Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49323
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2023, 11:44

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %99%ce%9a/
ΓΙΟΡΤΗ «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ» ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΧΘΕΣ ΟΙ ΣΚΟ-Ρ-ΠΙΑΝΟΙ! ΕΦΑΓΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ «ΒΟΡΕΙΑ»! Η ΑΛΗΤΟΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΝΔ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΑ ΤΟ ΠΡΟΔΟΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΟ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ! ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΛΗΔΕΣ!
Η "Γιορτή Μακεδονικής Αστυνομίας" δε παραβιάζει τη συμφωνία? Ορίστε, πεδίο δόξης λαμπρό.
Αλλά βέβαια οι δεξιοί δεν είναι Έλληνες, οι Δεξιοί είναι Αμερικανοτσολιάδες.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49323
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2023, 12:02

Που είστε ρε Δεξιοί "Μπαντριώντεζ"? Μόκο?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15006
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 08 Μάιος 2023, 12:05

ρε δεξιοί λέει ο κόκκινος νουδοκαρατζεφερανελοχρυσαυγίτης :smt005:

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5741
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Μάιος 2023, 12:06

Η Μακεδονία κείται μακράν.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2023, 12:10

Έγραψα ολόκληρο κείμενο σε άλλο ποστ που εξηγούσε γιατί μια καταγγελία θα είχε ως μόνο αποτέλεσμα την αναγνώριση επίσημα αυτού του κράτους με το όνομα Δημοκρατία της Μακεδονίας,με το οποίο σημειωτέον η ΠΡΩΤΗ χώρα στον κόσμο που την αναγνώρισε την επόμενη ημέρα από την ανακήρυξη της ανεξαρτησίας της ήταν η Ρωσία.
Οι Αμερικάνοι δεν έχουν κανένα λόγο να ενοχληθούν από παρόμοια καταγγελία.Το κράτος αυτό μπήκε στο ΝΑΤΟ,να βγει χωρίς την θέλησή του δεν γίνεται και όποιο όνομα και να έχει, είναι για αυτούς αδιάφορο.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9612
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Μάιος 2023, 12:11

Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 11:44
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %99%ce%9a/
ΓΙΟΡΤΗ «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ» ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΧΘΕΣ ΟΙ ΣΚΟ-Ρ-ΠΙΑΝΟΙ! ΕΦΑΓΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ «ΒΟΡΕΙΑ»! Η ΑΛΗΤΟΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΝΔ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΑ ΤΟ ΠΡΟΔΟΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΟ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ! ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΛΗΔΕΣ!
Η "Γιορτή Μακεδονικής Αστυνομίας" δε παραβιάζει τη συμφωνία? Ορίστε, πεδίο δόξης λαμπρό.
Αλλά βέβαια οι δεξιοί δεν είναι Έλληνες, οι Δεξιοί είναι Αμερικανοτσολιάδες.
Μπορείς να μου εξηγήσεις δυο πράματα;

Α. Στο "Ολο το έθνος έδειξε, με κάθε τρόπο, ότι κατάλαβε πόσο μεγάλη ήταν η ζημία για την Ελλάδα από τη Συμφωνία των Πρεσπών – εκτός από την κυβέρνηση.", ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ, Μέρα25, ΚΚΕ κλπ περιλαμβάνονται στους "όλους" πλην κυβέρνησης;

Β. Εσύ προσωπικά, με ποιους "μη δεξιούς" είσαι; Για να ξέρω δηλαδή από ποια σκοπιά λες ό,τι λες.


Ενημερωτικά, και για να μη μου πεις κι εδώ περί damage control κλπ, εδώ είμαι μαζί σου και θεωρώ παπάρες τους ΝΔτες για την στάση που κράτησαν στο θέμα. Το 'χω ξαναπεί άλλωστε.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49323
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2023, 12:15

Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:11
Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 11:44
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %99%ce%9a/
ΓΙΟΡΤΗ «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ» ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΧΘΕΣ ΟΙ ΣΚΟ-Ρ-ΠΙΑΝΟΙ! ΕΦΑΓΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ «ΒΟΡΕΙΑ»! Η ΑΛΗΤΟΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΝΔ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΑ ΤΟ ΠΡΟΔΟΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΟ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ! ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΛΗΔΕΣ!
Η "Γιορτή Μακεδονικής Αστυνομίας" δε παραβιάζει τη συμφωνία? Ορίστε, πεδίο δόξης λαμπρό.
Αλλά βέβαια οι δεξιοί δεν είναι Έλληνες, οι Δεξιοί είναι Αμερικανοτσολιάδες.
Μπορείς να μου εξηγήσεις δυο πράματα;

Α. Στο "Ολο το έθνος έδειξε, με κάθε τρόπο, ότι κατάλαβε πόσο μεγάλη ήταν η ζημία για την Ελλάδα από τη Συμφωνία των Πρεσπών – εκτός από την κυβέρνηση.", ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ, Μέρα25, ΚΚΕ κλπ περιλαμβάνονται στους "όλους" πλην κυβέρνησης;

Β. Εσύ προσωπικά, με ποιους "μη δεξιούς" είσαι; Για να ξέρω δηλαδή από ποια σκοπιά λες ό,τι λες.


Ενημερωτικά, και για να μη μου πεις κι εδώ περί damage control κλπ, εδώ είμαι μαζί σου και θεωρώ παπάρες τους ΝΔτες για την στάση που κράτησαν στο θέμα. Το 'χω ξαναπεί άλλωστε.
Επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να κάθομαι Δευτέρα πρωί να γράφω σεντόνια, όπως άλλοι, να σου πώ οτι απλούστατα, η "μπαντριωντιγκή" κυβέρνα της ΝΔ είχε 1000 φορές τη δυνατότητα να καταγγείλει τη Συμφωνία. Το οτι δε τη κατήγγειλε δείχνει σιωπηρή συμφωνία με τη Συμφωνία. :c020:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15006
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 08 Μάιος 2023, 12:20

δεξιοί κόκκινε κολδρον.όπου φυσάει ο άνεμος :102:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9612
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Μάιος 2023, 12:20

Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:15
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:11
Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 11:44
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %99%ce%9a/



Η "Γιορτή Μακεδονικής Αστυνομίας" δε παραβιάζει τη συμφωνία? Ορίστε, πεδίο δόξης λαμπρό.
Αλλά βέβαια οι δεξιοί δεν είναι Έλληνες, οι Δεξιοί είναι Αμερικανοτσολιάδες.
Μπορείς να μου εξηγήσεις δυο πράματα;

Α. Στο "Ολο το έθνος έδειξε, με κάθε τρόπο, ότι κατάλαβε πόσο μεγάλη ήταν η ζημία για την Ελλάδα από τη Συμφωνία των Πρεσπών – εκτός από την κυβέρνηση.", ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ, Μέρα25, ΚΚΕ κλπ περιλαμβάνονται στους "όλους" πλην κυβέρνησης;

Β. Εσύ προσωπικά, με ποιους "μη δεξιούς" είσαι; Για να ξέρω δηλαδή από ποια σκοπιά λες ό,τι λες.


Ενημερωτικά, και για να μη μου πεις κι εδώ περί damage control κλπ, εδώ είμαι μαζί σου και θεωρώ παπάρες τους ΝΔτες για την στάση που κράτησαν στο θέμα. Το 'χω ξαναπεί άλλωστε.
Επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να κάθομαι Δευτέρα πρωί να γράφω σεντόνια, όπως άλλοι, να σου πώ οτι απλούστατα, η "μπαντριωντιγκή" κυβέρνα της ΝΔ είχε 1000 φορές τη δυνατότητα να καταγγείλει τη Συμφωνία. Το οτι δε τη κατήγγειλε δείχνει σιωπηρή συμφωνία με τη Συμφωνία. :c020:
Καλά όλα αυτά ρε συ. Και μη μου κάνεις μάθημα για την στάση της ΝΔ στο θέμα, πλιζ. Σου είπα άλλωστε, συμφωνώ ότι οι χειρισμοί τους ήταν απαράδεκτοι πάνω στο συγκεκριμένο.

Απλά, θα ήθελα μια φορά (έτσι για αλλαγή) να μου απαντήσεις σε αυτά που σε ρωτάω... :smt005:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2023, 12:23

Τι τους νοιάζει τους Αμερικάνους με ποιό όνομα θα είναι αυτό το κράτος στο ΝΑΤΟ από τη στιγμή που μπήκε και δεν μπορεί να αποβληθεί,είναι εύκολο να το απαντήσεις πάντως. :D
Για να μην επαναλαμβάνω εγώ το σεντόνι που έβαλα γιατί παρόμοια κίνηση θα ήταν μια τρύπα στο νερό θα πω περιληπτικά ότι ΜΕΤΑ την υπογραφή ούτε από το ΝΑΤΟ μπορεί αυτή η χώρα να αποβληθεί,ούτε το όνομα FYROΜ να αναστηθεί ούτε το Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ να ξαναποφασίσει ότι υπάρχει διεθνής διαφορά για το όνομα του κράτους ούτε καν ο Νίμιτς να σταματήσει να είναι συνταξιούχος και να ξαναγίνει μεσολαβητής.
Εάν η Ελλάδα καταγγείλει τη συμφωνία,την άλλη μέρα τα Σκόπια θα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ότι το νέο όνομά τους είναι Δημοκρατία της Μακεδονίας σκέτο και θα λήξει εκεί.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14218
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 08 Μάιος 2023, 12:23

Γελαει ο κοσμος με τις αρλουμπες που γραφεις.
Δεν ειναι κουρελοχαρτα οι συμφωνιες μεταξυ κρατων να τις "καταγγελνεις" . Αλλιως να καταγγειλουν και οι αλλοι την συνθηκη της λωζαννης.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2023, 12:28

panos291 έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:23
Γελαει ο κοσμος με τις αρλουμπες που γραφεις.
Δεν ειναι κουρελοχαρτα οι συμφωνιες μεταξυ κρατων να τις "καταγγελνεις" . Αλλιως να καταγγειλουν και οι αλλοι την συνθηκη της λωζαννης.
Με ένα νόμο και ένα άρθρο πάντα. :D Εδώ όμως είναι χειρότερα διότι εάν οι άλλοι καταγγείλουν τη Λωζάννη αυτή θα εξακολουθήσει να ισχύει ντε φάκτο μέχρι κάποιος να προσπαθήσει ΔΙΑ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ να αλλάξει τα σύνορα.Αλλά εάν καταγγελθούν οι Πρέσπες,τα Σκόπια θα αλλάξουν αμέσως το όνομά τους σε Μακεδονία σκέτο και δεν ξέρω ποιός είναι υπέρ του πολέμου για το όνομα διότι άλλος τρόπος να το αλλάξουν δεν υπάρχει.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11879
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 08 Μάιος 2023, 12:35

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:23
Τι τους νοιάζει τους Αμερικάνους με ποιό όνομα θα είναι αυτό το κράτος στο ΝΑΤΟ από τη στιγμή που μπήκε και δεν μπορεί να αποβληθεί,είναι εύκολο να το απαντήσεις πάντως. :D
Για να μην επαναλαμβάνω εγώ το σεντόνι που έβαλα γιατί παρόμοια κίνηση θα ήταν μια τρύπα στο νερό θα πω περιληπτικά ότι ΜΕΤΑ την υπογραφή ούτε από το ΝΑΤΟ μπορεί αυτή η χώρα να αποβληθεί,ούτε το όνομα FYROΜ να αναστηθεί ούτε το Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ να ξαναποφασίσει ότι υπάρχει διεθνής διαφορά για το όνομα του κράτους ούτε καν ο Νίμιτς να σταματήσει να είναι συνταξιούχος και να ξαναγίνει μεσολαβητής.
Εάν η Ελλάδα καταγγείλει τη συμφωνία,την άλλη μέρα τα Σκόπια θα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ότι το νέο όνομά τους είναι Δημοκρατία της Μακεδονίας σκέτο και θα λήξει εκεί.
Στον Άδωνι πες τα:
«Πρέπει η Κυβέρνηση να πειστεί ότι οι Σκοπιανοί τηρούν την Συμφωνία των Πρεσπών, για να ψηφιστεί στην Βουλή. Αυτήν την στιγμή δεν τηρείται. Όσο η άλλη πλευρά συνεχίζει να μην την τηρεί και να την παραβιάζει, η Συμφωνία παραμένει σε αμφισβήτηση. Ας κάνει 2-3 φορές ακόμη αυτό που έκανε ο Ζάεφ με την ομάδα στο Euro, που την είπε ξερά «Μακεδονία» και θα δει τι θα κάνουμε. Αν συνεχιστεί να μην τηρείται η συμφωνία, θα την καταγγείλουμε», είπε ο κ. Γεωργιάδης, υπενθυμίζοντας ότι έχει δηλώσει πως είναι μια κακή συμφωνία για την χώρα, αλλά πρέπει να γίνει σεβαστή από την ώρα που αποτελεί διεθνή σύμβαση.
https://www.news247.gr/politiki/georgia ... 96766.html
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9612
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Μάιος 2023, 12:38

Scouser έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:35
πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:23
Τι τους νοιάζει τους Αμερικάνους με ποιό όνομα θα είναι αυτό το κράτος στο ΝΑΤΟ από τη στιγμή που μπήκε και δεν μπορεί να αποβληθεί,είναι εύκολο να το απαντήσεις πάντως. :D
Για να μην επαναλαμβάνω εγώ το σεντόνι που έβαλα γιατί παρόμοια κίνηση θα ήταν μια τρύπα στο νερό θα πω περιληπτικά ότι ΜΕΤΑ την υπογραφή ούτε από το ΝΑΤΟ μπορεί αυτή η χώρα να αποβληθεί,ούτε το όνομα FYROΜ να αναστηθεί ούτε το Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ να ξαναποφασίσει ότι υπάρχει διεθνής διαφορά για το όνομα του κράτους ούτε καν ο Νίμιτς να σταματήσει να είναι συνταξιούχος και να ξαναγίνει μεσολαβητής.
Εάν η Ελλάδα καταγγείλει τη συμφωνία,την άλλη μέρα τα Σκόπια θα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ότι το νέο όνομά τους είναι Δημοκρατία της Μακεδονίας σκέτο και θα λήξει εκεί.
Στον Άδωνι πες τα:
«Πρέπει η Κυβέρνηση να πειστεί ότι οι Σκοπιανοί τηρούν την Συμφωνία των Πρεσπών, για να ψηφιστεί στην Βουλή. Αυτήν την στιγμή δεν τηρείται. Όσο η άλλη πλευρά συνεχίζει να μην την τηρεί και να την παραβιάζει, η Συμφωνία παραμένει σε αμφισβήτηση. Ας κάνει 2-3 φορές ακόμη αυτό που έκανε ο Ζάεφ με την ομάδα στο Euro, που την είπε ξερά «Μακεδονία» και θα δει τι θα κάνουμε. Αν συνεχιστεί να μην τηρείται η συμφωνία, θα την καταγγείλουμε», είπε ο κ. Γεωργιάδης, υπενθυμίζοντας ότι έχει δηλώσει πως είναι μια κακή συμφωνία για την χώρα, αλλά πρέπει να γίνει σεβαστή από την ώρα που αποτελεί διεθνή σύμβαση.
https://www.news247.gr/politiki/georgia ... 96766.html
Άρα, να. Υπάρχει απάντηση.

Ο Άδωνις απλά μαζεύει παρατυπίες, έχει κάνει δικό του point system. Μέχρι τις 10 φορές είναι ΟΚ, μόλις τις ξεπεράσουν θα κάνει καταγγελία.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11879
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 08 Μάιος 2023, 12:47

Επί του θέματος, προφανώς οι Πρέσπες δεν γίνεται να καταγγελθούν και η ΝΔ την περίοδο που ψηφίστηκε η κατάπτυστη συμφωνία είχε τηρήσει ολόσωστη στάση (ήταν ένας από τους λόγους που την ψήφισα το 2019). Το συγκεκριμένο αίσχος βρίσκεται στέρεα στους ώμους των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ, και ιδίως του σκουπιδοκαμμένου, που συνέχιζε να στηρίζει τους εαμοβούλγαρους ενώ ήξερε τι διαπραγματεύονταν ή τι υπέγραψαν. Μπορεί όμως η ΝΔ να φράξει τον δρόμο των Βορειομακεδόνων προς την ΕΕ, αν συνεχίζουν να παραβιάζουν τα συμφωνηθέντα. Για την ακρίβεια, ο Κούλης είχε δεσμευετεί για αυτό προεκλογικά.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών