Πάμε πόλεμο

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 24 Σεπ 2021, 14:43

NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Να τονίσω σε αυτό το σημειο ότι η άρνηση της γενοκτονίας των Ποντίων συνιστά ποινικό αδίκημα. Εγώ δεν είμαι ρουφιάνος των μπάτσων, αλλά καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Σεπ 2021, 14:49

EKPLIKTIKOS έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:43
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Να τονίσω σε αυτό το σημειο ότι η άρνηση της γενοκτονίας των Ποντίων συνιστά ποινικό αδίκημα. Εγώ δεν είμαι ρουφιάνος των μπάτσων, αλλά καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.
Δηλαδή 7 δις παρά 5 εκατομμύρια πληθυσμού της γης είναι υποψήφιοι προς σύλληψη από το κράτος ανέκδοτο;

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5046
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 24 Σεπ 2021, 14:51

EKPLIKTIKOS έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:43
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Να τονίσω σε αυτό το σημειο ότι η άρνηση της γενοκτονίας των Ποντίων συνιστά ποινικό αδίκημα. Εγώ δεν είμαι ρουφιάνος των μπάτσων, αλλά καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.
Δεν πειραζει,Θα εχω παρεα τον Φιλη στο κελι

https://m.naftemporiki.gr/story/1025103 ... on-pontion

Καθως και Ποντιους συγγραφεις-ερευνητες

https://panosz.wordpress.com/2011/05/23/tahmazidis/

Εσεις φατε αμασητο το παραμυθι που δημιουργησε το ΠΑΣΟΚ στα 90s.Στα παπαρια μου κιολας.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 24 Σεπ 2021, 14:53

Κόκκορας έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:29

εξαλλου υπηρξαν πραξεις μεσα στο μακελειο απο αρχηγους και αλλους ελληνες να διασωθουν τουρκοι και οικογενειες,πραγμα που δειχνει κατι.

Νομίζω ότι τέτοιες ενέργειες Ελλήνων αφορούσαν καθαρά μουσουλμάνους επιφανείς και τις οικογένειες τους και έγιναν καθαρά για οικονομικό όφελος (λύτρα).

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 24 Σεπ 2021, 14:55

Lord Brum έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:38
sys3x έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:14
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Γαμώ το σπιτάκι σου και το φουσί που σε πέταγε σκατόψυχο μουνόπανο.
ψυχραιμη τοποθέτηση.
Και δεν το λέω ειρωνικά
Ο φίλος τα γράφει αυτά για να τον βρίσουμε αλλά εγώ δε θα του κάνω τη χάρη. Είμαι ζεν.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23398
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 24 Σεπ 2021, 14:57

Mel έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:53
Κόκκορας έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:29

εξαλλου υπηρξαν πραξεις μεσα στο μακελειο απο αρχηγους και αλλους ελληνες να διασωθουν τουρκοι και οικογενειες,πραγμα που δειχνει κατι.

Νομίζω ότι τέτοιες ενέργειες Ελλήνων αφορούσαν καθαρά μουσουλμάνους επιφανείς και τις οικογένειες τους και έγιναν καθαρά για οικονομικό όφελος (λύτρα).
οι Τουρκοι σε αναλογη περιπτωση σε πουλαγανε σε σκλαβοπαζαρα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12756
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 24 Σεπ 2021, 14:59

Do not feed the troll

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12756
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 24 Σεπ 2021, 15:01

sys3x έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:14
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Γαμώ το σπιτάκι σου και το φουσί που σε πέταγε σκατόψυχο μουνόπανο.
:lol:

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12756
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 24 Σεπ 2021, 15:07

Highlander έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:41
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Το τουρκικό κράτος όντως έκανε εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες, αλλά είναι πολύ αστείο που όταν Τούρκοι λένε π.χ. για την εθνοκάθαρση στην Τριπολιτσά βλέπεις στα ελληνικά ΜΜΕ τίτλους "ιταμή πρόκληση από τους Τούρκους" και κάτι τέτοια.
Παράλληλα εδώ στην Ελλάδα βλέπουμε να λένε ότι στην Τουρκία είναι τόσο ακροδεξιοί που σχεδόν κανείς δεν αποδέχεται ότι έγιναν εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες. Ενώ ακριβώς το ίδιο γίνεται και εδώ εάν δεν εορτάζονται πανηγυρικά κιόλας οι εθνοκαθάρσεις αυτές.
Με λίγα λόγια τα έθνη-κράτη τουλάχιστον τα μη εξελιγμένα στη μοντέρνα εποχή είναι απόσκατα.
Σκλάβωσε και καταπάτησε κανέναν η Ελλάδα στη σύγχρονη ιστορία της;
Εντάξει ξέρουμε ότι θες να περάσεις ως αριστερός και στο μυαλουδάκι σου δεν πάει μαζί με το να μη γλύφεις παράλληλα τους Τούρκους για λίγα αριστερόσημα, αλλά δείξε και λίγο έλεος. Δεν γίνεσαι περισσότερο LGBT με αυτές τις δηλώσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nyxtovios την 24 Σεπ 2021, 15:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 24 Σεπ 2021, 15:08

Υδράργυρος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:49
EKPLIKTIKOS έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:43
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Να τονίσω σε αυτό το σημειο ότι η άρνηση της γενοκτονίας των Ποντίων συνιστά ποινικό αδίκημα. Εγώ δεν είμαι ρουφιάνος των μπάτσων, αλλά καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.
Δηλαδή 7 δις παρά 5 εκατομμύρια πληθυσμού της γης είναι υποψήφιοι προς σύλληψη από το κράτος ανέκδοτο;
Εσύ μη φοβάσαι, αν σε συλλάβουν, θα είναι επειδή είσαι πρεζάκιας
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Σεπ 2021, 15:26

Thor έγραψε:
24 Σεπ 2021, 13:27
Highlander έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:41
NewModelArmy έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:04
Πολυ αργησαν οι Τουρκοι σε αυτο το θεμα.Αλλα οταν τους πρηζεις καθε χρονο με την ψευτογενοκτονια των Ποντιων θα παρεις την απαντηση που πρεπει.
Το τουρκικό κράτος όντως έκανε εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες, αλλά είναι πολύ αστείο που όταν Τούρκοι λένε π.χ. για την εθνοκάθαρση στην Τριπολιτσά βλέπεις στα ελληνικά ΜΜΕ τίτλους "ιταμή πρόκληση από τους Τούρκους" και κάτι τέτοια.
Παράλληλα εδώ στην Ελλάδα βλέπουμε να λένε ότι στην Τουρκία είναι τόσο ακροδεξιοί που σχεδόν κανείς δεν αποδέχεται ότι έγιναν εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες. Ενώ ακριβώς το ίδιο γίνεται και εδώ εάν δεν εορτάζονται πανηγυρικά κιόλας οι εθνοκαθάρσεις αυτές.
Με λίγα λόγια τα έθνη-κράτη τουλάχιστον τα μη εξελιγμένα στη μοντέρνα εποχή είναι απόσκατα.
Τι λες ρε σουργελο και συ;
Απο ποτε η εκδιωξη ενος καταπατητη ή κατακτητη απο τον υποδουλο θεωρειται εθνοκαθαρση;
Αρρωστοι,ε,αρρωστοι!
Και οι τούρκοι που τους λέτε ακροδεξιούς και μη συνεννοήσιμους λένε ότι απλά "έδιωξαν τον κατακτητή".
Αυτά είναι εφευρηματα των απαρχαιωμένης μορφής εθνών-κρατών (που επιβιώνουν στη βαλκανική) και που παράγουν στρατιές καθυστερημένων.
Κανονική εθνοκάθαρση τουρκικού και εβραϊκού πληθυσμού έγινε. Ο Κολοκοτρώνης έλεγε "Τούρκος μη μείνει στο Μοριά, μηδέ στον κόσμο όλο”.
Κατά τ' άλλα οι τούρκοι είναι "ακροδεξιά τέρατα" που τιμούν τον Κεμάλ και λένε για "ιταμές προκλήσεις" όταν γίνεται αναφορά σε εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες αλλά οι έλληνες που δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τριπολιτσές κλπ, αλλά τις εορτάζουν δεν υπάρχει πρόβλημα.
Ένα από τα δύο ισχύει, αποφασίστε.
Εγώ δέχομαι ότι ο Κεμάλ και ο Κολοκοτρώνης είχαν καθένας κάποια προοδευτικά στοιχεία (για τις εποχές τους), ωστόσο έκαναν και εγκλήματα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 24 Σεπ 2021, 15:37

Highlander έγραψε:
24 Σεπ 2021, 15:26
Thor έγραψε:
24 Σεπ 2021, 13:27
Highlander έγραψε:
24 Σεπ 2021, 00:41


Το τουρκικό κράτος όντως έκανε εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες, αλλά είναι πολύ αστείο που όταν Τούρκοι λένε π.χ. για την εθνοκάθαρση στην Τριπολιτσά βλέπεις στα ελληνικά ΜΜΕ τίτλους "ιταμή πρόκληση από τους Τούρκους" και κάτι τέτοια.
Παράλληλα εδώ στην Ελλάδα βλέπουμε να λένε ότι στην Τουρκία είναι τόσο ακροδεξιοί που σχεδόν κανείς δεν αποδέχεται ότι έγιναν εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες. Ενώ ακριβώς το ίδιο γίνεται και εδώ εάν δεν εορτάζονται πανηγυρικά κιόλας οι εθνοκαθάρσεις αυτές.
Με λίγα λόγια τα έθνη-κράτη τουλάχιστον τα μη εξελιγμένα στη μοντέρνα εποχή είναι απόσκατα.
Τι λες ρε σουργελο και συ;
Απο ποτε η εκδιωξη ενος καταπατητη ή κατακτητη απο τον υποδουλο θεωρειται εθνοκαθαρση;
Αρρωστοι,ε,αρρωστοι!
Και οι τούρκοι που τους λέτε ακροδεξιούς και μη συνεννοήσιμους λένε ότι απλά "έδιωξαν τον κατακτητή".
Αυτά είναι εφευρηματα των απαρχαιωμένης μορφής εθνών-κρατών (που επιβιώνουν στη βαλκανική) και που παράγουν στρατιές καθυστερημένων.
Κανονική εθνοκάθαρση τουρκικού και εβραϊκού πληθυσμού έγινε. Ο Κολοκοτρώνης έλεγε "Τούρκος μη μείνει στο Μοριά, μηδέ στον κόσμο όλο”.
Κατά τ' άλλα οι τούρκοι είναι "ακροδεξιά τέρατα" που τιμούν τον Κεμάλ και λένε για "ιταμές προκλήσεις" όταν γίνεται αναφορά σε εθνοκαθάρσεις και γενοκτονίες αλλά οι έλληνες που δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τριπολιτσές κλπ, αλλά τις εορτάζουν δεν υπάρχει πρόβλημα.
Ένα από τα δύο ισχύει, αποφασίστε.
Εγώ δέχομαι ότι ο Κεμάλ και ο Κολοκοτρώνης είχαν καθένας κάποια προοδευτικά στοιχεία (για τις εποχές τους), ωστόσο έκαναν και εγκλήματα.
Εγκλημα ειναι που δεν σε μαζευουν να σε κανουν πακετο και να στειλουν πεσκεσι στον Ερντογαν.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Σεπ 2021, 15:39

Thor έγραψε:
24 Σεπ 2021, 15:37
:str8jack:

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18266
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 24 Σεπ 2021, 15:39

Mel έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:53
Κόκκορας έγραψε:
24 Σεπ 2021, 14:29

εξαλλου υπηρξαν πραξεις μεσα στο μακελειο απο αρχηγους και αλλους ελληνες να διασωθουν τουρκοι και οικογενειες,πραγμα που δειχνει κατι.

Νομίζω ότι τέτοιες ενέργειες Ελλήνων αφορούσαν καθαρά μουσουλμάνους επιφανείς και τις οικογένειες τους και έγιναν καθαρά για οικονομικό όφελος (λύτρα).

φωτακος και ο ρειμπο(που ηταν αυτοπτης μαρτυρας) αναφερουν προσπαθεια πολλων απο φιλανθρωπια να σωθει κοσμος
εξαλλου ο κολοκοτρωνης μετα απο τρεις μερες(παρεμπιπτοντως τοσο κρατουσαν οι λεηλασιες και το μακελειο των οθωμανων αν οι πολιορκουμενοι δεν παραδινονταν) ορισε ανθρωπο με σωμα πολυαριθμο για να παψουν οι συνεχιζομενες ταραχες , το προηγουμενο διαστημα κατορθωσε διοτι περι κατορθωματος προκειται να διασωσειτ ους τουρκαλβανους που ειχαν συμφωνησει σε παραδοση αλλα τους βρηκε η αλωση

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 24 Σεπ 2021, 15:57

:078:

Γιώργος Παπανδρέου για Ελπιδοφόρο: Η κυβέρνηση να ζητήσει συγγνώμη από τον αρχιεπίσκοπο Αμερικής.

https://www.protothema.gr/politics/arti ... -amerikis/
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών