Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Οκτ 2019, 11:51

ή εναλλακτικά "Τσικίτα Πικουλίτα". Free your mind.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8365
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Οκτ 2019, 11:53

Kauldron έγραψε:
16 Οκτ 2019, 21:10
Βίντεο με τον "πολιτισμό" της Τουρκίας:

Προσοχή, εξαιρετικά σκληρές εικόνες.
SpoilerShow
Κτηνωδια! ο ανθρωπος σε κατασταση πληρους αποξενωσης απο την ανθρωπινη ιδιοτητα!!!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Οκτ 2019, 11:56

Τώρα, επί του θέματος. Μου κάνει φοβερή εντύπωση πόσο λίγο αναφέρεται στη συζήτηση ότι Τουρκία και ΗΠΑ είναι συμμαχικά κράτη ενώ το YPG δεν είναι καν κράτος. Είναι μαοϊκό κόμμα με παραστρατιωτικούς, παρακλάδι του PKK που και οι δύο χώρες θεωρούν επίσημα τρομοκρατική οργάνωση.

ΟΚ άκομψο αυτό που έκανε ο Τραμπ και φαίνεται ότι η πούτσα του αγά είναι λίγο πιο βαριά από εκείνη του τσολιά, αλλά υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να πίστευε ότι έπαιζε ποτέ να καταλήξει αλλιώς αυτή η ιστορία;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 12:04

foscilis έγραψε:
18 Οκτ 2019, 11:56
Τώρα, επί του θέματος. Μου κάνει φοβερή εντύπωση πόσο λίγο αναφέρεται στη συζήτηση ότι Τουρκία και ΗΠΑ είναι συμμαχικά κράτη ενώ το YPG δεν είναι καν κράτος. Είναι μαοϊκό κόμμα με παραστρατιωτικούς, παρακλάδι του PKK που και οι δύο χώρες θεωρούν επίσημα τρομοκρατική οργάνωση.

ΟΚ άκομψο αυτό που έκανε ο Τραμπ και φαίνεται ότι η πούτσα του αγά είναι λίγο πιο βαριά από εκείνη του τσολιά, αλλά υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να πίστευε ότι έπαιζε ποτέ να καταλήξει αλλιώς αυτή η ιστορία;
Γιατί στηρίζεις τόσο πολύ τον τουρκικό εθνικισμό ο οποίος μάλιστα χαρακτηρίζει ως τρομοκράτες τους δίκαια επαναστατημενους κουρδους οι οποίοι μάλιστα είναι και μαρξικης απόχρωσης;
Ε;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 12:07

Εισβάλει η Τουρκία στην Χ χώρα και ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ με τα τσαρούχια οι αριστεροί.
ΓΙΑΤΊ;;;

ΤΙ ΚΆΜΕΙ ΝΙΆΟΥ ΝΙΆΟΥ ΣΤΑ ΚΕΡΑΜΊΔΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΠΑΚΈΤΑ Τα ΑΡΙΣΤΕΡΆ ΚΟΜΜΑΤΙΚΆ ΙΒΑΝs (ίσως και τα χριστιανοδεξια);;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 18 Οκτ 2019, 12:08

Χρησιμοποιουμε και ως άλλοθι τους πανηλιθιους ντόπιους ναζί και όλα καλά ε;


ΕΕΕΕΕ;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Οκτ 2019, 12:13

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:04
foscilis έγραψε:
18 Οκτ 2019, 11:56
Τώρα, επί του θέματος. Μου κάνει φοβερή εντύπωση πόσο λίγο αναφέρεται στη συζήτηση ότι Τουρκία και ΗΠΑ είναι συμμαχικά κράτη ενώ το YPG δεν είναι καν κράτος. Είναι μαοϊκό κόμμα με παραστρατιωτικούς, παρακλάδι του PKK που και οι δύο χώρες θεωρούν επίσημα τρομοκρατική οργάνωση.

ΟΚ άκομψο αυτό που έκανε ο Τραμπ και φαίνεται ότι η πούτσα του αγά είναι λίγο πιο βαριά από εκείνη του τσολιά, αλλά υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να πίστευε ότι έπαιζε ποτέ να καταλήξει αλλιώς αυτή η ιστορία;
Γιατί στηρίζεις τόσο πολύ τον τουρκικό εθνικισμό ο οποίος μάλιστα χαρακτηρίζει ως τρομοκράτες τους δίκαια επαναστατημενους κουρδους οι οποίοι μάλιστα είναι και μαρξικης απόχρωσης;
Δεν τον στηρίζω, απλώς σημειώνω ότι έχει πολύ ισχυρά χαρτιά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Είναι η συμμαχική χώρα που στο έδαφός της έχει ξεσπάσει αποσχιστική εξέργερση και βάζει σε τάξη τους χίπστερ που την υποδαύλισαν. Θα ακούσει ίσως μια κατσάδα για τις όποιες ακρότητες αλλά μέχρι εκεί. Ουσιαστικά δε διαφέρει σε τίποτα από τις επιχειρήσεις που διεξάγει κάθε τόσο το Ισραήλ, εκτός που το Ισραήλ δεν είναι και επίσημα συμμαχική χώρα με τη Δύση.

Αυτά που γράφονται για προδοσία Τραμπ και "οι Κούρδοι είναι φίλοι μας όχι οι Τούρκοι" είναι παπαριές ολκής. Οι Τούρκοι είναι σύμμαχοι, οι Κούρδοι είναι τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Οκτ 2019, 12:15

Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 12:15

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:08
Χρησιμοποιουμε και ως άλλοθι τους πανηλιθιους ντόπιους ναζί και όλα καλά ε;


ΕΕΕΕΕ;
Εγω δεν κάνει να συγχιζομαι. Έχουμε σαν χώρα παραγωγή νάζι. Και το λένε είμαι ντόπιος ναζί. . Γιατρός είσαι ρε φίλε. Γελαω.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34829
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 18 Οκτ 2019, 12:16

Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:07
Εισβάλει η Τουρκία στην Χ χώρα και ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ με τα τσαρούχια οι αριστεροί.
ΓΙΑΤΊ;;;

Τόσα χρόνια γνωριζόμαστε Οργι,ο Φος δεν είναι ο μέσος αριστερός.Οι μέσοι αριστεροί "μαρξικής απόχρωσης" εκ του λόγου αυτού ήσαν με τους Κούρδους,χθες εισέβαλαν και στο τουρκικό προξενείο Θεσσαλονίκης αλλά βέβαια χρήσιμοι ηλίθιοι είναι.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 18 Οκτ 2019, 12:29

Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;
Σιγα μην ειναι σουηδια σε κανα χαρεμι θα ειναι

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Οκτ 2019, 12:49

Για να γίνει σοβαρή συζήτηση σε ένα νήμα, θα πρέπει η αρχική ανάρτηση να έχει έναν στοιχειώδη ειρμό.

Εχουμε ακόμη μια περίπτωση όπου κάποιοι επιμένουν να συγχέουν την στάση που κρατούν οι ίδιοι σαν άνθρωποι προς τους Τούρκους, με την άποψή τους για το πώς πρέπει να εφαρμώζεται η εξωτερική πολιτική.

Εγώ για παράδειγμα, έχω φίλους Τούρκους, έχω πιει ουζάκι μαζί τους, έχω χορέψει βαλς με τις Τουρκάλες κυρίες, έχω λιαστεί στην παραλία με Τουρκάλες κυρίες και κυρίους κλπ.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, δεν θεωρώ ότι έχουμε σαν χώρα την υποχρέωση να είμαστε υποχωρητικοί.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, η Ελλάδα, είναι εχθρός με την Τουρκία, όσο κι αν αυτό δεν μας αρέσει. Και μακάρι να αλλάξει.

Οι "χαλαροί τύποι" στους οποίους αναφέρεται ο νηματοθέτης, φαντάζομαι ότι είναι άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες προσλαμβάνουσες με μένα σε σχέση με τον τουρκικό λαό (με τον οποίο δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα) και που θεωρούν ότι έτσι οφείλει να ασκείται και η εξωτερική πολιτική της χώρας (το οποίο εγώ προσωπικά το θεωρώ λάθος, διότι δεν είναι πρέπον μια ζωή ο σουλτάνος να προκαλεί και εμείς να σκύβουμε το κεφάλι).

Κάτι τέτοιο δεν έννοείτε, κύριε νηματοθέτα; Διότι έτσι όπως τα λέτε, χρίζουν διερμηνίας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 13:01

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:49
Για να γίνει σοβαρή συζήτηση σε ένα νήμα, θα πρέπει η αρχική ανάρτηση να έχει έναν στοιχειώδη ειρμό.

Εχουμε ακόμη μια περίπτωση όπου κάποιοι επιμένουν να συγχέουν την στάση που κρατούν οι ίδιοι σαν άνθρωποι προς τους Τούρκους, με την άποψή τους για το πώς πρέπει να εφαρμώζεται η εξωτερική πολιτική.

Εγώ για παράδειγμα, έχω φίλους Τούρκους, έχω πιει ουζάκι μαζί τους, έχω χορέψει βαλς με τις Τουρκάλες κυρίες, έχω λιαστεί στην παραλία με Τουρκάλες κυρίες και κυρίους κλπ.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, δεν θεωρώ ότι έχουμε σαν χώρα την υποχρέωση να είμαστε υποχωρητικοί.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, η Ελλάδα, είναι εχθρός με την Τουρκία, όσο κι αν αυτό δεν μας αρέσει. Και μακάρι να αλλάξει.

Οι "χαλαροί τύποι" στους οποίους αναφέρεται ο νηματοθέτης, φαντάζομαι ότι είναι άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες προσλαμβάνουσες με μένα σε σχέση με τον τουρκικό λαό (με τον οποίο δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα) και που θεωρούν ότι έτσι οφείλει να ασκείται και η εξωτερική πολιτική της χώρας (το οποίο εγώ προσωπικά το θεωρώ λάθος, διότι δεν είναι πρέπον μια ζωή ο σουλτάνος να προκαλεί και εμείς να σκύβουμε το κεφάλι).

Κάτι τέτοιο δεν έννοείτε, κύριε νηματοθέτα; Διότι έτσι όπως τα λέτε, χρίζουν διερμηνίας.
Συμφωνω μαζί σου και χαίρομαι που σε βρίσκω . Δεν νομίζω ότι ο νηματοθετης το θέτει έτσι το θέμα . Κάνε τον διερμηνέα και σε αυτά που γράφω και εγώ. Θα με προβαλλεις σαν ισσοροπημενο άνθρωπο με τόσο ταλέντο . Τα ελληνικά στράτα καλά είναι ,αλλά μάλλον όλοι θα φορούν τον χειμώνα ροζ μακριά βρακια ,εξού και τα κολαν τα ροζ που λεει.

Με πολλή αγάπη Κική .

Μελλούμενα λέει ο άνθρωπος.. ...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Οκτ 2019, 13:05

Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:01
Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:49
Για να γίνει σοβαρή συζήτηση σε ένα νήμα, θα πρέπει η αρχική ανάρτηση να έχει έναν στοιχειώδη ειρμό.

Εχουμε ακόμη μια περίπτωση όπου κάποιοι επιμένουν να συγχέουν την στάση που κρατούν οι ίδιοι σαν άνθρωποι προς τους Τούρκους, με την άποψή τους για το πώς πρέπει να εφαρμώζεται η εξωτερική πολιτική.

Εγώ για παράδειγμα, έχω φίλους Τούρκους, έχω πιει ουζάκι μαζί τους, έχω χορέψει βαλς με τις Τουρκάλες κυρίες, έχω λιαστεί στην παραλία με Τουρκάλες κυρίες και κυρίους κλπ.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, δεν θεωρώ ότι έχουμε σαν χώρα την υποχρέωση να είμαστε υποχωρητικοί.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, η Ελλάδα, είναι εχθρός με την Τουρκία, όσο κι αν αυτό δεν μας αρέσει. Και μακάρι να αλλάξει.

Οι "χαλαροί τύποι" στους οποίους αναφέρεται ο νηματοθέτης, φαντάζομαι ότι είναι άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες προσλαμβάνουσες με μένα σε σχέση με τον τουρκικό λαό (με τον οποίο δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα) και που θεωρούν ότι έτσι οφείλει να ασκείται και η εξωτερική πολιτική της χώρας (το οποίο εγώ προσωπικά το θεωρώ λάθος, διότι δεν είναι πρέπον μια ζωή ο σουλτάνος να προκαλεί και εμείς να σκύβουμε το κεφάλι).

Κάτι τέτοιο δεν έννοείτε, κύριε νηματοθέτα; Διότι έτσι όπως τα λέτε, χρίζουν διερμηνίας.
Συμφωνω μαζί σου και χαίρομαι που σε βρίσκω . Δεν νομίζω ότι ο νηματοθετης το θέτει έτσι το θέμα . Κάνε τον διερμηνέα και σε αυτά που γράφω και εγώ. Θα με προβαλλεις σαν ισσοροπημενο άνθρωπο με τόσο ταλέντο . Τα ελληνικά στράτα καλά είναι ,αλλά μάλλον όλοι θα φορούν τον χειμώνα ροζ μακριά βρακια ,εξού και τα κολαν τα ροζ που λεει.

Με πολλή αγάπη Κική .

Μελλούμενα λέει ο άνθρωπος.. ...
Κική, σε χαιρετώ κι εδώ. Τα ελληνικά στρατά είναι για τα μπάζα έτσι κι αλλιώς. 20χρονες κούρδισες ξέρουν να γεμίζουν πολυβόλα και εδώ εμείς εκπαιδευόμαστε στο γόπινγκ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 18 Οκτ 2019, 13:13

Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος :romance-hearteyes:
Τί έπαθες εκεί στη Σουηδία;
:smt005::smt005::smt005:
To καλυτερο ανεκδοτο για φετος!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών