Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 10 Μαρ 2021, 15:11

O Scouser επειδή ακριβώς είναι καραβανάς, έστω και από σχολή δεν έχει σημασία δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι ένας Πόλεμος με την γείτονα έχει να κάνει εκτός από την προάσπιση της εδαφικής ακεραιότητας της Πατρίδας και με την διασφάλιση των κεκτημένων του Ελληνικού Κεφαλαίου. Γιατί ένας Πόλεμος για Οικονομικούς κυρίως λόγους θα γίνει σήμερα, ανάμεσα σε δύο σύγχρονες χώρες.

Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48599
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Μαρ 2021, 15:20

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:07
Kauldron έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:33
Ανδρέα ζεις έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:29

Με τους στρατιωτικούς που έχουμε και εμείς και οι Τούρκοι είναι θέμα τριών ημερών κάποιος κατά τύχη να κερδίσει ! Μη περιμένετε πόλεμο πολλών ημέρων.Δύο φαιδρά κράτη θα παλέψουν για μία θέση στον ήλιο.Λίγο καλύτερο στρατό έχει το Μάλι από την Τουρκία και την Ελλάδα.
Αεροπορική υπεροχή δική μας, με τους Τουρκοπακιστανούς άμπαλους. Στο ναυτικό, οι πρόγονοί μου έκαναν ναυμαχίες μεγάλης κλίμακας όταν οι δικοί τους ήταν τσοπάνηδες στις στέππες της Ασίας. Οι Τούρκοι είναι κατώτεροι σε όλα, πλήν των αριθμών. Και ακόμα και έτσι, ένας μεγάλος αριθμός είναι Κούρδοι. Η θέση που τους αξίζει είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, γιατί πρόκειται για έναν λαό που κουβαλάει νοοτροπία 1000 χρόνια πίσω. Δεν έχουν καμία θέση στον 21ο αιώνα.
Συμφωνώ εν μέρει , αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των προγόνων των δύο λαών είναι κοινή , και επίσης θέση στον 21ό αιώνα φαίνεται να έχει όποιος/όποια προτιμάει να κάνει παιδιά αντί να παίζει DOTA μέχρι τα πενήντα ή να έχει πάρει πιο πολλά αντισυλληπτικά στην ζωή της απ ´ότι depon . Οπότε πρέπει να γίνει μεγάλη προσπάθεια για να έχουν θέση όχι μόνο η Ελλάδα αλλά και ολόκληρη η Ευρώπη και η Ρωσία στον 22ό αιώνα ( με τους γηγενείς πληθυσμούς τους ) .
Η υπογεννητικότητα της Δύσης είναι το πρώτο πρόβλημα, φυσικά.
Από 'κει και πέρα, γενετικά δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά μιλάμε για άτομα που χρησιμοποιούν μια γλώσσα (τουρκική) η οποία μπορεί μόνο να μεταδώσει βασικές σκέψεις. Ως πρωτόγονη, δεν τους επιτρέπει ν' ανοίξουν τους ορίζοντές τους και να σκεφτούν επιστημονικά (γι' αυτό και κάθε τουρκικό οπλικό σύστημα πάει κουβά κατευθείαν (βασικά δεν έχουν οπλικά συστήματα, ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΟΥΝ, πράγμα που μπορεί να το κάνει και εκπαιδευμένος μπαμπουΐνος)), ή να σκεφτούν ως μαχητές.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48599
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Μαρ 2021, 15:21

MiGiSukhoI έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:11
Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
Για να μη σε σκίσουν εσένα και τους δικούς σου ανθρώπους οι Τούρκοι, όταν μπούν στο σπίτι σου. Γι' αυτό.
Ρώτα τους Κούρδους.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 10 Μαρ 2021, 15:23

Αυτό όμως δεν αναιρεί γιατί πρέπει να πεθάνουμε για το Ελληνικό Κεφάλαιο; Ας προσλάβουν οι έχοντες, οι ολιγάρχες μισθοφόρους να πολεμήσουν.

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω πόλεμο με την γείτονα όσο διαρκεί η ζωή μας. Μετά από εκατό χρόνια δεν ξέρω και δεν με νοιάζει.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 10 Μαρ 2021, 15:28

Kauldron έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:21
MiGiSukhoI έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:11
Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
Για να μη σε σκίσουν εσένα και τους δικούς σου ανθρώπους οι Τούρκοι, όταν μπούν στο σπίτι σου. Γι' αυτό.
Ρώτα τους Κούρδους.
Έχει κόλπο αυτός. Θα τους πει ότι είναι ψηφοφόρος του κωματος και ότι οι πρόγονοι του συνεργάστηκαν με τον Κεμάλ για να σωθεί η Άγκυρα και μπορεί να του την χαριστούν...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18331
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 10 Μαρ 2021, 15:31

Scouser έγραψε:
09 Μαρ 2021, 23:07
Zelda έγραψε:
09 Μαρ 2021, 23:01
Scouser έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:59
Από τις πλέον ηλίθιες ερωτήσεις, που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί διατυπώνεται συνεχώς δημόσια. Σε περίπτωση σύρραξης που δεν θα περιοριστεί σε ένα θερμό επεισόδιο που θα το αναλάβουν όσοι θα είναι επιτόπου στο πεδίο:

1) Κανείς δεν πρόκειται να φύγει, γιατί το πρώτο πράγμα που θα γίνει θα είναι να κλείσουν αεροδρόμια και λιμάνια.

2) Γενική επιστράτευση είναι σενάριο λιγότερο πιθανό και από το να κερδίσει τις εκλογές ο Σώρρας.

Οπότε όχι, η συντριπτική πλειοψηφία δεν θα πολεμήσει γιατί δεν θα της το ζητήσουν, αλλά δεν θα πάει και πουθενά.
Αν επιχειρηθει γενικη επιστρατευση θα εχει αριστο αμονταριστο υλικο για κωμωδιες το Netflix για τα επομενα 100 χρονια
Δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα σε οποιοδήποτε ρεαλιστικό σενάριο έτσι και αλλιώς. Νομίζω αυτή η ερώτηση γίνεται απλά για να βρουν ευκαιρία κάποιοι να το παίξουν ''επαναστάτες'' διατρανώνοντας πως ''εγώ δεν πολεμάω για το κεφάλαιο ρε'' (και ποιος θα στο ζητήσει ρε μπόζο; :lol: ) ή να το παίξουν μαχίμια από το πληκτρολόγιό τους.
:lol:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48599
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Μαρ 2021, 15:36

Ju-87 έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:28
Kauldron έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:21
MiGiSukhoI έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:11
Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
Για να μη σε σκίσουν εσένα και τους δικούς σου ανθρώπους οι Τούρκοι, όταν μπούν στο σπίτι σου. Γι' αυτό.
Ρώτα τους Κούρδους.
Έχει κόλπο αυτός. Θα τους πει ότι είναι ψηφοφόρος του κωματος και ότι οι πρόγονοι του συνεργάστηκαν με τον Κεμάλ για να σωθεί η Άγκυρα και μπορεί να του την χαριστούν...
Δε νομίζω να του τη χαρίοσυν.. (προσοχή αν είναι να το ανοίξεις):
SpoilerShow
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Μαρ 2021, 15:41

οι μπουμερς? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23434
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 10 Μαρ 2021, 15:48

ΑΝ ΠΟΤΕ αφησουνε να γινει πολεμος Ελλαδας -Τουρκιας δεν θα προλαβει να γινει καμια μεγαλη επιστρατευση ... κυριως θα πολεμησουνε οι ηδη υπηρετουντες καθως και οι κατοικοι των παραμεθοριων ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Μαρ 2021, 15:52

MiGiSukhoI έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:11
O Scouser επειδή ακριβώς είναι καραβανάς, έστω και από σχολή δεν έχει σημασία δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι ένας Πόλεμος με την γείτονα έχει να κάνει εκτός από την προάσπιση της εδαφικής ακεραιότητας της Πατρίδας και με την διασφάλιση των κεκτημένων του Ελληνικού Κεφαλαίου. Γιατί ένας Πόλεμος για Οικονομικούς κυρίως λόγους θα γίνει σήμερα, ανάμεσα σε δύο σύγχρονες χώρες.

Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
σκεψου ομως οτι θα απαλλαγεις απο το ελ πολιτικοικονομικο κατεστημενο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 10 Μαρ 2021, 15:55

Δεν θα γίνει όσο ζούμε.

Δεν με ενδιαφέρει.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 10 Μαρ 2021, 16:30

MiGiSukhoI έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:33
Δεν θα πολεμήσουμε για το Ελληνικό Κεφάλαιο. Απλά τα πράγματα.

.


Τρίζουν κόκκαλα μεγάλε τώρα..... :oops:


Καί το μεγάλο κεφάλαιο εφυγε απο τη χωρα.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14994
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 10 Μαρ 2021, 21:18

MiGiSukhoI έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:45
Οργισμένος έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:44
MiGiSukhoI έγραψε:
09 Μαρ 2021, 22:33
Δεν θα πολεμήσουμε για το Ελληνικό Κεφάλαιο. Απλά τα πράγματα.
ο δοσιλογος παντα δοσιλογος θα ειναι.
Δεν αλλαζει ποτε.
Ότι πεις. Ξεχνάς ποιοι ήταν οι δωσίλογοι. Να σου κάνει μαθήματα η πρώην Κνίτισα γυναίκα σου.
Ξερω ποιοι ηταν αλλα βλεπω και ποιοι ειναι.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 11 Μαρ 2021, 00:57

MiGiSukhoI έγραψε:
10 Μαρ 2021, 15:11
O Scouser επειδή ακριβώς είναι καραβανάς, έστω και από σχολή δεν έχει σημασία δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι ένας Πόλεμος με την γείτονα έχει να κάνει εκτός από την προάσπιση της εδαφικής ακεραιότητας της Πατρίδας και με την διασφάλιση των κεκτημένων του Ελληνικού Κεφαλαίου. Γιατί ένας Πόλεμος για Οικονομικούς κυρίως λόγους θα γίνει σήμερα, ανάμεσα σε δύο σύγχρονες χώρες.

Γι ποιο λόγο να θυσιάσω εγώ την ζωή μου και όταν τελειώσει ο Πόλεμος και είναι νικηφόρος, πάλι οι λίγοι να περνάνε καλά. Γιατί να μην πάρουμε την εξουσία εμείς που πολεμήσαμε για την χώρα; Γιατί να μην πάρουμε τα όπλα να ανατρέψουμε το Καθεστώς που οδήγησε την Πατρίδα σε Πόλεμο;
Ελα ρε συ, αυτές τις πίπες έλεγαν και στην ΕΣΣΔ αλλά στα δύσκολα ο πόλεμος έγινε μεγάλος πατριωτικός και στη προπαγάνδα δείχνανε μπάμπουσκες να σταυρώνουν τα στρατευμένα νιάτα. Δε λέω, ο κομμουνισμός έχει και τα καλά του, αλλά τώρα κάνεις επίδειξη κατανάλωσης σανού.

Στο κάτω-κάτω, στα ούμπαλα του κράτους γιατί θα νομίζεις ότι θυσιάζεις τη ζωή σου. Δε θα σε ρωτήσουν κιόλας.

Μου αρέσει που όλοι αναρωτιούνται λες και θα έχουν επιλογή.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σε περίπτωση πολέμου με Τουρκία, πόσοι θα πολεμήσουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 20 Μαρ 2021, 15:55

Ασέβαστος έγραψε:
10 Μαρ 2021, 11:29
Scouser έγραψε:
10 Μαρ 2021, 10:57

Ναι ΟΚ, κάποιοι μπορεί να φύγουν, αλλά η πλειοψηφία δεν θα πάει πουθενά. Ποτέ στην Ιστορία δεν έχει καταγραφεί μαζική φυγή από κράτος σε περίπτωση πολέμου από σημαντικό κομμάτι του πληθυσμού, ακριβώς γιατί δεν είναι απλό. Δοκίμασε εσύ να ξεκινήσεις από την Αθήνα με το αμάξι για να πας στα σύνορα με τα Σκόπια μαζί με την οικογένεια (παρατώντας πχ γονείς κτλ στο έλεος του Αλλάχ), ενώ η Αθήνα και η Εθνική θα βομβαρδίζονται από την τουρκική αεροπορία. Και αν υποθέσουμε πως θα καταφέρεις να φτάσεις, δοκίμασε να βρεις πέρασμα για να φύγεις τη στιγμή που στα σύνορα και από τις δύο πλευρές θα υπάρχει ύψιστη επιφυλακή για λόγους ασφαλείας. Παπαριές άκαπνων μπούληδων, που τους ανέθρεψαν επίσης άκαπνοι, έστω και όχι αναγκαστικά μπούληδες.
οπουδηποτε εχει υπαρξει πολεμος, κονβοι φευγουν οι προσφυγες, και δεν ειναι μονο γυναικοπαιδα. και συνηθως δε νοιαζεται κανεις αν θα φυγουν, γιατι οσοι δε θελουν να πολεμησουν, δεν θα το κανουν ακομη κι αν δεν μπορουν να φυγουν. θα πανε στα βουνα, στα χωρια, θα κλειστουν στο υπογειο τους. αντε βρες τους και βαλε τους με το ζορι να πολεμησουν. πιο πολυς ο κοπος να το κανεις, απο την αποτελεσματικοτητα τους στο πεδιο της μαχης.
Εδώ δεν πάνε τώρα που φοβούνται τον Χαρδαλια κ το 300αρι θα πάνε με απειλή οπλου; κ γιατι δεν το έκαναν το 40 κ πέθαιναν στην Αθήνα από την πείνα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών