Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 07 Σεπ 2022, 20:20

George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:12
zteo έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:02
George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:47


Η μήπως θεωρείς πως όταν οι Σοβιετικοι κατέρριψαν το Β-52 πάνω από τη Σιβηρία το γύρισαν πίσω στους Αμερικανούς χωρίς να το ψάξουν πρώτα?

Άσκοπα το έψαχναν και αυτοί?
Πότε έγινε αυτό?
Εάν θυμάμαι καλά τα B-52 τα αγοράζει αποκλειστικά ο Αμερικανός στρατός δεν τα πουλάνε στον καθένα.
Κάπου στα 50s

Οι Σοβιετικοι κατέρριψαν κατασκοπευτικο αεροπλάνο B-52 πάνω από Σοβιετικής έδαφος και συνέλαβαν τον πιλοτο (νομίζω λεγόταν Γκάρι Παουερς) τον οποίο και αντάλλαξαν αργότερα αν θυμάμαι καλά με Σοβιετικους πράκτορες που είχαν συλληφθεί στην Αμερική.

Το δε αεροπλάνο μελετήθηκε πρώτα από την Αεροπορική Υπηρεσία της ΕΣΣΔ πριν τους επιστρέψουν τα κομμάτια. Και αυτό οδηγησε την ΕΣΣΔ στην παραγωγή του δικού της κατασκοπευτικου αεροσκάφους.


Όσο για το που πουλάει η Αμερικη είναι άλλο θέμα.

Το θρυλικό F-14 Tomcat είναι ένα αεροπλάνο που χρησιμοποιήθηκε μόνο από 2 χώρες. Την Αμερική και το Ιραν. Η Αμερική τα απέσυρε το 2006 ενώ το Ιραν τα πετάει ακόμα.

Η Αμερική φύλαγε αυτό το αεροπλάνο ως κόρη οφθαλμού και δεν το πούλαγε σε κανένα καθώς ήταν το αρτιότερο και το καλυτερο της εποχης του.

Το 1978 όμως πούλησαν μια μοίρα F-14 στον Σάκη της Περσίας ο οποίος τους πλήρωσε χρυσάφι για να τα αγορασει.

Το 1979 όμως πέσανε στα χέρια του Χομεϊνί και οι Ιρανοί αντέγραψαν την τεχνολογία και αναπαρήγαγαν το F-14. Τα οποία πετάνε ακόμα στην Αεροπορία του Ιραν.

Όταν τα απέσυραν οι Αμερικανοί το 2006 κράτησαν 2-3 μόνο ως μουσειακα εκθέματα και κατεστρεψαν όλα τα υπόλοιπα για να αποτρέψουν τους Ιρανούς να αποκτησουν πρόσβαση στις νέες προσθήκες και αλλαγές που είχαν κάνει στο αεροπλάνο μέχρι το 2006 και φυσικά για να μη βρίσκουν ανταλλακτικά στη μαύρη αγορά και να αναγκάζονται να τα επισκευάζουν με πατέντες.

Καταλαβαίνεις τώρα πόσο σημαντικό είναι να πέσει ξένο αεροσκάφος σε λάθος χέρια?

Έχουν και αυτοί; :003: Είναι κάτι σαν τον Σάκη του Πειραιά; ( Συνέχισε, κατάλαβα τι ήθελες να πεις :P
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5362
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 07 Σεπ 2022, 20:21

Niki έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:56
Σίγουρα θα βοήθησε τους Ισραηλινούς να βρούνε το εύρος συχνοτήτων που μπορεί να έχει στις επικοινωνίες του είτε δορυφορικές είτε επίγειες είτε με άλλο εναέριο μέσο.
Τα στρατιωτικά drones έχουνε επικοινωνίες κυλιόμενες.
Δηλαδή το τελευταίο pariti bit δίνει και την πληροφορία στο drones σε ποια συχνότητα αλλάζουν επικοινωνία.
Τα antidrome συστήματα συνήθως παρεμβάλουν σε εύρος συχνοτήτων.
Με την κατοχή τμήματος του ηλεκτρονικού μέρους μπορείς εύκολα να βρεις το εύρος συχνοτήτων.
Αυτό είναι το πρώτο και σε δεύτερο επίπεδο αν έχει eprom μέσα μπορείς να εξάγεις τον κώδικα με το εσωτερικό πρόγραμμα.
Αυτά είναι τα πιο βασικά.
Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας
για να το ρίξει είναι εύκολη μετά.

Δεν είναι δικά μου είναι κλεμμένα. :oops:
:smt023

Δεν έχω ιδέα από drone, αλλά γνωρίζω κάτι ψιλά απο τηλεπικοινωνίες.

Αυτό με το parity bit δεν ξερω κατα ποσο στέκει. Επίσης το "Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας για να το ρίξει είναι εύκολη μετά." ακούγεται χολιγουντιανο. Υποθέτω μπορείς να δεις την θέση του drone και στην καλύτερη να πάρεις τον έλεγχο.

Εάν γνωρίζει κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27418
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 07 Σεπ 2022, 20:23

Gewponos90 έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:20
George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:12
zteo έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:02

Πότε έγινε αυτό?
Εάν θυμάμαι καλά τα B-52 τα αγοράζει αποκλειστικά ο Αμερικανός στρατός δεν τα πουλάνε στον καθένα.
Κάπου στα 50s

Οι Σοβιετικοι κατέρριψαν κατασκοπευτικο αεροπλάνο B-52 πάνω από Σοβιετικής έδαφος και συνέλαβαν τον πιλοτο (νομίζω λεγόταν Γκάρι Παουερς) τον οποίο και αντάλλαξαν αργότερα αν θυμάμαι καλά με Σοβιετικους πράκτορες που είχαν συλληφθεί στην Αμερική.

Το δε αεροπλάνο μελετήθηκε πρώτα από την Αεροπορική Υπηρεσία της ΕΣΣΔ πριν τους επιστρέψουν τα κομμάτια. Και αυτό οδηγησε την ΕΣΣΔ στην παραγωγή του δικού της κατασκοπευτικου αεροσκάφους.


Όσο για το που πουλάει η Αμερικη είναι άλλο θέμα.

Το θρυλικό F-14 Tomcat είναι ένα αεροπλάνο που χρησιμοποιήθηκε μόνο από 2 χώρες. Την Αμερική και το Ιραν. Η Αμερική τα απέσυρε το 2006 ενώ το Ιραν τα πετάει ακόμα.

Η Αμερική φύλαγε αυτό το αεροπλάνο ως κόρη οφθαλμού και δεν το πούλαγε σε κανένα καθώς ήταν το αρτιότερο και το καλυτερο της εποχης του.

Το 1978 όμως πούλησαν μια μοίρα F-14 στον Σάκη της Περσίας ο οποίος τους πλήρωσε χρυσάφι για να τα αγορασει.

Το 1979 όμως πέσανε στα χέρια του Χομεϊνί και οι Ιρανοί αντέγραψαν την τεχνολογία και αναπαρήγαγαν το F-14. Τα οποία πετάνε ακόμα στην Αεροπορία του Ιραν.

Όταν τα απέσυραν οι Αμερικανοί το 2006 κράτησαν 2-3 μόνο ως μουσειακα εκθέματα και κατεστρεψαν όλα τα υπόλοιπα για να αποτρέψουν τους Ιρανούς να αποκτησουν πρόσβαση στις νέες προσθήκες και αλλαγές που είχαν κάνει στο αεροπλάνο μέχρι το 2006 και φυσικά για να μη βρίσκουν ανταλλακτικά στη μαύρη αγορά και να αναγκάζονται να τα επισκευάζουν με πατέντες.

Καταλαβαίνεις τώρα πόσο σημαντικό είναι να πέσει ξένο αεροσκάφος σε λάθος χέρια?

Έχουν και αυτοί; :003: Είναι κάτι σαν τον Σάκη του Πειραιά; ( Συνέχισε, κατάλαβα τι ήθελες να πεις :P
Το γμημενο οτοκορρεκτ του κινητού μου... Συνήθως τα βλέπω και τα διορθώνω αλλά αυτό μου ξέφυγε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 07 Σεπ 2022, 20:24

Ψ. Ε. Π.
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5870
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 07 Σεπ 2022, 20:25

GoBzi έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:21
Niki έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:56
Σίγουρα θα βοήθησε τους Ισραηλινούς να βρούνε το εύρος συχνοτήτων που μπορεί να έχει στις επικοινωνίες του είτε δορυφορικές είτε επίγειες είτε με άλλο εναέριο μέσο.
Τα στρατιωτικά drones έχουνε επικοινωνίες κυλιόμενες.
Δηλαδή το τελευταίο pariti bit δίνει και την πληροφορία στο drones σε ποια συχνότητα αλλάζουν επικοινωνία.
Τα antidrome συστήματα συνήθως παρεμβάλουν σε εύρος συχνοτήτων.
Με την κατοχή τμήματος του ηλεκτρονικού μέρους μπορείς εύκολα να βρεις το εύρος συχνοτήτων.
Αυτό είναι το πρώτο και σε δεύτερο επίπεδο αν έχει eprom μέσα μπορείς να εξάγεις τον κώδικα με το εσωτερικό πρόγραμμα.
Αυτά είναι τα πιο βασικά.
Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας
για να το ρίξει είναι εύκολη μετά.

Δεν είναι δικά μου είναι κλεμμένα. :oops:
:smt023

Δεν έχω ιδέα από drone, αλλά γνωρίζω κάτι ψιλά απο τηλεπικοινωνίες.

Αυτό με το parity bit δεν ξερω κατα ποσο στέκει. Επίσης το "Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας για να το ρίξει είναι εύκολη μετά." ακούγεται χολιγουντιανο. Υποθέτω μπορείς να δεις την θέση του drone και στην καλύτερη να πάρεις τον έλεγχο.

Εάν γνωρίζει κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.
Ούτε εγώ ξέρω από αυτά , :oops: καθηγητή πανεπιστημίου που ασχολείται με την κατασκευή drone για εμάς τα έμαθα.
Συνεργάζεται με τον σύζυγο μου.
Ακούω τι λένε στο τέλος κάτι θα μάθω.
Παλμός από γεννήτρια συχνοτήτων ονομάζεται το σήμα που στέλνουν για να σκάσει ο πυκνωτής.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niki την 07 Σεπ 2022, 20:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.


Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8190
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 07 Σεπ 2022, 20:31

George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:47
zteo έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:29
George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:19


Δεν είναι το θέμα της κατασκευής.

Αλλά τα δεδομένα που έχει στον εγκέφαλο.

Πλήρης καταγραφή δεδομενων πτήσεων, ελιγμόι διαφυγής, αντιμέτρων καθώς και όλος ο Κώδικας επικοινωνίας.

Αυτό θέλαμε να μάθουμε και οχι ποσες βιδες, γρανάζια και μπουλονια έχει.
Εάν όλα αυτά ήταν πολύτιμα για τους Τούρκους θα τα πουλουσαν σε κάθε πικραμένο
Η μήπως πιστεύεις ότι δεν έχουν αλλάξει τους εγκεφάλους των ντροουνς.
Η μήπως θεωρείς πως όταν οι Σοβιετικοι κατέρριψαν το Β-52 πάνω από τη Σιβηρία το γύρισαν πίσω στους Αμερικανούς χωρίς να το ψάξουν πρώτα?

Άσκοπα το έψαχναν και αυτοί?


.


U 2 κατασκοπευτικό Αεροπλανικό μεγάλων υψομέτρων.....


.







.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7364
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 07 Σεπ 2022, 20:32

ΥΠΕΘΑ: Οργισμένη διάψευση για τα περί τουρκικού TB2 Bayraktar… ας το δούμε προσεκτικά

https://www.defence-point.gr/news/ypeth ... s-to-doyme

άρα πραγματι έχουνε κάποιο Bayraktar

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27418
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 07 Σεπ 2022, 20:34

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:31
George_V έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:47
zteo έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:29

Εάν όλα αυτά ήταν πολύτιμα για τους Τούρκους θα τα πουλουσαν σε κάθε πικραμένο
Η μήπως πιστεύεις ότι δεν έχουν αλλάξει τους εγκεφάλους των ντροουνς.
Η μήπως θεωρείς πως όταν οι Σοβιετικοι κατέρριψαν το Β-52 πάνω από τη Σιβηρία το γύρισαν πίσω στους Αμερικανούς χωρίς να το ψάξουν πρώτα?

Άσκοπα το έψαχναν και αυτοί?


.


U 2 κατασκοπευτικό Αεροπλανικό μεγάλων υψομέτρων.....


.







.
Νόμιζα ότι ήταν Β-52

Λάθος μου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 07 Σεπ 2022, 20:42

ΥΠΕΘΑ: «Ψευδές και ύποπτο» ότι τουρκικό UAV περιήλθε στην κατοχή Ελλήνων στρατιωτικών στη Λιβύη
https://www.bankingnews.gr/index.php?id=640663
μου αρεσει που ορισμενοι εκαναν και φαιδρη μικροκομματικη προπαγανδα
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13103
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 07 Σεπ 2022, 21:25

Ρόμπες δεξιοί πάλι ψέματα.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 07 Σεπ 2022, 21:28

Μαδουραίος έγραψε:
07 Σεπ 2022, 21:25
Ρόμπες δεξιοί πάλι ψέματα.
δεν ειναι δεξιοι
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5362
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 07 Σεπ 2022, 21:32

Niki έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:25
GoBzi έγραψε:
07 Σεπ 2022, 20:21
Niki έγραψε:
07 Σεπ 2022, 19:56
Σίγουρα θα βοήθησε τους Ισραηλινούς να βρούνε το εύρος συχνοτήτων που μπορεί να έχει στις επικοινωνίες του είτε δορυφορικές είτε επίγειες είτε με άλλο εναέριο μέσο.
Τα στρατιωτικά drones έχουνε επικοινωνίες κυλιόμενες.
Δηλαδή το τελευταίο pariti bit δίνει και την πληροφορία στο drones σε ποια συχνότητα αλλάζουν επικοινωνία.
Τα antidrome συστήματα συνήθως παρεμβάλουν σε εύρος συχνοτήτων.
Με την κατοχή τμήματος του ηλεκτρονικού μέρους μπορείς εύκολα να βρεις το εύρος συχνοτήτων.
Αυτό είναι το πρώτο και σε δεύτερο επίπεδο αν έχει eprom μέσα μπορείς να εξάγεις τον κώδικα με το εσωτερικό πρόγραμμα.
Αυτά είναι τα πιο βασικά.
Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας
για να το ρίξει είναι εύκολη μετά.

Δεν είναι δικά μου είναι κλεμμένα. :oops:
:smt023

Δεν έχω ιδέα από drone, αλλά γνωρίζω κάτι ψιλά απο τηλεπικοινωνίες.

Αυτό με το parity bit δεν ξερω κατα ποσο στέκει. Επίσης το "Η εκπομπή ενός σήματος από το antidrome σύστημα που μπορεί να σκάσει τον μεταβλητό κύκλωμα πυκνωτή επικοινωνίας για να το ρίξει είναι εύκολη μετά." ακούγεται χολιγουντιανο. Υποθέτω μπορείς να δεις την θέση του drone και στην καλύτερη να πάρεις τον έλεγχο.

Εάν γνωρίζει κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.
Ούτε εγώ ξέρω από αυτά , :oops: καθηγητή πανεπιστημίου που ασχολείται με την κατασκευή drone για εμάς τα έμαθα.
Συνεργάζεται με τον σύζυγο μου.
Ακούω τι λένε στο τέλος κάτι θα μάθω.
Παλμός από γεννήτρια συχνοτήτων ονομάζεται το σήμα που στέλνουν για να σκάσει ο πυκνωτής.
Για να καεί πυκνωτής πρέπει να στείλεις έναν ηλεκτρομαγνητικό παλμό τεράστιας ισχύος, οπότε μιλάμε για EMP. Έχω δει jammer, οπως αυτό εδώ https://www.youtube.com/watch?v=Gu3i4ewh7iQ αλλά οχι EMP.

Πραγματικά μπορεί να μου διαφεύγει κάτι αλλά μου ακούγεται τρελό να βαράς με EMP στα 18000 πόδια που μπορεί να φτάσει το Bayraktar. Στην τελική εαν χτυπάς με ΕΜΡ τόσο ψηλά μπορείς να ρίξεις και αεροσκάφος.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12888
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Σεπ 2022, 21:36

και η ψεκοσυζήτηση καλά κρατεί

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6385
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Στα χέρια της Ελλάδας έπεσε τουρκικο Drone Bayraktar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 07 Σεπ 2022, 21:37

Δεν πειράζει παίδες. Όλο και κάτι θα έχουμε σε μπαϊρακτάρ. Χάρη στη Νέα Δημοκρατία κι αυτό :smt005:

Εικόνα
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών