι μαοϊκό κόμμα με παραστρατιωτικούς, παρακλάδι του PKK που και οι δύο χώρες θεωρούν επίσημα τρομοκρατική οργάνωση.

ΟΚ άκομψο αυτό που έκανε ο Τραμπ και φαίνεται ότι η πούτσα του αγά είναι λίγο πιο βαριά από εκείνη του τσολιά, αλλά υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να πίστευε ότι έπαιζε ποτέ να καταλήξει αλλιώς αυτή η ιστορία;
Γιατί στηρίζεις τόσο πολύ τον τουρκικό εθνικισμό ο οποίος μάλιστα χαρακτηρίζει ως τρομοκράτες τους δίκαια επαναστατημενους κουρδους οι οποίοι μάλιστα είναι και μαρξικης απόχρωσης;
Δεν τον στηρίζω, απλώς σημειώνω ότι έχει πολύ ισχυρά χαρτιά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Είναι η συμμαχική χώρα που στο έδαφός της έχει ξεσπάσει αποσχιστική εξέργερση και βάζει σε τάξη τους χίπστερ που την υποδαύλισαν. Θα ακούσει ίσως μια κατσάδα για τις όποιες ακρότητες αλλά μέχρι εκεί. Ουσιαστικά δε διαφέρει σε τίποτα από τις επιχειρήσεις που διεξάγει κάθε τόσο το Ισραήλ, εκτός που το Ισραήλ δεν είναι και επίσημα συμμαχική χώρα με τη Δύση.

Αυτά που γράφονται για προδοσία Τραμπ και "οι Κούρδοι είναι φίλοι μας όχι οι Τούρκοι" είναι παπαριές ολκής. Οι Τούρκοι είναι σύμμαχοι, οι Κούρδοι είναι τίποτα.
Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα μην απολογεισαι.

Ο ελλ πασοκισμος ή μαρξισμος αν θες, μετά το 90 ξάφνου άλλαξε ροτα όσον αφορα την Τουρκια. Δεν μπορεί να κατηγορείς ως μαρξιστης την Ελλάδα επειδή ξέρω γω δεν απελευθερωνεται αμέσα ο Χ τρομοκράτης και στις αντίστοιχες και κατά πολλές ταξεις μεγέθους φασιστικοτερες πρακτικές των Τούρκων να σταζεις μέλι. Ωπα εδώ κάτι βρωμάει πτωμαϊνη από πολύ μακριά ειδικά όταν η άνωθεν πρακτική ακολουθείται μαζικά και ως κομματικη γραμμή από πολλά κόμματα και όχι μόνο ατομικά από χ και ψ φοσιλιδες.
Απλά τα Πράγματα, πολλά κομματα μασουλάνε χρήμα εξ ανατολων από τη δεκαετία του 90.
Και να μη χαίρονται οι νδληδες διότι και από κει η ίδια μπόχα έρχεται.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 20:33

πατησιωτης έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:16
Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:07
Εισβάλει η Τουρκία στην Χ χώρα και ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ με τα τσαρούχια οι αριστεροί.
ΓΙΑΤΊ;;;

Τόσα χρόνια γνωριζόμαστε Οργι,ο Φος δεν είναι ο μέσος αριστερός.Οι μέσοι αριστεροί "μαρξικής απόχρωσης" εκ του λόγου αυτού ήσαν με τους Κούρδους,χθες εισέβαλαν και στο τουρκικό προξενείο Θεσσαλονίκης αλλά βέβαια χρήσιμοι ηλίθιοι είναι.
Λάθος κάνεις. Στο συγκεκριμένο θέμα αυτά που λέει ο Φος είναι η γραμμη όλων των μαρξιστικων κομμάτων είτε επίσημη είτε ανεπίσημη. Οσο γιαυτα που λες εδώ αλλά κυρίως στο άλλο νημα Τραμπ είναι τελείως λάθος όσο και αν προσπαθείς να τα στρογγυλεψεις. Ο Τραμπ έβλαψε σοβαρά συμφέροντα της χώρας του με τη βλακώδη απόσυρση από Συρια ΔΛΔ ΈΧΑΣΕ ΤΗ ΣΥΡΊΑ ΑΜΑΧΗΤΕΙ, ενώ ξεκαθαρα η εκμηδενηση των Κούρδων είναι Εναντια στα γεωπολιτικά ελλ συμφέροντα γεγονός που ξεχνούν τα αριστερό είδη Κόμματα τα οποία στην καλύτερη λαδωνονται για να χουν φοβικη και δορυφορική στάση έναντι των Τουρκων. Κι εχουμε και τα βλαμμένα ακροδεξιά στοιχεία απλά να διδουν άλλοθι σε όλο αυτό το φαύλο σκατοαισχος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Οργισμένος την 18 Οκτ 2019, 21:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 20:38

Και ζω Σουηδία. Γιαυτό το λόγο πριν πάτησετε πλήκτρα για να μου απευθύνετε μήνυμα στο πχωρουμ θα κόβετε τα νύχια σας με πένσα και θα ξεπλένετε καλά και 2-3 φορες τα χέρια και τα δάκτυλα σας σε διάλυμα υδροχλωρικου οξεως, κοινώς κεζαπι.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 20:41

stergiosbik έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:13
Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;
:smt005::smt005::smt005:
To καλυτερο ανεκδοτο για φετος!
Στοίχημα παίζει η θα κάμεις την κότα;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 18 Οκτ 2019, 21:31

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 20:41
stergiosbik έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:13
Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;
:smt005::smt005::smt005:
To καλυτερο ανεκδοτο για φετος!
Στοίχημα παίζει η θα κάμεις την κότα;
Πες τροπο αποδειξης και σου πω αν παει στοιχημα.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 21:41

stergiosbik έγραψε:
18 Οκτ 2019, 21:31
Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 20:41
stergiosbik έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:13


:smt005::smt005::smt005:
To καλυτερο ανεκδοτο για φετος!
Στοίχημα παίζει η θα κάμεις την κότα;
Πες τροπο αποδειξης και σου πω αν παει στοιχημα.
Πες εσύ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34751
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 18 Οκτ 2019, 22:14

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 20:26
Ο ελλ πασοκισμος ή μαρξισμος αν θες, μετά το 90 ξάφνου άλλαξε ροτα όσον αφορα την Τουρκια
Σωστό και μπορώ να σου πω πότε ακριβώς έγινε.Το 1996 με τον Σημίτη πρωτακούσθηκε η λέξη "ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ" που από τότε θα γινόταν ο μπαμπούλας.Ήταν η στιγμή Όργουελ της ελληνικής προοδευτικής παράταξης.Από το 1974 ως το 1996 κατηγορούσε τη δεξιά ως ενδοτική και από το 1996 και μετά ως εθνικιστική. :D Ήταν οργουελικό επειδή δεν είπαν ποτέ ότι άλλαξαν γραμμή.Ακριβώς όπως στο βιβλίο "1984" άρχισαν όλοι μαζί στη νέα γραμμή και παρίσταναν τους έκπληκτους όταν κάποιος συνέχιζε την παλιά.
Θυμάμαι τον Πρετεντέρη να απορεί πως είναι δυνατόν να έχει θέση σε ένα σοσιαλιστικό κόμμα ο Παπαθεμελής που ήταν 20 χρόνια βουλευτής και 10 χρόνια υπουργός. :lol: Η 17Ν είναι η μόνη οργάνωση που είχε σκοτώσει Τούρκους και όλους όσους σκότωνε από την Ελλάδα τους σκότωνε ως προδότες και όχι ως …"εθνικιστές". :D
Όμως όλα αυτά δεν έχουν σχέση με πληρωμές από την Τουρκία όπως νομίζεις.Απλά δεν τους έπαιρνε άλλο ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά.Το "πατριωτικό ΠΑΣΟΚ" του Ανδρέα μπορούσε να υπάρχει μόνο όσο υπήρχε η ΕΣΣΔ.Η ύπαρξη του ανατολικού μπλοκ εξασφάλιζε ότι οι Αμερικανοί θα παρενέβαιναν για να αποτρέψουν τον ελληνοτουρκικό πόλεμο ενώ ταυτόχρονα οι ημέτεροι θα τους έβριζαν ως φιλότουρκους και θα διέδιδαν παντού ότι οι πραγματικοί πατριώτες είναι οι φιλοσοβιετικοί,δηλαδή οι αριστεροί,δηλαδή αυτοί.
Αυτό το κόλπο που εφηύρε ο Ανδρέας δεν μπορούσε να λειτουργήσει χωρίς το ανατολικό μπλοκ οπότε από σκληροί επαναστάτες έγιναν παιδιά των λουλουδιών.Give peace a chance. :D
Ο Φος όμως και κάποιοι πιο νέοι δεν πέρασε ποτέ την πρώτη φάση.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 22:23

πατησιωτης έγραψε:
18 Οκτ 2019, 22:14
Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 20:26
Ο ελλ πασοκισμος ή μαρξισμος αν θες, μετά το 90 ξάφνου άλλαξε ροτα όσον αφορα την Τουρκια
Σωστό και μπορώ να σου πω πότε ακριβώς έγινε.Το 1996 με τον Σημίτη πρωτακούσθηκε η λέξη "ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ" που από τότε θα γινόταν ο μπαμπούλας.Ήταν η στιγμή Όργουελ της ελληνικής προοδευτικής παράταξης.Από το 1974 ως το 1996 κατηγορούσε τη δεξιά ως ενδοτική και από το 1996 και μετά ως εθνικιστική. :D Ήταν οργουελικό επειδή δεν είπαν ποτέ ότι άλλαξαν γραμμή.Ακριβώς όπως στο βιβλίο "1984" άρχισαν όλοι μαζί στη νέα γραμμή και παρίσταναν τους έκπληκτους όταν κάποιος συνέχιζε την παλιά.
Θυμάμαι τον Πρετεντέρη να απορεί πως είναι δυνατόν να έχει θέση σε ένα σοσιαλιστικό κόμμα ο Παπαθεμελής που ήταν 20 χρόνια βουλευτής και 10 χρόνια υπουργός. :lol: Η 17Ν είναι η μόνη οργάνωση που είχε σκοτώσει Τούρκους και όλους όσους σκότωνε από την Ελλάδα τους σκότωνε ως προδότες και όχι ως …"εθνικιστές". :D
Όμως όλα αυτά δεν έχουν σχέση με πληρωμές από την Τουρκία όπως νομίζεις.Απλά δεν τους έπαιρνε άλλο ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά.Το "πατριωτικό ΠΑΣΟΚ" του Ανδρέα μπορούσε να υπάρχει μόνο όσο υπήρχε η ΕΣΣΔ.Η ύπαρξη του ανατολικού μπλοκ εξασφάλιζε ότι οι Αμερικανοί θα παρενέβαιναν για να αποτρέψουν τον ελληνοτουρκικό πόλεμο ενώ ταυτόχρονα οι ημέτεροι θα τους έβριζαν ως φιλότουρκους και θα διέδιδαν παντού ότι οι πραγματικοί πατριώτες είναι οι φιλοσοβιετικοί,δηλαδή οι αριστεροί,δηλαδή αυτοί.
Αυτό το κόλπο που εφηύρε ο Ανδρέας δεν μπορούσε να λειτουργήσει χωρίς το ανατολικό μπλοκ οπότε από σκληροί επαναστάτες έγιναν παιδιά των λουλουδιών.Give peace a chance. :D
Ο Φος όμως και κάποιοι πιο νέοι δεν πέρασε ποτέ την πρώτη φάση.
Καμια σχεση δεν βλεπω να εχει η πτωση του υπαρκτου με το θεμα. Το γλειψιμο στην τουρκια, και τα φοβικα - νενεκιστικα προτυπα συμπεριφορας εναντι της τρομερης τουρκιας δεν ηταν αποτοκο της πτωσεως. Ισως, ισως λεω, η πτωση ηταν η αφορμη αλλα σιγουρα το τσεπωμα χρηματων η κυρια αιτια. Επισης η ιδια κωλοτουμπα εχει γινει και απο την χριστιανοδεξια μας καθως ακομη και απο ακροδεξια κομματα οπως η ΧΑ.
Οχι, ειναι ξεκαθαρο το θεμα και ειναι μια επαναληψη της προφιλιππικης ελλαδας της οποιας πολλοι κυβερνωντες τα επιαναν απο τους περσες.
Κι οπως ξερομε, οποιος δεν διδασκεται απο την ιστορια ειναι καταδικασμενος να την ξαναζησει.
Η αληθεια πολλες φορες ειναι πολυ απλη και ολοφανερη αν ξερεις που να κοιταξεις.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34751
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 18 Οκτ 2019, 23:07

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 22:23
Επισης η ιδια κωλοτουμπα εχει γινει και απο την χριστιανοδεξια μας καθως ακομη και απο ακροδεξια κομματα οπως η ΧΑ.
Δε νομίζω.Η θέση της ΝΔ και συγκεκριμένα των οικογενειών :D Καραμανλή και Μητσοτάκη δεν έχει αλλάξει από το 1974 μέχρι σήμερα.Πάντα ήσαν υπέρ του διαλόγου "με σεβασμό στο Διεθνές Δίκαιο". :D Αυτά που έλεγε ο Μητσοτάκης τα έλεγε και ο πατέρας του ακριβώς.Όποιος έζησε τη δεκαετία του 80 θα θυμάται τις επιθέσεις του Ανδρέα κατά της ΝΔ για ενδοτισμό.Εγώ πάντως είχα και προσωπικούς καβγάδες τότε.Πολύ περισσότερο βρίσιμο έχω φάει από πασοκοαριστερούς ως ενδοτικός,μειοδότης κλπ πριν το 1996 παρά ως εθνικιστής μετά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών