Πάμε πόλεμο

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12185
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 16 Ιούλ 2020, 16:15

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:57
Kauldron έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:11
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 07:19


Mε έκανες να ψάχνω στις παλιές φωτογραφίες μου με τις ώρες αλλά βρήκα μία και τη βάζω όχι για τίποτα άλλο αλλά για να μη νομίζεις ότι δεν έχω άλλη δουλειά απ' το να τρολλάρω.

Εικόνα

Όπα λάθος αυτός είναι ένας τύπος που χορεύει στο Κάιρο.

Εδώ είναι η φωτό μου:

Εικόνα
Πότε υπηρέτησες μπρέ και πρόλαβες φαιοπράσινες και έγχρωμα καταδρομόσημα? Το '96 δεν τ' άλλαξαν? ΡισπέΚ αλλά νομίζω οτι ήταν σαραντάρα η πορνεία-βολή. Να υποθέσω οτι είχατε και μπέργκεν-σαμαράκι, ε? :-?
89' με 90'. Η πορεία δεν ήταν απλά 80άρα αλλά και μέσα από τα βουνά της Σάμου. Πριν την πορεία χτυπούσαμε για πλάκα κάθε βδομάδα από 120 έως 200 χλμ.
μη μου πεις οτι ειχες διοικητη Αρταβανη!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Ιούλ 2020, 16:20

:smt005::smt005::smt005:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 16 Ιούλ 2020, 16:46

vantono έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 14:27
Χαζή ερώτηξις: Εις τον πόλεμον, αγαπηταί συναγωνισταί, οφείλομεν να παρουσιαζόμεθα (όταν κληθούμε μέσω επιστρατεύσεως) ξουρισμένοι γυαλόχαρτο, οπως κι οταν ειναι να παρουσιαστούμε στρατό? Πες ρε μάγκα οτι εγώ γουστάρω να πολεμήσω, ειμαι του πεζικου (που ηλιθιωδώς εχουν την ξούρα στο "καταστατικό" τους) αλλα δε γουστάρω να ξουριστώ, θέλω γενειάδα. Τιστομπούτσο θα γινει? Δεν θα με δεχτείς?
Δόκιμος στο Γ###### κάποτε ,επικεφαλής φρουράς , χωρίς νερό , 1 βδομάδα μες τη μπίχλα και τη βρώμα κι έρχεται ο διοικητής για επιθεώρηση και στη "λέει" γιατί είσαι αξύριστος :lol:

the comet the course the tail

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 16 Ιούλ 2020, 17:15

Juno έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 15:44
the comet the course the tail έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 17:41
άι στο διάολο μωρή.
the comet the course the tail έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 18:03
το σβήσανε μωρή βλαμμένη το ποστ.
the comet the course the tail έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 18:05
κατσίκα.
Μετά από τρεις εξυβρίσεις, ακολούθησε απειλή επιπέδου κυρά-Κατίνας που έβγαλε την δευτέρα δημοτικού για να ξέρει να μετρά τα ρέστα.
the comet the course the tail έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 23:47
θα σου βγάλω το μαλλί, τρίχα - τρίχα.
Με συγχωρείς, αλλά δεν μπορώ να απαντήσω σε τέτοιο επίπεδο.
Δεν έμαθα να μιλάω έτσι, εμείς αλλιώς μιλάμε στο σπίτι μας.
:smt005:

τώρα θα δεις τι θα πάθεις!

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 16 Ιούλ 2020, 17:19

Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 16:15
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:57
Kauldron έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:11


Πότε υπηρέτησες μπρέ και πρόλαβες φαιοπράσινες και έγχρωμα καταδρομόσημα? Το '96 δεν τ' άλλαξαν? ΡισπέΚ αλλά νομίζω οτι ήταν σαραντάρα η πορνεία-βολή. Να υποθέσω οτι είχατε και μπέργκεν-σαμαράκι, ε? :-?
89' με 90'. Η πορεία δεν ήταν απλά 80άρα αλλά και μέσα από τα βουνά της Σάμου. Πριν την πορεία χτυπούσαμε για πλάκα κάθε βδομάδα από 120 έως 200 χλμ.
μη μου πεις οτι ειχες διοικητη Αρταβανη!
Όχι ρε. Ο Αρταβάνης ήταν κομάντο με αρχίδια. Ήρθε λίγο μετά που έφυγα εγώ και τα παιδιά μου έλεγαν τι μάγκας ήταν. Ο προηγούμενος από αυτόν ήταν αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Είχαμε λοχαγό Καβαδία αν σου λέει κάτι.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12185
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 16 Ιούλ 2020, 17:25

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:19
Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 16:15
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:57


89' με 90'. Η πορεία δεν ήταν απλά 80άρα αλλά και μέσα από τα βουνά της Σάμου. Πριν την πορεία χτυπούσαμε για πλάκα κάθε βδομάδα από 120 έως 200 χλμ.
μη μου πεις οτι ειχες διοικητη Αρταβανη!
Όχι ρε. Ο Αρταβάνης ήταν κομάντο με αρχίδια. Ήρθε λίγο μετά που έφυγα εγώ και τα παιδιά μου έλεγαν τι μάγκας ήταν. Ο προηγούμενος από αυτόν ήταν αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Είχαμε λοχαγό Καβαδία αν σου λέει κάτι.
εγω παρουσιαστηκα το '90(ημουν μαυρος,ΕΑΡΜΕΘ),συμμαθητης μου και σειρα μου πηγε Μεγαλο Πευκο κι απο κει στο Καρλοβασι στους αμφιβιους και ειχε Αρταβανη,δηλαδη περιπου την εποχη που ησουν και συ,γι αυτο σε ρωτησα.

Υ.Γ μετα απο χρονια συναδελφος πηγε κι αυτος Καρλοβασι και σε μια πορεια,οπως αυτη που περιγραφεις,φορτωμενος με πολυβολο,τον πηρε ο υπνος περπατώντας και σε μια στροφη εφυγε απο κατω στο γκρεμο,ακομα γελαω οταν το θυμαμαι!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 16 Ιούλ 2020, 17:39

Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:25
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:19
Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 16:15

μη μου πεις οτι ειχες διοικητη Αρταβανη!
Όχι ρε. Ο Αρταβάνης ήταν κομάντο με αρχίδια. Ήρθε λίγο μετά που έφυγα εγώ και τα παιδιά μου έλεγαν τι μάγκας ήταν. Ο προηγούμενος από αυτόν ήταν αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Είχαμε λοχαγό Καβαδία αν σου λέει κάτι.
εγω παρουσιαστηκα το '90(ημουν μαυρος,ΕΑΡΜΕΘ),συμμαθητης μου και σειρα μου πηγε Μεγαλο Πευκο κι απο κει στο Καρλοβασι στους αμφιβιους και ειχε Αρταβανη,δηλαδη περιπου την εποχη που ησουν και συ,γι αυτο σε ρωτησα.

Υ.Γ μετα απο χρονια συναδελφος πηγε κι αυτος Καρλοβασι και σε μια πορεια,οπως αυτη που περιγραφεις,φορτωμενος με πολυβολο,τον πηρε ο υπνος περπατώντας και σε μια στροφη εφυγε απο κατω στο γκρεμο,ακομα γελαω οταν το θυμαμαι!
Γι' αυτό πηγαίναμε είτε κρατώντας χέρια, είτε από τα λουριά του μπέργκιν. Θυμάμαι ένα φουκαρά που μόλις είχε μετατεθεί και τον βάλανε κατευθείαν στην πορεία. Τα είχε παίξει. Τρελάθηκε στο δρόμο και περνούσε και μας έλεγε έναν έναν πως τον περιμένει ο μπαμπάς του να τον πάρει στην επόμενη στροφή.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12185
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 16 Ιούλ 2020, 17:43

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:39
Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:25
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:19


Όχι ρε. Ο Αρταβάνης ήταν κομάντο με αρχίδια. Ήρθε λίγο μετά που έφυγα εγώ και τα παιδιά μου έλεγαν τι μάγκας ήταν. Ο προηγούμενος από αυτόν ήταν αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Είχαμε λοχαγό Καβαδία αν σου λέει κάτι.
εγω παρουσιαστηκα το '90(ημουν μαυρος,ΕΑΡΜΕΘ),συμμαθητης μου και σειρα μου πηγε Μεγαλο Πευκο κι απο κει στο Καρλοβασι στους αμφιβιους και ειχε Αρταβανη,δηλαδη περιπου την εποχη που ησουν και συ,γι αυτο σε ρωτησα.

Υ.Γ μετα απο χρονια συναδελφος πηγε κι αυτος Καρλοβασι και σε μια πορεια,οπως αυτη που περιγραφεις,φορτωμενος με πολυβολο,τον πηρε ο υπνος περπατώντας και σε μια στροφη εφυγε απο κατω στο γκρεμο,ακομα γελαω οταν το θυμαμαι!
Γι' αυτό πηγαίναμε είτε κρατώντας χέρια, είτε από τα λουριά του μπέργκιν. Θυμάμαι ένα φουκαρά που μόλις είχε μετατεθεί και τον βάλανε κατευθείαν στην πορεία. Τα είχε παίξει. Τρελάθηκε στο δρόμο και περνούσε και μας έλεγε έναν έναν πως τον περιμένει ο μπαμπάς του να τον πάρει στην επόμενη στροφή.
δεν προλαβες και τη γυαλα με τ'αυτια,να μου το επιβεβαιωσεις και συ!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 16 Ιούλ 2020, 17:58

Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:43
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:39
Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:25

εγω παρουσιαστηκα το '90(ημουν μαυρος,ΕΑΡΜΕΘ),συμμαθητης μου και σειρα μου πηγε Μεγαλο Πευκο κι απο κει στο Καρλοβασι στους αμφιβιους και ειχε Αρταβανη,δηλαδη περιπου την εποχη που ησουν και συ,γι αυτο σε ρωτησα.

Υ.Γ μετα απο χρονια συναδελφος πηγε κι αυτος Καρλοβασι και σε μια πορεια,οπως αυτη που περιγραφεις,φορτωμενος με πολυβολο,τον πηρε ο υπνος περπατώντας και σε μια στροφη εφυγε απο κατω στο γκρεμο,ακομα γελαω οταν το θυμαμαι!
Γι' αυτό πηγαίναμε είτε κρατώντας χέρια, είτε από τα λουριά του μπέργκιν. Θυμάμαι ένα φουκαρά που μόλις είχε μετατεθεί και τον βάλανε κατευθείαν στην πορεία. Τα είχε παίξει. Τρελάθηκε στο δρόμο και περνούσε και μας έλεγε έναν έναν πως τον περιμένει ο μπαμπάς του να τον πάρει στην επόμενη στροφή.
δεν προλαβες και τη γυαλα με τ'αυτια,να μου το επιβεβαιωσεις και συ!
Δεν το ξέρω. Γενικά δεν είχε καψώνι στο Καρλόβασι. Στα ουκ έτρωγαν γαμήσι.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23354
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Ιούλ 2020, 18:51

Nostalgia έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 15:21
vantono έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 14:27
Χαζή ερώτηξις: Εις τον πόλεμον, αγαπηταί συναγωνισταί, οφείλομεν να παρουσιαζόμεθα (όταν κληθούμε μέσω επιστρατεύσεως) ξουρισμένοι γυαλόχαρτο, οπως κι οταν ειναι να παρουσιαστούμε στρατό? Πες ρε μάγκα οτι εγώ γουστάρω να πολεμήσω, ειμαι του πεζικου (που ηλιθιωδώς εχουν την ξούρα στο "καταστατικό" τους) αλλα δε γουστάρω να ξουριστώ, θέλω γενειάδα. Τιστομπούτσο θα γινει? Δεν θα με δεχτείς?
Να ξυριστεις να μην γεμισεις ψειρες.... :wave:
Δεν έχει νόημα αυτό, Νοστ. Με την ίδια λογική, θα πρέπει να ξυρίσω και τις γάμπες μου, τα μπούτια μου κτλ (για τη μπούτσα δε, δεν το συζητώ καν), να ξυρίζω τακτικά σχεδον ολο το σώμα ουσιαστικά, την ώρα που θα σκάνε χειροβομβίδες δίπλα μου. Πιο πιθανό ειναι να ψειριάσεις σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του σώματός σου με εντονη τριχοφυία, παρά στο απαλό γένι που θα εχεις στο προσωπο (οκ, δεν ειπαμε να παρουσιαστείς και με γενειάδα Βαρθολομαίου. Για γένι/μούσι σε λογικά πλαίσια, μιλάμε).
Στύγιος έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 16:46
Δόκιμος στο Γ###### κάποτε ,επικεφαλής φρουράς , χωρίς νερό , 1 βδομάδα μες τη μπίχλα και τη βρώμα κι έρχεται ο διοικητής για επιθεώρηση και στη "λέει" γιατί είσαι αξύριστος :lol:
Για πολλές σφαλιάρες όμως, οι παλιοκομπλεξάρες! Μου έχει συμβεί παρόμοιο σκηνικό ως έφεδρος δεκανέας, όταν έκανα Όργανο. Και σε εμένα, αλλά και σε φαντάρους του λόχου μου που τους έβγαζαν αναφερόμενους λόγω ξυρίσματος, οχι αξ/κοι, αλλά κάτι κομπλεξάκια γαμωΕΠΟΠ. Και μιλάμε και για κάτι τύπους υπόδειγμα στρατιώτη στην πλειοψηφία τους, όχι φίδια, και ως οργανο έμπαινα μπροστά κάθε φορά για να τους υπερασπιστώ με αποτέλεσμα να καμπανιαστώ και ο ίδιος, κάμποσες φορές.
Γενικά όλη αυτη η μαλακία με το κόντρα ξύρισμα στο στρατο, δεν εχει κανενα απολύτως νόημα και ειναι φουλ εκνευριστική. Η μόνη περίοδος που ίσως εχει νοημα αυτό, ειναι όταν περνάς Τ.ΠΕΝ/ΣΠΕΝ και ειναι υποχρεωμένοι να σου κάνουν διάφορες μαλακίες για εκπαίδευση νεύρων και σπάσιμο τσαμπουκα, γενικως. Απ τη στιγμή που θα περάσεις επιτυχώς την εκπαιδευση, δεν εχει κανενα νοημα να συνεχίζεται καθ'όλη τη διαρκεια της θητείας, αυτη η μαλακία με το κοντρα ξύρισμα που σου γαμάει και το δέρμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 16 Ιούλ 2020, 18:57, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
NKVD_SMERSH
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2019, 17:16
Τοποθεσία: Kyrandia

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NKVD_SMERSH » 16 Ιούλ 2020, 18:54

Ότι μαλακία μου κάνανε τα σιχαμερά πεταμένα χιλιάρικα, αμέσως το μάθαινε ο Σπάρτακος και ανέβαινε στο Indymedia.
“He who controls the spice controls the universe.”

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 16 Ιούλ 2020, 19:11

NKVD_SMERSH έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 18:54
Ότι μαλακία μου κάνανε τα σιχαμερά πεταμένα χιλιάρικα, αμέσως το μάθαινε ο Σπάρτακος και ανέβαινε στο Indymedia.
Δεν μπορουσες ρε κοτζαμ αντρας να τα βγαλεις περα μονος σου και ετρεχες στην φουστιτσα της "μαμας"; Μην με ξενερωνεις τωρα το κερατο μου! :e040:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
NKVD_SMERSH
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2019, 17:16
Τοποθεσία: Kyrandia

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NKVD_SMERSH » 16 Ιούλ 2020, 19:14

Όχι. Γιατί οι διοικητές καλύπταν τους ΕΠΟΠ.

Παίρναν απαλλαγές το πρωί επειδή είχαν υπηρεσία την προηγούμενη και το 6-8 γινόταν 6-14:00 μέχρι να βγουν οι νέες υπηρεσίες. 26 χρονών ήμουν, σπασμένα νεύρα είχα...
“He who controls the spice controls the universe.”

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 16 Ιούλ 2020, 19:19

:a040:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Ιούλ 2020, 19:30

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 17:19
Thor έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 16:15
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιούλ 2020, 12:57


89' με 90'. Η πορεία δεν ήταν απλά 80άρα αλλά και μέσα από τα βουνά της Σάμου. Πριν την πορεία χτυπούσαμε για πλάκα κάθε βδομάδα από 120 έως 200 χλμ.
μη μου πεις οτι ειχες διοικητη Αρταβανη!
Όχι ρε. Ο Αρταβάνης ήταν κομάντο με αρχίδια. Ήρθε λίγο μετά που έφυγα εγώ και τα παιδιά μου έλεγαν τι μάγκας ήταν. Ο προηγούμενος από αυτόν ήταν αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Είχαμε λοχαγό Καβαδία αν σου λέει κάτι.
Σπουδαίος ποιητής.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών