Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34730
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Ιούλ 2022, 12:03

Rocco Siffredi έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:34
η κουβεντα τοτε δεν ηταν για την ΕΟΚ;
αν μπουμε στην ΕΕ θα εκχωρησουμε δικαιωματα κλπ σε τετοια φαση δεν τον πε ο Παπανδρεου;
Για τους Αμερικάνους και το ΝΑΤΟ ήταν περισσότερο.Ήταν η απάντηση στη ρήση Καραμανλή η Ελλάς ανήκει εις την Δύσιν.
Δεν είχε καμμιά σχέση με μετανάστες.Τότε όταν λέγαμε μετανάστες εννοούσαμε τους Έλληνες μετανάστες που σύμφωνα με τον Αντρέα δούλευαν στα σκλαβοπάζαρα της Δύσης.Βέβαια ήταν και αυτός ένας από αυτούς και δεν φαινόταν και τόσο σκλάβος αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. :D
Ξένοι μετανάστες δεν υπήρχαν τότε στην Ελλάδα αλλά μετά παρά τα όσα έλεγε ο Αντρέας γίναμε και εμείς σκλαβοπάζαρο και ήλθαν. :102:

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 12:10

Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2022, 12:11

plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:00
Aprilianos έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:42
Το 1993 η κυβέρνηση Αντρέα προεβαινε σε επιχειρήσεις σκούπα.
Ο φορουμιτης Υπερκουλτουριαρης που δεν ποσταρει πια εδω αποκαλουσε τον Παπαντρεου Αντρεα88 και
τον θεωρουσε εθνικοπατριωτη. :102:
Ναι, αλλά είναι άλλο πράγμα να ζεις την Αλλαγή στην περίοδο της εφηβείας και ενηλικίωσης και άλλο να ακούς τα αφηγήματα των πασοκοφρουρών αγωνιστών εκείνης της περιόδου. Εγώ τα έζησα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Ιούλ 2022, 12:12

Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:10
Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Δεν έρχονται καλεσμένοι και οργανωμένα

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 12:23

Aprilianos έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:12
Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:10
Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Δεν έρχονται καλεσμένοι και οργανωμένα
Αυτα ειναι ζητηματα που αφορουν τους μηχανισμους του κρατους.

Το κρατος, εχει ανθρωπους σε διαφορες θεσεις με χ αρμοδιοτητες.

Μπορεις να πας στους αρμοδιους ανθρωπους για το εν λογω ζητημα που ειπες και να μιλησεις μαζι τους περι αυτου.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7881
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 04 Ιούλ 2022, 12:36

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:07
Antares έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:21
Το μισό και παραπάνω του γηγενούς ελληνικού πληθυσμού επικροτεί την εισαγωγή μεταναστών γιατί θέλει δούλους.
Είναι αρπακτικό, ανθελληνικό, χυδαίο, ανατολίτικο. Αυτό πως το εξηγείς;
Δεν επικροτεί. Αν δεν υπήρχε ούτε ένας, μια χαρά θα ειμασταν. Αλλά αφού ήρθαν που ήρθαν, ας τους κάνω τη χάρη να τους κάνω σκλάβους, να φάνε κι αυτοί ένα ξεροκοματο. Είναι ένας λαϊκός ανθρωπισμος.
Tα χαρακτηριστικά αυτού του μεγάλου μέρους του ελληνικού (κατ' όνομα) πληθυσμού, δεν καταλαβαίνω.
Μας έχει κάνει να σιχαθούμε αυτόν τον ωραίο τόπο.
Αν μπορούσα να επιλέξω, θα έδιωχνα αυτούς και θα κρατούσα μετανάστες, αλλά όσους χρειάζονται.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2022, 12:49

Antares έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:36
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:07
Antares έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:21
Το μισό και παραπάνω του γηγενούς ελληνικού πληθυσμού επικροτεί την εισαγωγή μεταναστών γιατί θέλει δούλους.
Είναι αρπακτικό, ανθελληνικό, χυδαίο, ανατολίτικο. Αυτό πως το εξηγείς;
Δεν επικροτεί. Αν δεν υπήρχε ούτε ένας, μια χαρά θα ειμασταν. Αλλά αφού ήρθαν που ήρθαν, ας τους κάνω τη χάρη να τους κάνω σκλάβους, να φάνε κι αυτοί ένα ξεροκοματο. Είναι ένας λαϊκός ανθρωπισμος.
Tα χαρακτηριστικά αυτού του μεγάλου μέρους του ελληνικού (κατ' όνομα) πληθυσμού, δεν καταλαβαίνω.
Μας έχει κάνει να σιχαθούμε αυτόν τον ωραίο τόπο.
Αν μπορούσα να επιλέξω, θα έδιωχνα αυτούς και θα κρατούσα μετανάστες, αλλά όσους χρειάζονται.
Όσους χρειάζονται σε τί;

Τί ακριβώς είναι αυτό που διαφοροποιεί τη χρησιμότητα μεταξύ Ελλήνων και ξένων;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7881
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 04 Ιούλ 2022, 13:04

Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:10
Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Παραδοσιακοί εχθροί της Ελλάδας, θα ζήσουν ειρηνικά μαζί μας και σύμφωνα με το σύνταγμά μας και τους νόμους, ας γελάσω. Χα χα.
Αφρικανική μπανανία θα γίνουμε, που είμαστε ήδη δηλαδή. Με το απαρχάιντ να εφαρμόζεται σε εμάς.
Ήδη η Αθήνα (δήμος Αθηναίων) είναι απροσπέλαστος.
Άλλοι υφιστάμεθα ήδη, αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά αυτοί. Δεν μπορείς ούτε το παράθυρο να ανοίξεις από την (σκόπιμη) φασαρία και τις φωνές.
Ξέρω ένα αλλοδαπό τσόλι που έχει παραβιάσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει και δεν του κάνει κανείς τίποτα.
Eδώ κάνουν ότι θέλουν, σε αντίθεση με τα συμφέροντα των Ελλήνων, Έλληνες μέσα στο ελληνικό δημόσιο.
Νομίζω ότι από εκεί ξεκινάει το κακό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 04 Ιούλ 2022, 13:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 04 Ιούλ 2022, 13:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:11
plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:00
Aprilianos έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:42
Το 1993 η κυβέρνηση Αντρέα προεβαινε σε επιχειρήσεις σκούπα.
Ο φορουμιτης Υπερκουλτουριαρης που δεν ποσταρει πια εδω αποκαλουσε τον Παπαντρεου Αντρεα88 και
τον θεωρουσε εθνικοπατριωτη. :102:
Ναι, αλλά είναι άλλο πράγμα να ζεις την Αλλαγή στην περίοδο της εφηβείας και ενηλικίωσης και άλλο να ακούς τα αφηγήματα των πασοκοφρουρών αγωνιστών εκείνης της περιόδου. Εγώ τα έζησα.
Θαυμασια λοιπον!!Αρχικα ειχα την εντυπωση οτι ησουν της γενιας των μιλλενιαλ οπως εγω και ο Υπερκουλ.
Παντως μεχρι τα τελη της δεκαετιας του 80 το λαθρομεταναστευτικο προβλημα δεν υπηρχε ουτε ως ιδεα
οτι και να λεμε.

Στις αρχες της δεκαετιας του 90 δεχτηκαμε μεταναστες απο το Σιδηρουν Παραπετασμα και φυσικα απο την γειτονικη μας
Αλβανια που ηταν μια ζοφερη σταλινικη φυλακη αποκομμενη απο τον υπολοιπο κοσμο ενα τυποις στρουμφοχωριο αναλογο
του οποιου ηταν και ειναι ως τις μερες μαςη Βορεια Κορεα Μεσα σε αυτα να προσθεσουμε οτι η πρωην Γιουγκοσλαβια ηταν ενα
απεραντο φρενοκομειο λογω των πολεμων αλλα δεν θυμαμαι να δεχτηκαμε και κυμα προσφυγων απο κει.

Το λαθρομεταναστευτικο οπως το γνωριζουμε στις μερες μας αν δεν απατωμαι εμφανιστηκε απαρχη του μιλλενιουμ μεχρι τις
μερες μας φυσικα.
Στην δεκαετια του 90 ομως θυμαμαι κατι τρομερες σφαγες στην Υποσαχαρια Αφρικη οπως αυτη των Χουτου και των Τουτσι
που δεν γνωριζω σε ποια χωρα εγιναν ποτε ομως δεν θυμαμαι να δεχθηκαμε κυματα προσφυγων απο την Υποσαχαρια Αφρικη
εκεινη την εποχη.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 13:34

Antares έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:04
Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:10
Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Παραδοσιακοί εχθροί της Ελλάδας, θα ζήσουν ειρηνικά μαζί μας και σύμφωνα με το σύνταγμά μας και τους νόμους, ας γελάσω. Χα χα.
Αφρικανική μπανανία θα γίνουμε, που είμαστε ήδη δηλαδή. Με το απαρχάιντ να εφαρμόζεται σε εμάς.
Ήδη η Αθήνα (δήμος Αθηναίων) είναι απροσπέλαστος.
Άλλοι υφιστάμεθα ήδη, αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά αυτοί. Δεν μπορείς ούτε το παράθυρο να ανοίξεις από την (σκόπιμη) φασαρία και τις φωνές.
Ξέρω ένα αλλοδαπό τσόλι που έχει παραβιάσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει και δεν του κάνει κανείς τίποτα.
Συνηθως, ειναι οι ιδιοι οι Ελληνες παραδοσιακοι εχθροι την Ελλαδας, μεσα απο τις επιλογες τους, το ειναι τους και το τροπο ζωης τους.

Χιλιαδες παραδειγματα παντου γυρω μας καθημερινα!

Ολοι αυτοι που δημιουργουν τα χιλιαδες θανατηφορα ατυχηματα στην ασφαλτο εδω και δεκαετιες, κατα το μεγαλυτερο ποσοστο, Ελληνες "οδηγαρες" ειναι.

Οι χιλιαδες εργαζομενοι που τους τρωνε τα ενσημα, μεροκαματα και τους φερονται τοξικα στην εργασια τους, συνηθως Ελληνες εχουν για εργοδοτες.

Αυτος που οταν πηγε ο πατερας μου να μιλησει για τη κατασταση του αδερφου μου (καρκινοπαθης ο αδερφος και περιμεναμε να κανει το χειρουργειο) και μπηκε στο γραφειο του να μιλησουν για την κατασταση-επεμβαση κτλπ και ζητησε (σε δημοσιο νοσοκομειο) απο τον πατερα μου το χ υπερογκο ποσο για να κανει την επεμβαση με επιτυχια (οπως ειπε ιδιος), Ελληνας και καλα γιατρος χειρουργος ηταν! :011::011::011:

Να μη συνεχισουμε τα παραδειγματα και παμε στα πιο χοντρα, αστο.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Ιούλ 2022, 13:40

Antares έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:04
Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:10
Ολοι μας πανω στη γη, ξενοι ειμαστε!

Δεν με απασχολουν οι ξενοι.

Οποιος ανθρωπος ζει ειρηνικα, νομιμα και εχει σεβασμο προς τους γυρω του, να ναι καλα ο ανθρωπος και ας συνεχισει ομορφα τη ζωη του. Ας εχει οτι χρωμα θελει, οτι καταγωγη θελει και ας πιστευει οπου θελει!

Το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι, σε ολους, καθημερινα, στα παντα, χωρις διακρισεις! Αυτο θεωρω οτι ειναι το θεμα!
Παραδοσιακοί εχθροί της Ελλάδας, θα ζήσουν ειρηνικά μαζί μας και σύμφωνα με το σύνταγμά μας και τους νόμους, ας γελάσω. Χα χα.
Αφρικανική μπανανία θα γίνουμε, που είμαστε ήδη δηλαδή. Με το απαρχάιντ να εφαρμόζεται σε εμάς.
Ήδη η Αθήνα (δήμος Αθηναίων) είναι απροσπέλαστος.
Άλλοι υφιστάμεθα ήδη, αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά αυτοί. Δεν μπορείς ούτε το παράθυρο να ανοίξεις από την (σκόπιμη) φασαρία και τις φωνές.
Ξέρω ένα αλλοδαπό τσόλι που έχει παραβιάσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει και δεν του κάνει κανείς τίποτα.
Eδώ κάνουν ότι θέλουν, σε αντίθεση με τα συμφέροντα των Ελλήνων, Έλληνες μέσα στο ελληνικό δημόσιο.
Νομίζω ότι από εκεί ξεκινάει το κακό.
Μπανανία χωρίς μπανάνες συγκεκριμένα και μην ακούσω κουβέντα για Κρήτη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2022, 13:42

plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:11
plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:00


Ο φορουμιτης Υπερκουλτουριαρης που δεν ποσταρει πια εδω αποκαλουσε τον Παπαντρεου Αντρεα88 και
τον θεωρουσε εθνικοπατριωτη. :102:
Ναι, αλλά είναι άλλο πράγμα να ζεις την Αλλαγή στην περίοδο της εφηβείας και ενηλικίωσης και άλλο να ακούς τα αφηγήματα των πασοκοφρουρών αγωνιστών εκείνης της περιόδου. Εγώ τα έζησα.
Θαυμασια λοιπον!!Αρχικα ειχα την εντυπωση οτι ησουν της γενιας των μιλλενιαλ οπως εγω και ο Υπερκουλ.
Παντως μεχρι τα τελη της δεκαετιας του 80 το λαθρομεταναστευτικο προβλημα δεν υπηρχε ουτε ως ιδεα
οτι και να λεμε.
Eγώ είμαι της γενιάς του πατησιώτη και του Beria.

Oπότε, να διαβάζεις προσεκτικά αυτά που γράφουν. :wink

Κι αν θες συμπληρωματικές κοινωνικές ή οικονομικές ενημερώσεις για τα ένδοξα χρόνια, ρώτα κι εμένα. Έχω επαρκέστατη εμπειρία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 04 Ιούλ 2022, 13:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:42
plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 12:11


Ναι, αλλά είναι άλλο πράγμα να ζεις την Αλλαγή στην περίοδο της εφηβείας και ενηλικίωσης και άλλο να ακούς τα αφηγήματα των πασοκοφρουρών αγωνιστών εκείνης της περιόδου. Εγώ τα έζησα.
Θαυμασια λοιπον!!Αρχικα ειχα την εντυπωση οτι ησουν της γενιας των μιλλενιαλ οπως εγω και ο Υπερκουλ.
Παντως μεχρι τα τελη της δεκαετιας του 80 το λαθρομεταναστευτικο προβλημα δεν υπηρχε ουτε ως ιδεα
οτι και να λεμε.
Eγώ είμαι της γενιάς του πατησιώτη και του Beria.

Oπότε, να διαβάζεις προσεκτικά αυτά που γράφουν. :wink

Κι αν θες συμπληρωματικές κοινωνικές ή οικονομικές ενημερώσεις για τα ένδοξα χρόνια, ρώτα κι εμένα. Έχω επαρκέστατη εμπειρία.
Eξαιρετικα ενδιαφερον λοιπον δεν θα ειναι και κακο να σ' εχω στα υποψιν απο τοτε που ημουν μικρος
μου αρεσε να ρωταω τους αλλους ανθρωπους για πραγματα που δεν γνωριζω. :smt023

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2022, 13:50

Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:34
Αυτος που οταν πηγε ο πατερας μου να μιλησει για τη κατασταση του αδερφου μου (καρκινοπαθης ο αδερφος και περιμεναμε να κανει το χειρουργειο) και μπηκε στο γραφειο του να μιλησουν για την κατασταση-επεμβαση κτλπ και ζητησε (σε δημοσιο νοσοκομειο) απο τον πατερα μου το χ υπερογκο ποσο για να κανει την επεμβαση με επιτυχια (οπως ειπε ιδιος), Ελληνας και καλα γιατρος χειρουργος ηταν! :011::011::011:
Χωρίς καμμία διάθεση υποτίμησης της εμπειρίας σου (και το εννοώ) νομίζω ότι σε σχέση με τις συνθήκες και αμοιβές που δουλεύουν οι γιατροί των δημόσιων νοσοκομείων, προσφέρουν πολύ καλές υπηρεσίες. Για την ακρίβεια τα χλωρά που τιμούν το λειτούργημα -και όχι επάγγελμα- τους είναι περισσότερα από τα ξερά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Δημοσκοπηση φωτιά, σαρώνει η ξενοφοβία στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 14:20

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:50
Volk έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:34
Αυτος που οταν πηγε ο πατερας μου να μιλησει για τη κατασταση του αδερφου μου (καρκινοπαθης ο αδερφος και περιμεναμε να κανει το χειρουργειο) και μπηκε στο γραφειο του να μιλησουν για την κατασταση-επεμβαση κτλπ και ζητησε (σε δημοσιο νοσοκομειο) απο τον πατερα μου το χ υπερογκο ποσο για να κανει την επεμβαση με επιτυχια (οπως ειπε ιδιος), Ελληνας και καλα γιατρος χειρουργος ηταν! :011::011::011:
Χωρίς καμμία διάθεση υποτίμησης της εμπειρίας σου (και το εννοώ) νομίζω ότι σε σχέση με τις συνθήκες και αμοιβές που δουλεύουν οι γιατροί των δημόσιων νοσοκομείων, προσφέρουν πολύ καλές υπηρεσίες. Για την ακρίβεια τα χλωρά που τιμούν το λειτούργημα -και όχι επάγγελμα- τους είναι περισσότερα από τα ξερά.
Δεν ειπα το αντιθετο. Για τον εν λογω τυπο στο εν λογω περιστατικο εγραψα και μονο! Ελληνας ηταν, δεν ηταν αλλοδαπος απο αλλη χωρα αυτος που μιλησε ετσι σε εναν πατερα που εχει το παιδι του μεσα στο νοσοκομειο με καρκινο και αγωνια για το μελλον και τη ζωη του παιδιου του!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών