ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2021, 21:51

vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:36
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:26

Αλλα ο ναζουλάκος καλλιτέχνης σας ειναι η παροιμία με την πορνη που δεν μπορει να κρυφτει. Το αυτό και για οσους τον θαυμάζετε.
Επιχειρείς γελοίες προσεγγίσεις. :lol:

Και είναι πολύ ανόητο να το κάνεις από τη στιγμή που έχετε εκδηλώσει πλήρη σύμπνοια απόψεων με το συνάφι του τζον τζον.

Δεν υπάρχει χειρότερος στιγματισμός.
Την πληρη συμπνοια απόψεων με το συνάφι του μπλάκι, που την ειδες ακριβως? :xena:
Εγω σιχαίνομαι και τα αριστερά γκραφιτι, και γενικα τις οποιεσδήποτε μουτζουρες σε δημοσιους τοιχους. Δεν θυμαμαι ποτέ να εχω δηλωσει αριστερογκραφιτολάγνος εδω μεσα. Εσεις ενω τα σιχαινεστε ολα αυτα ομως, τωρα γυρνατε τη μπιφτεκα και επικροτείτε τις μουτζουρες ενος ναζουλου.
Καλέ μου άνθρωπε, δεν καταλαβαίνω γιατί αρχίζετε τα "εγώ ποτέ δεν δήλωσα ότι... αυτό ή εκείνο". Όπως ομαδοποιείτε έτσι σας ομαδοποιώ, σιγά μην κάνω ενδελεχή έρευνα για κάθε έναν σας ξεχωριστά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2021, 21:55

vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:36
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:26

Αλλα ο ναζουλάκος καλλιτέχνης σας ειναι η παροιμία με την πορνη που δεν μπορει να κρυφτει. Το αυτό και για οσους τον θαυμάζετε.
Επιχειρείς γελοίες προσεγγίσεις. :lol:

Και είναι πολύ ανόητο να το κάνεις από τη στιγμή που έχετε εκδηλώσει πλήρη σύμπνοια απόψεων με το συνάφι του τζον τζον.

Δεν υπάρχει χειρότερος στιγματισμός.
Την πληρη συμπνοια απόψεων με το συνάφι του μπλάκι, που την ειδες ακριβως? :xena:
Εγω σιχαίνομαι και τα αριστερά γκραφιτι, και γενικα τις οποιεσδήποτε μουτζουρες σε δημοσιους τοιχους. Δεν θυμαμαι ποτέ να εχω δηλωσει αριστερογκραφιτολάγνος εδω μεσα. Εσεις ενω τα σιχαινεστε ολα αυτα ομως, τωρα γυρνατε τη μπιφτεκα και επικροτείτε τις μουτζουρες ενος ναζουλου.
Το γκραφιτι ειναι προφορικη ιστορια της πολης, πατημενη παραβατικα πανω στη επιβεβλημενη εκ των ανω γραπτη της ιστορια. Σε παραπεμπω σε αυτο το εξαιρετικο βιβλιο για περαιτερω εμβαθυνση πανω στις παραβατικες νεανικες κουλτουρες της πολης.
Εικόνα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Μαρ 2021, 21:58

Obi Wan Iakobi έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:50
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:43

Την πληρη συμπνοια απόψεων με το συνάφι του μπλάκι, που την ειδες ακριβως? :xena:
Εγω σιχαίνομαι και τα αριστερά γκραφιτι, και γενικα τις οποιεσδήποτε μουτζουρες σε δημοσιους τοιχους. Δεν θυμαμαι ποτέ να εχω δηλωσει αριστερογκραφιτολάγνος εδω μεσα. Εσεις ενω τα σιχαινεστε ολα αυτα ομως, τωρα γυρνατε τη μπιφτεκα και επικροτείτε τις μουτζουρες ενος ναζουλου.
Οχι τις ταγκιες και τα παραπληγικα αναρχοσυνθηματα σιχαινομαστε τα ωραια γκραφιτι μας αρεσουν.Πχ αυτο που το μουτζουρωσατε κιολας,προφανως η Γλαυξ θεωρηθηκε αρχαιοναζιστικο συμβολο :lol:

Εικόνα
Αυτο μ'αρεσει κατα 50%. Μονο η μορφη της κουκουβάγιας δηλαδη. Η ξύλινη επένδυση μου βαράει αυτόματα μπόχα ναφθαλίνης στη μυτη, αλλα οκ, γουστα ειναι αυτα. Τουλαχιστον δεν ειναι κατι ασχημο, και σιγουρα εχει ταλέντο ο καλλιτεχνης εδω.
Και με τον Φιδελ και με τον Γκεβαρα εχω πετύχει γκραφιτιές που μ'αρεσουν, κατα καιρους. Αλλα για καποιο λογο δεν θα ημουν και πολυ ενθουσιασμενος αν τα εβλεπα εξω. Στους τοιχους του δωματίου μου οκ, μπορει να τα εβαζα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2021, 22:00

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:45
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:37
Εχει δικιο εδω. Δεν χρειαζόταν να μουτζουρώσουν τα ήδη μουτζουρωμένα πρόσωπα. Ο Μπότσαρης αλλήθωρος και η Μπουμπουλίνα σαν τον Λεζέ, ειναι ο ορισμός της μουτζούρας και της βεβήλωσης απο μόνα τους! Εύγε σε αυτό το τρολ ταλεντάκι, τον ευρυτο.
ειναι επισης και ο ορισμος της τσιγγουνιας του δημαρχου, αντι να παραγγειλει καποιο μνημειακο εργο σε εξειδικευμενο εικαστικο, χωσανε τον φασιστοπιτσιρικο που βαφει τοιχους εδω και ενα χρονο και ειναι προφανες πως δεν εχει καν περασει απεξω απο την ΑΣΚΤ.
Όπα ρε που σας έπιασε ο καημός, για τα εξειδικευμένα εικαστικά. Σε λίγο θα μας πείτε ότι τα φίλια ούγκανα χρησιμοποιούν την τεχνική του Πόλοκ για να "πειράξουν" καλλιτεχνικώς ότι δεν τους αρέσει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 02 Μαρ 2021, 22:02

vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:50

Ας πούμε οτι αν έγραφε κάψτε τα τζαμιά σκετο, χωρίς να αντιπαραβάλλει τιποτα για αγιασοφιές και τα ρέστα, θα με εβρισκε απλως αδιάφορο. Δεν θα καθομουν ουτε να ασχοληθω ουτε να τον κραξω. Αν ομως εβλεπα να γράφει κάψτε την αγιασοφια και σηκωστε παντου τζαμιά, θα ειχα ακριβως την ιδια αντιδραση με τωρα (παρότι εχω γραμμενη την αγιασοφιά εκει που δεν πιάνει μελανοχίτωνας).
Ρε ανθρωπε αυτος μπορει να γραφει οτι θελει χριστιανος ειναι.Εσυ πρεπει να μεινεις σταθερος στις αποψεις σου η αδιαφορεις για ολες τις θρησκειες η οχι.Δεν εχει ολιγον εγκυος εδω.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 02 Μαρ 2021, 22:05

vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:58

Αυτο μ'αρεσει κατα 50%. Μονο η μορφη της κουκουβάγιας δηλαδη. Η ξύλινη επένδυση μου βαράει αυτόματα μπόχα ναφθαλίνης στη μυτη, αλλα οκ, γουστα ειναι αυτα. Τουλαχιστον δεν ειναι κατι ασχημο, και σιγουρα εχει ταλέντο ο καλλιτεχνης εδω.
Και με τον Φιδελ και με τον Γκεβαρα εχω πετύχει γκραφιτιές που μ'αρεσουν, κατα καιρους. Αλλα για καποιο λογο δεν θα ημουν και πολυ ενθουσιασμενος αν τα εβλεπα εξω. Στους τοιχους του δωματίου μου οκ, μπορει να τα εβαζα.
Ωραιοτατη η επενδυση δινει ακομα καλυτερο αποτελεσμα.Αν κατι ειναι καλο γιατι να μην το βλεπουν περισσοτεροι ανθρωποι?
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Μαρ 2021, 22:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:05
Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2021, 18:47
Σε ποιους αναφέρεσαι; :smt017 Καθένας έχει τη δική του άποψη σχετικά με το θέμα.
Εγώ θεωρώ ότι είχε και τα δύο αυτά στοιχεία.
Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος.

Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον, αν υπήρχαν και κάποια παραδείγματα καλλιτεχνών που εκφράζουν την ιστορική σας άποψη.
Τι εννοείς; :smt017

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Μαρ 2021, 22:08

Obi Wan Iakobi έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:02
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:50

Ας πούμε οτι αν έγραφε κάψτε τα τζαμιά σκετο, χωρίς να αντιπαραβάλλει τιποτα για αγιασοφιές και τα ρέστα, θα με εβρισκε απλως αδιάφορο. Δεν θα καθομουν ουτε να ασχοληθω ουτε να τον κραξω. Αν ομως εβλεπα να γράφει κάψτε την αγιασοφια και σηκωστε παντου τζαμιά, θα ειχα ακριβως την ιδια αντιδραση με τωρα (παρότι εχω γραμμενη την αγιασοφιά εκει που δεν πιάνει μελανοχίτωνας).
Ρε ανθρωπε αυτος μπορει να γραφει οτι θελει χριστιανος ειναι.Εσυ πρεπει να μεινεις σταθερος στις αποψεις σου η αδιαφορεις για ολες τις θρησκειες η οχι.Δεν εχει ολιγον εγκυος εδω.
Για τις θρησκείες αδιαφορεί, όχι για το εθνικιστικό θρησκευτικό μίσος.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2021, 22:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:00
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:45
vantono έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:37
Εχει δικιο εδω. Δεν χρειαζόταν να μουτζουρώσουν τα ήδη μουτζουρωμένα πρόσωπα. Ο Μπότσαρης αλλήθωρος και η Μπουμπουλίνα σαν τον Λεζέ, ειναι ο ορισμός της μουτζούρας και της βεβήλωσης απο μόνα τους! Εύγε σε αυτό το τρολ ταλεντάκι, τον ευρυτο.
ειναι επισης και ο ορισμος της τσιγγουνιας του δημαρχου, αντι να παραγγειλει καποιο μνημειακο εργο σε εξειδικευμενο εικαστικο, χωσανε τον φασιστοπιτσιρικο που βαφει τοιχους εδω και ενα χρονο και ειναι προφανες πως δεν εχει καν περασει απεξω απο την ΑΣΚΤ.
Όπα ρε που σας έπιασε ο καημός, για τα εξειδικευμένα εικαστικά. Σε λίγο θα μας πείτε ότι τα φίλια ούγκανα χρησιμοποιούν την τεχνική του Πόλοκ για να "πειράξουν" καλλιτεχνικώς ότι δεν τους αρέσει.
Οχι. Το νουμερο ενα ζητουμενο ειναι να καταχωθουν οριστικα τα φασισταρια στις τρυπες τους. Ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2021, 22:11

Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:05
Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2021, 18:47
Σε ποιους αναφέρεσαι; :smt017 Καθένας έχει τη δική του άποψη σχετικά με το θέμα.
Εγώ θεωρώ ότι είχε και τα δύο αυτά στοιχεία.
Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος.

Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον, αν υπήρχαν και κάποια παραδείγματα καλλιτεχνών που εκφράζουν την ιστορική σας άποψη.
Τι εννοείς; :smt017
Εννοώ, ότι θεωρώ το ερώτημα σου μία σαφέστατη απάντηση και σ' ευχαριστώ γι' αυτό.


:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2021, 22:13

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:00
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:45


ειναι επισης και ο ορισμος της τσιγγουνιας του δημαρχου, αντι να παραγγειλει καποιο μνημειακο εργο σε εξειδικευμενο εικαστικο, χωσανε τον φασιστοπιτσιρικο που βαφει τοιχους εδω και ενα χρονο και ειναι προφανες πως δεν εχει καν περασει απεξω απο την ΑΣΚΤ.
Όπα ρε που σας έπιασε ο καημός, για τα εξειδικευμένα εικαστικά. Σε λίγο θα μας πείτε ότι τα φίλια ούγκανα χρησιμοποιούν την τεχνική του Πόλοκ για να "πειράξουν" καλλιτεχνικώς ότι δεν τους αρέσει.
Οχι. Το νουμερο ενα ζητουμενο ειναι να καταχωθουν οριστικα τα φασισταρια στις τρυπες τους. Ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα.
Το να κρίνουν οι τριτοτελευταίοι τα δευτερεύοντα, είναι επίσης μια τέχνη του δρόμου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 02 Μαρ 2021, 22:14

Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:08


Για τις θρησκείες αδιαφορεί, όχι για το εθνικιστικό θρησκευτικό μίσος.
Α αυτο τον πειραζει.Τοτε γιατι οι ομοιδεατες του εχουν επανειλλημενα βεβηλωσει εκκλησιες και παραδοξως κανενα τζαμι(απο τα οθωμανικα που υπαρχουν)?
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2021, 22:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:13
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:00


Όπα ρε που σας έπιασε ο καημός, για τα εξειδικευμένα εικαστικά. Σε λίγο θα μας πείτε ότι τα φίλια ούγκανα χρησιμοποιούν την τεχνική του Πόλοκ για να "πειράξουν" καλλιτεχνικώς ότι δεν τους αρέσει.
Οχι. Το νουμερο ενα ζητουμενο ειναι να καταχωθουν οριστικα τα φασισταρια στις τρυπες τους. Ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα.
Το να κρίνουν οι τριτοτελευταίοι τα δευτερεύοντα, είναι επίσης μια τέχνη του δρόμου.
Καλα, προερχομενο απο μια τελειωμενη σα και του λογου σου, εχει μικροτερη αξια απο μια πορδη μου.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Μαρ 2021, 22:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:11
Highlander έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:05


Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος.

Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον, αν υπήρχαν και κάποια παραδείγματα καλλιτεχνών που εκφράζουν την ιστορική σας άποψη.
Τι εννοείς; :smt017
Εννοώ, ότι θεωρώ το ερώτημα σου μία σαφέστατη απάντηση και σ' ευχαριστώ γι' αυτό.


:lol:
Να θέσω και άλλα τότε.
Ποια ιστορική άποψη;
Ποιανων;
Και που κολλάνε τα παραδείγματα καλλιτεχνών; :smt017

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ο ευρυτος ζωγραφιζει τους αγωνιστες του 21 και λοιπους ελληνες ηρωες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 02 Μαρ 2021, 22:17

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:09


Οχι. Το νουμερο ενα ζητουμενο ειναι να καταχωθουν οριστικα τα φασισταρια στις τρυπες τους. Ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα.
Τοτε γιατι υπερασπιζεστε τον κοκκινο φασιστα-τρομοκρατη Κουφοντινα και τον λετε ''παντοτινο ανταρτη''? μιλαω και για πριν την απεργια του.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών