Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 11:44

nowhere έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:11
έκλεισε.εγώ θα διευρύνω τα χωρικά ύδατα.κανόνισε με τους υπόλοιπους αλλά πρόσεξε μόνο μη βάλεις τον σταβργργρ να καταλάβει ίμβρο τένεδο γιατί δεν θα καταλάβει χριστό,στείλτον να βομβαρδίσει σμύρνη
Σε αντίθεση με εσένα, έχω περιουσία 1,5 χλμ από τα σύνορα. Είχα και στα 30 μέτρα, αλλά έχει πλέον γίνει ποτάμι.
Μη μου το παίζεις θιασώτης των συνόρων και προστάτης της μεθορίου.

Τσίμπα και το Γιοχάναν από το χεράκι και πάτε να παίξετε καμία μονόπολη να σας φύγει το μεράκι.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 19 Αύγ 2022, 11:48

George_V έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:03
Όλοι όσοι κραυγαζουν πάμε πόλεμο να τους ξεσκισουμε κτλ. μας οδηγούν σε νέο 1897 καθώς η μόνη εμπειρία που έχουν απο πολεμο είναι στο Call of Duty.
μονο μαλακες, ηλιθιοι, πρακτορες και προβοκατορες θελουν πολεμο...

και οποιος προσβαλεται, στα π@π@ρια μου... ειστε ειτε μαλακες, ειτε ηλιθιοι, ειτε πρακτορες, ειτε προβοκατορες... διαλεξτε... εχει για ολους...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Αύγ 2022, 11:53

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:44
nowhere έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:11
έκλεισε.εγώ θα διευρύνω τα χωρικά ύδατα.κανόνισε με τους υπόλοιπους αλλά πρόσεξε μόνο μη βάλεις τον σταβργργρ να καταλάβει ίμβρο τένεδο γιατί δεν θα καταλάβει χριστό,στείλτον να βομβαρδίσει σμύρνη
Σε αντίθεση με εσένα, έχω περιουσία 1,5 χλμ από τα σύνορα. Είχα και στα 30 μέτρα, αλλά έχει πλέον γίνει ποτάμι.
Μη μου το παίζεις θιασώτης των συνόρων και προστάτης της μεθορίου.

Τσίμπα και το Γιοχάναν από το χεράκι και πάτε να παίξετε καμία μονόπολη να σας φύγει το μεράκι.
είμαι υπερ των συνόρων αλλά το κατάλαβες από αυτό που έγραψα? :smt005:
οπ,ίσχύει για ίμβρο τένεδο!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 11:55

taxalata xalasa έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:48
George_V έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:03
Όλοι όσοι κραυγαζουν πάμε πόλεμο να τους ξεσκισουμε κτλ. μας οδηγούν σε νέο 1897 καθώς η μόνη εμπειρία που έχουν απο πολεμο είναι στο Call of Duty.
μονο μαλακες, ηλιθιοι, πρακτορες και προβοκατορες θελουν πολεμο...

και οποιος προσβαλεται, στα π@π@ρια μου... ειστε ειτε μαλακες, ειτε ηλιθιοι, ειτε πρακτορες, ειτε προβοκατορες... διαλεξτε... εχει για ολους...
Ακριβώς.
Και συνήθως μιλάμε είτε για μαμόθρεφτα που νομίζουν ότι είναι ασφαλή στην Καλαμάτα, είτε για μαμόθρεφτα που έστειλε ο μπαμπάς στο εξωτερικό και περιμένουν να γουστάρουν αίμα στην τιβί.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Αύγ 2022, 11:58

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:44
nowhere έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:11
έκλεισε.εγώ θα διευρύνω τα χωρικά ύδατα.κανόνισε με τους υπόλοιπους αλλά πρόσεξε μόνο μη βάλεις τον σταβργργρ να καταλάβει ίμβρο τένεδο γιατί δεν θα καταλάβει χριστό,στείλτον να βομβαρδίσει σμύρνη
Σε αντίθεση με εσένα, έχω περιουσία 1,5 χλμ από τα σύνορα. Είχα και στα 30 μέτρα, αλλά έχει πλέον γίνει ποτάμι.
Μη μου το παίζεις θιασώτης των συνόρων και προστάτης της μεθορίου.

Τσίμπα και το Γιοχάναν από το χεράκι και πάτε να παίξετε καμία μονόπολη να σας φύγει το μεράκι.
Εγώ σιγά σιγά αγοράζω όλα τα χωράφια δίπλα απ'τον Έβρο και τα οχυρώνω με δικά μου έξοδα. Ο λογιστής μου νομίζει ότι είναι κάποιο φορολογικό κόλπο, αλλά δεν ξέρει ότι κατάγομαι από Ακρίτες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 19 Αύγ 2022, 12:01

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:55
taxalata xalasa έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:48
George_V έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:03
Όλοι όσοι κραυγαζουν πάμε πόλεμο να τους ξεσκισουμε κτλ. μας οδηγούν σε νέο 1897 καθώς η μόνη εμπειρία που έχουν απο πολεμο είναι στο Call of Duty.
μονο μαλακες, ηλιθιοι, πρακτορες και προβοκατορες θελουν πολεμο...

και οποιος προσβαλεται, στα π@π@ρια μου... ειστε ειτε μαλακες, ειτε ηλιθιοι, ειτε πρακτορες, ειτε προβοκατορες... διαλεξτε... εχει για ολους...
Ακριβώς.
Και συνήθως μιλάμε είτε για μαμόθρεφτα που νομίζουν ότι είναι ασφαλή στην Καλαμάτα, είτε για μαμόθρεφτα που έστειλε ο μπαμπάς στο εξωτερικό και περιμένουν να γουστάρουν αίμα στην τιβί.
μα ειναι μπιτι γιδια,... και να θες να κανεις πολεμο αιφνιδασμου, εφτουν να ζαβα δω μεσα τα μαρτυρανε ουλα.. :003: ..κανουνε επιδειξη στρατοκαβλωτικων γνωσεων, δηθεν...
αλλος ρουθουνιαζει μια γραμμη και την βλεπει λεωνιδας στο this is sparta!,
αλλος πινει τα χαπια του και την βλεπει μεγαλέκουμ,
άλλος πίνει τα ξύδια του και την βλέπει καμπόϊς,
αλλος λιβανίζεται ολη μερα και την βλεπει ο κωτσος ο παλιοκουβεντας σε ρολο αναστημενης μουμιας...

μιλαμε για παρανοια... ότι και να τους πεις, αυτοι το ποιημα τους... εντελως χαϊβανια...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 12:03

Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:58
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:44
nowhere έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:11
έκλεισε.εγώ θα διευρύνω τα χωρικά ύδατα.κανόνισε με τους υπόλοιπους αλλά πρόσεξε μόνο μη βάλεις τον σταβργργρ να καταλάβει ίμβρο τένεδο γιατί δεν θα καταλάβει χριστό,στείλτον να βομβαρδίσει σμύρνη
Σε αντίθεση με εσένα, έχω περιουσία 1,5 χλμ από τα σύνορα. Είχα και στα 30 μέτρα, αλλά έχει πλέον γίνει ποτάμι.
Μη μου το παίζεις θιασώτης των συνόρων και προστάτης της μεθορίου.

Τσίμπα και το Γιοχάναν από το χεράκι και πάτε να παίξετε καμία μονόπολη να σας φύγει το μεράκι.
Εγώ σιγά σιγά αγοράζω όλα τα χωράφια δίπλα απ'τον Έβρο και τα οχυρώνω με δικά μου έξοδα.
Μου θυμίζετε έναν τύπο στο στρατό που ρωτούσε πώς είναι η Τουρκία απέναντι από τον Έβρο.
Φαντάζονταν κάτι δράκους, κάτι λάβες να καίνε και κάτι ιπτάμενα τέρατα να περιπολούν το χώρο. :lol:

Γενικά, ο κατά φαντασία πατριωτισμός δίνει και παίρνει στους μη κατοίκους παραμεθόριων περιοχών.
Οι κατά φαντασία πατριώτες αφήστε τη Θράκη στην ησυχία της γιατί θα τη θρηνήσουμε όπως θρηνήσαμε και την Κύπρο από την προηγούμενη γενιά ...πατριωτών.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 19 Αύγ 2022, 12:14

Ο πολεμος, ειναι μια τραγικη ασχημη και καταστροφικη κατασταση!

Η ζωη ειναι ομορφη και συντομη για κατι τετοιο!

Επιλεγω τη ζωη και τις ομορφιες της!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 19 Αύγ 2022, 12:36

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:03
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:58
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:44


Σε αντίθεση με εσένα, έχω περιουσία 1,5 χλμ από τα σύνορα. Είχα και στα 30 μέτρα, αλλά έχει πλέον γίνει ποτάμι.
Μη μου το παίζεις θιασώτης των συνόρων και προστάτης της μεθορίου.

Τσίμπα και το Γιοχάναν από το χεράκι και πάτε να παίξετε καμία μονόπολη να σας φύγει το μεράκι.
Εγώ σιγά σιγά αγοράζω όλα τα χωράφια δίπλα απ'τον Έβρο και τα οχυρώνω με δικά μου έξοδα.
Μου θυμίζετε έναν τύπο στο στρατό που ρωτούσε πώς είναι η Τουρκία απέναντι από τον Έβρο.
Φαντάζονταν κάτι δράκους, κάτι λάβες να καίνε και κάτι ιπτάμενα τέρατα να περιπολούν το χώρο. :lol:

Γενικά, ο κατά φαντασία πατριωτισμός δίνει και παίρνει στους μη κατοίκους παραμεθόριων περιοχών.
Οι κατά φαντασία πατριώτες αφήστε τη Θράκη στην ησυχία της γιατί θα τη θρηνήσουμε όπως θρηνήσαμε και την Κύπρο από την προηγούμενη γενιά ...πατριωτών.
Χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα.
Δεν είναι μόνο στις παραμεθώριες πατριώτες, ούτε στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι όλοι κατά φαντασίαν.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 19 Αύγ 2022, 12:43

Volk έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:14
Ο πολεμος, ειναι μια τραγικη ασχημη και καταστροφικη κατασταση!

Η ζωη ειναι ομορφη και συντομη για κατι τετοιο!

Επιλεγω τη ζωη και τις ομορφιες της!
Savaş trajik, çirkin ve yıkıcı bir durumdur!

Hayat güzel ve böyle bir şey için kısa!

Hayatı ve güzelliklerini seçiyorum!

Στο μετέφρασα στα Τούρκικα να το τυπώσεις για να το έχεις πρόχειρο να εξηγήσεις στους ανθρώπους, μη σε περάσουνε για κανενα φιλοπόλεμο και σε δολοφονήσουν
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Evritis
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 14 Φεβ 2021, 17:14

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Evritis » 19 Αύγ 2022, 12:48

Chainis έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:36
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:03
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Αύγ 2022, 11:58

Εγώ σιγά σιγά αγοράζω όλα τα χωράφια δίπλα απ'τον Έβρο και τα οχυρώνω με δικά μου έξοδα.
Μου θυμίζετε έναν τύπο στο στρατό που ρωτούσε πώς είναι η Τουρκία απέναντι από τον Έβρο.
Φαντάζονταν κάτι δράκους, κάτι λάβες να καίνε και κάτι ιπτάμενα τέρατα να περιπολούν το χώρο. :lol:

Γενικά, ο κατά φαντασία πατριωτισμός δίνει και παίρνει στους μη κατοίκους παραμεθόριων περιοχών.
Οι κατά φαντασία πατριώτες αφήστε τη Θράκη στην ησυχία της γιατί θα τη θρηνήσουμε όπως θρηνήσαμε και την Κύπρο από την προηγούμενη γενιά ...πατριωτών.
Χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα.
Δεν είναι μόνο στις παραμεθώριες πατριώτες, ούτε στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι όλοι κατά φαντασίαν.
Σίγουρα όχι. Αλλά με την ευκαιρία να παραπονεθω για ένα πολύ συχνό φαινόμενο.

Για τους περισσότερους στην υπόλοιπη Ελλάδα σχεδόν δεν υπάρχουμε. Μας θυμούνται όλοι όταν ο ΕΣ τους στείλει κατά δω και τότε μας πρήζουν τα ουμπαλα για το πόσο γκαντεμηδες είναι που υπηρετούν στην Γκατζολια. Ε, είναι δύσκολο να μας πείσουν ότι αν γίνει κάνα μπαμ θα έρθουν ξανά με το χαμόγελο στα χείλη.

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 19 Αύγ 2022, 12:51

Το ερώτημα είναι το ισοζύγιο στα κέρδη κ τη χασούρα.
Αν είναι να χάσουμε 50χιλ νέους κ το κέρδος θα είναι 12 ν.μ. Και πετρέλαια από αμερικανικές εταιρείες με μισθουσ 600 ευρώ, να το βράσω το κέρδος.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7147
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 19 Αύγ 2022, 12:51

O Eβρος ειναι μεσα στις ομορφότερες περιοχές της Ελλάδος, τρομερά όμορφη φύση, μεγάλα δένδρα, πρασινα τα πάντα, με τον βόρειο Εβρο απο Διδυμότειχο και πάνω να ειναι πολύ πιο πεδινός. Και μιλάμε για έναν απο τους μεγαλύτερους σε έκταση νομούς της χώρας.
3f3k έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:51
Το ερώτημα είναι το ισοζύγιο στα κέρδη κ τη χασούρα.
Αν είναι να χάσουμε 50χιλ νέους κ το κέρδος θα είναι 12 ν.μ. Και πετρέλαια από αμερικανικές εταιρείες με μισθουσ 600 ευρώ, να το βράσω το κέρδος.
με ελάχιστους μισθους στις πετρελαικές 2500 ευρώ εισαι μέσα; πιστεύω αξιζει ο κόπος

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 19 Αύγ 2022, 13:38

Evritis έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:48
Chainis έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:36
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:03


Μου θυμίζετε έναν τύπο στο στρατό που ρωτούσε πώς είναι η Τουρκία απέναντι από τον Έβρο.
Φαντάζονταν κάτι δράκους, κάτι λάβες να καίνε και κάτι ιπτάμενα τέρατα να περιπολούν το χώρο. :lol:

Γενικά, ο κατά φαντασία πατριωτισμός δίνει και παίρνει στους μη κατοίκους παραμεθόριων περιοχών.
Οι κατά φαντασία πατριώτες αφήστε τη Θράκη στην ησυχία της γιατί θα τη θρηνήσουμε όπως θρηνήσαμε και την Κύπρο από την προηγούμενη γενιά ...πατριωτών.
Χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα.
Δεν είναι μόνο στις παραμεθώριες πατριώτες, ούτε στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι όλοι κατά φαντασίαν.
Σίγουρα όχι. Αλλά με την ευκαιρία να παραπονεθω για ένα πολύ συχνό φαινόμενο.

Για τους περισσότερους στην υπόλοιπη Ελλάδα σχεδόν δεν υπάρχουμε. Μας θυμούνται όλοι όταν ο ΕΣ τους στείλει κατά δω και τότε μας πρήζουν τα ουμπαλα για το πόσο γκαντεμηδες είναι που υπηρετούν στην Γκατζολια. Ε, είναι δύσκολο να μας πείσουν ότι αν γίνει κάνα μπαμ θα έρθουν ξανά με το χαμόγελο στα χείλη.
Αν γίνει κάνα μπαμ θα έρθουν γιατί θα τους φέρει ο στρατός που θα τους επιστρατεύσει και δεν θα χαμογελάνε πηγαίνοντας για πόλεμο, δεν είναι τόσο χαζοχαρουμενοι, θα βλαστημάνε και θα βρίζουν αλλά θα πολεμήσουν.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Γιατί θα κερδίσουμε έναν ενδεχόμενο πόλεμο με την Τουρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 19 Αύγ 2022, 14:18

Yochanan έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:43
Volk έγραψε:
19 Αύγ 2022, 12:14
Ο πολεμος, ειναι μια τραγικη ασχημη και καταστροφικη κατασταση!

Η ζωη ειναι ομορφη και συντομη για κατι τετοιο!

Επιλεγω τη ζωη και τις ομορφιες της!
Savaş trajik, çirkin ve yıkıcı bir durumdur!

Hayat güzel ve böyle bir şey için kısa!

Hayatı ve güzelliklerini seçiyorum!

Στο μετέφρασα στα Τούρκικα να το τυπώσεις για να το έχεις πρόχειρο να εξηγήσεις στους ανθρώπους, μη σε περάσουνε για κανενα φιλοπόλεμο και σε δολοφονήσουν
:+1:
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών