Πάμε πόλεμο

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιουν 2022, 12:12

Πρετεντέρης έγραψε:
19 Ιουν 2022, 09:43
talaipwros έγραψε:
18 Ιουν 2022, 12:42
Ο ταγιπ ειχε συνηθίσει το γιουσουφάκι τον Τσίπρα.
Του εκανε μπουλιγκ ο Κυριακαρος και απο τοτε κρυβεται.
Λογικό
Να θυμίσουμε ότι οι Τούρκοι ειπσν οτι ο Τσίπρσς σεβόταν τον Ερντο.
Να θυμίσω ότι οι τούρκοι δεν έχουν πει αλήθεια τα τελευταία 200 χρόνια τουλάχιστον.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιουν 2022, 12:13

Τι έγινε τελικά με την προέλαση που ξεκίνησε στο φόρουμ πριν 2 χρόνια, σε αυτό το νήμα; Φτάσαμε Ανταρκτική ή έχουμε ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 19 Ιουν 2022, 13:32

Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 18:42
Thor έγραψε:
18 Ιουν 2022, 14:32
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 07:29


Δεν εχω καταλαβει τι παιχτηκε. Προφανως ο κουλης κατι συμφωνησε και μετα δεν το τηρησε.
Εχω σοβαρες αμφιβολιες για την επαρκεια του
Ε,ναι,γιατι ο Ερντογαν ειναι πολυ φερεγγυος και αποκλειεται να λεει παπαριες.
Γιατι δεν τον διαψευδει ο κουλης; να του πει οτι συμφωνησαμε ισχυει, δεν ξερω γιατι μιλας
Τι να διαψευσει ρε κακομοιρη;
Η προυποθεση να συναντηθουν και να συμφωνησουν το οτιδηποτε ηταν,να σταματησει η Τουρκια τις προκλητικες ενεργειες.
Το εκανε;
Οχι.
Εφοσον εσυ δεν σταματας τις προκλησεις,εγω Θα παρω τα μετρα μου.
Αυτο κανει ο Μητσοτακης.
Τον ειχε προειδοποιησει αλλα ο Ερντογαν θεωρησε οτι δεν θα το εκανε και συνεχισε το ιδιο βιολι.
Αυτο ειναι που εκνευριζει τον Ερντογαν,που εχει απεναντι καποιον που του παει κοντρα και κανει αυτα που λεει.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 19 Ιουν 2022, 13:39

Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 18:49
Thor έγραψε:
18 Ιουν 2022, 14:35
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 12:40


Στις συναντησεις μεταξυ ηγετων κανονικα η ατζεντα και οι θεσεις των δυο πλευρων ειναι προετοιμασμενα απο τους υπεξ. Ο κουλης φαινεται οτι δε συνεργαζεται με τον δενδια και κανει του κεφαλιου του.

Αλλα τεσπα αν αυτο που συμφωνησε ο κουλης με τον ερντογαν ηταν δυσμενες, τοτε κακως το συμφωνησε.
Αν καλως το συμφωνησε, τοτε κακως πηγε στην αμερικη και εκανε κατι αλλο.
Σε καθε περιπτωση μου δημιουργει αμφιβολιες για την επαρκεια του. Πρωτη φορα βλεπω ελληνα πρωθυπουργο να κανει κατι τετοιο.

Αλλα πιστευω οτι του απαιτησε ο ερντογαν το οχι μεσαζοντες, ο κουλης εβηξε-κομπιασε-τραυλισε, και το δεχτηκε. Οταν γυρισε του ειπαν τι πηγες και δεχτηκες, και αυτος μετα πηγε στην αμερικη και εκανε κατι αλλο.
Τωρα ο ερντογαν θα μιλαει για τα ελληνοτουρκικα απ ευθειας με τους ευρωαμερικανους, και τα συμφωνηθεντα θα ερχονται εδω με τη μορφη εντολων της πρεσβειας
Πρωτη φορα λεει! :smt005:
Ο Τσιπρας τι εκανε με τους ''πραξικοπηματίες'' Τουρκους που δεν τους εξεδωσε στη Τουρκια;
Δεν ειναι το ιδιο. Ο τσιπρας μπορει να συμφωνησε να δωσει τους πραξικοπηματιες (κακως ισως αφου υπαρχουν ευρωπαικοι νομοι), αλλα εγινε πολιτικο θεμα εντος και εκτος ελλαδας, οι δικαστες επικαλεστηκαν τις ευρωπαικες νομοθεσιες και δεν τους εδωσαν.
Εδω ο κουλης εμφανιζεται να εχει συμφωνησει κατι δυσμενες και μετα να το παιρνει πισω. Τι αλλο εχει συμφωνησει ετσι; τι αλλο του πεταξανε χωρις προετοιμασια και κολωσε να πει οχι; να σου πω ενα: τα ραφαλ που δεν ειχε ζητησει κανενας μεχρι τοτε
Σου απαντησα στο αλλο ποστ.
Ο ποκοπικος μας εκανε διεθνως ρεζιλι απ'τη στιγμη που ερχονται 8 ανθρωποι και ζητουν πολιτικο ασυλο και χωρις να επιληφθει οπως αρμοζει η ελληνικη δικαιοσυνη,δινει κωλο στον Ερντογαν με το πρωτο χαιδεμα.
Και δεν εφτανε αυτο το ρεζιλικι,απαγαγει ο Ερντογαν μεσα απο ελληνικο εδαφος δυο Ελληνες στρατιωτικους ως αντιποινα κι ο ποκοπικος διαπραγματευεται επι μηνες την επιστροφη τους!
Αποκρυπτοντας οτι εγινε μεσα σε ελληνικο εδαφος που ειναι πραξη πολεμου κι ενω εχει την ευκαιρια να κανει ανταλλαγη με καποιους αντιστοιχους που συνεληφθησαν μετα απο λιγο καιρο,δεν το κανει,απλα τους επιστρεφει χωρις να ζητησει τιποτα.
Ξεφτιλας!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 19 Ιουν 2022, 13:40

https://www.kathimerini.gr/politics/for ... -toy-nato/

Ο Π. Μολυβιάτης στην «Κ»: Ανοιχτή επιστολή προς τον γενικό γραμματέα του ΝΑΤΟ
Αξιότιμε κύριε Γενικέ Γραμματέα του ΝΑΤΟ, Τον τελευταίο καιρό προβαίνετε σε δηλώσεις σχετικά με την κρίση που επικρατεί στις σχέσεις Ελλάδος – Τουρκίας. Οι δηλώσεις αυτές φαινομενικά τηρούν ίση απόσταση μεταξύ των δύο χωρών.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5522
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 19 Ιουν 2022, 14:02

Chainis έγραψε:
19 Ιουν 2022, 02:31
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 21:37
Chainis έγραψε:
18 Ιουν 2022, 21:03


Τι γράφεις ρε καμμένε;
Ξέρεις ποια είναι η θέση του ΓΕΑ για τα Rafale;
Ξέρεις ότι ήταν μαζί με τα Eurofither ένα από τα δύο μαχητικά που εξέταζε προ κρίσης η ΠΑ σαν υποψήφια για αγορά;

Ότι σου κατεβαίνει λες για να απαλύνεις τον πόνο των τουρκόφιλων και τον δικό σου μαζί.
Φυσικα και ξερω ποια ηταν η θεση του γεα. Χρονια τωρα φωναζουν οτι η πολυτυπια ειναι σοβαρο προβλημα, και εισηγουνταν τη σταδιακη αποσυρση των γαλλικων αεροπλανων. Αγορες που ειχαν υπαγορευτει για πολιτικους λογους για να εχουν ευχαριστημενους και τους ευρωπαιους. Και φορτωσαν ακομα εναν τυπο που ειχε και προβληματα στα ρανταρ, τα οποια ποτε δε λυθηκαν και εστειλαν μερικους χειριστες στα νεκροταφεια. Τελευταιος ηταν ο μπαλταδωρος.
Κανεις δε μιλαγε για τα ραφαλ τα τελευταια χρονια. Εμφανιστηκαν ξαφνικα οταν γυρισε απο το παρισι ο βλακας
Κανένας της ΠΑ δεν το ζητάει, το ζητάνε μόνο οι πληρωμένοι κοντυλοφοροι της Λόκχιντ και του σουλτάνου.
Εξάλλου θα αποσυρθούν τα Μ2000 βάσει προγράμματος όταν έρθουν όλα τα Rafale.
Υπήρχε καμία καλύτερη πρόταση για άμεση ενίσχυση της ΠΑ μήπως που κοπηκε;
Η αριστερα ειναι συνεπής, δεν ειναι κοντυλοφόροι
Δε θελουν τους Αμερικανους και τις βασεις, θελουν ομως μια ΠΑ 100% made in USA
Οχι σε ευρωπαϊκα μαχητικα!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιουν 2022, 14:04

Bazoomba έγραψε:
19 Ιουν 2022, 08:38
Orion22... :011:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11617
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Ιουν 2022, 14:08

stavmanr έγραψε:
19 Ιουν 2022, 12:12
Πρετεντέρης έγραψε:
19 Ιουν 2022, 09:43
talaipwros έγραψε:
18 Ιουν 2022, 12:42
Ο ταγιπ ειχε συνηθίσει το γιουσουφάκι τον Τσίπρα.
Του εκανε μπουλιγκ ο Κυριακαρος και απο τοτε κρυβεται.
Λογικό
Να θυμίσουμε ότι οι Τούρκοι ειπσν οτι ο Τσίπρσς σεβόταν τον Ερντο.
Να θυμίσω ότι οι τούρκοι δεν έχουν πει αλήθεια τα τελευταία 200 χρόνια τουλάχιστον.
Για τον Κυριάκο που τους έχει τσαντίσει λένε αλήθεια ή όχι; :D
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 19 Ιουν 2022, 15:45

Thor έγραψε:
19 Ιουν 2022, 13:32
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 18:42
Thor έγραψε:
18 Ιουν 2022, 14:32


Ε,ναι,γιατι ο Ερντογαν ειναι πολυ φερεγγυος και αποκλειεται να λεει παπαριες.
Γιατι δεν τον διαψευδει ο κουλης; να του πει οτι συμφωνησαμε ισχυει, δεν ξερω γιατι μιλας
Τι να διαψευσει ρε κακομοιρη;
Η προυποθεση να συναντηθουν και να συμφωνησουν το οτιδηποτε ηταν,να σταματησει η Τουρκια τις προκλητικες ενεργειες.
Το εκανε;
Οχι.
Εφοσον εσυ δεν σταματας τις προκλησεις,εγω Θα παρω τα μετρα μου.
Αυτο κανει ο Μητσοτακης.
Τον ειχε προειδοποιησει αλλα ο Ερντογαν θεωρησε οτι δεν θα το εκανε και συνεχισε το ιδιο βιολι.
Αυτο ειναι που εκνευριζει τον Ερντογαν,που εχει απεναντι καποιον που του παει κοντρα και κανει αυτα που λεει.
Μα ακριβως αυτο εγινε. Του ειπε ο ερντογαν εγω θα σταματησω τις προκλητικες ενεργειες και εσυ θα απεμπολησεις το πλεονεκτημα του να εισαι μελος της εε και θα διαπραγματευομαστε ενα προς ενα. Ο βλακας το δεχτηκε αλλα οταν ηρθε αθηνα του ειπαν τι εκανες ρε μαλακα.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα ξαναβγει ο κουλης γιατι ολη η generation x στην ελλαδα ειναι κουληδες. Ανικανοι και αταλαντοι που κανουν τη δουλεια του πατερα τους. Νιωθουν απυθμενη κατανοηση στις μαλακιες του κουλη

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιουν 2022, 15:50

Υδράργυρος έγραψε:
19 Ιουν 2022, 15:45
Thor έγραψε:
19 Ιουν 2022, 13:32
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 18:42


Γιατι δεν τον διαψευδει ο κουλης; να του πει οτι συμφωνησαμε ισχυει, δεν ξερω γιατι μιλας
Τι να διαψευσει ρε κακομοιρη;
Η προυποθεση να συναντηθουν και να συμφωνησουν το οτιδηποτε ηταν,να σταματησει η Τουρκια τις προκλητικες ενεργειες.
Το εκανε;
Οχι.
Εφοσον εσυ δεν σταματας τις προκλησεις,εγω Θα παρω τα μετρα μου.
Αυτο κανει ο Μητσοτακης.
Τον ειχε προειδοποιησει αλλα ο Ερντογαν θεωρησε οτι δεν θα το εκανε και συνεχισε το ιδιο βιολι.
Αυτο ειναι που εκνευριζει τον Ερντογαν,που εχει απεναντι καποιον που του παει κοντρα και κανει αυτα που λεει.
Μα ακριβως αυτο εγινε. Του ειπε ο ερντογαν εγω θα σταματησω τις προκλητικες ενεργειες και εσυ θα απεμπολησεις το πλεονεκτημα του να εισαι μελος της εε και θα διαπραγματευομαστε ενα προς ενα. Ο βλακας το δεχτηκε αλλα οταν ηρθε αθηνα του ειπαν τι εκανες ρε μαλακα.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα ξαναβγει ο κουλης γιατι ολη η generation x στην ελλαδα ειναι κουληδες. Ανικανοι και αταλαντοι που κανουν τη δουλεια του πατερα τους. Νιωθουν απυθμενη κατανοηση στις μαλακιες του κουλη
Εναλλακτικά μπορείς να χτυπήσεις ένα φραπόγαλο, μπορείς.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 19 Ιουν 2022, 16:07

Υδράργυρος έγραψε:
19 Ιουν 2022, 15:45
Thor έγραψε:
19 Ιουν 2022, 13:32
Υδράργυρος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 18:42


Γιατι δεν τον διαψευδει ο κουλης; να του πει οτι συμφωνησαμε ισχυει, δεν ξερω γιατι μιλας
Τι να διαψευσει ρε κακομοιρη;
Η προυποθεση να συναντηθουν και να συμφωνησουν το οτιδηποτε ηταν,να σταματησει η Τουρκια τις προκλητικες ενεργειες.
Το εκανε;
Οχι.
Εφοσον εσυ δεν σταματας τις προκλησεις,εγω Θα παρω τα μετρα μου.
Αυτο κανει ο Μητσοτακης.
Τον ειχε προειδοποιησει αλλα ο Ερντογαν θεωρησε οτι δεν θα το εκανε και συνεχισε το ιδιο βιολι.
Αυτο ειναι που εκνευριζει τον Ερντογαν,που εχει απεναντι καποιον που του παει κοντρα και κανει αυτα που λεει.
Μα ακριβως αυτο εγινε. Του ειπε ο ερντογαν εγω θα σταματησω τις προκλητικες ενεργειες και εσυ θα απεμπολησεις το πλεονεκτημα του να εισαι μελος της εε και θα διαπραγματευομαστε ενα προς ενα. Ο βλακας το δεχτηκε αλλα οταν ηρθε αθηνα του ειπαν τι εκανες ρε μαλακα.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα ξαναβγει ο κουλης γιατι ολη η generation x στην ελλαδα ειναι κουληδες. Ανικανοι και αταλαντοι που κανουν τη δουλεια του πατερα τους. Νιωθουν απυθμενη κατανοηση στις μαλακιες του κουλη
:roll:
Ποθεν προκυπτει αυτο το συμπερασμα σου;
Η πραγματικοτητα σε διαψευδει,γιατι πριν λαλησει ο αλεκτωρ,ο Ερντογαν εβγαλε τα μαχητικα του στο Αιγαιο κι εδωσε εντολη στους διακινητες του να συνεχισουν αυτο που εκαναν και πριν.
Τη γνωστη τουρκικη τακτικη του καλου και του κακου μπατσου.
Ο καλος μπατσος ο Ερντογαν θελει την ειρηνη και ο κακος μπατσος οι στρατιωτικοι προκαλουν εντασεις,μην τους δινετε σημασια.
Ε,λοιπον το κολπο παλιωσε.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 19 Ιουν 2022, 16:32

sys3x έγραψε:
19 Ιουν 2022, 14:04
Bazoomba έγραψε:
19 Ιουν 2022, 08:38
Orion22... :011:
Το εσχατογεριλίκι του έχει χτυπήσει την πόρτα πολύ πολύ δυνατα, τον λυπήθηκε η ψυχή μου..
Ειδικά εκεί που του ξεφεύγουν, για την συνορεύουσα της Τουρκίας χώρα με 1,1 δις κατοίκους, αλλά και με τον αμόρφωτο αλλά ευφυή ερντι, eklapsa :lol:
τα υπόλοιπα με τους ρως, αναμενόμενα βλ. εγγραφο της αμ. πρεσβείας στην αρμενία (ξανά)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Orion22 την 19 Ιουν 2022, 16:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιουν 2022, 16:34

Orion22 έγραψε:
19 Ιουν 2022, 16:32
sys3x έγραψε:
19 Ιουν 2022, 14:04
Bazoomba έγραψε:
19 Ιουν 2022, 08:38
Orion22... :011:
Το εσχατογεριλίκι του έχει χτυπήσει την πόρτα πολύ πολύ δυνατα, τον λυπήθηκε η ψυχή μου..
Ειδικά εκεί που του ξεφεύγουν, για την συνορεύουσα της Τουρκίας χώρα με 1,1 δις κατοίκους, αλλά και με τον αμόρφωτο αλλά ευφυή ερντι, eklapsa :lol:
Δεν το είδα όλο, κυριολεκτικά δεν άντεξα, τα έχει εντελώς χαμένα αλλά ταυτόχρονα δεν το λυπάμαι καθόλου #&#&$@&#_#_#&
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 19 Ιουν 2022, 16:36

πλάκα είχε, ήταν και λίγο χαζούληδες οι δημοσιογράφοι, καλά πηγε
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πάμε πόλεμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιουν 2022, 16:37

λίγο
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών