Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 13:14

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:05
Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:01
Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:49
Για να γίνει σοβαρή συζήτηση σε ένα νήμα, θα πρέπει η αρχική ανάρτηση να έχει έναν στοιχειώδη ειρμό.

Εχουμε ακόμη μια περίπτωση όπου κάποιοι επιμένουν να συγχέουν την στάση που κρατούν οι ίδιοι σαν άνθρωποι προς τους Τούρκους, με την άποψή τους για το πώς πρέπει να εφαρμώζεται η εξωτερική πολιτική.

Εγώ για παράδειγμα, έχω φίλους Τούρκους, έχω πιει ουζάκι μαζί τους, έχω χορέψει βαλς με τις Τουρκάλες κυρίες, έχω λιαστεί στην παραλία με Τουρκάλες κυρίες και κυρίους κλπ.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, δεν θεωρώ ότι έχουμε σαν χώρα την υποχρέωση να είμαστε υποχωρητικοί.

Σε επίπεδο εξωτερικής πολιτικής όμως, η Ελλάδα, είναι εχθρός με την Τουρκία, όσο κι αν αυτό δεν μας αρέσει. Και μακάρι να αλλάξει.

Οι "χαλαροί τύποι" στους οποίους αναφέρεται ο νηματοθέτης, φαντάζομαι ότι είναι άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες προσλαμβάνουσες με μένα σε σχέση με τον τουρκικό λαό (με τον οποίο δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα) και που θεωρούν ότι έτσι οφείλει να ασκείται και η εξωτερική πολιτική της χώρας (το οποίο εγώ προσωπικά το θεωρώ λάθος, διότι δεν είναι πρέπον μια ζωή ο σουλτάνος να προκαλεί και εμείς να σκύβουμε το κεφάλι).

Κάτι τέτοιο δεν έννοείτε, κύριε νηματοθέτα; Διότι έτσι όπως τα λέτε, χρίζουν διερμηνίας.
Συμφωνω μαζί σου και χαίρομαι που σε βρίσκω . Δεν νομίζω ότι ο νηματοθετης το θέτει έτσι το θέμα . Κάνε τον διερμηνέα και σε αυτά που γράφω και εγώ. Θα με προβαλλεις σαν ισσοροπημενο άνθρωπο με τόσο ταλέντο . Τα ελληνικά στράτα καλά είναι ,αλλά μάλλον όλοι θα φορούν τον χειμώνα ροζ μακριά βρακια ,εξού και τα κολαν τα ροζ που λεει.

Με πολλή αγάπη Κική .

Μελλούμενα λέει ο άνθρωπος.. ...
Κική, σε χαιρετώ εδώ. Τα ελληνικά στρατά είναι για τα μπάζα έτσι κι αλλιώς. 20χρονες κούρδισες ξέρουν να γεμίζουν πολυβόλα και εδώ ασχολούνται με γόπινγκ.
Εννοείς δεν έχουν εκπαίδευση στο στρατό;Δεν έρχονται σε επαφή με όπλα; Τι ακριβώς είναι το γουοπινγκ που κάνει η κούρδισα και δεν μπορούν να κάνουν τα δικά μας παληκάρια;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Οκτ 2019, 13:23

Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:14

Εννοείς δεν έχουν εκπαίδευση στο στρατό;Δεν έρχονται σε επαφή με όπλα; Τι ακριβώς είναι το γουοπινγκ που κάνει η κούρδισα και δεν μπορούν να κάνουν τα δικά μας παληκάρια;
Δεν ήμουν αρκετά σαφής και το διόρθωσα λίγο. Το γόπινγκ είναι να μαζεύουν οι φαντάροι γόπες τσιγάρων. Ουσιαστική εκπαίδευση δεν υπάρχει.

Το να είναι κάποιος στρατόκ*βλος είναι κάτι που δεν με ενοχλεί πολύ. Αρκεί να έχει σοβαρό στρατό, με σοβαρή εκπαίδευση.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 13:41

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:23
Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:14

Εννοείς δεν έχουν εκπαίδευση στο στρατό;Δεν έρχονται σε επαφή με όπλα; Τι ακριβώς είναι το γουοπινγκ που κάνει η κούρδισα και δεν μπορούν να κάνουν τα δικά μας παληκάρια;
Δεν ήμουν αρκετά σαφής και το διόρθωσα λίγο. Το γόπινγκ είναι να μαζεύουν οι φαντάροι γόπες τσιγάρων. Ουσιαστική εκπαίδευση δεν υπάρχει.

Το να είναι κάποιος στρατόκ*βλος είναι κάτι που δεν με ενοχλεί πολύ. Αρκεί να έχει σοβαρό στρατό, με σοβαρή εκπαίδευση.
Εγώ έχω πολύ σοβαρό στρατό,αποφοιτοι ευελπιδων ,ανώτεροι στις ειδικές δυνάμεις,εξοικιομενοι με μεγάλα παιδιά. Μιλάμε σοβαρή εκπαίδευση,εμεις μπίρες πίνουμε μαζί ,με χαζευαν και εγώ κοιτουσα της ημερομηνίες λήξης της μπίρας . Έχω και από πολεμική αεροπορία...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48641
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Οκτ 2019, 13:48

axilmar έγραψε:
18 Οκτ 2019, 11:53
Kauldron έγραψε:
16 Οκτ 2019, 21:10
Βίντεο με τον "πολιτισμό" της Τουρκίας:

Προσοχή, εξαιρετικά σκληρές εικόνες.
SpoilerShow
Κτηνωδια! ο ανθρωπος σε κατασταση πληρους αποξενωσης απο την ανθρωπινη ιδιοτητα!!!
Με μια λέξη, Τούρκος.
Ας τα βλέπουν αυτά κάτι τζιμάνια, που νομίζουν οτι επειδή λιάζονταν μαζί με Τούρκους, και χόρευαν βάλς με τις Τουρκάλες, είναι όλα οκ.
Και με τον Τεντ Μπάντυ κάποιοι θα λιάζονταν δίπλα του στην παραλία, και θα λέγανε "μα τί καλός άνθρωπος".
Απ' αυτά μας προστατεύει ο ελληνικός στρατός που "είναι για τα μπάζα" σύμφωνα με κάτι γίδια.
Για τα μπάζα είναι οι ίδιοι, και προφανώς επειδή είναι για τα μπάζα οι ίδιοι, ο ΕΣ τους έβαλε μαζί με άλλους που ήταν κι αυτοί για τα μπάζα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 18 Οκτ 2019, 13:54

οι τουρκοι γνωριζουν τι εστι ελληνικη μεταπολιτευτικη ταξη

εθνομηδεν από αριστερα μεχρι νεοφιλ σιμιτισταν γαπισταν πορτοκαλενια αλεκσις και σια

ότι τους σταματα είναι ο στρατος

τον στρατο τον αφησαν ,όμως να μη γινει στραβη .
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Οκτ 2019, 13:55

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:05
20χρονες κούρδισες ξέρουν να γεμίζουν πολυβόλα και εδώ ασχολούνται με γόπινγκ.
και τι θελες ν ασχολούνται, με χειροβομβίδες ;
Εδώ έρχεται ο διοικητής (των 25χρονων) και καθησυχάζει τους γονείς να μην ανησυχούν και τα παιδιά τα προσέχουμε.

ενώ από κει
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athos την 18 Οκτ 2019, 14:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Οκτ 2019, 13:57

Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:48

Με μια λέξη, Τούρκος.
Ας τα βλέπουν αυτά κάτι τζιμάνια, που νομίζουν οτι επειδή λιάζονταν μαζί με Τούρκους, και χόρευαν βάλς με τις Τουρκάλες, είναι όλα οκ.
Και με τον Τεντ Μπάντυ κάποιοι θα λιάζονταν δίπλα του στην παραλία, και θα λέγανε "μα τί καλός άνθρωπος".
Απ' αυτά μας προστατεύει ο ελληνικός στρατός που "είναι για τα μπάζα" σύμφωνα με κάτι γίδια.
Για τα μπάζα είναι οι ίδιοι, και προφανώς επειδή είναι για τα μπάζα οι ίδιοι, ο ΕΣ τους έβαλε μαζί με άλλους που ήταν κι αυτοί για τα μπάζα.
Αν θες να κάνουμε διάλογο να παραθέτεις τα λεγόμενά μου ευθέως. Αυτός που λιάζεται με τον Τεντ Μπάντυ και θα τον περάσει για καλό άνθρωπο, δεν τον γνωρίζει προσωπικά και στο φινάλε, η άποψη που σχηματίζει γι αυτόν είναι επί προσωπικού.

Εσύ προτιμάς να τους τσουβαλιάζεις όλους. Δικαίωμά σου. Απλώς όταν χρησιμοποιείς δικά μου λόγια, παρακαλώ να με παραθέτεις ευθέως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 18 Οκτ 2019, 14:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Οκτ 2019, 13:59

Kauldron έγραψε:
16 Οκτ 2019, 21:10
Βίντεο με τον "πολιτισμό" της Τουρκίας:

Προσοχή, εξαιρετικά σκληρές εικόνες.
SpoilerShow
κι εδώ μας λένε ότι το 1821 περνάγαμε μια χαρά
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 14:00

Athos έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:55
Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:14
20χρονες κούρδισες ξέρουν να γεμίζουν πολυβόλα και εδώ ασχολούνται με γόπινγκ.
και τι θελες ν ασχολούνται, με χειροβομβίδες ;
Εδώ έρχεται ο διοικητής (των 25χρονων) και καθησυχάζει τους γονείς να μην ανησυχούν και τα παιδιά τα προσέχουμε.

ενώ από κει
Εικόνα
Δεν έγραψα εγώ αυτό ο Αllien666 το κάνε . Εγώ είμαι ειρηνιστρια. Είναι απόσπασμα από διάλογο και μιλάει ο Αllien666 ,μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiki mat την 18 Οκτ 2019, 14:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 18 Οκτ 2019, 14:03

Kauldron έγραψε:
14 Οκτ 2019, 17:10
Όλοι εσείς που έχετε "χαλαρή εθνική συνείδηση", που μιλάτε για ελληνοτουρκική φιλία που κοροϊδεύετε τους "στρατόκαβλους", και λέτε άλλες τέτοιες πίπες, καταλάβατε από τί σας σώζουν οι Ελληνικές Ένοπλες Δυνάμεις?
Είναι λάθος το συμπέρασμα σου, οτι η χαλαρότητα και η αντιμιλιταριστική διάθεση οδηγεί σε ήττα. Τουλάχιστον το παράδειγμα των Κούρδων δεν δείχνει κάτι τέτοιο. Το αντίθετο μάλιστα.

Μάλλον το συμπέρασμα με την εισβολή της Τουρκίας στο Κουρδιστάν είναι το αντίστροφο απο αυτο που ισχυρίζεσαι.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Οκτ 2019, 14:04

..
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Οκτ 2019, 14:07

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:57
Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:48

Με μια λέξη, Τούρκος.
Ας τα βλέπουν αυτά κάτι τζιμάνια, που νομίζουν οτι επειδή λιάζονταν μαζί με Τούρκους, και χόρευαν βάλς με τις Τουρκάλες, είναι όλα οκ.
Και με τον Τεντ Μπάντυ κάποιοι θα λιάζονταν δίπλα του στην παραλία, και θα λέγανε "μα τί καλός άνθρωπος".
Απ' αυτά μας προστατεύει ο ελληνικός στρατός που "είναι για τα μπάζα" σύμφωνα με κάτι γίδια.
Για τα μπάζα είναι οι ίδιοι, και προφανώς επειδή είναι για τα μπάζα οι ίδιοι, ο ΕΣ τους έβαλε μαζί με άλλους που ήταν κι αυτοί για τα μπάζα.
Αν θες να κάνουμε διάλογο να παραθέτεις τα λεγόμενά μου ευθέως. Αυτός που λιάζεται με τον Τεντ Μπάντυ και θα τον περάσει για καλό άνθρωπο, δεν τον γνωρίζει προσωπικά και στο φινάλε, η άποψη που σχηματίζει γι αυτόν είναι επί προσωπικού.

Εσύ προτιμάς να τους τσουβαλιάζεις όλους. Δικαίωμά σου. Απλώς όταν χρησιμοποιείς δικά μου λόγια, παρακαλώ να με παραθέτεις ευθέως.
Το κάνει και ο athos και προσάπτει τα λεγόμενά σου στο όνομα μου

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48641
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Οκτ 2019, 14:12

Alien666 έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:57
Kauldron έγραψε:
18 Οκτ 2019, 13:48

Με μια λέξη, Τούρκος.
Ας τα βλέπουν αυτά κάτι τζιμάνια, που νομίζουν οτι επειδή λιάζονταν μαζί με Τούρκους, και χόρευαν βάλς με τις Τουρκάλες, είναι όλα οκ.
Και με τον Τεντ Μπάντυ κάποιοι θα λιάζονταν δίπλα του στην παραλία, και θα λέγανε "μα τί καλός άνθρωπος".
Απ' αυτά μας προστατεύει ο ελληνικός στρατός που "είναι για τα μπάζα" σύμφωνα με κάτι γίδια.
Για τα μπάζα είναι οι ίδιοι, και προφανώς επειδή είναι για τα μπάζα οι ίδιοι, ο ΕΣ τους έβαλε μαζί με άλλους που ήταν κι αυτοί για τα μπάζα.
Αν θες να κάνουμε διάλογο να παραθέτεις τα λεγόμενά μου ευθέως. Αυτός που λιάζεται με τον Τεντ Μπάντυ και θα τον περάσει για καλό άνθρωπο, δεν τον γνωρίζει προσωπικά και στο φινάλε, η άποψη που σχηματίζει γι αυτόν είναι επί προσωπικού.

Εσύ προτιμάς να τους τσουβαλιάζεις όλους. Δικαίωμά σου. Απλώς όταν χρησιμοποιείς δικά μου λόγια, παρακαλώ να με παραθέτεις ευθέως.
Aν εσύ είσαι κορόιδο, και πέφτεις θύμα της ισλαμικής taqiyya, ή του Κεμαλογενούς ψευδοδυτικού τρόπου ζωής, που παρουσιάζει τους Τούρκους ως "δυτικούς", δε σου φταίει κανένας. Αυτοί οι καλοί και συμπαθείς άνθρωποι, θα σε σφάξουν χωρίς δεύτερη σκέψη αν τους δώσει εντολή το κράτος τους να το κάνουν. Οι μόνοι που μπορεί να μην το κάνουν, είναι αριστεροί Τούρκοι, οι οποίοι είναι φιλικα προσκείμενοι προς το PKK.
Είναι λάθος το συμπέρασμα σου, οτι η χαλαρότητα και η αντιμιλιταριστική διάθεση οδηγεί σε ήττα. Τουλάχιστον το παράδειγμα των Κούρδων δεν δείχνει κάτι τέτοιο
Το παράδειγμα των Ισραηλινών, όμως, αυτό δείχνει, Τουρκόπληκτε κουμπάρε. Και ως Κράτος η Ελλάδα είναι πιο "κοντά" σε σύγκριση με το Ισραήλ, παρά με τους Κούρδους, που δεν έχουν κρατική οντότητα.
κι εδώ μας λένε ότι το 1821 περνάγαμε μια χαρά
Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 18 Οκτ 2019, 14:35

ειρηνιστες και κοκκινα αλογα

λες και θελουν οι πολλοι ελληνες να κατακτησουμε

τα δικα μας θελουμε τα οποια θελουν οι τουρκοι οι αλβανοι σκοπιανοι

φαγαμε στη μουρη από αριστερα κκε νεοφιλ τον ειρηνισμο και μεις δεν ζητάμε τιποτα

αφεθηκε η ελληνικη μειονοτητα στην τουρκια στη τυχη και την εξαφανισαν αφεθηκαν στη τυχη τους οι βορειοηπειρωτες

οι βροντόσαυροι κκε αριστερα νεοφιλ αμα οι ελληνες μιλανε για ελληνες μειονότητες σκουζνο ομαδικα εθνικισμος εθνικισμος

και δεν βλεπουν που οι τουρκοι θελουν βορεια ελλαδα αιγαιο κυπρο και οι αλβανοι κερκυρα δ μακεδονια

αυτοι σκουζνι για τον ανυπαρκτο ελληνικο εθν ικισμο
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Οκτ 2019, 14:41

Kiki mat έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:15
Οργισμένος έγραψε:
18 Οκτ 2019, 12:08
Χρησιμοποιουμε και ως άλλοθι τους πανηλιθιους ντόπιους ναζί και όλα καλά ε;


ΕΕΕΕΕ;
Εγω δεν κάνει να συγχιζομαι. Έχουμε σαν χώρα παραγωγή νάζι. Και το λένε είμαι ντόπιος ναζί. . Γιατρός είσαι ρε φίλε. Γελαω.
Είναι γιατρός ναι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών