Βαρυσήμαντο άρθρο του Δ.Κουφοντίνα για τα εθνικά μας θέματα, σήμερα στην ΕΦΣΥΝ

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Βαρυσήμαντο άρθρο του Δ.Κουφοντίνα για τα εθνικά μας θέματα, σήμερα στην ΕΦΣΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 19 Ιούλ 2022, 11:55

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 21:10
Αυτή είναι η αριστερά. Αυτός είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Βαρυσήμαντο άρθρο του Δ.Κουφοντίνα για τα εθνικά μας θέματα, σήμερα στην ΕΦΣΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 20 Ιούλ 2022, 01:05

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 21:10
Αυτός είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.

Δεν ηξερα που να το βάλω ( :oops: ) οποτε το βάζω εδώ .


Πινω το καφεδακι μου το μεσημερι σημερα μ εναν φιλο . Ειμαστε στην αυλη του καφε 3 ατομα . εγω και ο φίλος και διπλα σε ενα αλλο τραπεζάκι ο πατερας του τυπου που εχει το μαγαζι .

Ερχονται 2 κυριες γυρω στα 60 με κατι φυλλαδια . η μια μπαινει στην αυλη του καφε . Έρχεται κοντα μου καλησπερα μου λεει , γεια σας λεω . να σας δωσω ενα φυλλάδιο του συριζα ? Εννοειται της λέω . εγω ειμαι φανατικος συριζαιος !!! αλληθεια λεει ? ναι της λεω . Μπραβο μου λεει αλλα αυτο δεν φτανει πρεπει να φέρουμε και νέο κόσμο . το παλεύω της λέω . μπραβο μου λεει . γεια κλπ .

Την κοπαναει . το τσαλακώνω . κάδο με τη μια . μιλαω με τον φιλο μου και σε καποια στιγμη μου περναει κατι διπλα απ το κεφάλι . παω το παιρνω ηταν αεροπλανακι το ειχε φτιαξει ο πατερας του ιδιοκτητη ( με το φυλλαδιο ) και μου το πεταξε :smt005:

Κυριε βασιλη του λεω παω τωρα σε καρφωνω στη ζαια και ερχεται να σε γραψει με τη μια στη νεολαια του συριζα . :smt005:


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29228
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βαρυσήμαντο άρθρο του Δ.Κουφοντίνα για τα εθνικά μας θέματα, σήμερα στην ΕΦΣΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 22 Ιούλ 2022, 21:33

Beria έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 22:45
πατησιωτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 22:40
Beria έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 21:58

Η ελληνική αριστερά από το 1974 είναι σταθερά προσανατολισμένη στον κοινοβουλευτισμό και την μη αμφισβήτηση του προσανατολισμού της χώρας

Το ΚΚΕ λέει γενικότητες περί μη ωρίμων συνθηκών, ο χώρος της ευρωκομμουνιστικης αριστεράς έχει μετακινηθεί -κουτσα, στραβα- σε ένα κεντροαριστερό κόμμα, το ΠΑΣΟΚ υπήρξε το στήριγμα της αστικής δημοκρατίας.

Ποιοι είναι αυτοί οι πολλοί στην αριστερά που νομίζουν ότι μπορούν να καθαρίζουν κόσμο;
Είναι περισσότεροι από όσους το έκαναν στην Ιταλία, τη Γερμανία, η στη Γαλλία, στα χρόνια του μολυβιού*;
Δεν είναι

Τι ανάλυση είναι αυτή λοιπόν;



*Προφανώς λόγω ειδικών συνθηκών (μετεμφυλιακό κράτος και κυρίως χούντα) τα δικά μας απείρως ηπιότερα χρόνια του μολυβιού καθυστέρησαν
Να μου πεις τότε γιατί γίνονται συνέχεια τέτοια "λάθη".Αν θυμάσαι πέρυσι έκαναν μεγάλες διαδηλώσεις υπέρ του Κουφοντίνα.Σαν πολλοί δεν είναι όλοι αυτοί που κάνουν "λάθη";
Μπλέκεις -και νομίζω ότι το κάνεις σκοπίμως- ασύνδετα μεταξύ τους πράγματα
Την υποστήριξη του δικαίου αιτήματος για σωφρονιστικές άδειες, με την υποστήριξη της δράσης του Κουφοντινα.

Πουστιτσα μου φαίνεται
Το exegersi, το πιο φιλοκουφοντικό μέσο που υπάρχει στη δημοσιογραφία, ασχολείται νυχθημερόν και με υπερβάλλον ζήλο και με λεπτομέρειες με το να είναι η ΧΑ και τα μέλη της στη φυλακή. Μέχρι και μαντικές ικανότητες έχει για ημερομηνίες ενάρξεως δικών που αφορούν τη ΧΑ έχει (πχ εφέσιμη δίκη όταν δεν γνώριζε κανείς την ημερομηνία) και πέφτει μέσα...

Δεν νομίζω ότι όλο αυτό έχει σχέση με την "κουλτούρα κατα των φυλακών".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών