Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48652
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Σεπ 2022, 16:08

Chainis έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:02
ksmyrn έγραψε:
09 Ιουν 2022, 15:58
Bazoomba έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:09

Άραγε βλέπουμε και οι δύο την ίδια εικόνα φίλε μου; Η μήπως η κατηγορία του μπαναρίσματος δεν ευσταθεί; Αν με βρίσεις εσύ έχω το ελεύθερο να ανταποδώσω τα αίσχη χωρίς κίνδυνο επιβολής ποινής; Η ποινές που δόθηκαν δεν ήταν ισοβαρείς, όμως ορθώς δόθηκαν...Και οι δύο...
Στύγιος έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:18
Δεν έχω την πλήρη εικόνα , audietur et altera pars.
Σύμφωνα με τον ίδιο, είχε κάνει αναφορές σε όλες τις δημοσιεύσεις που φαίνονται στις τελευταίες 4 εικόνες, και δεν έγινε τίποτα για βδομάδες. Από τη στιγμή λοιπόν που η διαχείριση δεν τον προστατεύει, ανέλαβε ο ίδιος ν' απαντήσει. Το θέμα της αργής απόκρισης στις αναφορές το έχει θέσει και ο ίδιος, το είχαν θέσει και άλλοι. Επιπλέον λέει οτι για παράδειγμα για τα πόστ του Χαΐνη, δεν είχε προκαλέσει ο ίδιος, αφού δεν του είχε μιλήσει καθόλου. Και για τα άλλα λέει οτι ισχύει αυτό. Γενικά υπάρχει ένας διαδικτυακός "όχλος λιντσαρίσματος" (έτσι το ανέφερε), που επιτίθεται σε όποιον διαφωνεί μ' αυτά που λέει ο Κούλης. Δεν υπάρχει μόνο στο πχόρουμ, αλλά εδώ επιτρέπεται να λειτουργεί ελεύθερος.

Στύγιος, μου είπε να μεταβιβάσω τις ευχαριστίες του για τα καλά σου λόγια.
Ο ίδιος έχει πει ότι υποστηρίζει τον Κασιδιάρη.
Που ο Κασιδιάρης έχει κτυπημένη σβάστικα στο μπράτσο και έχει γνωστή νεοναζιστική δράση στην ΧΑ.

Αν ξαναγυρίσει όταν λήξει το μπάν του πιθανότατα θα τον ξαναπώ κρυφοναζί η ντροπαλό ναζί η σκέτο νεοναζί αφού μας έχει δώσει κάθε δικαίωμα.

Και είναι γελοίο που ντρέπεται να στηρίξει ανοιχτά ότι πιστεύει και χρόνια τώρα έχει το στυλάκι "εγώ δεν είμαι νεοναζί αλλά....".

Αν δεν τα βλέπει ο ίδιος σαν επισκέπτης πες τα του.
Κι εσύ υποστηρίζεις Ουκρανούς, που ο μισός στρατός τους έχει το τότενκοπφ. Άρα κι εσύ είσαι νεοναζί, με την ίδια λογική.
Φυσικά και βρίζεις, αφού μπορείς να το κάνεις ατιμώρητος, βάση της ειδικής ασυλίας που έχεις εδώ μέσα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 20 Σεπ 2022, 16:52

Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:08
Chainis έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:02
ksmyrn έγραψε:
09 Ιουν 2022, 15:58




Σύμφωνα με τον ίδιο, είχε κάνει αναφορές σε όλες τις δημοσιεύσεις που φαίνονται στις τελευταίες 4 εικόνες, και δεν έγινε τίποτα για βδομάδες. Από τη στιγμή λοιπόν που η διαχείριση δεν τον προστατεύει, ανέλαβε ο ίδιος ν' απαντήσει. Το θέμα της αργής απόκρισης στις αναφορές το έχει θέσει και ο ίδιος, το είχαν θέσει και άλλοι. Επιπλέον λέει οτι για παράδειγμα για τα πόστ του Χαΐνη, δεν είχε προκαλέσει ο ίδιος, αφού δεν του είχε μιλήσει καθόλου. Και για τα άλλα λέει οτι ισχύει αυτό. Γενικά υπάρχει ένας διαδικτυακός "όχλος λιντσαρίσματος" (έτσι το ανέφερε), που επιτίθεται σε όποιον διαφωνεί μ' αυτά που λέει ο Κούλης. Δεν υπάρχει μόνο στο πχόρουμ, αλλά εδώ επιτρέπεται να λειτουργεί ελεύθερος.

Στύγιος, μου είπε να μεταβιβάσω τις ευχαριστίες του για τα καλά σου λόγια.
Ο ίδιος έχει πει ότι υποστηρίζει τον Κασιδιάρη.
Που ο Κασιδιάρης έχει κτυπημένη σβάστικα στο μπράτσο και έχει γνωστή νεοναζιστική δράση στην ΧΑ.

Αν ξαναγυρίσει όταν λήξει το μπάν του πιθανότατα θα τον ξαναπώ κρυφοναζί η ντροπαλό ναζί η σκέτο νεοναζί αφού μας έχει δώσει κάθε δικαίωμα.

Και είναι γελοίο που ντρέπεται να στηρίξει ανοιχτά ότι πιστεύει και χρόνια τώρα έχει το στυλάκι "εγώ δεν είμαι νεοναζί αλλά....".

Αν δεν τα βλέπει ο ίδιος σαν επισκέπτης πες τα του.
Κι εσύ υποστηρίζεις Ουκρανούς, που ο μισός στρατός τους έχει το τότενκοπφ. Άρα κι εσύ είσαι νεοναζί, με την ίδια λογική.
Φυσικά και βρίζεις, αφού μπορείς να το κάνεις ατιμώρητος, βάση της ειδικής ασυλίας που έχεις εδώ μέσα.
Φυσικά και δεν είναι ο μισός στρατός της Ουκρανίας νεοναζί, αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχε και εκλογικό αποτύπωμα.
Εκτός αν πιστεύεις ότι εκεί οι νεοναζί δεν ψηφίζουν και φυσικά δεν το λέω εγώ, το λέει όλη η δημοκρατική δύση και μόνο η φασιστική κλίκα του Πούτιν τους χαρακτηρίζει έτσι.

Εγώ υποστηρίζω την Ουκρανία γιατί κάνει πατριωτικό πόλεμο απέναντι σε κάποιους που με εντελώς φασιστικό τρόπο αποφάσισαν να την διαμελίσουν και να την καταστρέψουν.
Και σε αυτή την περίπτωση δεν με είνδιαφέρουν τα πολιτικά πιστεύω του καθένα που πολεμάει και πεθαίνει για να σώσει την χώρα του, όπως δεν θα με ενδιαφέρουν αν εμες βρεθούμε σε πόλεμο με την Τουρκία.

Καμία ασυλία δεν έχω στο φόρουμ, οι διαχειριστές απλώς βλέπουν την μόνιμα ερριστική και προσβλητική συμπεριφορά σου, βλέπουν ότι οι άλλοι σου απαντούν όπως τους απευθύνθηκες και τρως το ένα μπαν μετά το άλλο.

Για την νοεναζιστικη λογική σου είναι οκ εσύ να λες σε κάθε ποστ κάποιον νουδουλικό επειδή υποστηρίζει την ΝΔ αλλά άμα το ΝΔλικό σε πει μετά ντροπαλό νεοναζί είναι μέγιστη προσβολή και πρέπει να μπαναριστει αυτός κι όχι εσύ που το ξεκίνησες ενώ εχεις δηλώσει ανοιχτά ότι στηρίζεις τον Κασιδιάρη με τις σβάστικες και εκεί σε τοποθετώ με βάση τα πιστεύω του που τα στηρίζεις.

Υπάρχει ένας τρόπος να κόψεις το κλαψομουνιασμα και να μην ξαναφάς μπαν, σταμάτα να βρίζεις τους άλλους και να τους απευθύνεσαι υποτιμητικά.
Άμα σου είναι δύσκολο θα υποστείς κάποια στιγμή ξανά τις συνέπειες και θα μας κλαίγεσαι πάλι μέσω αντιπροσώπου..
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11446
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 20 Σεπ 2022, 16:55

Chainis έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:52
Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:08
Chainis έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:02


Ο ίδιος έχει πει ότι υποστηρίζει τον Κασιδιάρη.
Που ο Κασιδιάρης έχει κτυπημένη σβάστικα στο μπράτσο και έχει γνωστή νεοναζιστική δράση στην ΧΑ.

Αν ξαναγυρίσει όταν λήξει το μπάν του πιθανότατα θα τον ξαναπώ κρυφοναζί η ντροπαλό ναζί η σκέτο νεοναζί αφού μας έχει δώσει κάθε δικαίωμα.

Και είναι γελοίο που ντρέπεται να στηρίξει ανοιχτά ότι πιστεύει και χρόνια τώρα έχει το στυλάκι "εγώ δεν είμαι νεοναζί αλλά....".

Αν δεν τα βλέπει ο ίδιος σαν επισκέπτης πες τα του.
Κι εσύ υποστηρίζεις Ουκρανούς, που ο μισός στρατός τους έχει το τότενκοπφ. Άρα κι εσύ είσαι νεοναζί, με την ίδια λογική.
Φυσικά και βρίζεις, αφού μπορείς να το κάνεις ατιμώρητος, βάση της ειδικής ασυλίας που έχεις εδώ μέσα.
Φυσικά και δεν είναι ο μισός στρατός της Ουκρανίας νεοναζί, αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχε και εκλογικό αποτύπωμα.
Εκτός αν πιστεύεις ότι εκεί οι νεοναζί δεν ψηφίζουν και φυσικά δεν το λέω εγώ, το λέει όλη η δημοκρατική δύση και μόνο η φασιστική κλίκα του Πούτιν τους χαρακτηρίζει έτσι.

Εγώ υποστηρίζω την Ουκρανία γιατί κάνει πατριωτικό πόλεμο απέναντι σε κάποιους που με εντελώς φασιστικό τρόπο αποφάσισαν να την διαμελίσουν και να την καταστρέψουν.
Και σε αυτή την περίπτωση δεν με είνδιαφέρουν τα πολιτικά πιστεύω του καθένα που πολεμάει και πεθαίνει για να σώσει την χώρα του, όπως δεν θα με ενδιαφέρουν αν εμες βρεθούμε σε πόλεμο με την Τουρκία.

Καμία ασυλία δεν έχω στο φόρουμ, οι διαχειριστές απλώς βλέπουν την μόνιμα ερριστική και προσβλητική συμπεριφορά σου, βλέπουν ότι οι άλλοι σου απαντούν όπως τους απευθύνθηκες και τρως το ένα μπαν μετά το άλλο.

Για την νοεναζιστικη λογική σου είναι οκ εσύ να λες σε κάθε ποστ κάποιον νουδουλικό επειδή υποστηρίζει την ΝΔ αλλά άμα το ΝΔλικό σε πει μετά ντροπαλό νεοναζί είναι μέγιστη προσβολή και πρέπει να μπαναριστει αυτός κι όχι εσύ που το ξεκίνησες ενώ εχεις δηλώσει ανοιχτά ότι στηρίζεις τον Κασιδιάρη με τις σβάστικες και εκεί σε τοποθετώ με βάση τα πιστεύω του που τα στηρίζεις.

Υπάρχει ένας τρόπος να κόψεις το κλαψομουνιασμα και να μην ξαναφάς μπαν, σταμάτα να βρίζεις τους άλλους και να τους απευθύνεσαι υποτιμητικά.
Άμα σου είναι δύσκολο θα υποστείς κάποια στιγμή ξανά τις συνέπειες και θα μας κλαίγεσαι πάλι μέσω αντιπροσώπου..
δεν μ' αρέσουν τα good post αν δεν τα έχω γράψει εγώ αλλά θα το πω...

:goodpost:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48652
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Σεπ 2022, 20:20

Chainis έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:52
Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:08
Chainis έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:02


Ο ίδιος έχει πει ότι υποστηρίζει τον Κασιδιάρη.
Που ο Κασιδιάρης έχει κτυπημένη σβάστικα στο μπράτσο και έχει γνωστή νεοναζιστική δράση στην ΧΑ.

Αν ξαναγυρίσει όταν λήξει το μπάν του πιθανότατα θα τον ξαναπώ κρυφοναζί η ντροπαλό ναζί η σκέτο νεοναζί αφού μας έχει δώσει κάθε δικαίωμα.

Και είναι γελοίο που ντρέπεται να στηρίξει ανοιχτά ότι πιστεύει και χρόνια τώρα έχει το στυλάκι "εγώ δεν είμαι νεοναζί αλλά....".

Αν δεν τα βλέπει ο ίδιος σαν επισκέπτης πες τα του.
Κι εσύ υποστηρίζεις Ουκρανούς, που ο μισός στρατός τους έχει το τότενκοπφ. Άρα κι εσύ είσαι νεοναζί, με την ίδια λογική.
Φυσικά και βρίζεις, αφού μπορείς να το κάνεις ατιμώρητος, βάση της ειδικής ασυλίας που έχεις εδώ μέσα.
Φυσικά και δεν είναι ο μισός στρατός της Ουκρανίας νεοναζί, αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχε και εκλογικό αποτύπωμα.
Εκτός αν πιστεύεις ότι εκεί οι νεοναζί δεν ψηφίζουν και φυσικά δεν το λέω εγώ, το λέει όλη η δημοκρατική δύση και μόνο η φασιστική κλίκα του Πούτιν τους χαρακτηρίζει έτσι.

Εγώ υποστηρίζω την Ουκρανία γιατί κάνει πατριωτικό πόλεμο απέναντι σε κάποιους που με εντελώς φασιστικό τρόπο αποφάσισαν να την διαμελίσουν και να την καταστρέψουν.
Και σε αυτή την περίπτωση δεν με είνδιαφέρουν τα πολιτικά πιστεύω του καθένα που πολεμάει και πεθαίνει για να σώσει την χώρα του, όπως δεν θα με ενδιαφέρουν αν εμες βρεθούμε σε πόλεμο με την Τουρκία.

Καμία ασυλία δεν έχω στο φόρουμ, οι διαχειριστές απλώς βλέπουν την μόνιμα ερριστική και προσβλητική συμπεριφορά σου, βλέπουν ότι οι άλλοι σου απαντούν όπως τους απευθύνθηκες και τρως το ένα μπαν μετά το άλλο.

Για την νοεναζιστικη λογική σου είναι οκ εσύ να λες σε κάθε ποστ κάποιον νουδουλικό επειδή υποστηρίζει την ΝΔ αλλά άμα το ΝΔλικό σε πει μετά ντροπαλό νεοναζί είναι μέγιστη προσβολή και πρέπει να μπαναριστει αυτός κι όχι εσύ που το ξεκίνησες ενώ εχεις δηλώσει ανοιχτά ότι στηρίζεις τον Κασιδιάρη με τις σβάστικες και εκεί σε τοποθετώ με βάση τα πιστεύω του που τα στηρίζεις.

Υπάρχει ένας τρόπος να κόψεις το κλαψομουνιασμα και να μην ξαναφάς μπαν, σταμάτα να βρίζεις τους άλλους και να τους απευθύνεσαι υποτιμητικά.
Άμα σου είναι δύσκολο θα υποστείς κάποια στιγμή ξανά τις συνέπειες και θα μας κλαίγεσαι πάλι μέσω αντιπροσώπου..
Είσαι ένας συμφεροντολόγος και στρεψόδικος, και δε σου αξίζει κάν απάντηση. Το να μιλάς βέβαια για βρισιές και υποτιμιτικούς χαρακτηρισμούς ΕΣΥ, είναι πραγματικά για γέλια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 20 Σεπ 2022, 23:55

Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2022, 20:20
Chainis έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:52
Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2022, 16:08


Κι εσύ υποστηρίζεις Ουκρανούς, που ο μισός στρατός τους έχει το τότενκοπφ. Άρα κι εσύ είσαι νεοναζί, με την ίδια λογική.
Φυσικά και βρίζεις, αφού μπορείς να το κάνεις ατιμώρητος, βάση της ειδικής ασυλίας που έχεις εδώ μέσα.
Φυσικά και δεν είναι ο μισός στρατός της Ουκρανίας νεοναζί, αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχε και εκλογικό αποτύπωμα.
Εκτός αν πιστεύεις ότι εκεί οι νεοναζί δεν ψηφίζουν και φυσικά δεν το λέω εγώ, το λέει όλη η δημοκρατική δύση και μόνο η φασιστική κλίκα του Πούτιν τους χαρακτηρίζει έτσι.

Εγώ υποστηρίζω την Ουκρανία γιατί κάνει πατριωτικό πόλεμο απέναντι σε κάποιους που με εντελώς φασιστικό τρόπο αποφάσισαν να την διαμελίσουν και να την καταστρέψουν.
Και σε αυτή την περίπτωση δεν με είνδιαφέρουν τα πολιτικά πιστεύω του καθένα που πολεμάει και πεθαίνει για να σώσει την χώρα του, όπως δεν θα με ενδιαφέρουν αν εμες βρεθούμε σε πόλεμο με την Τουρκία.

Καμία ασυλία δεν έχω στο φόρουμ, οι διαχειριστές απλώς βλέπουν την μόνιμα ερριστική και προσβλητική συμπεριφορά σου, βλέπουν ότι οι άλλοι σου απαντούν όπως τους απευθύνθηκες και τρως το ένα μπαν μετά το άλλο.

Για την νοεναζιστικη λογική σου είναι οκ εσύ να λες σε κάθε ποστ κάποιον νουδουλικό επειδή υποστηρίζει την ΝΔ αλλά άμα το ΝΔλικό σε πει μετά ντροπαλό νεοναζί είναι μέγιστη προσβολή και πρέπει να μπαναριστει αυτός κι όχι εσύ που το ξεκίνησες ενώ εχεις δηλώσει ανοιχτά ότι στηρίζεις τον Κασιδιάρη με τις σβάστικες και εκεί σε τοποθετώ με βάση τα πιστεύω του που τα στηρίζεις.

Υπάρχει ένας τρόπος να κόψεις το κλαψομουνιασμα και να μην ξαναφάς μπαν, σταμάτα να βρίζεις τους άλλους και να τους απευθύνεσαι υποτιμητικά.
Άμα σου είναι δύσκολο θα υποστείς κάποια στιγμή ξανά τις συνέπειες και θα μας κλαίγεσαι πάλι μέσω αντιπροσώπου..
Είσαι ένας συμφεροντολόγος και στρεψόδικος, και δε σου αξίζει κάν απάντηση. Το να μιλάς βέβαια για βρισιές και υποτιμιτικούς χαρακτηρισμούς ΕΣΥ, είναι πραγματικά για γέλια.
Απαντάς για να δείξεις ότι είσαι κάτι άλλο καλύτερο εσύ από εμένα και το ποστ σου ξεκινάει με δυο βρισιές.

Θα έχουμε ξανά συντομα κλαψουρίσματα μέσω αντιπροσώπων προβλέπω.

Και αφού συνεχίζεις το γνωστό στυλάκι του εγώ έχω καθε δικαίωμα στο βρίσιμο, άκου και τα δικά μου.

Εγώ σε εγω γραδαρει για γιαλατζί νεοναζί, που από την μια δεν έχει αρχίδια να υπερασπιστεί τα πιστεύω του κι από την άλλη σε κάθε αναποδιά κλαψουριζει σαν σκύλος που μαζεύει κλωτσιές, όπως ο Μπούκουρας που έκλαιγε στην Βουλή για να γλυτώσει την φυλακή και μετά ξέκοψε από την συμμορία..

Αυτά και να θυμάσαι, κάθε φορά που απευθύνεσαι σε μένα με βρισιές η υποτιμητικούς χαρακτηρισμους θα μετανοιώνεις.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48652
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2022, 01:43

To συμφεροντολόγος και στρεψόδικος, δεν είναι βρισιές, ούτε υποτιμητικοί χαρακτηρισμοί.
Αν εσύ δε καταλαβαίνεις την έννοια των λέξεων, δε φταίει κανενας.
Βλέπω οτι μπορείς να κάνεις και "προβλέψεις" για το τί θα κάνει η διαχείριση. Τέτοιο θάρρος έχεις, αναρωτιέμαι από πού?

Το κλαψουρίζει σα σκύλος που μαζεύει κλωτσιές είναι απ' τα πιο αηδιαστικά πράγματα που έχεις πεί. Δεξιός, βέβαια, τί να περιμένει κανείς? Να μην είναι υπέρ της κακοποίησης των ζώων?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 23 Σεπ 2022, 20:03

Έχεις αποχαζέψει.
Αλλιώς δεν θα προσπαθούσες να δικαιολογήσεις τις βρισιές σου
Εκτός αν τα τακίμια σου με τις σβάστικες τοτού σου έμαθαν ότι το συμφεροντολόγος και το στρεψόδικος είναι έπαινοι οπότε απαλλάσσεται λόγο μειωμένης αντίληψης.

Πες μας τώρα ότι εσύ είσαι αριστερός να πέσουν κάτω από τα γέλια και οι κολώνες της ΔΕΗ! :smt005:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 23 Σεπ 2022, 20:09

Τα F35 είναι σαν ούφο για αυτούς που τους επιτίθενται.
Δεν είναι τυχαίο που επιλέγουν οι Αμερικάνοι που να τα πουλήσουν.
Από την στιγμή πού είμαστε μέσα στις χώρες που έχουμε επιλεχθεί πρέπει οπωσδήποτε να παραγγείλουμε να παίρνουμε σειρά.
Να αρχίσουν να εκπαιδεύονται οι πιλότοι μας και οι μηχανικοί μας γιατί σε περίπτωση πολέμου αν είσαι στο πρόγραμμα και έχεις εκπαιδευμένους πιλότους και μηχανικούς υπάρχει και ο δανεισμός Αμερικάνικων μεταχειρισμένων.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Οκτ 2022, 17:45

Προφητικό ,πάει ο ματρακάς το F-35 :smt005:


Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 10 Οκτ 2022, 13:31

Στύγιος έγραψε:
09 Οκτ 2022, 17:45
Προφητικό ,πάει ο ματρακάς το F-35 :smt005:

Στο τιμονι της νταλικας ο Ακαρ.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 11 Οκτ 2022, 02:03

Υπαρχουν πολλες κριτικες και πολλυς σκεπτικισμος σχετικα με το F35, και αυτο οχι μονο απο αντιπαλα δεη (βλεπε κολημενους κομμουνιστες, θαυαστες της Ρωσσιας και λοιπους νεοπουτινιστες, Γαλλικη αεροδιαστημικη βιομηχανια) αλλα και απο μελετες των αμεσα ενδιαφερομενων χωρων που ειχαν και εχουν επισημους διαγωνισμους για νεα μαχητικα. Ακομα και απο εκθεσεις των ιδιων των υπηρεσηων των αεροποριων των ΗΠΑ (γιατι εχουν 3 οπως γνωριζετε).

Αλλα....

Αλλα το Ισραηλ το διαλεξε, αλλα με δικους του κωδικες και δικα του "ηλεκτρονικα"... δικα του μεν αλλα το διαλεξε δε... και το χρησιμοποιει απ'οτι λεγεται.
Και αυτο μου αρκει.
Οποτε ναι. Πρεπει να το παρει η Ελλαδα. 40 κομματια +5. διπλα σε 40 Ραφαλ ( ο αριθμος που πρεπει να αποκτησει) και καμμια 120ρια Φ16 βιπερ.

Λεμε ναι λοιπον...το παιρνουμε διπλα απο τα αλλα.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 11 Οκτ 2022, 02:14

Passager έγραψε:
11 Οκτ 2022, 02:03
Υπαρχουν πολλες κριτικες και πολλυς σκεπτικισμος σχετικα με το F35, και αυτο οχι μονο απο αντιπαλα δεη (βλεπε κολημενους κομμουνιστες, θαυαστες της Ρωσσιας και λοιπους νεοπουτινιστες, Γαλλικη αεροδιαστημικη βιομηχανια) αλλα και απο μελετες των αμεσα ενδιαφερομενων χωρων που ειχαν και εχουν επισημους διαγωνισμους για νεα μαχητικα. Ακομα και απο εκθεσεις των ιδιων των υπηρεσηων των αεροποριων των ΗΠΑ (γιατι εχουν 3 οπως γνωριζετε).

Αλλα....

Αλλα το Ισραηλ το διαλεξε, αλλα με δικους του κωδικες και δικα του "ηλεκτρονικα"... δικα του μεν αλλα το διαλεξε δε... και το χρησιμοποιει απ'οτι λεγεται.
Και αυτο μου αρκει.
Οποτε ναι. Πρεπει να το παρει η Ελλαδα. 40 κομματια +5. διπλα σε 40 Ραφαλ ( ο αριθμος που πρεπει να αποκτησει) και καμμια 120ρια Φ16 βιπερ.

Λεμε ναι λοιπον...το παιρνουμε διπλα απο τα αλλα.
Εν τω μεταξύ αλλά δημοφιλή μαχητικά όπως πχ το F16 είχαν επίσης πολλά προβλήματα στα πρώτα χρόνια που έγιναν υπηρεσιακά αλλά και έμειναν και εξελίχθηκαν και θα υπάρχουν για πολλές 10ετϊες ακόμα.

Και το F35 λόγω πωλήσεων φτηναίνει συνεχώς, ήδη είναι πιο φτηνό από το Rafale σαν αγορά και το κόστος του ανά ώρα πτήσης με τις βελτιώσεις που έχουν γίνει έχει πέσει στο μισό.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 12 Οκτ 2022, 16:57

Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48652
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Δεκ 2022, 20:20

Niki έγραψε:
23 Σεπ 2022, 20:09
Τα F35 είναι σαν ούφο για αυτούς που τους επιτίθενται.
Δεν είναι τυχαίο που επιλέγουν οι Αμερικάνοι που να τα πουλήσουν.
Από την στιγμή πού είμαστε μέσα στις χώρες που έχουμε επιλεχθεί πρέπει οπωσδήποτε να παραγγείλουμε να παίρνουμε σειρά.
Να αρχίσουν να εκπαιδεύονται οι πιλότοι μας και οι μηχανικοί μας γιατί σε περίπτωση πολέμου αν είσαι στο πρόγραμμα και έχεις εκπαιδευμένους πιλότους και μηχανικούς υπάρχει και ο δανεισμός Αμερικάνικων μεταχειρισμένων.


:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

Μόνο μη το τραβάτε από 'κει το θαύμα της αμερικάνικης τεχνολογίας, γιατί μπορεί να σας μείνει στα χέρια.
Eθνικοκοινωνιστης

Στύγιος
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το υπερσύγχρονο μαχητικό F-35 στο ελληνικό οπλοστάσιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 02 Δεκ 2022, 16:17

O μαστρο Μήτσος στο βουλκανιζατέρ είχε πιει κάτι τσίπουρα και δε βίδωσε καλά τα μπουλόνια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών