Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Νοέμ 2021, 17:40

Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 16:07
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 15:51
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 15:35


Απ'το 1945 μεχρι να εμφανιστει το μπλακμπερντ ρωταω.
Τσαμπουκαδες γινονται συνεχεια,ανεκαθεν.
Σου έδωσα μια εικόνα του τί γινόταν. Πρίν υπήρχε το U2, οι Σοβιετικοί κάποια στιγμή κατέρριψαν, όταν απέκτησαν την τεχνική δυνατότητα.
Όπως καταλαβαίνεις, άλλο να μην έχω την τεχνική δυνατότητα και να προσπαθώ να καταρρίψω, και άλλο να την έχω και να μην το κάνω λόγω πολιτικής απόφασης.
Αυτό που κάνει η Ελλάδα ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ. Κατάλαβέ το.
Οκ,μη μου συγχιζεσαι και μου παθεις και τιποτα και το'χω και στη συνειδηση μου.
Εγώ κάθισα και σου τα εξήγησα ωραία με επιχειρήματα.
Τώρα αν εσύ δεν έχεις επιχειρήματα, και δεν καταλαβαίνεις, γιατί δε θέλεις ν' αλλάξει κάτι, αυτό είναι άλλο θέμα. Αλλά όποιος διαβάζει το νήμα, καταλαβαίνει ποιοί τελικά στηρίζουν τη νουδού.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 08 Νοέμ 2021, 17:49

Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:40
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 16:07
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 15:51


Σου έδωσα μια εικόνα του τί γινόταν. Πρίν υπήρχε το U2, οι Σοβιετικοί κάποια στιγμή κατέρριψαν, όταν απέκτησαν την τεχνική δυνατότητα.
Όπως καταλαβαίνεις, άλλο να μην έχω την τεχνική δυνατότητα και να προσπαθώ να καταρρίψω, και άλλο να την έχω και να μην το κάνω λόγω πολιτικής απόφασης.
Αυτό που κάνει η Ελλάδα ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ. Κατάλαβέ το.
Οκ,μη μου συγχιζεσαι και μου παθεις και τιποτα και το'χω και στη συνειδηση μου.
Εγώ κάθισα και σου τα εξήγησα ωραία με επιχειρήματα.
Τώρα αν εσύ δεν έχεις επιχειρήματα, και δεν καταλαβαίνεις, γιατί δε θέλεις ν' αλλάξει κάτι, αυτό είναι άλλο θέμα. Αλλά όποιος διαβάζει το νήμα, καταλαβαίνει ποιοί τελικά στηρίζουν τη νουδού.
Αμα καταληγεις σε τετοιου ειδους συμπερασματα πως,θα σε παρει ο αλλος στα σοβαρα;
Εχεις σκεφτει ποτε οτι,υπαρχουν ανθρωποι που στηριζουν τη κυβερνηση της χωρας τους οταν,βλεπουν πως, αυτη κινειται προς τη σωστη κατευθυνση χωρις να ειναι πολιτικα συμβατοι;
Ειμαι προθυμος να κραξω αλλα και να στηριξω,αναλογα με τη περιπτωση.
Ακομα και αριστερη να ηταν η κυβερνηση και να προστατευε τα συμφεροντα της χωρας μου,θα την στηριζα αλλα και θα την εκραζα σε αλλες περιπτωσεις.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Νοέμ 2021, 17:56

Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:49
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:40
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 16:07


Οκ,μη μου συγχιζεσαι και μου παθεις και τιποτα και το'χω και στη συνειδηση μου.
Εγώ κάθισα και σου τα εξήγησα ωραία με επιχειρήματα.
Τώρα αν εσύ δεν έχεις επιχειρήματα, και δεν καταλαβαίνεις, γιατί δε θέλεις ν' αλλάξει κάτι, αυτό είναι άλλο θέμα. Αλλά όποιος διαβάζει το νήμα, καταλαβαίνει ποιοί τελικά στηρίζουν τη νουδού.
Αμα καταληγεις σε τετοιου ειδους συμπερασματα πως,θα σε παρει ο αλλος στα σοβαρα;
Εχεις σκεφτει ποτε οτι,υπαρχουν ανθρωποι που στηριζουν τη κυβερνηση της χωρας τους οταν,βλεπουν πως, αυτη κινειται προς τη σωστη κατευθυνση χωρις να ειναι πολιτικα συμβατοι;
Ειμαι προθυμος να κραξω αλλα και να στηριξω,αναλογα με τη περιπτωση.
Ακομα και αριστερη να ηταν η κυβερνηση και να προστατευε τα συμφεροντα της χωρας μου,θα την στηριζα αλλα και θα την εκραζα σε αλλες περιπτωσεις.
Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Αυτή είναι η σωστή κατεύθυνση για 'σενα? Ποιά χώρα κάνει τέτοια πράγματα? Δεν καταλαβαίνεις οτι αυτό σημαίνει πως αναγνωρίζει το δικαίωμα στους Τούρκους να παραβιάζουν τον εναέριο χώρο μας ακόμα και πάνω από ξηρά?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 08 Νοέμ 2021, 18:13

Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:56
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:49
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:40


Εγώ κάθισα και σου τα εξήγησα ωραία με επιχειρήματα.
Τώρα αν εσύ δεν έχεις επιχειρήματα, και δεν καταλαβαίνεις, γιατί δε θέλεις ν' αλλάξει κάτι, αυτό είναι άλλο θέμα. Αλλά όποιος διαβάζει το νήμα, καταλαβαίνει ποιοί τελικά στηρίζουν τη νουδού.
Αμα καταληγεις σε τετοιου ειδους συμπερασματα πως,θα σε παρει ο αλλος στα σοβαρα;
Εχεις σκεφτει ποτε οτι,υπαρχουν ανθρωποι που στηριζουν τη κυβερνηση της χωρας τους οταν,βλεπουν πως, αυτη κινειται προς τη σωστη κατευθυνση χωρις να ειναι πολιτικα συμβατοι;
Ειμαι προθυμος να κραξω αλλα και να στηριξω,αναλογα με τη περιπτωση.
Ακομα και αριστερη να ηταν η κυβερνηση και να προστατευε τα συμφεροντα της χωρας μου,θα την στηριζα αλλα και θα την εκραζα σε αλλες περιπτωσεις.
Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Αυτή είναι η σωστή κατεύθυνση για 'σενα? Ποιά χώρα κάνει τέτοια πράγματα? Δεν καταλαβαίνεις οτι αυτό σημαίνει πως αναγνωρίζει το δικαίωμα στους Τούρκους να παραβιάζουν τον εναέριο χώρο μας ακόμα και πάνω από ξηρά?
Αυτη ειναι η αναγνωση που κανεις εσυ,δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη.
Και γω μιλαω για το συνολο της πορειας κι οχι μονο για το συγκεκριμενο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Νοέμ 2021, 18:21

Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:13
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:56
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:49


Αμα καταληγεις σε τετοιου ειδους συμπερασματα πως,θα σε παρει ο αλλος στα σοβαρα;
Εχεις σκεφτει ποτε οτι,υπαρχουν ανθρωποι που στηριζουν τη κυβερνηση της χωρας τους οταν,βλεπουν πως, αυτη κινειται προς τη σωστη κατευθυνση χωρις να ειναι πολιτικα συμβατοι;
Ειμαι προθυμος να κραξω αλλα και να στηριξω,αναλογα με τη περιπτωση.
Ακομα και αριστερη να ηταν η κυβερνηση και να προστατευε τα συμφεροντα της χωρας μου,θα την στηριζα αλλα και θα την εκραζα σε αλλες περιπτωσεις.
Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Αυτή είναι η σωστή κατεύθυνση για 'σενα? Ποιά χώρα κάνει τέτοια πράγματα? Δεν καταλαβαίνεις οτι αυτό σημαίνει πως αναγνωρίζει το δικαίωμα στους Τούρκους να παραβιάζουν τον εναέριο χώρο μας ακόμα και πάνω από ξηρά?
Αυτη ειναι η αναγνωση που κανεις εσυ,δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη.
Και γω μιλαω για το συνολο της πορειας κι οχι μονο για το συγκεκριμενο.
Είπες έτσι είναι η γλώσσα της διπλωματίας, σε ρώτησα που το είδες αλλού αυτό. Είπες για Αμερική-Ρωσία, σου εξήγησα με στοιχεία οτι αυτό που λές δεν ισχύει.
Τώρα εσύ, ακόμα και νησί να δώσουν οι νουδούκοι στην Τουρκία, μπράβο θα λές.
Πληρώνεσαι? Σε βολέψαν σε καμιά θεσούλα? Απλά δεν καταλαβαίνεις και είσαι κολλημένος με τη νουδού? Δεν ξέρω.
Αλλά άνθρωποι σαν και 'σενα κατέστρεψαν την Ελλάδα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 08 Νοέμ 2021, 18:35

George_V έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:53
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:51
George_V έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:47


Ο Χελωνος αν ειχε θεσμικη θεση θα ειχε προκαλεσει ηδη πολεμο με την τουρκια.

Και το χειροτερο δεν ειναι αυτο.

Το χειροτερο ειναι οτι ο πολεμος που θα προκαλουσε θα οδηγουσε σε νεο 97.
Το 97 είχαμε τη δυνατότητα να βυθίσουμε τον τουρκικό στόλο με ελάχιστες δικές μας απώλειες, αλλά δεν πειράζει.
Το θέμα είναι τί θα έκαναν ΕΓΩ κυβερνώντας? Εγώ κυβερνάω? Ή η νουδού?
Αν τα έλεγε αυτά που είπε ο Παναγιωτόπουλος κάποιος απ' την κυβέρνηση σύριζα, πόσο θα φώναζες τώρα?
1897 Χελώνε

1897....
Να πάμε και στο 1453 και στο 1071, τυπε;
Μόνο 600 και 1000 χρόνια απέχουν χρονολογικά
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 08 Νοέμ 2021, 18:36

Ju-87 έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:35
George_V έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:53
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:51


Το 97 είχαμε τη δυνατότητα να βυθίσουμε τον τουρκικό στόλο με ελάχιστες δικές μας απώλειες, αλλά δεν πειράζει.
Το θέμα είναι τί θα έκαναν ΕΓΩ κυβερνώντας? Εγώ κυβερνάω? Ή η νουδού?
Αν τα έλεγε αυτά που είπε ο Παναγιωτόπουλος κάποιος απ' την κυβέρνηση σύριζα, πόσο θα φώναζες τώρα?
1897 Χελώνε

1897....
Να πάμε και στο 1453 και στο 1071, τυπε;
Μόνο 600 και 1000 χρόνια απέχουν χρονολογικά
Kανεις σας δεν καταλαβαινει το νοημα...

Ας ειναι...

Δεν περιμενα κατι τετοιο αλλωστε. Αν θυμοσασταν η αν ξερατε τι εγινε το 1897 θα καταλαβαινατε τι θελω να πω.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 09 Νοέμ 2021, 08:11

Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:45
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:39
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:28


Φανταζομαι οτι για να τα λες αυτα,εχεις δει βιντεο με τα κομμενα καλωδια.
Πάντως οι Μογγόλοι αποχώρησαν άμεσα.
Εδώ παρακαλάμε να κάνουν λιγότερες υπερπτήσεις ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΈΔΑΦΟΣ:
Παναγιωτόπουλος για Τούρκους: "Αν μας «βιάσουν» λιγότερο, θα είμαστε ικανοποιημένοι!"

Και να πανηγυρίζουν τα έμμισθα τρολλάκια της Πουτάνας (ΝΔ), οτι κερδάμε.
Γαλάζια σκατά έχουν στα κεφάλια τους ορισμένοι.
Η διπλωματικη γλωσσα τα λεει αυτα,τι να κανουμε;
Διεθνης πρακτικη ειναι να παριστανεις τον καλο και να δειχνεις οτι ο αλλος ειναι ο κακος.
Ευτυχως που δεν εχεις καμμια διπλωματικη θεση δηλαδη.
Οι Κύπριοι 50 χρόνια ακολουθούν αυτήν την τακτική. Οι Τούρκοι δεν την ακολούθησαν ποτέ εκεί. Μάντεψε ποιος είναι ο κερδισμένος.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 09 Νοέμ 2021, 08:15

George_V έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:36
Ju-87 έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:35
George_V έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:53


1897 Χελώνε

1897....
Να πάμε και στο 1453 και στο 1071, τυπε;
Μόνο 600 και 1000 χρόνια απέχουν χρονολογικά
Kανεις σας δεν καταλαβαινει το νοημα...

Ας ειναι...

Δεν περιμενα κατι τετοιο αλλωστε. Αν θυμοσασταν η αν ξερατε τι εγινε το 1897 θα καταλαβαινατε τι θελω να πω.
Πάντως ναι μεν στρατιωτικά το 1897 ήταν καταστροφή κυρίως για το κύρος της χώρας αλλά διπλωματικά πετύχαμε .Μπορεί ένωση να μην ήρθε αλλά ήρθε αυτονομία της Κρήτης με Έλληνα πρίγκιπα και στην ουσία μετά τις καφρίλες το 1898 των Τούρκων στο νησί στην ουσία ανεξαρτησία του νησιού από την Πύλη.Κάτι κάναμε δλδ
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7143
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 09 Νοέμ 2021, 08:15

Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:56
Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Kαλά εδώ θα συμφωνήσω στην πρώτη υπερπτήση άντε στη δεύτερη έπρεπε να είχε γίνει κατάρριψη των μεμετιών και ξεβράκωμα τους στη διεθνή κοινότητα με στοιχεία απο radar, αν έπεφταν και τα συντριμια του αεροσκάφους στο ελληνικό έδαφος τόσο το καλύτερο. Εχθρικο πολεμικό αεροσκάφος, οπλισμένο μάλιστα, πάνω απο δικό σου έδαφος με κατοίκους είναι πολύ χοντρή πρόκληση για να μένει αναπάντητη. Από την άλλη βέβαια με τις διπλωματικές μας κινήσεις και τους τελευταίους εξοπλισμούς γυρίζουμε το παιχνίδι υπέρ μας και δεν μας παιρνει πλέον να ανεχόμαστε τέτοιες ενέργειες απο τους μεμετηδηδες, γιατι απλά δεν γίνεται να υπογράφεις συμφωνίες αμοιβαίας αμυντικής συνδρομής με Γαλλία και Εμιράτα, να αγοράζεις Rafale, Βelhara, F-16V, Αpache Guardian και ολα τα υπόλοιπα και να εξακολουθείς να ανέχεσαι τα θρασύμια τους ισλαμοφασίστες από απέναντι, διαφορετικά και οι συμμαχοι σου θα σε πάρουνε στο ψηλό.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 09 Νοέμ 2021, 11:50

Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:21
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 18:13
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:56


Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Αυτή είναι η σωστή κατεύθυνση για 'σενα? Ποιά χώρα κάνει τέτοια πράγματα? Δεν καταλαβαίνεις οτι αυτό σημαίνει πως αναγνωρίζει το δικαίωμα στους Τούρκους να παραβιάζουν τον εναέριο χώρο μας ακόμα και πάνω από ξηρά?
Αυτη ειναι η αναγνωση που κανεις εσυ,δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη.
Και γω μιλαω για το συνολο της πορειας κι οχι μονο για το συγκεκριμενο.
Είπες έτσι είναι η γλώσσα της διπλωματίας, σε ρώτησα που το είδες αλλού αυτό. Είπες για Αμερική-Ρωσία, σου εξήγησα με στοιχεία οτι αυτό που λές δεν ισχύει.
Τώρα εσύ, ακόμα και νησί να δώσουν οι νουδούκοι στην Τουρκία, μπράβο θα λές.
Πληρώνεσαι? Σε βολέψαν σε καμιά θεσούλα? Απλά δεν καταλαβαίνεις και είσαι κολλημένος με τη νουδού? Δεν ξέρω.
Αλλά άνθρωποι σαν και 'σενα κατέστρεψαν την Ελλάδα.
Εισαι εμμονικος,κουραστικος και με χαμηλη αντιληψη.
Μονο με τρολαρισμα αντιμετωπιζεσαι.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 09 Νοέμ 2021, 11:52

Υδράργυρος έγραψε:
09 Νοέμ 2021, 08:11
Thor έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:45
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 14:39


Πάντως οι Μογγόλοι αποχώρησαν άμεσα.
Εδώ παρακαλάμε να κάνουν λιγότερες υπερπτήσεις ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΈΔΑΦΟΣ:
Παναγιωτόπουλος για Τούρκους: "Αν μας «βιάσουν» λιγότερο, θα είμαστε ικανοποιημένοι!"

Και να πανηγυρίζουν τα έμμισθα τρολλάκια της Πουτάνας (ΝΔ), οτι κερδάμε.
Γαλάζια σκατά έχουν στα κεφάλια τους ορισμένοι.
Η διπλωματικη γλωσσα τα λεει αυτα,τι να κανουμε;
Διεθνης πρακτικη ειναι να παριστανεις τον καλο και να δειχνεις οτι ο αλλος ειναι ο κακος.
Ευτυχως που δεν εχεις καμμια διπλωματικη θεση δηλαδη.
Οι Κύπριοι 50 χρόνια ακολουθούν αυτήν την τακτική. Οι Τούρκοι δεν την ακολούθησαν ποτέ εκεί. Μάντεψε ποιος είναι ο κερδισμένος.
Για να ασκησεις διπλωματια πρεπει απο πισω να εχεις και μερικα Ραφαλ και Μπελαρα,δε θα κατσει ο αλλος να σε κοιταει στο στομα,τι θα πεις,αν εισαι ξεβρακωτος στρατιωτικα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 09 Νοέμ 2021, 12:42

Κόκκορας έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 13:13
καραγκιοζιλίκια

ΥΣ το ενδιαφέρον είναι όμως πως κυκλοφορούν ελάχιστοι εγχώριοι που ...επιχειρηματολογούν υπερ της παραδοσιακής τουρκικής λαιμαργίας
ε ακόμα και οι ζαίοι μειώθηκαν μετά από όσες μαλακίες έγιναν τα τελευταία 7 χρόνια με τους ζαίους στην κυβέρνηση και τον ερντογαν να κανει τζαμιά εκκλησίες, εισβολές σε άλλα κράτη, πόλεμος στην Αρμενία, Πλέον τα αποτελέσματα της βλακείας του είναι μπρος στα μάτια τους

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τουρκία: Η Ελλάδα πρεπει να παει τα χωρικά της υδατα στα 3 μιλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Νοέμ 2021, 13:43

Αλιόσα έγραψε:
09 Νοέμ 2021, 08:15
Kauldron έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 17:56
Ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση? Να λέμε στους Τούρκους "πετάτε λιγότερο πάνω απ' τα νησιά μας"?
Kαλά εδώ θα συμφωνήσω στην πρώτη υπερπτήση άντε στη δεύτερη έπρεπε να είχε γίνει κατάρριψη των μεμετιών και ξεβράκωμα τους στη διεθνή κοινότητα με στοιχεία απο radar, αν έπεφταν και τα συντριμια του αεροσκάφους στο ελληνικό έδαφος τόσο το καλύτερο. Εχθρικο πολεμικό αεροσκάφος, οπλισμένο μάλιστα, πάνω απο δικό σου έδαφος με κατοίκους είναι πολύ χοντρή πρόκληση για να μένει αναπάντητη. Από την άλλη βέβαια με τις διπλωματικές μας κινήσεις και τους τελευταίους εξοπλισμούς γυρίζουμε το παιχνίδι υπέρ μας και δεν μας παιρνει πλέον να ανεχόμαστε τέτοιες ενέργειες απο τους μεμετηδηδες, γιατι απλά δεν γίνεται να υπογράφεις συμφωνίες αμοιβαίας αμυντικής συνδρομής με Γαλλία και Εμιράτα, να αγοράζεις Rafale, Βelhara, F-16V, Αpache Guardian και ολα τα υπόλοιπα και να εξακολουθείς να ανέχεσαι τα θρασύμια τους ισλαμοφασίστες από απέναντι, διαφορετικά και οι συμμαχοι σου θα σε πάρουνε στο ψηλό.
Δηλαδή θ' αλλάξει αντιμετώπιση η Ελλάδα μετά τους εξοπλισμούς (ειδικά στην ΠΑ)? Μακάρι, αλλά δεν το βλέπω.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών