Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27192
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Μαρ 2020, 17:56

Αυτά τα γράφετε γιατί δεν διαβάζετε γαλή. Ο έρντο - κάμοντας ακριβώς αυτό που έκαμαν ο πόκο με τον μπαναώτη μερικά χρόνια πριν - ελευθέρωσε το χέρι του κυριάκου, του μανού και των λοιπών εκσυγχρονιστών ηγετών
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11286
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 02 Μαρ 2020, 18:02

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 16:04
Πέρασε πλέον αρκετός καιρός από τότε που η Ουγγαρία και άλλες χώρες, δήλωσαν οτι δεν πρόκειται να δεχτούν πρόσφυγερς.
Από τα ευρωζούδια, άλλοι τσιρίξανε, σπάσαν καρπουδάκια, έσκισαν τα ρόζ στριγκάκια τους, άλλοι κατέβασαν καμιά κάσα Τζώνυ Γουόκερ φωνάξανε, λυσσάξανε, και τελικά... τί τους έκαναν?
Πρόστιμα? Αποκλεισμούς από ευρωκονδύλια? Αποκλεισμούς από το Τσάμπιονς Λίγκ?
Μήπως φάγανε μια μερίδα γίγαντες και μετά πήγανε και... ας το αφήσουμε.

Για πείτε τί τους κάνανε.
Και ποιος θελει να παει μεταναστης στην Ουγγαρια? Κανενας
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37880
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μαρ 2020, 18:02

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 17:56
Αυτά τα γράφετε γιατί δεν διαβάζετε γαλή. Ο έρντο - κάμοντας ακριβώς αυτό που έκαμαν ο πόκο με τον μπαναώτη μερικά χρόνια πριν - ελευθέρωσε το χέρι του κυριάκου, του μανού και των λοιπών εκσυγχρονιστών ηγετών
Αυτά τα λέμε γιατί είσαι πιο σρζ κι από την Αθώα πίνκυ σε πολλά μα πάρα πολλά επίπεδα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 18:08

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 17:56
Αυτά τα γράφετε γιατί δεν διαβάζετε γαλή. Ο έρντο - κάμοντας ακριβώς αυτό που έκαμαν ο πόκο με τον μπαναώτη μερικά χρόνια πριν - ελευθέρωσε το χέρι του κυριάκου, του μανού και των λοιπών εκσυγχρονιστών ηγετών
Άστα αυτά και πές τώρα τί θα γίνει με τους πρόσφυγερς. Πού θα νοικιάζεις το διαμέρισμα που νοίκιαζες? Αμα σου αφήσει και φέσια η ΜΚΟ, σε βλέπω να γυρνάς στο παλιό καλό ΠΑΣΟΚ. Θα κάνεις την καρδιά σου πέτρα και θα ρίξεις Φώφη. :c020:
Και ποιος θελει να παει μεταναστης στην Ουγγαρια? Κανενας
Εχμ, η Ευρώπη θα 'στελνε μετανάστες στην Ουγγαρία. Δεν ήταν θέμα "θέλω". Και μάλιστα λέγανε οτι θα έχει και κυρώσεις όποιος δε δεχτεί. Αλλά βέβαια δε διαβάζεις το νήμα, πετάς ατάκες.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11286
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 02 Μαρ 2020, 18:17

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:08
Εχμ, η Ευρώπη θα 'στελνε μετανάστες στην Ουγγαρία. Δεν ήταν θέμα "θέλω". Και μάλιστα λέγανε οτι θα έχει και κυρώσεις όποιος δε δεχτεί. Αλλά βέβαια δε διαβάζεις το νήμα, πετάς ατάκες.
Κανενας δεν ηθελε ποτε να παει μεταναστης σε αυτες τις χωρες. Το αντιθετο μαλιστα. Εκατομμυρια Ουγγροι και Πολωνοι εχουν φυγει μεταναστες σε αλλες χωρες τα τελευταια χρονια. Tοσο μαλιστα, που και οι δυο χωρες αντιμετωπιζουν μειωση πλυθησμου. Φαντασου δηλαδη, ουτε οι ντοπιοι δεν θελουν να ζουνε εκει περα
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 18:21

Στρακαστρουκας έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:17
Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:08
Εχμ, η Ευρώπη θα 'στελνε μετανάστες στην Ουγγαρία. Δεν ήταν θέμα "θέλω". Και μάλιστα λέγανε οτι θα έχει και κυρώσεις όποιος δε δεχτεί. Αλλά βέβαια δε διαβάζεις το νήμα, πετάς ατάκες.
Κανενας δεν ηθελε ποτε να παει μεταναστης σε αυτες τις χωρες. Το αντιθετο μαλιστα. Εκατομμυρια Ουγγροι και Πολωνοι εχουν φυγει μεταναστες σε αλλες χωρες τα τελευταια χρονια. Tοσο μαλιστα, που και οι δυο χωρες αντιμετωπιζουν μειωση πλυθησμου. Φαντασου δηλαδη, ουτε οι ντοπιοι δεν θελουν να ζουνε εκει περα
Σου το ξαναλέω μπας και το καταλάβεις η ΕΕ είχε βάλει να δέχονται μετανάστες ΟΛΕΣ οι χώρες της ΕΕ. Δεν ετίθετο θέμα αν θέλει ή δε θέλει κάποιος τον έβαζαν εκεί, και θα του πλήρωνε τα έξοδά του η ΕΕ. Το κατάλαβες ή να το ζωγραφίσω?
Αλλά τί να καταλάβεις, έτσι που θα' χει γίνει πλέον ο εγκέφαλός σου...
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Μαρ 2020, 18:21

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 16:54
paul25 έγραψε:
02 Μαρ 2020, 16:37
Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 16:29


Η ΕΕ είχε αποφασίσει να βάλει από έναν αριθμό "προσφύγων" σε κάθε χώρα. Η Ουγγαρία, Πολωνία, Τσεχία, και άλλες χώρες είχαν αρνηθεί.
Δεν έχει καμία σχέση με τα Δουβλίνα και τις κατσαρές ευρωτρίχες. Απλά αρνήθηκαν.

Οι Ευρωφλώροι εξαγριώθηκαν, και "ψήφισαν υπέρ τιμωρίας της Ουγγαρίας για παραβίαση βασικών αρχών της Ευρώπης", όπως μας λέει το Big, Big, Cuck:

https://www.bbc.com/news/world-europe-45498514

Αυτά το Σεπτέμβριο του 2018.
Τώρα έχει περάσει αρκετός καιρός.
Λοιπόν, τί τους κάνανε οι Ευρωπέηδες τους Ούγγρους?
Μα ναι! Μου εκανε τεραστια εντυπωση οτι η Ουγγαρια ηταν καταλληλη χωρα υποδοχης, ασε που δεν θυμαμαι να την ειχα δει στους πινακες του relocation system.
Απλα εγινε μια τσαπτρα πατρα συμφωνια (αν εγινε τελικα αφου αρνηθηκαν) πολυ μυστηρια. Ωστοσο η ΕΕ κινηθηκε εναντιον της νομικα, τι αλλο ηθελες να κανουν;
Ναι, τί αποτελέσματα είχε αυτή η κίνηση της ΕΕ?
Απ' ό,τι βλέπουμε μάλλον τίποτα, και ήταν όλα ψαρωτικά.
Η ΕΕ δηλαδή ήταν κάπως έτσι:

:lol:
dna replication έγραψε:
02 Μαρ 2020, 16:22
είναι σημαντικό όμως να μην επιλέξουμε τη λάθος πλευρά
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
03 Μαρ 2019, 10:40
Καλά, προς το παρόν πάρτε τον πούλογλου από το ελκ και καθίστε στη λάθος πλευρά της υγειονομικής ζώνης με λεπέν, σαλβίνι και λοιπά παρατράγουδα
Ρε ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, τί τρομπόνι είν' αυτό που σε κέρασε ο dna εδώ, και κάνεις πως δεν το βλέπεις? Πώς σε πετσόκοψε έτσι?
Δε θα πείς τίποτα? Έτσι θα τ' αφήσεις? Αμάσητο θα τον καταπιείς, εεεε θα ΤΟ καταπιείς ήθελα να πώ. :003:
Κατσε να εκκινησει η νομικη διαδικασια, να ολοκληρωθει οταν ξεκινησει κλπ, εχουμε ακομα μελλον, θελει κατι χρονακια.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 18:23

Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:22
"πρόσφυγερς";

Όπως λέμε δρομαινα; :bored:

Κατά το ρέηπφιουτζίζ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Μαρ 2020, 18:25

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:23
Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:22
"πρόσφυγερς";

Όπως λέμε δρομαινα; :bored:

Κατά το ρέηπφιουτζίζ.
:fp:

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11286
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 02 Μαρ 2020, 18:50

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:21


Σου το ξαναλέω μπας και το καταλάβεις η ΕΕ είχε βάλει να δέχονται μετανάστες ΟΛΕΣ οι χώρες της ΕΕ. Δεν ετίθετο θέμα αν θέλει ή δε θέλει κάποιος τον έβαζαν εκεί, και θα του πλήρωνε τα έξοδά του η ΕΕ. Το κατάλαβες ή να το ζωγραφίσω?
Αλλά τί να καταλάβεις, έτσι που θα' χει γίνει πλέον ο εγκέφαλός σου...
Και συ σαν καλος διεθνιστης ακροδεξιος απορριπτεις ενα σεναριο το οποιο θα μας εσωζε καθως θα πλασαραμε τους περισσοτερους μεταναστες σε χωρες οπως η Ουγγαρια και η Πολωνια. Μωρε καλα τα λεω οτι στην πραγματικοτητα εσεις οι Ελληνες ακροδεξιοι δεν εργαζεστε για τα συμφεροντα της χωρας αλλα για τα συμφεροντα των διεθνιστων ακροδεξιων
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 18:54

Στρακαστρουκας έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:50
Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:21


Σου το ξαναλέω μπας και το καταλάβεις η ΕΕ είχε βάλει να δέχονται μετανάστες ΟΛΕΣ οι χώρες της ΕΕ. Δεν ετίθετο θέμα αν θέλει ή δε θέλει κάποιος τον έβαζαν εκεί, και θα του πλήρωνε τα έξοδά του η ΕΕ. Το κατάλαβες ή να το ζωγραφίσω?
Αλλά τί να καταλάβεις, έτσι που θα' χει γίνει πλέον ο εγκέφαλός σου...
Και συ σαν καλος διεθνιστης ακροδεξιος απορριπτεις ενα σεναριο το οποιο θα μας εσωζε καθως θα πλασαραμε τους περισσοτερους μεταναστες σε χωρες οπως η Ουγγαρια και η Πολωνια. Μωρε καλα τα λεω οτι στην πραγματικοτητα εσεις οι Ελληνες ακροδεξιοι δεν εργαζεστε για τα συμφεροντα της χωρας αλλα για τα συμφεροντα των διεθνιστων ακροδεξιων
Δεν εκπλήσσομαι που τα ερμηνεύεις έτσι, αφού μέχρι εκεί καταλαβαίνεις.
Εγώ απορρίπτω να δεχτούμε εμείς λαθρομετανάστες, δηλαδή το σχέδιο της ΕΕ "να πάρουμε όλοι". Αν οι Γερμανοί και οι άλλοι θέλουν, ας πάρουν όσους θέλουν από Τουρκία ή οπουδήποτε αλλού. Εγώ θέλω κλειστά σύνορα, όπως κάνει η Ουγγαρία.
Και όπως βλέπεις, αντίθετα με τις μπούρδες που έλεγες, τελικά γίνεται να κλείσουν ΚΑΙ τα χερσαία, ΚΑΙ τα θαλάσσια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11286
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 02 Μαρ 2020, 18:59

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 18:54
Δεν εκπλήσσομαι που τα ερμηνεύεις έτσι, αφού μέχρι εκεί καταλαβαίνεις.
Εγώ απορρίπτω να δεχτούμε εμείς λαθρομετανάστες, δηλαδή το σχέδιο της ΕΕ "να πάρουμε όλοι". Αν οι Γερμανοί και οι άλλοι θέλουν, ας πάρουν όσους θέλουν από Τουρκία ή οπουδήποτε αλλού. Εγώ θέλω κλειστά σύνορα, όπως κάνει η Ουγγαρία.
Και όπως βλέπεις, αντίθετα με τις μπούρδες που έλεγες, τελικά γίνεται να κλείσουν ΚΑΙ τα χερσαία, ΚΑΙ τα θαλάσσια.
:smt005: Εκλεισε η Ουγγαρια τα θαλασσια συνορα της και ελυσε το μεταναστευτικο με θαρρος και αποφασιστικοτητα. Τεραστια επιτυχια να μηδενισεις τις μεταναστευτικες ροες απο την θαλασσα οταν ΔΕΝ εχεις θαλασσα. Μπραβο του. Τετοιες ιδιοφυιες θελουμε στην εξουσια. Αυριο μεθαυριο θα σας δουμε να πανυγηριζετε για την νικη της ελλαδος στον πολεμο εναντια στους Κλινγκον. Τι? Δεν υπαρχουν? Δεν πειραζει, τους συντριψαμε σε πολεμο. Ενας ακομα εθνικος μυθος γεννιεται
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 19:03

Τεραστια επιτυχια να μηδενισεις τις μεταναστευτικες ροες απο την θαλασσα οταν ΔΕΝ εχεις θαλασσα.
Για την Ελλάδα μιλούσα, τζιμάνι μου.
Τί δεν το 'μαθες? Άρχισαν τα πούς μπάκ στους "πρόσφυγες". Και προειδοποιητικές βολές.
Κάπου εδώ στο πχόρουμ τριγυρνούσε και το βίδεον.
Κλάμα οι γαμώτουρκοι και τα εδώ χασισίμ τους.
:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Γιά πείτε μου ρε "ευρωπέηδες", τί ποινή τελικά είχαν τα κράτη που δε δέχτηκαν πρόσφυγερς?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Μαρ 2020, 20:01

Έλα βρε Kauldron, βρήκα τι έγινε τελικά.


Το 2015 το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο αποφάσισε να χρησιμοποιήσει όσα περιλαμβάνει το συγκεκριμένο άρθρο για την ενεργοποίηση της επείγουσας μετεγκατάστασης, από την Ιταλία και την Ελλάδα, δεκάδων χιλιάδων ατόμων που έχρηζαν σαφώς διεθνούς προστασίας.

Η Ουγγαρία και η Σλοβακία προσέφυγαν στο Δικαστήριο της ΕΕ στο Λουξεμβούργο ζητώντας να ακυρωθεί αυτή η απόφαση, καθώς το Συμβούλιο δεν ακολούθησε τη συνήθη ή ειδική νομοθετική διαδικασία που προβλέπονται στο άρθρο 289 της Συνθήκης Λειτουργίας Ευρωπαϊκής Ένωσης (ΣΛΕΕ).

Ωστόσο το ανώτατο δικαιοδοτικό όργανο της Ε.Ε. απέρριψε την προσφυγή, αποφασίζοντας ότι το άρθρο 78, παράγραφος 3 της ΣΛΕΕ παρέχει στα θεσμικά όργανα της Ένωσης τη δυνατότητα να λάβουν όλα τα προσωρινά μέτρα που είναι αναγκαία για την αποτελεσματική και ταχεία αντιμετώπιση επείγουσας κατάστασης λόγω αιφνίδιας εισροής εκτοπισθέντων.

Επίσης, το Δικαστήριο της ΕΕ αποφάσισε ότι «ο επιδιωκόμενος με την προσβαλλόμενη απόφαση σκοπός δεν μπορούσε να επιτευχθεί με λιγότερο επαχθή μέτρα, δεν υπέπεσε σε πρόδηλη πλάνη εκτιμήσεως. Κατά συνέπεια, το Δικαστήριο αποφαίνεται ότι το Συμβούλιο, εκτιμώντας ότι ο προβλεπόμενος από την απόφαση 2015/1523 μηχανισμός που αποσκοπούσε ήδη στη μετεγκατάσταση, σε εθελοντική βάση, 40.000 ατόμων δεν θα αρκούσε για την αντιμετώπιση της άνευ προηγουμένου εισροής μεταναστών που σημειώθηκε κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο του 2015, δεν υπερέβη το ευρύ περιθώριο εκτιμήσεως που διαθέτει».

Κατά τη διαδικασία ενώπιον του Δικαστηρίου, η Πολωνία παρενέβη υπέρ της Σλοβακίας και της Ουγγαρίας, ενώ το Βέλγιο, η Γερμανία, η Ελλάδα, η Γαλλία, η Ιταλία, το Λουξεμβούργο, η Σουηδία και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή παρενέβησαν υπέρ του Συμβουλίου της Ε.Ε.

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/politiki/ti-s ... sise-kysea
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών