Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 25 Νοέμ 2022, 13:52

Sol έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:46
Για να κάνει τη δουλειά του ο ο ερντογαν δεν δείχνει η κυβέρνηση να αδιαφορεί. Ίσα-ίσα θα τους αφηνε αφού είναι αδιάφοροι.
Μπορεί να είναι διαπραγματευτικό χαρτί για κάτι,δεν το ξέρω.Αλλά εσύ το έβαλες εδώ για να προσελκύσεις το ενδιαφέρον κάποιων.
ΕΓΩ λοιπόν αδιαφορώ για την τύχη τους όπως και εσύ αδιαφορείς για τις "ενδοιμπεριαλιστικές αντιθέσεις" που θα χαραχθούν τα σύνορα των ΑΟΖ.
Να ενδιαφέρομαι εγώ για αυτούς και εσύ να λες δεν με νοιάζει για τα εθνικά σου θέματα της αστικής σου τάξης δεν πάει άλλο.50 χρόνια είναι αρκετά.Δε δίνω δεκάρα τι θα κάνει ο Μητσοτάκης με τους συντρόφους σου όπως δεν δίνεις εσύ δεκάρα για ότι απασχολεί εμένα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Νοέμ 2022, 13:56

Η Hazal είπε ότι δεν θέλει να μεταχθεί στο νοσοκομείο καθώς οι μετρήσεις της είναι σταθερές και ως εκ τούτου δεν θα πήγαινε στο νοσοκομείο. Τότε η αρχιφύλακας και τα ανθρωποείδη της ΕΟΜ αστυνομικοί ως φρουροί της κυβέρνησης, βασάνισαν τη Hazal και την πήγαν στο νοσοκομείο με τη βία.
Τη βασάνισαν με την έννοια ότι η επιβολή ιατρικών εξετάσεων θεωρείται βασανιστήριο (όπως και η αναγκαστική προσθήκη ορού σε απεργούς πείνας) ή κάτι άλλο;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22794
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Νοέμ 2022, 14:17

πατησιωτης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:48
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:39
εφόσον μιλάμε για μια συμφωνία με πολλά άρθρα, λογικό είναι κάποιος να μη συμφωνήσει για οποίο λόγο. αυτά περί ΚΚΕ υπέρ τουρκολιβυκης συμφωνίας είναι φτηνή προπαγάνδα.
Επαναλαμβάνω ότι βρισκόμαστε σε ένα νήμα με τίτλο εάν ο Μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του Ερντογάν επειδή προφανώς δεν απελευθερώνει κάποια κομμουνίστρια της Τουρκίας που καταζητείται λες και της χρωστάμε κάτι.
Πολύ φυσικό κάποιος να κάνει ρελάνς με το τι ψήφισε το ΚΚΕ στην τροπολογία Κεφαλογιάννη για το τουρκολυβικό μνημόνιο.
Αντί λοιπόν να παίζουμε την κολοκυθιά της προδοσίας καλό είναι να παραδεχθούμε το πολύ απλό ότι έχουμε ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΌΝΤΑ.
Εσείς έχετε γραμμένο το κάθε τουρκολυβικό μνημόνιο και τα ρέστα ως "ενδοιμπεριαλιστικές αντιθέσεις" και εμείς έχουμε γραμμένους τους Τούρκους κομμουνιστές και την τύχη τους.Πολύ κράτησε το μονομερές μεταπολιτευτικό παραμύθι.
μα ως νατολαγνος, πάντα ήσουν κατά όλων των κομμουνιστών , και υπέρ των ακροδεξιών. άλλωστε το ΝΑΤΟ εκπαιδεύε και την τουρκική ακροδεξιά, και οι ηπα δε θεωρούν ακόμα μεχρι σήμερα τους γκρίζους λύκους τρομοκρατικη οργάνωση. τη δουλειά σας κάνετε διεθνώς.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22794
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Νοέμ 2022, 14:20

πατησιωτης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:52
Sol έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:46
Για να κάνει τη δουλειά του ο ο ερντογαν δεν δείχνει η κυβέρνηση να αδιαφορεί. Ίσα-ίσα θα τους αφηνε αφού είναι αδιάφοροι.
Μπορεί να είναι διαπραγματευτικό χαρτί για κάτι,δεν το ξέρω.Αλλά εσύ το έβαλες εδώ για να προσελκύσεις το ενδιαφέρον κάποιων.
ΕΓΩ λοιπόν αδιαφορώ για την τύχη τους όπως και εσύ αδιαφορείς για τις "ενδοιμπεριαλιστικές αντιθέσεις" που θα χαραχθούν τα σύνορα των ΑΟΖ.
Να ενδιαφέρομαι εγώ για αυτούς και εσύ να λες δεν με νοιάζει για τα εθνικά σου θέματα της αστικής σου τάξης δεν πάει άλλο.50 χρόνια είναι αρκετά.Δε δίνω δεκάρα τι θα κάνει ο Μητσοτάκης με τους συντρόφους σου όπως δεν δίνεις εσύ δεκάρα για ότι απασχολεί εμένα.
το ΚΚΕ έχει εξτρεμιστικές εθνικιστικές απόψεις πάνω στο θέμα και θεωρεί οτιδηποτε λιγότερο απο τα 200νμ απο το Καστελόριζο προδοσία, όπως και τη Χάγη, γι αυτό άσε τα φαιδρα λες και είμαστε πριν 100 χρόνια

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 25 Νοέμ 2022, 14:51

Sol έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 11:47
Chainis έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:37
Sol έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 17:05
Είσαι σύμμαχος με τον νούμερο ένα εχθρό σου;
Όπως οι ΗΠΑ με την ΕΣΣΔ στον Β ΠΠ.
Όπως πιο πριν ο Στάλιν με τον Χίτλερ.
Τελείωσαν τα επιχειρήματα και το ρίξαμε στο what about?
Επιχείρημα είναι είτε σου αρέσει είτε όχι.
Για λόγους εθνικού συμφέροντος μπορεί να συμμαχήσει ο καθένας και με εχθρούς του.
Το έκαναν και οι κομουνιστές, όπως ο Στάλιν με τον Χίτλερ και ο Μάο με τον Τσανγκ Και Σεκ

Το ότι είμαστε και οι δύο χώρες στο νατο δεν αναιρεί το γεγονός ότι κύριος εχθρός της χώρας μας είναι η Τουρκία.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 25 Νοέμ 2022, 15:41

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 14:20
πατησιωτης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:52
Sol έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:46
Για να κάνει τη δουλειά του ο ο ερντογαν δεν δείχνει η κυβέρνηση να αδιαφορεί. Ίσα-ίσα θα τους αφηνε αφού είναι αδιάφοροι.
Μπορεί να είναι διαπραγματευτικό χαρτί για κάτι,δεν το ξέρω.Αλλά εσύ το έβαλες εδώ για να προσελκύσεις το ενδιαφέρον κάποιων.
ΕΓΩ λοιπόν αδιαφορώ για την τύχη τους όπως και εσύ αδιαφορείς για τις "ενδοιμπεριαλιστικές αντιθέσεις" που θα χαραχθούν τα σύνορα των ΑΟΖ.
Να ενδιαφέρομαι εγώ για αυτούς και εσύ να λες δεν με νοιάζει για τα εθνικά σου θέματα της αστικής σου τάξης δεν πάει άλλο.50 χρόνια είναι αρκετά.Δε δίνω δεκάρα τι θα κάνει ο Μητσοτάκης με τους συντρόφους σου όπως δεν δίνεις εσύ δεκάρα για ότι απασχολεί εμένα.
το ΚΚΕ έχει εξτρεμιστικές εθνικιστικές απόψεις πάνω στο θέμα και θεωρεί οτιδηποτε λιγότερο απο τα 200νμ απο το Καστελόριζο προδοσία, όπως και τη Χάγη, γι αυτό άσε τα φαιδρα λες και είμαστε πριν 100 χρόνια
Kαμμία πραγματική θέση δεν έχει.Δεν τους ενδιαφέρει το θέμα παρά μόνο ως αντικείμενο εκμετάλλευσης.
Όταν θέλουν να κατηγορήσουν μια κυβέρνηση για "υποτέλεια" βγάζουν από το σεντούκι τις εξτρεμιστικές θέσεις που λες.Όταν θέλουν να κάνουν το αντίθετο βγάζουν από το σεντούκι τα πέρι "ανταγωνισμού των αστικών τάξεων και μονοπωλίων".

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 25 Νοέμ 2022, 15:45

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 14:17
μα ως νατολαγνος, πάντα ήσουν κατά όλων των κομμουνιστών
Εγώ μπορεί.Αλλά πολύς κόσμος που δεν ήσαν ΚΚΕ είχε φάει το παραμύθι ότι ένας είναι ο εχθρός,ο ιμπεριαλισμός και όχι η Τουρκία,και υποστήριζε τον κάθε Παλαιστίνιο αεροπειρατή ή αντάρτη στη Νικαράγουα νομίζοντας ότι κάνει κάτι.Τώρα αυτά έχουν ξεθωριάσει.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22794
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Νοέμ 2022, 15:53

πατησιωτης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 15:45
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 14:17
μα ως νατολαγνος, πάντα ήσουν κατά όλων των κομμουνιστών
Εγώ μπορεί.Αλλά πολύς κόσμος που δεν ήσαν ΚΚΕ είχε φάει το παραμύθι ότι ένας είναι ο εχθρός,ο ιμπεριαλισμός και όχι η Τουρκία,και υποστήριζε τον κάθε Παλαιστίνιο αεροπειρατή ή αντάρτη στη Νικαράγουα νομίζοντας ότι κάνει κάτι.Τώρα αυτά έχουν ξεθωριάσει.
Ε ναι, μόνο για τα ναζιδια στην Ουκρανία πρέπει να έχουμε ανθρωπιστικά διεθνιστικα αισθήματα, η για τους μαχητές της ελευθερίες στο αφγανισταν, τον δημοκράτη γκουαιδο κλπ.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Νοέμ 2022, 16:43

πατησιωτης έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:52
Sol έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 13:46
Για να κάνει τη δουλειά του ο ο ερντογαν δεν δείχνει η κυβέρνηση να αδιαφορεί. Ίσα-ίσα θα τους αφηνε αφού είναι αδιάφοροι.
Μπορεί να είναι διαπραγματευτικό χαρτί για κάτι,δεν το ξέρω.Αλλά εσύ το έβαλες εδώ για να προσελκύσεις το ενδιαφέρον κάποιων.
ΕΓΩ λοιπόν αδιαφορώ για την τύχη τους όπως και εσύ αδιαφορείς για τις "ενδοιμπεριαλιστικές αντιθέσεις" που θα χαραχθούν τα σύνορα των ΑΟΖ.
Να ενδιαφέρομαι εγώ για αυτούς και εσύ να λες δεν με νοιάζει για τα εθνικά σου θέματα της αστικής σου τάξης δεν πάει άλλο.50 χρόνια είναι αρκετά.Δε δίνω δεκάρα τι θα κάνει ο Μητσοτάκης με τους συντρόφους σου όπως δεν δίνεις εσύ δεκάρα για ότι απασχολεί εμένα.
Προφανώς τους εργαλείοποιει όπως και όταν δήλωσε ο μητσοτακης π ς ο ερντογαν έχει δικιά με τους κουρδους.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Freelancer
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 29 Μαρ 2021, 09:34

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Freelancer » 26 Νοέμ 2022, 17:26

Η χώρα ως γνωστόν κινδυνεύει απ την Ρωσία και όχι απ την Τουρκία
Γι αυτό απογυμνωνεται η άμυνα της χωρας απ τα συστήματα s300 και Tor M1, που στέλνονται στην Ουκρανία χωρίς να ξέρουμε με τι και πότε θα αντκατασταθουν
Άλλωστε ότι μας πουν και μας δώσουν οι Αμερικανοί θα το πάρουμε χωρίς να βγάλουμε κιχ
Γι αυτό και το λιμάνι της Αλεξανδρουπολης έχει γίνει το κύριο διακομιστικο κέντρο οπλισμου και στρατευμάτων προς την Ουκρανία
Γι αυτό και Ουκρανοί κομάντο εκπαιδευονται σε τρία στρατόπεδα στην χώρα
Ζούμε επικίνδυνες μέρες και η συντριπτική πλειοψηφία τογ πολιτικού προσωπικού της χώρας, τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες
Αλλά όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα
Ο παπά Αντώνης να ναι καλά να ασχολείται το ποπολο

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5670
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 26 Νοέμ 2022, 17:33

Πότε στάλθηκαν S300 στην Ουκρανια;

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12185
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 26 Νοέμ 2022, 19:05

Zelda έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 17:33
Πότε στάλθηκαν S300 στην Ουκρανια;
Δεν εχει σημασια το ποτε.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 27 Νοέμ 2022, 16:44

Freelancer έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 17:26
Η χώρα ως γνωστόν κινδυνεύει απ την Ρωσία και όχι απ την Τουρκία
Γι αυτό απογυμνωνεται η άμυνα της χωρας απ τα συστήματα s300 και Tor M1, που στέλνονται στην Ουκρανία χωρίς να ξέρουμε με τι και πότε θα αντκατασταθουν
Άλλωστε ότι μας πουν και μας δώσουν οι Αμερικανοί θα το πάρουμε χωρίς να βγάλουμε κιχ
Γι αυτό και το λιμάνι της Αλεξανδρουπολης έχει γίνει το κύριο διακομιστικο κέντρο οπλισμου και στρατευμάτων προς την Ουκρανία
Γι αυτό και Ουκρανοί κομάντο εκπαιδευονται σε τρία στρατόπεδα στην χώρα
Ζούμε επικίνδυνες μέρες και η συντριπτική πλειοψηφία τογ πολιτικού προσωπικού της χώρας, τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες
Αλλά όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα
Ο παπά Αντώνης να ναι καλά να ασχολείται το ποπολο
Σύμφωνα με τον νατοικο σχεδιασμό που υποτάσσεται η άμυνα μας ή Ρωσία και η Κίνα είναι απειλές για μας.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29201
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Νοέμ 2022, 16:49

Zelda έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 17:33
Πότε στάλθηκαν S300 στην Ουκρανια;
Ή TOR M1;

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ο μητσοτάκης κάνει τη βρώμικη δουλειά του ερντογάν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 28 Νοέμ 2022, 11:17

Freelancer έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 17:26
Η χώρα ως γνωστόν κινδυνεύει απ την Ρωσία και όχι απ την Τουρκία
Γι αυτό απογυμνωνεται η άμυνα της χωρας απ τα συστήματα s300 και Tor M1, που στέλνονται στην Ουκρανία χωρίς να ξέρουμε με τι και πότε θα αντκατασταθουν
Άλλωστε ότι μας πουν και μας δώσουν οι Αμερικανοί θα το πάρουμε χωρίς να βγάλουμε κιχ
Γι αυτό και το λιμάνι της Αλεξανδρουπολης έχει γίνει το κύριο διακομιστικο κέντρο οπλισμου και στρατευμάτων προς την Ουκρανία
Γι αυτό και Ουκρανοί κομάντο εκπαιδευονται σε τρία στρατόπεδα στην χώρα
Ζούμε επικίνδυνες μέρες και η συντριπτική πλειοψηφία τογ πολιτικού προσωπικού της χώρας, τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες
Αλλά όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα
Ο παπά Αντώνης να ναι καλά να ασχολείται το ποπολο
Για πες, πόσα S300 και TORM1 έχουμε στείλει στην Ουκρανία!
Μετά πες μας και τι μας φόρτωσαν οι Αμερικάνοι που δεν το χρειαζόμαστε. :D

Πολύ καλά κάνει η Αλεξανδρούπολη και παίζει αυτό τον ρόλο, αναβαθμίζει στρατηγικά την χώρα σε σχέση με την Τουρκία.

Ο κύριος εχθρός της Ελλάδος είναι η Τουρκία και η ελληνική κυβέρνηση κάνει ότι καλύτερο μπορεί για την αντιμετώπιση της.
Γι αυτό κλαίνε οι κομουνιστές συνέχεια και αποφάσισαν να το παίξουν υπερπατριωτες τώρα τελευταία.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών