Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1823
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 04 Αύγ 2022, 15:13

vc15 έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:12
KRAKEN έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:10
vc15 έγραψε:
04 Αύγ 2022, 14:52

Παρατειρω και στα σοσιαλ στις αγγελίες για 🏡 ότι είναι τεράστιος ο αριθμός των Αλβανών που έχει αγοράσει σπίτια και επιχειρησεις. Ειναι διατέθημενοι να αφήσουν όλο το βίος ή ακόμα και σε καιρό πολέμου θα είμαστε τόσο μπουρδέλο που θα λιποτακτισουν και μετά θα τους περιμένουμε με ανοικτές αγκαλιές πίσω στις περιουσίες τους?
Το μισό κέντρο της Αθήνας, αλλά και πολλές πολυκατοικίες πχ στα νότια προάστια είναι αγορασμενα από διάφορους ξένους επενδυτές, Κινέζους, Αμερικανούς, Ισραηλινούς, Ρώσους κ.α., λες αν δεν έρχονται στον ελληνικό στρατό να υπηρετήσουν να τους τα κατάσχουν;
Αυτοί δεν έχουν ελληνική υπηκοότητα και δεν έχουν πάει στρατό
Ακριβώς, είτε η υπηκοότητα είτε οι στρατιωτικές θητείες δεν έχουν σχέση με την ιδιοκτησία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Αύγ 2022, 15:27

Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:24
Ρώτησα έναν Αλβανό που υπηρέτησε στον ελληνικό στρατό αν θα πολεμούσε υπέρ της Ελλάδος σε περίπτωση πολέμου με την Τουρκία. Μου απάντησε προφανώς και όχι. Ο συγκεκριμένος είναι περίπου 34 ετών και πήγε στον στρατό για να διευθετήσει ζητήματα που έχουν να κάνουν με τη διαμονή του στη χώρα. Υπηρέτησε για ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα (δεν είμαι σίγουρος ακριβώς αλλά παίζει να μην έκατσε ούτε μήνα).

Τι πιστεύετε ότι θα κάνουν οι περισσότεροι Αλβανοί, οι της "ελληνιγκής μπαιδείας μετέχοντες", σε περίπτωση πολέμου μεταξύ Ελλάδος και Αλβανίας;

Εικόνα

Εικόνα
στανταρακι συμφωνα με τους νεοζαιους :giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 04 Αύγ 2022, 15:41

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:55
Παιδιά που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ θα πολεμήσουν.
Μην είσαι αφελής. Ο Λάλας πού γεννήθηκε και μεγάλωσε; :wink
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 04 Αύγ 2022, 17:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

runner
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 04 Αύγ 2022, 15:50

Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:24
Ρώτησα έναν Αλβανό που υπηρέτησε στον ελληνικό στρατό αν θα πολεμούσε υπέρ της Ελλάδος σε περίπτωση πολέμου με την Τουρκία. Μου απάντησε προφανώς και όχι. Ο συγκεκριμένος είναι περίπου 34 ετών και πήγε στον στρατό για να διευθετήσει ζητήματα που έχουν να κάνουν με τη διαμονή του στη χώρα. Υπηρέτησε για ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα (δεν είμαι σίγουρος ακριβώς αλλά παίζει να μην έκατσε ούτε μήνα).
Η θητεία στον στρατό γι'αυτούς είναι καθαρά συμφεροντολογική.
Σιγά μην πάνε να σκοτωθούν ή να τραυματιστούν σε έναν πιθανό ελληνοτουρκικό πόλεμο.
Σε ενδεχόμενο πολέμου Ελλάδας Αλβανίας ξεκάθαρα θα πολεμήσουν στο πλευρό της χώρας καταγωγής τους.

Manolis
Δημοσιεύσεις: 2030
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 04 Αύγ 2022, 15:52

Yochanan έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:14
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:10
Antipnevma έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:01


Και όχι μόνο. Όλες οι σκατοδουλειές με μετανάστες λειτουργούν.
Δεν ξέρω ποιες θεωρείς σκατοδουλειες, πέρα από αγροτικές δουλειές και η οικοδομή έχει πολλούς μετανάστες.
Δηλαδή οι δουλειές που χρειάζονται σωματική κούραση και που οι Έλληνες έμαθαν να αποφεύγουν.
δεν εμαθαν να αποφευγουν
εκδιωχθηκαν απο αυτες λογω ανταγωνισμου στην τιμη απο τους λαθρο
δηλαδή οι μετανάστες κάνουν σκατοδουλειες για ένα κομμάτι ψωμί?εγώ νόμιζα ότι περνάνε ζωή και κότα ενώ οι Έλληνες υποφέρουν για να τους βάζουν σε υπερλουξ ξενοδοχεια
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Αύγ 2022, 15:56

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2022, 14:38
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:30

Ξέρω πως πολλοί Έλληνες βάζουν μέσον για να προσληφθούν στις υπηρεσίες καθαριότητας των δήμων και δεν ξέρω κανένα αλλοδαπό να δουλεύει εκεί.
:smt018
πολλοί αλλοδαποί δουλεύουν πλέον σε υπηρεσίες καθαρισμών δήμου
δε ξέρω αν είναι ελληνοποιημένοι ή αν οι δήμοι μπορούν να προσλάβουν και άτομα στις υπηρεσίες καθαρισμού που δεν έχουν ελ υπηκοότητα
Δεν έτυχε να δω πότε.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Αύγ 2022, 15:59

Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:41
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:55
Παιδιά που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ θα πολεμήσουν.
Μην είσαι αφελής. Ο Λάλας που γεννήθηκε και μεγάλωσε; :wink
Μα δεν μιλάμε για πόλεμο με την Αλβανία, για την Τουρκία λέμε.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21589
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2022, 16:18

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:55


Παιδιά που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ θα πολεμήσουν.
ευσεβείς πόθοι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Αύγ 2022, 16:20

Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:24
Ρώτησα έναν Αλβανό που υπηρέτησε στον ελληνικό στρατό αν θα πολεμούσε υπέρ της Ελλάδος σε περίπτωση πολέμου με την Τουρκία. Μου απάντησε προφανώς και όχι. Ο συγκεκριμένος είναι περίπου 34 ετών και πήγε στον στρατό για να διευθετήσει ζητήματα που έχουν να κάνουν με τη διαμονή του στη χώρα. Υπηρέτησε για ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα (δεν είμαι σίγουρος ακριβώς αλλά παίζει να μην έκατσε ούτε μήνα).

Τι πιστεύετε ότι θα κάνουν οι περισσότεροι Αλβανοί, οι της "ελληνιγκής μπαιδείας μετέχοντες", σε περίπτωση πολέμου μεταξύ Ελλάδος και Αλβανίας;

Εικόνα

Εικόνα
Και τι δλειά είχες, εξ αρχής, με τον Αλβανό εσύ γατούλη για να έχουμε καλό ερώτημά;
:011:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43497
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Αύγ 2022, 16:21

Ο Λένιν πάντως προτείνει αν γίνει πόλεμος να πολεμήσουμε, από όπου κι αν είμαστε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 04 Αύγ 2022, 17:56

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:59
Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:41
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:55
Παιδιά που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ θα πολεμήσουν.
Μην είσαι αφελής. Ο Λάλας που γεννήθηκε και μεγάλωσε; :wink
Μα δεν μιλάμε για πόλεμο με την Αλβανία, για την Τουρκία λέμε.
Τσέκαρε πάλι τον τίτλο του νήματος.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 04 Αύγ 2022, 17:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Αύγ 2022, 16:21
Ο Λένιν πάντως προτείνει αν γίνει πόλεμος να πολεμήσουμε, από όπου κι αν είμαστε.
Ο Λένιν ήταν ο μεγαλύτερος δωσίλογος των Γερμανών.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 04 Αύγ 2022, 17:59

sys3x έγραψε:
04 Αύγ 2022, 16:20
Και τι δλειά είχες, εξ αρχής, με τον Αλβανό εσύ γατούλη για να έχουμε καλό ερώτημά;
:011:
Τον συναντώ υποχρεωτικά λόγω της εργασίας μου.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 04 Αύγ 2022, 18:00

Aprilianos έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:29
Γάταρος έγραψε:
04 Αύγ 2022, 12:27
Η Ελλάδα έχασε έναντι της Τουρκίας το πλεονέκτημα της εθνικής ομοιογένειας. Παλιά λέγαμε "ποιοι Τούρκοι; Οι μισοί είναι Κούρδοι". Τώρα και οι Τούρκοι μπορούν να λένε "ποιοι Έλληνες; Οι μισοί είναι Αλβανοί".
Η Ελλάς ελαλω
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 945
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Οι Αλβανοί που υπηρετούν στον στρατό της Ελλάδος θα πολεμούσαν κατά της Αλβανίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 04 Αύγ 2022, 18:26

Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:56
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2022, 14:38
Chainis έγραψε:
04 Αύγ 2022, 13:30

Ξέρω πως πολλοί Έλληνες βάζουν μέσον για να προσληφθούν στις υπηρεσίες καθαριότητας των δήμων και δεν ξέρω κανένα αλλοδαπό να δουλεύει εκεί.
:smt018
πολλοί αλλοδαποί δουλεύουν πλέον σε υπηρεσίες καθαρισμών δήμου
δε ξέρω αν είναι ελληνοποιημένοι ή αν οι δήμοι μπορούν να προσλάβουν και άτομα στις υπηρεσίες καθαρισμού που δεν έχουν ελ υπηκοότητα
Δεν έτυχε να δω πότε.
τον ανήξερο έκανε και ο σπύρος αδωνις μανωλίδης γεωργιάδης για τις επαφές του με τονε Πλεύρη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών