Έλληνες χάκερς

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 18 Ιαν 2020, 23:08

Μπράβο στα παιδιά!
Κανονικά πρέπει να τους βγάλει καμιά υποτροφία για σπουδές έξω η ΕΥΠ.

Nero

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιαν 2020, 23:12

Χαϊνης έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:08
Μπράβο στα παιδιά!
Κανονικά πρέπει να τους βγάλει καμιά υποτροφία για σπουδές έξω η ΕΥΠ.
να τους δώσει υποτροφία η ΕΥΠ επειδή κάνανε το παλιό κόλπο που κάναμε στην πενταήμερη με τα καζανάκια στο ξενοδοχείο; Γιατί και οι μεν και οι δεν "χάκερς" αυτό ακριβώς έκαναν :lol: μπήκανε όλοι μαζί την ίδια ώρα και μπούκωσε το σύστημα :102:

Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 18 Ιαν 2020, 23:25

Nero έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:12
Χαϊνης έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:08
Μπράβο στα παιδιά!
Κανονικά πρέπει να τους βγάλει καμιά υποτροφία για σπουδές έξω η ΕΥΠ.
να τους δώσει υποτροφία η ΕΥΠ επειδή κάνανε το παλιό κόλπο που κάναμε στην πενταήμερη με τα καζανάκια στο ξενοδοχείο; Γιατί και οι μεν και οι δεν "χάκερς" αυτό ακριβώς έκαναν :lol: μπήκανε όλοι μαζί την ίδια ώρα και μπούκωσε το σύστημα :102:
Για να μάθουν τιποτα πιο ουσιαστικο.

Παρεμπιπτόντως δεν μαζευονται με ραντεβού να μπουν ολοι μαζι, με προγραμμα το κάνει ένας ή μια ομάδα.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 18 Ιαν 2020, 23:38

Χαϊνης έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:25
Nero έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:12
Χαϊνης έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:08
Μπράβο στα παιδιά!
Κανονικά πρέπει να τους βγάλει καμιά υποτροφία για σπουδές έξω η ΕΥΠ.
να τους δώσει υποτροφία η ΕΥΠ επειδή κάνανε το παλιό κόλπο που κάναμε στην πενταήμερη με τα καζανάκια στο ξενοδοχείο; Γιατί και οι μεν και οι δεν "χάκερς" αυτό ακριβώς έκαναν :lol: μπήκανε όλοι μαζί την ίδια ώρα και μπούκωσε το σύστημα :102:
Για να μάθουν τιποτα πιο ουσιαστικο.

Παρεμπιπτόντως δεν μαζευονται με ραντεβού να μπουν ολοι μαζι, με προγραμμα το κάνει ένας ή μια ομάδα.
Ναι γενικά το point του Nero (το οποίο είναι και valid), είναι ότι τέτοια Denial of Service είναι επιθέσεις της πούτσας. Το να γαμήσεις κάνα Scada της ΔΕΗ πχ, το λες σοβαρή επίθεση (και γενικά είναι και viable, είχα πάει σε μια παρουσίαση κάποιου μαλάκα της ΔΙΚΥΒ που είχαν κάνει ένα assessment του πόσο για τα κλάματα είμαστε σε αυτό το θέμα) αλλά βέβαια αυτά είναι και σοβαρό escalation όχι doxxing της πούτσας που κάνουν οι μεν και οι δε.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 18 Ιαν 2020, 23:48

Αυτα γινονται οταν τα development και hosting των ιστοσελιδων τα εχουν δωσει σε Ινδους.

Αν τα εβαζες πανω σε καμια Αmazon η Αzure, τα παπαρια μου θα κατεβαζαν οι χακερς του κωλου
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 18 Ιαν 2020, 23:58

lafkiotis έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:48
Αυτα γινονται οταν τα development και hosting των ιστοσελιδων τα εχουν δωσει σε Ινδους.

Αν τα εβαζες πανω σε καμια Αmazon η Αzure, τα παπαρια μου θα κατεβαζαν οι χακερς του κωλου
Δεν χρειάζεται καν να το κάνεις αυτό, μπορείς να βάλεις μπροστά Cloudfare και game over. Αλλά δεν θα πάρει κάποιος τη μίζα του στην ΚτΠ, οπότε στα αρχίδια μας.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 19 Ιαν 2020, 00:01

lafkiotis έγραψε:
18 Ιαν 2020, 23:48
Αυτα γινονται οταν τα development και hosting των ιστοσελιδων τα εχουν δωσει σε Ινδους.

Αν τα εβαζες πανω σε καμια Αmazon η Αzure, τα παπαρια μου θα κατεβαζαν οι χακερς του κωλου

καλά βρε τύπε μην τσαντίζεσαι. δεν κατέβασαν δα και τη σελίδα της φορτουναλέζα :102:

:102:

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Έλληνες χάκερς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 19 Ιαν 2020, 00:04

mao mao έγραψε:
18 Ιαν 2020, 20:19
Ποια ιστοστελίδα ρε ξεφτέρι. Λέει ξεκάθαρα οτι επιτέθηκαν στο 112 emergency call number , και στο 112 emergency email.
Γιατι εαν παθεις εμφραγμα, θα στειλεις μειλ στο 112....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών