Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Φεβ 2021, 19:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:15
Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:03


Μα αυτό δεν συνέβαινε πάντα;

Το ΝΑΤΟ γενικώς (δηλαδή και οι ΗΠΑ) ποτέ δεν πήραν δυναμική θέση υπέρ της Ελλάδας και όλο πετάνε νιανιανια για την Τουρκία.

Και την τελευταία περίοδο εκτός από τον Ορμπάν, τη γλύφει και ο ξανθός Πούτιν που είναι πολύ πιο σημαντικός από το είδωλο σου.

Σ' αυτήν τη φάση, εσύ τι ακριβώς προτείνεις; :lol:
Κάτσε, ποιός είναι το είδωλό μου? Γιατί κάπου τα μπέρδεψες, μου φαίνεται.
Ο Ορμπάν είναι καλός για την πατρίδα του. Δεν είπα εγώ οτι ο Ορμπάν είναι καλός για την Ελλάδα. Είπα οτι πρέπει να κάνουμε κι εμείς όπως κάνει ο Ορμπαν. Αντιλαμβάνεσαι, νομίζω, τη διαφορά, ή ν' αρχίσω ν' αναρωτιέμαι αν σκέφτεσαι?
Εγώ αντιλαμβάνομαι περισσότερα πράγματα και δεν είμαι η μόνη.

Εσύ πριν αναρωτηθείς αν σκέφτομαι, απάντησε αρχικώς ποια είναι η λύση που προτείνεις εσύ και τι ακριβώς θα έκανε ο Ορμπάν αν ήταν αυτός πρωθυπουργός. :lol:

Γιατί αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ειδικώς στα θέματα που αφορούν συγκρούσεις, το βασικό στοιχείο είναι οι πιθανές συμμαχίες και η δυναμική των εκβιασμών. Όταν ο Αντρέας είπε το "Βυθίστε το Χορα" τα πράγματα ήταν λιιιίγο διαφορετικά, έτσι δεν είναι;


Εμένα προσωπικώς, δεν θα με χαλούσε καθόλου μια δυναμική αντίδραση ακόμη και αν ήταν ρίσκο.

Αλλά αυτά τα ρίσκα θέλουν πραγματική ελληνική ομοψυχία και την πρόθεση πληρωμής του κόστους.

Πόσοι από τους φωνασκούντες είναι διατεθειμένοι να το πληρώσουν; :lol:
Aκριβώς πάνω απ' το πόστ σου το είχα βάλει και προφανώς το είδες:

posting.php?f=92&mode=quote&p=1798133&s ... #pr1798064

Aλλά κάνεις οτι δεν το είδες. Διάβασε λοιπόν τί έγραψα στον Daje, Πριν πετάξεις την εξυπνάδα σου.
Εγώ αντιλαμβάνομαι περισσότερα πράγματα
Εσύ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι αντιλαμβάνεσαι περισσότερα πράγματα, και δεν είσαι η μόνη. Υπάρχει διαφορά.
Αλλά νουδού, νομίζετε οτι είσαστε οι άριστοι, ενώ είσαστε οι κουμπούρες της τάξης.
Εμένα προσωπικώς, δεν θα με χαλούσε καθόλου μια δυναμική αντίδραση ακόμη και αν ήταν ρίσκο.
Ε, απαίτησέ το από τους βουλευτές που στηρίζεις. Πήγαινε και πές τους, αν δεν πιέσετε την κυβέρνηση για πιο σκληρή στάση απέναντι στους Τούρκους, δεν θα σας ξαναψηφίσω.
Όταν ο Αντρέας είπε το "Βυθίστε το Χορα" τα πράγματα ήταν λιιιίγο διαφορετικά, έτσι δεν είναι;
Ναι, με λυπεί που το λέω, αλλά ο Ανδρέας είχε αρχίδια, αντιθέτως με τον Μητσωτέα και τους νουδούκους, που είναι οι ίδιοι αρχίδια.
Πόσοι από τους φωνασκούντες είναι διατεθειμένοι να το πληρώσουν; :lol:
Εσύ που χασκογελάς, και λες οτι είσαι διατεθειμένη να το πληρώσεις, είσαι διατεθειμένη να δεις τον γιό σου σε φέρετρο?
Εγώ προσωπικά δέχομαι να το πληρώσω, δέχομαι να (ξανα)πάω επίστρατος.

Άντε, απάντησε και βάλε και ένα γελάκι στο τέλος του πόστ, να νιώσεις νικήτρια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 27 Φεβ 2021, 08:12

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Φεβ 2021, 22:55

Kάπου εδώ να θυμίσουμε κι αυτό:


Στα 2-3 μίλια ανοιχτά της Μυκόνου και στην ίδια απόσταση απ' το Αγαθονήσι τα τουρκικά αλιευτικά. Ποιά 6 μίλια, και ποιά 12?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 28 Φεβ 2021, 16:37

Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11542
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 28 Φεβ 2021, 16:54

τεν τεν έγραψε:
28 Φεβ 2021, 16:37



"Ο Στρατηγός Άνεμος"
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39672
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 28 Φεβ 2021, 16:56

Θα επανερθει το συντομοτερο το Τσεσμε, και δεν ειναι δικαιολογια η αποχωρηση του γιατι απο αυριο ο καιρος χαλαει περισσοτερο με κορυφωση την Τριτη.

.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Φεβ 2021, 22:13

τεν τεν έγραψε:
28 Φεβ 2021, 16:37
Απ' τα καιρικά φαινόμενα περιμένουμε, δηλαδή, να υπερασπίσουν τα εδάφη μας και τα ύδατά μας. Μάλιστα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Μαρ 2021, 02:37



Μπροστά στους σημερινούς πολιτικούς ΝΑΝΟΥΣ, τύπου Κούλη και Ποκοπίκου, φάνταζε Γίγαντας.
Το άτομο μιλάει για πόλεμο, και είναι τόσο χαλαρός, που νομίζεις οτι θα του φέρουν κανένα ουισκάκι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14557
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Μαρ 2021, 03:28

Ο Κουλης ελέγχει τους Εψιλον και τα μυστικά τους υπεροπλα, γατάκια.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Μαρ 2021, 16:42

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Μαρ 2021, 03:28
Ο Κουλης ελέγχει τους Εψιλον και τα μυστικά τους υπεροπλα, γατάκια.
Βασικά είναι ο ίδιος υπερόπλο. Αρκεί μια επίσκεψη στην Τουρκία, και τους γάμησε.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 01 Μαρ 2021, 16:48

Kauldron έγραψε:
01 Μαρ 2021, 02:37


Μπροστά στους σημερινούς πολιτικούς ΝΑΝΟΥΣ, τύπου Κούλη και Ποκοπίκου, φάνταζε Γίγαντας.
Το άτομο μιλάει για πόλεμο, και είναι τόσο χαλαρός, που νομίζεις οτι θα του φέρουν κανένα ουισκάκι.
Φυσικα ο γνωστός παπατζας Ανδρέας πουλησε μαγκιά και μετά πηγε υπέγραψε την συμφωνία του Νταβός και... Mea culpa
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Μαρ 2021, 16:50

τεν τεν έγραψε:
01 Μαρ 2021, 16:48
Kauldron έγραψε:
01 Μαρ 2021, 02:37


Μπροστά στους σημερινούς πολιτικούς ΝΑΝΟΥΣ, τύπου Κούλη και Ποκοπίκου, φάνταζε Γίγαντας.
Το άτομο μιλάει για πόλεμο, και είναι τόσο χαλαρός, που νομίζεις οτι θα του φέρουν κανένα ουισκάκι.
Φυσικα ο γνωστός παπατζας Ανδρέας πουλησε μαγκιά και μετά πηγε υπέγραψε την συμφωνία του Νταβός και... Mea culpa
Εδώ πηγαίνουμε πλέον κατευθείαν στο Νταβός (ούτε μαγικές, ούτε μέα κούλπα).
Βασικά εγώ θέλω να βάλει όπλα στα χέρια επίστρατων και να τους πάει κοντά στα σύνορα. Κάτι μου λέει οτι τα υπόλοιπα θα πάρουν το δρόμο τους. Χι χι χι... :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 01 Μαρ 2021, 16:52

Kauldron έγραψε:
01 Μαρ 2021, 16:50
τεν τεν έγραψε:
01 Μαρ 2021, 16:48
Kauldron έγραψε:
01 Μαρ 2021, 02:37


Μπροστά στους σημερινούς πολιτικούς ΝΑΝΟΥΣ, τύπου Κούλη και Ποκοπίκου, φάνταζε Γίγαντας.
Το άτομο μιλάει για πόλεμο, και είναι τόσο χαλαρός, που νομίζεις οτι θα του φέρουν κανένα ουισκάκι.
Φυσικα ο γνωστός παπατζας Ανδρέας πουλησε μαγκιά και μετά πηγε υπέγραψε την συμφωνία του Νταβός και... Mea culpa
Εδώ πηγαίνουμε πλέον κατευθείαν στο Νταβός (ούτε μαγικές, ούτε μέα κούλπα).
Βασικά εγώ θέλω να βάλει όπλα στα χέρια επίστρατων και να τους πάει κοντά στα σύνορα. Κάτι μου λέει οτι τα υπόλοιπα θα πάρουν το δρόμο τους. Χι χι χι... :003:
Το θέμα είναι όταν πας για συμφωνία να πας σαν νικητής.
Το 87 εκ του αποτελέσματος χάσαμε, τζάμπα οι μαγκιές
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48601
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Μαρ 2021, 22:02

https://www.megatv.com/2021/03/01/vinte ... ou-tsesme/

Ορατό από την παραλία του Αϊ Στράτη, το "Τσεσμε".
Τους τη φέραμε, όμως. Τόσα καύσιμα κάψανε.
Α, όλα κι όλα μας ρίξανε, αλλά φάγαμε και πολλές, που έλεγε και η Μαλβίνα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εισβάλλει σήμερα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα το Τσεσμέ - Η ελληνική κυβέρνηση κατάπιε τη γλώσσα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Μαρ 2021, 22:07

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
27 Φεβ 2021, 08:12
Ο πούστης, σε τέτοια ηλικία και είχε τόση διαύγεια όση δεν έχει ολόκληρο το σημερινό επιτελείο της ΝΔ αθροιστικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών