Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Δεκ 2019, 16:31

Nandros έγραψε:
12 Δεκ 2019, 15:29
Kauldron έγραψε:
12 Δεκ 2019, 13:19
Yπάρχει και η πολύ απλή επιλογή "βγάζουμε ΑΟΖ, πηγαίνουμε να βγάλουμε πετρέλαιο, στα ωκεανογραφικά δίνουμε συνοδεία φρεγατών, και αν τολμήσει το μογγόλι να κάνει κίνηση να μας σταματήσει, τότε του ρίχνουμε.
Άλλος ένας ήρωας του πληκτρολογίου! :smt077:
.
Ε, γάμησέ μας.
Εσύ που βρέθηκες σε θέση να τους ρίξεις, και τους έριξες, Ράμπο ήσουνα? Θεωρείς οτι είσαι κάτι παραπάνω σωματικά από τους άλλους, ή εσύ τους μισείς παραπάνω απ' ό,τι εγώ?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27131
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Δεκ 2019, 17:44

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Δεκ 2019, 16:30
Nandros έγραψε:
12 Δεκ 2019, 15:29
Kauldron έγραψε:
12 Δεκ 2019, 13:19
Yπάρχει και η πολύ απλή επιλογή "βγάζουμε ΑΟΖ, πηγαίνουμε να βγάλουμε πετρέλαιο, στα ωκεανογραφικά δίνουμε συνοδεία φρεγατών, και αν τολμήσει το μογγόλι να κάνει κίνηση να μας σταματήσει, τότε του ρίχνουμε.
Άλλος ένας ήρωας του πληκτρολογίου! :smt077:
.
Συνεκμετάλλευση και εσείς; :giggle:
Kauldron έγραψε:
12 Δεκ 2019, 16:31
Ε, γάμησέ μας.
Εσύ που βρέθηκες σε θέση να τους ρίξεις, και τους έριξες, Ράμπο ήσουνα? Θεωρείς οτι είσαι κάτι παραπάνω σωματικά από τους άλλους, ή εσύ τους μισείς παραπάνω απ' ό,τι εγώ?
Επειδή "έχω δει τον ελέφαντα" και μυρίσει τον κορδίτη, δεν πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων, όπως εσύ!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Δεκ 2019, 17:48

στην πρωτη γραμμη οι γονοι των εθνικοφρονων :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Δεκ 2019, 19:24

Επειδή "έχω δει τον ελέφαντα" και μυρίσει τον κορδίτη, δεν πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων, όπως εσύ!
Ούτε κι εγώ πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων. Και τον εαυτό μου βάζω μέσα. Πολύ ευχαριστώς να ξαναϋπηρετήσω.
Εσύ εκεί που βρέθηκες, αναγκαστικά τους έριξες. Αν είχες άλλη επιλογή (πχ να μην βρίσκεσαι καν στο καράβι) θα την έπαιρνες, ή οχι?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27131
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Δεκ 2019, 23:17

Kauldron έγραψε:
12 Δεκ 2019, 19:24
Επειδή "έχω δει τον ελέφαντα" και μυρίσει τον κορδίτη, δεν πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων, όπως εσύ!
Ούτε κι εγώ πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων. Και τον εαυτό μου βάζω μέσα. Πολύ ευχαριστώς να ξαναϋπηρετήσω.
Εσύ εκεί που βρέθηκες, αναγκαστικά τους έριξες. Αν είχες άλλη επιλογή (πχ να μην βρίσκεσαι καν στο καράβι) θα την έπαιρνες, ή οχι?
Δεν ξέρω. Άλλα τα μυαλά του 20άρη και άλλα του 60άρη. Εξάλλου με what if δεν γράφεται Ιστορία.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Δεκ 2019, 00:00

Nandros έγραψε:
12 Δεκ 2019, 23:17
Kauldron έγραψε:
12 Δεκ 2019, 19:24
Επειδή "έχω δει τον ελέφαντα" και μυρίσει τον κορδίτη, δεν πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων, όπως εσύ!
Ούτε κι εγώ πουλάω ηρωισμούς με το αίμα των άλλων. Και τον εαυτό μου βάζω μέσα. Πολύ ευχαριστώς να ξαναϋπηρετήσω.
Εσύ εκεί που βρέθηκες, αναγκαστικά τους έριξες. Αν είχες άλλη επιλογή (πχ να μην βρίσκεσαι καν στο καράβι) θα την έπαιρνες, ή οχι?
Δεν ξέρω. Άλλα τα μυαλά του 20άρη και άλλα του 60άρη. Εξάλλου με what if δεν γράφεται Ιστορία.
.
OK, έντιμη απάντηση, οφείλω να το παραδεχτώ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Δεκ 2019, 19:45

under, πού είσαι ρε?

Τί είπε ο Μπουμπούκος? Θα δώσει λωκό στους Τούρκους η Δεξιά?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Δεκ 2019, 20:00

Kauldron έγραψε:
13 Δεκ 2019, 19:45
under, πού είσαι ρε?

Τί είπε ο Μπουμπούκος? Θα δώσει λωκό στους Τούρκους η Δεξιά?
οι γνωστες πιπες των συριζαυγιτων αρρρρρργκουαργκκκ :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Δεκ 2019, 02:14

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Δεκ 2019, 20:00
Kauldron έγραψε:
13 Δεκ 2019, 19:45
under, πού είσαι ρε?

Τί είπε ο Μπουμπούκος? Θα δώσει λωκό στους Τούρκους η Δεξιά?
οι γνωστες πιπες των συριζαυγιτων αρρρρρργκουαργκκκ :giggle:
Πσέματα, πσέματα!
Ρε under, πού 'σαι να μας τα πείς?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 14 Δεκ 2019, 07:24

Kauldron έγραψε:
11 Δεκ 2019, 21:33
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 15:45
Ποιος ζαιος έκανε την παρακάτω δήλωση; Οεο; Ποιος;

«Αν υποτεθεί ότι πράγματι οι έλληνες αξιολογούν ως πρώτη προτεραιότητα να βάζουν τη σημαία σε κάθε βραχονησίδα που τους κάνει κέφι τότε θα πρέπει να κόψουμε τις δημόσιες δαπάνες το μισό, να πάρουμε F 35 , καινούργια υποβρύχια, καινούργια αεροπλάνα, ελικόπτερα, να γίνουμε πανίσχυροι. Το κάθε πράγμα έχει ένα κόστος, δεν υπάρχει τζάμπα στη ζωή. Εάν θέλει ο ελληνικός λαός να πει στην Τουρκία ότι δε σηκώνω κανένα τσαμπουκά τότε θα πρέπει να φτιάξουμε πανίσχυρες ένοπλες δυνάμεις, πέντε φορές ισχυρότερες από οτι σήμερα. Θα μπει δηλαδή η χώρα σε μια κούρσα εξοπλισμων με την Τουρκία. Είναι προς το συμφέρον μας αυτο ; Σας λέω όχι. Άρα μην παρασυρόμαστε σε μια συζήτηση που τελικά δε μας συμφέρει. Αν μπει η Ελλάδα σε μια κούρσα εξοπλισμών με την Τουρκία θα καταστραφούμε. Η Τουρκία είναι οικονομικά πανίσχυρη , είναι 75 εκατομμύρια και δεν είναι πτωχευμένη.»
under, Otto Weininger, ΓΑΛΗ, Lugozzi, southern, κλπ.

Να την πάρει και να την σηκώσει τη ΝΔ. Χειρότερη κι απ' τον σύριζα είναι.

Και τί είναι προς το συμφέρον μας, να μας πεί ο Μπουμπούκος? Να γίνουμε γιουσουφάκια?

στο 6, από παλιά:
"Δεν μας συμφέρει να περνάει δύσκολα η Τουρκία. Μας συμφέρει και εμείς να προκόβουμε, και αυτοί να προκόβουν, και να προχωράνε οι λαοί μας στο μέλλον μ' ευημερία".
εγώ έχω παρει τις αποστάσεις μου. διαφωνώ με αυτή την απόψη
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Δεκ 2019, 16:19

southern έγραψε:
14 Δεκ 2019, 07:24
Kauldron έγραψε:
11 Δεκ 2019, 21:33
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 15:45
Ποιος ζαιος έκανε την παρακάτω δήλωση; Οεο; Ποιος;


under, Otto Weininger, ΓΑΛΗ, Lugozzi, southern, κλπ.

Να την πάρει και να την σηκώσει τη ΝΔ. Χειρότερη κι απ' τον σύριζα είναι.

Και τί είναι προς το συμφέρον μας, να μας πεί ο Μπουμπούκος? Να γίνουμε γιουσουφάκια?

στο 6, από παλιά:
"Δεν μας συμφέρει να περνάει δύσκολα η Τουρκία. Μας συμφέρει και εμείς να προκόβουμε, και αυτοί να προκόβουν, και να προχωράνε οι λαοί μας στο μέλλον μ' ευημερία".
εγώ έχω παρει τις αποστάσεις μου. διαφωνώ με αυτή την απόψη
Αυτή είναι η άποψη της ΝΔ όπως εκφράζεται από τον αντιπρόεδρό της, που μας τον παρουσίαζες και για "σκληρό" (σα λαβάς κιρί είναι). Και εφόσον είναι κεντρική θέση, εσύ στηρίζεις ένα κόμμα με του οποίου τουλάχιστον μια κεντρική θέση διαφωνείς (μπορεί και με άλλες). Μπράβο, συνεχισε να τους στηρίζεις.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 15 Δεκ 2019, 20:31

Kauldron έγραψε:
14 Δεκ 2019, 16:19
southern έγραψε:
14 Δεκ 2019, 07:24
Kauldron έγραψε:
11 Δεκ 2019, 21:33


under, Otto Weininger, ΓΑΛΗ, Lugozzi, southern, κλπ.

Να την πάρει και να την σηκώσει τη ΝΔ. Χειρότερη κι απ' τον σύριζα είναι.

Και τί είναι προς το συμφέρον μας, να μας πεί ο Μπουμπούκος? Να γίνουμε γιουσουφάκια?

στο 6, από παλιά:
"Δεν μας συμφέρει να περνάει δύσκολα η Τουρκία. Μας συμφέρει και εμείς να προκόβουμε, και αυτοί να προκόβουν, και να προχωράνε οι λαοί μας στο μέλλον μ' ευημερία".
εγώ έχω παρει τις αποστάσεις μου. διαφωνώ με αυτή την απόψη
Αυτή είναι η άποψη της ΝΔ όπως εκφράζεται από τον αντιπρόεδρό της, που μας τον παρουσίαζες και για "σκληρό" (σα λαβάς κιρί είναι). Και εφόσον είναι κεντρική θέση, εσύ στηρίζεις ένα κόμμα με του οποίου τουλάχιστον μια κεντρική θέση διαφωνείς (μπορεί και με άλλες). Μπράβο, συνεχισε να τους στηρίζεις.
εχω ξεκαθαρίσει οτι θα ψηφισω δεξιό κομμα του ενδιαμεσου χωρου στις επόμενες εκλογες.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 15 Δεκ 2019, 22:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 16:37

αυτός που είπε αυτά που γράφει το κείμενο (ούτε 'γω ξέρω ποιος τα είπε) συνεχίζει να σκέφτεται με όρους οικονομικού φιλελευθερισμού αγνοώντας πως για να πετύχει ανάπτυξη αυτό το σύστημα προϋποθέτει πάνω απ'όλα ειρήνη και ασφάλεια όχι μόνο στο παρόν αλλά και στο μακροπρόθεσμο μέλλον
Όχι απαραίτητα, ο πόλεμος μπορεί να δώσει ανάπτυξη.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Δεκ 2019, 18:12

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 15:45
Ποιος ζαιος έκανε την παρακάτω δήλωση; Οεο; Ποιος;

«Αν υποτεθεί ότι πράγματι οι έλληνες αξιολογούν ως πρώτη προτεραιότητα να βάζουν τη σημαία σε κάθε βραχονησίδα που τους κάνει κέφι τότε θα πρέπει να κόψουμε τις δημόσιες δαπάνες το μισό, να πάρουμε F 35 , καινούργια υποβρύχια, καινούργια αεροπλάνα, ελικόπτερα, να γίνουμε πανίσχυροι. Το κάθε πράγμα έχει ένα κόστος, δεν υπάρχει τζάμπα στη ζωή. Εάν θέλει ο ελληνικός λαός να πει στην Τουρκία ότι δε σηκώνω κανένα τσαμπουκά τότε θα πρέπει να φτιάξουμε πανίσχυρες ένοπλες δυνάμεις, πέντε φορές ισχυρότερες από οτι σήμερα. Θα μπει δηλαδή η χώρα σε μια κούρσα εξοπλισμων με την Τουρκία. Είναι προς το συμφέρον μας αυτο ; Σας λέω όχι. Άρα μην παρασυρόμαστε σε μια συζήτηση που τελικά δε μας συμφέρει. Αν μπει η Ελλάδα σε μια κούρσα εξοπλισμών με την Τουρκία θα καταστραφούμε. Η Τουρκία είναι οικονομικά πανίσχυρη , είναι 75 εκατομμύρια και δεν είναι πτωχευμένη.»
Ρε under, εδώ ρε, έλα να ξεφτιλίσεις τον βρωμερό απάτριδα ζαίο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48829
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ποιος, ποιος, ποιος ο ζαιος, ποιος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 19 Δεκ 2019, 19:07

Ρε under, σε ψάχνει κόΖμος εδώ να δώσεις απαντήσεις.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών