Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15081
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 04 Μαρ 2024, 21:04

foscilis έγραψε:
04 Μαρ 2024, 20:55
georgebi έγραψε:
04 Μαρ 2024, 19:12
Σέλευκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 19:02
νταξ καταλαβαίνουμε οτι ο Αρβανίτης πήγε να το παίξει αντιστασιακός απέναντι στη χούντα, οτι και καλά είναι αυτος μαζί με όλη την Ευρώπη και απεναντί του η δεξιά. Μια κοπριά είναι που παίζει ρόλο σε ταινία της Φινος φιλμ.
Οχι πάντα....όταν ειναι για απεργίες '' στο κόκκινο'' τοτε ειναι δούλος της εργοδοσίας :g030:


Εικόνα
https://www.star.gr/eidiseis/politiki/2 ... to_kokkino

Πρωτοφανείς δηλώσεις του διευθυντή του ραδιοφωνικού σταθμού του ΣΥΡΙΖΑ «Στο Κόκκινο», Κ. Αρβανίτη, ο οποίος χαρακτήρισε «εκβιαστική» την απεργία των τεχνικών, που ζητούσαν να τους καταβληθούν τα δεδουλευμένα δύο μηνών. :102:
Ναι και στην τριτη δημοτικού ειχε τραβηξει το αυτι της κικιτσας και επισης η μαριγω του μπαμπη ειπε στη λαϊκη οτι ειναι αβαφτιστος!!!!1 πού να στα λεω χρυση μου.
ti eksypnos poy eisai...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25263
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 04 Μαρ 2024, 21:05

foscilis έγραψε:
04 Μαρ 2024, 21:01
talaipwros έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:11
Εικόνα
Αν βαζαμε τα φραγκα πιο πανω απο την αξιοπρεπεια του να ζεις σαν πολιτης δυτικής χωρας με κρατος δικαιου θα ημασταν ακομα Οθωμανια εδω περα και αυτη ειναι πραγματι αγεφυρωτη διαφορα.

(Παει και στη Μαντω Μαυροπεους πιο πανω)
ναι, για την αξιοπρεπεια του να ζεις σαν πολιτης δυτικής χωρας με κρατος δικαιου παλεψε στο ευρωκοινοβουλιο ο ζαιος αρβανιτης. Το ειδαμε αλλωστε και την περιοδο 2015-2019

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 04 Μαρ 2024, 21:12

παλι ψεμματα τα ξεφτιλομποτ? παλι
πιστευεις μιση λεξη απ αυτους τους καραγκιοζηδες? εισαι καθυστρημενος φουκαρας. λυπαμαι..



Ένοχοι, Ψεύτες & Αδιάβαστοι!

Προπετής ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, καθότι αγνοεί παντελώς ακόμη και τις στοιχειώδεις διαδικασίες συνδιαμόρφωσης κειμένων οι οποίες εφαρμόζονται από συστάσεως
@Europarl_EL
.

Θα μπορούσε, βέβαια, να είχε απευθυνθεί στην ευρωομάδα της #ΝΔ και θα τον διαβεβαίωναν ότι όλα τα μέλη των πολιτικών οργάνων του Ευρωκοινοβουλίου συμβάλλουν και συνεισφέρουν στα εκάστοτε τελικά κείμενα, όπως αρμόζει σε δημοκρατικές και δικαιοκρατούμενες διαδικασίες.

Συνεπώς, άνθρακες ο θησαυρός του κυρίου Μαρινάκη, κι άλλη μια αξιοθρήνητη εκστρατεία λάσπης για καλυφθεί η πολύ αμήχανη γαλάζια επικαιρότητα των Βρυξελλών.

Να του θυμήσουμε λοιπόν, ότι η δική μου συνεισφορά αφορά στο #άρθρο27, το οποίο ορίζει πως οι Έλληνες πολίτες δεν πρέπει επουδενί να στερηθούν ευρωπαϊκά κονδύλια ή άλλη στήριξη, ως αποτέλεσμα των καταδικασθεισών από το ΕΚ πολιτικών, υπεύθυνη για τις οποίες είναι μονάχα η κυβέρνηση την οποία προσπαθεί να υπερασπιστεί.

Για την πρωτοφανή κατάντια της διεθνούς εικόνας της χώρας μας λοιπόν, αν ο κ. Μαρινάκης ψάχνει τον υπαίτιο, τον παραπέμπουμε στο Μέγαρο Μαξίμου.

Εμείς θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας μέχρι να βρουν δικαίωση όλοι οι άνθρωποι που έχουν πληγεί από τις εκπτώσεις Μητσοτάκη στο #ΚράτοςΔικαίου. Μέχρι να δικαιωθούν οι συγγενείς των νεκρών των Τεμπών, η οικογένεια του δολοφονημένου Καραϊβάζ, οι γονείς του Ζακ Κωστόπουλου.

ΥΓ: Μιας και μιλάμε για #Δημοκρατία, η απάντηση του #ΥΠΕΣ για τη διαρροή των προσωπικών δεδομένων αποτελείτο από μόλις 19 λέξεις. Η κ. Κεραμέως θεωρεί ότι καθάρισε έτσι, και παραμένει ανενόχλητη στη θέση της;

ΥΓ2: 🔗Παρακάτω θα βρείτε ολόκληρο το ψήφισμα, συμπεριλαμβανομένου του άρθρου 27, που με δική μου συμβολή πήρε αυτήν την τελική μορφή. Γιατί εκτός από ένοχοι και ψεύτες είστε και αδιάβαστοι!


Εικόνα


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 04 Μαρ 2024, 21:36

πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2024, 20:30
ST48410 έγραψε:
04 Μαρ 2024, 19:38
Θα μπορούσε να πεις κανείς ότι είναι αστείο, αν δεν πληρώνονταν από τους φόρους μας και κυρίως αν δεν μας εκπροσωπούσαν.
Μα εκπροσωπούν τους κακομαθημένους κάφρους του αυριανισμού πολακισμού που παριστάνουν ότι είναι "δημοκρατική παράταξη".
Στους οποίους κάφρους τα ουρλιαχτά του Νικου Παππα (μπάσκετ) για κρεμάλες ειναι μελωδία στα αυτιά τους.... ειδικά όταν αυτοί οι κάφροι δεν ειναι του αριστερού φάσματος

έχουμε και δω μερικούς από δαύτους... αν και δύσκολα πια του ξεχωρίζεις απ του original αυριανιστες :102:

οι οποίοι εκ δεξιών κάφροι για μια ακόμα φορά θα δείξουν επιλεκτική τύφλωση στις παρέες του Παππα


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9033
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 05 Μαρ 2024, 10:28

georgebi έγραψε:
04 Μαρ 2024, 19:12
Σέλευκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 19:02
νταξ καταλαβαίνουμε οτι ο Αρβανίτης πήγε να το παίξει αντιστασιακός απέναντι στη χούντα, οτι και καλά είναι αυτος μαζί με όλη την Ευρώπη και απεναντί του η δεξιά. Μια κοπριά είναι που παίζει ρόλο σε ταινία της Φινος φιλμ.
Οχι πάντα....όταν ειναι για απεργίες '' στο κόκκινο'' τοτε ειναι δούλος της εργοδοσίας :g030:


Εικόνα
https://www.star.gr/eidiseis/politiki/2 ... to_kokkino

Πρωτοφανείς δηλώσεις του διευθυντή του ραδιοφωνικού σταθμού του ΣΥΡΙΖΑ «Στο Κόκκινο», Κ. Αρβανίτη, ο οποίος χαρακτήρισε «εκβιαστική» την απεργία των τεχνικών, που ζητούσαν να τους καταβληθούν τα δεδουλευμένα δύο μηνών. :102:
τα γνωστά καρναβάλια που φοράνε τη στολή του αριστερού
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Μαρ 2024, 10:46

foscilis έγραψε:
04 Μαρ 2024, 21:01
Αν βαζαμε τα φραγκα πιο πανω απο την αξιοπρεπεια του να ζεις σαν πολιτης δυτικής χωρας με κρατος δικαιου θα ημασταν ακομα Οθωμανια εδω περα και αυτη ειναι πραγματι αγεφυρωτη διαφορα.

(Παει και στη Μαντω Μαυροπεους πιο πανω)

Έλα ζουζουνάκι μου τώρα που θες να είσαι και πολίτης Δυτικής χώρας εσύ. Γι'αυτό μου ψήφισες το 2015 προγράμματα Θεσσαλονίκης, σεισάχθεια και νταούλια;

Ουστ από δω πέρα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6353
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 05 Μαρ 2024, 11:02

«Χρυσό» στις παραβιάσεις ανθρωπίνων δικαιωμάτων

12.03.22, 21:01

Και παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα και καταδικάζεται γι' αυτό και δεν συμμορφώνεται με τις καταδικαστικές αποφάσεις και δεν διορθώνει κανένα πρόβλημα και πληρώνει πρόστιμα – αυτή είναι με απλά λόγια η αποκαρδιωτική εικόνα της Ελλάδας μέσα από τα στοιχεία του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου.

Οι άθλιες συνθήκες κράτησης στις φυλακές, η διοίκηση που δεν συμμορφώνεται στις αποφάσεις των δικαστηρίων, η αστυνομική βία, οι παραβιάσεις στην ελευθερία έκφρασης και τα περιουσιακά δικαιώματα: αυτά είναι τα πεδία που φέρνουν την Ελλάδα στην πρώτη -θλιβερή- δεκάδα ανάμεσα στις 47 συμβαλλόμενες χώρες του ΕΔΔΑ σε εκκρεμείς προσφυγές στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου – τα υπόλοιπα 37 συμβαλλόμενα κράτη έχουν στο σύνολό τους 8.300, η Ελλάδα μόνη της 2.214!

Η χώρα μετρά 984 καταδικαστικές αποφάσεις και μόλις 44 αθωωτικές, αρχής γενομένης από το 1991. Τα στοιχεία παρουσίασε στην Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Παρακολούθησης των Αποφάσεων του ΕΔΔΑ ο Ελληνας δικαστής του ΕΔΔΑ, Ιωάννης Κτιστάκις.

Οι προσφυγές από την Ελλάδα που εκκρεμούν αυτή τη στιγμή αντιπροσωπεύουν πάνω από το 3% του συνόλου των 70.150 εκκρεμών προσφυγών από τα 47 κράτη. Από αυτές, οι 1.782 (ποσοστό 81%) αφορούν αποκλειστικά τις συνθήκες κράτησης στα σωφρονιστικά καταστήματα και οι 432 αφορούν όλα σχεδόν τα άρθρα της Ευρωπαϊκής Σύμβασης – όπως ανέφερε ο δικαστής, «ξεχωρίζουν εκείνα που αφορούν τη μη συμμόρφωση της διοίκησης στις εθνικές δικαστικές αποφάσεις, την αστυνομική βία, την ελευθερία έκφρασης και τα περιουσιακά δικαιώματα».

Εδώ και 13 έτη, η Ελλάδα έχει εκκρεμείς προς συμμόρφωση έξι μεγάλες ομάδες καταδικαστικών αποφάσεων, είπε ο κ. Κτιστάκις: τις συνθήκες κράτησης στα σωφρονιστικά καταστήματα, τη συμπεριφορά των αστυνομικών οργάνων, τα ζητήματα των μειονοτικών σωματείων, την ελευθερία έκφρασης και την εκτέλεση των αποφάσεων των εθνικών διοικητικών δικαστηρίων, του Συμβουλίου της Επικρατείας, των κατώτερων διοικητικών δικαστηρίων (με τις οποίες δεν συμμορφώνεται η διοίκηση) και τις συνθήκες κράτησης των μεταναστών.

Οπως εξήγησε κατά την ενημέρωσή του στη Βουλή, αναφέρθηκε στη δεκαετία 2011-2021, γιατί η διαδικασία εποπτείας της συμμόρφωσης των κρατών στη δεκαετία του 2000 ήταν λιγότερο ουσιαστική συγκριτικά με τα τελευταία δέκα χρόνια, οπότε γίνεται μια συντονισμένη εποπτεία από όλα τα όργανα του Συμβουλίου της Ευρώπης.

«Εκείνο που προβληματίζει ιδιαίτερα, όμως, στην περίπτωση της Ελλάδας είναι η αδυναμία της να διορθώνει τα πράγματα, να συμμορφώνεται έγκαιρα και ουσιαστικά στις καταδικαστικές αποφάσεις του Στρασβούργου», τόνισε ο δικαστής του ΕΔΔΑ.

Σύμφωνα με τον κ. Κτιστάκι, «το στοιχείο που πραγματικά φέρνει την Ελλάδα στη χαμηλότερη θέση, πάντοτε μεταξύ των δυτικοευρωπαϊκών κρατών, είναι η υπερδεκαετής και άνω αδυναμία της να συμμορφωθεί με τις καταδικαστικές σε βάρος της αποφάσεις και να εκμηδενίσει τις εστίες που πολλαπλασιάζουν τις παραβιάσεις των δικαιωμάτων του ανθρώπου και, βεβαίως, πολλαπλασιάζουν κάθε χρόνο και τους αριθμούς των εκκρεμών προσφυγών, γιατί το ίδιο ζήτημα επανέρχεται με νέες προσφυγές, ατομικές προσφυγές».

∎ 2.214 ατομικές προσφυγές εκκρεμούν κατά της Ελλάδας

∎ 1.782 (81%) προσφυγές για τις συνθήκες κράτησης στα σωφρονιστικά καταστήματα

∎ 432 για μη συμμόρφωση της διοίκησης στις εθνικές δικαστικές αποφάσεις, αστυνομική βία, ελευθερία έκφρασης και περιουσιακά δικαιώματα

∎ 984 καταδικαστικές αποφάσεις και 44 αθωωτικές μετρά η χώρα από το 1991

∎ 28.256.237 ευρώ μόνο τη δεκαετία 2011-2021 πλήρωσε η Ελλάδα για αποζημιώσεις που επιδικάστηκαν από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μέτρο σύγκρισης, το Βέλγιο

Μέσα στη δεκάδα των... πρωταθλητών κρατών με τις περισσότερες εκκρεμείς ατομικές προσφυγές βρίσκονται δύο δυτικοευρωπαϊκές χώρες, η Ιταλία και η Ελλάδα, και οκτώ ανατολικοευρωπαϊκές. Οπως ανέλυσε τα στοιχεία ο Ελληνας δικαστής του ΕΔΔΑ, ο πήχης της σύγκρισης για την πρόοδο και την υστέρηση σε σχέση με τα στοιχεία του ΕΔΔΑ πρέπει να είναι το Βέλγιο, αφού «πρόκειται για εκείνη τη δυτικοευρωπαϊκή χώρα - μέλος της ΕΟΚ –και πριν από 1981 και σήμερα– της Ευρωπαϊκής Ενωσης που έχει περίπου τον ίδιο πληθυσμό με την Ελλάδα, έκανε πριν από περίπου 190 χρόνια την επανάστασή της και απέκτησε την ανεξαρτησία της και το πρώτο Σύνταγμά της και μαζί με την Ελλάδα έχουν από τις ευρωπαϊκές χώρες τους μεγαλύτερους αριθμούς διεξαγωγής κοινοβουλευτικών εκλογών. Συγκρίσεις, λοιπόν, της Ελλάδας με βαλκανικές χώρες ή με την Τουρκία ή τις χώρες Ανατολικής Ευρώπης είναι, κατά τη γνώμη μου, άγονες, αν όχι αποπροσανατολιστικές», τόνισε ο κ. Κτιστάκις. Σύμφωνα με τα στοιχεία που παρουσίασε ο δικαστής στη Βουλή:

● Το Βέλγιο, από το 1991, έχει μόνο 285 καταδίκες έναντι 948 της Ελλάδας.

● 234 εκκρεμείς προσφυγές έχει το Βέλγιο, έναντι 2.214 της Ελλάδας.

● 1.745.909 ευρώ πλήρωσε για αποζημιώσεις που επιδικάστηκαν από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο τη δεκαετία 2011 - 2021 το Βέλγιο, ενώ η Ελλάδα πλήρωσε 28.256.237 ευρώ.

Γιατί το Βέλγιο έχει αυτούς τους χαμηλότατους αριθμούς; «Η απάντηση κρίνω ότι βρίσκεται στους υψηλούς ρυθμούς συμμόρφωσης του Βελγίου στις καταδικαστικές αποφάσεις του Στρασβούργου», τόνισε ο κ. Κτιστάκις.

«Δεν φταίνε οι δικηγόροι»

«Εχετε βγάλει κάποιο συμπέρασμα αν είμαστε ο πλέον δικομανής λαός της Ευρώπης με όλα αυτά τα στοιχεία που μας δώσατε; Γιατί μας δώσατε πολύ ωραία στοιχεία σε ποσοστά σε σχέση με άλλες χώρες και δη με το Βέλγιο, που ορθώς είπατε μπορούμε να συγκριθούμε», ρώτησε προβοκατόρικα τον κ. Κτιστάκι ο βουλευτής της Ν.Δ. Θόδωρος Ρουσόπουλος.

«Πράγματι, υπάρχει δικομανία των Ελλήνων, αλλά, όταν το πρόβλημα συνεχίζεται το ίδιο και γνωρίζουν δικηγόροι και προσφεύγοντες ότι υπάρχει καταδικαστική απόφαση από το Στρασβούργο και παρ' όλα αυτά έχουν το ίδιο πρόβλημα και δεν το έχουν επιλύσει, το λέμε δικομανία; Ισως, το λέμε», απάντησε ο κ. Κτιστάκις.

«Φταίνε οι δικηγόροι; Οι δικηγόροι δεν φταίνε, όπως δεν φταίνε οι γιατροί όταν επιλαμβάνονται κάποιου ζητήματος. Φταίει το ίδιο το ζήτημα. Αν το ζήτημα παραμένει εκεί και παράγει συνεχώς προβλήματα για παραπάνω διοικούμενους, οι δικηγόροι διευκολύνουν τους διοικούμενους. Δεν είναι ότι ψάχνουν δουλειά. Αν δεν υπάρχει το πρόβλημα, δεν υπάρχει και αντικείμενο για τους δικηγόρους, ούτε για το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο ούτε για κανέναν».

https://www.efsyn.gr/ellada/dikaiomata/ ... ikaiomaton
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24553
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Μαρ 2024, 11:06

Είναι προφανές ότι το καλοκαίρι του 2015 κάποιοι στάθηκαν ενάντια στον ΣΥΡΙΖΑ επειδή απειλούσε βασικά πολιτικά δικαιώματα που απορρέουν από τη συμμετοχή μας στην ΕΕ (αλλά και τις γενικότερες στρατηγικές επιλογές της χώρας από τότε που ήταν απλά όραμα λίγων παλαβών κάπου στο Ιάσιο) και κάποιοι άλλοι επειδή ήταν τουρκόσπορα ορκ που ήθελαν την κουτάλα με έναν Ερντογάν από τα Λιντλ (κυριολεκτικά από τα Λιντλ μια και στηρίζει ο Γιαννόπουλας)

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μαρ 2024, 11:09

Δηλαδή όποιος Ρώσος πιστεύει πως δικαίως η χώρα του έχει κυρώσεις επειδή εισέβαλε αδίκως σε μια άλλη χώρα, είναι σιχαμερός προδότης σύμφωνα με τους νεοδημοκρατες. Ενδιαφέρον.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12815
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 05 Μαρ 2024, 11:12

Καθεστώς-Δυναστεία-Τουρκία
Το DNA δεν αφήνει τους ελληνιάρηδες

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24553
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Μαρ 2024, 11:12

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μαρ 2024, 11:09
Δηλαδή όποιος Ρώσος πιστεύει πως δικαίως η χώρα του έχει κυρώσεις επειδή εισέβαλε αδίκως σε μια άλλη χώρα, είναι σιχαμερός προδότης σύμφωνα με τους νεοδημοκρατες.
Μόνο όμως αν πρόκειται για οικονομικές κυρώσεις.

Στα παπάρια τους αν η χώρα θεωρηθεί Μογκαντίσου, σημασία έχει να είναι καλά η τσέπη.

ΥΓ δικαιώνεται η τοποθέτησή μου τέλη του 2014 ότι υπάρχουν ένα σωρό ευρωπαϊκά κόμματα σαν τον ΣΥΡΙΖΑ, π.χ. Die Linke. Ενώ σαν τη ΝΔ είναι μόνο το Μπαρατίγια Τζανατά.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25263
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Μαρ 2024, 11:22

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μαρ 2024, 11:09
Δηλαδή όποιος Ρώσος πιστεύει πως δικαίως η χώρα του έχει κυρώσεις επειδή εισέβαλε αδίκως σε μια άλλη χώρα, είναι σιχαμερός προδότης σύμφωνα με τους νεοδημοκρατες. Ενδιαφέρον.
Δεν είπε αυτο ο αρβανίτης.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Μαρ 2024, 11:22

foscilis έγραψε:
05 Μαρ 2024, 11:06
Είναι προφανές ότι το καλοκαίρι του 2015 κάποιοι στάθηκαν ενάντια στον ΣΥΡΙΖΑ επειδή απειλούσε βασικά πολιτικά δικαιώματα που απορρέουν από τη συμμετοχή μας στην ΕΕ (αλλά και τις γενικότερες στρατηγικές επιλογές της χώρας από τότε που ήταν απλά όραμα λίγων παλαβών κάπου στο Ιάσιο) και κάποιοι άλλοι επειδή ήταν τουρκόσπορα ορκ που ήθελαν την κουτάλα με έναν Ερντογάν από τα Λιντλ (κυριολεκτικά από τα Λιντλ μια και στηρίζει ο Γιαννόπουλας)
Ποιο καλοκαιρι του 2015 ρε καρακατακαημένε; Ποιος "εφερε" το καλοκαίρι του 2015 στην χώρα μας επειδή ψήφιζε σεισάχθεια, επεκτάσεις 12 δις και νταούλια;
Εσύ. Όχι εγώ.

Ποιος έφερε αυτούς τους λεχριτες που πήγαν να τινάξουν την χώρα και έστηναν σκευωρίες και πραγματικές προσπάθειες ελέγχου του τύπου, που σήμερα βάφτισαν "ατυχείς διαχειρίσεις" ;

Ποιος έφερε τους λεχριτες που κυριολεκτικά πάγωσαν την 717 ενώ σήμερα ψυξοκλαινε τάχα για αυτήν ;

Ποιος έφερε αυτούς που αποδεδειγμένα παρακολουθούσαν τους πάντες μέσω της ΕΥΠ ενώ τώρα στήνουν πάλι σκευωρίες ανευ στοιχείων και με το κλασικό κολπάκι ανάμειξης πραγματικών γεγονότων με φανταστικά;

Και ένα σωρό άλλα. Εσύ. Όχι εγώ
Και πριν μου απαντήσεις "αυτός 1-0" σου λέω ότι όντως μόνο ένα αρχίδι θα τα έκανε όλα αυτά.

Άρα ναι, πες μου "αυτός 1-0" και κοίτα καθρέφτη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Otto Weininger την 05 Μαρ 2024, 11:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μαρ 2024, 11:23

Χούντα Δημήτρη μου.... χούντα Κουλη :e040:


Εικόνα
Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Μαρ 2024, 11:29

πήζον bot έγραψε:
04 Μαρ 2024, 21:12
παλι ψεμματα τα ξεφτιλομποτ? παλι
πιστευεις μιση λεξη απ αυτους τους καραγκιοζηδες? εισαι καθυστρημενος φουκαρας. λυπαμαι..



Ένοχοι, Ψεύτες & Αδιάβαστοι!

Προπετής ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, καθότι αγνοεί παντελώς ακόμη και τις στοιχειώδεις διαδικασίες συνδιαμόρφωσης κειμένων οι οποίες εφαρμόζονται από συστάσεως
@Europarl_EL
.

Θα μπορούσε, βέβαια, να είχε απευθυνθεί στην ευρωομάδα της #ΝΔ και θα τον διαβεβαίωναν ότι όλα τα μέλη των πολιτικών οργάνων του Ευρωκοινοβουλίου συμβάλλουν και συνεισφέρουν στα εκάστοτε τελικά κείμενα, όπως αρμόζει σε δημοκρατικές και δικαιοκρατούμενες διαδικασίες.

Συνεπώς, άνθρακες ο θησαυρός του κυρίου Μαρινάκη, κι άλλη μια αξιοθρήνητη εκστρατεία λάσπης για καλυφθεί η πολύ αμήχανη γαλάζια επικαιρότητα των Βρυξελλών.

Να του θυμήσουμε λοιπόν, ότι η δική μου συνεισφορά αφορά στο #άρθρο27, το οποίο ορίζει πως οι Έλληνες πολίτες δεν πρέπει επουδενί να στερηθούν ευρωπαϊκά κονδύλια ή άλλη στήριξη, ως αποτέλεσμα των καταδικασθεισών από το ΕΚ πολιτικών, υπεύθυνη για τις οποίες είναι μονάχα η κυβέρνηση την οποία προσπαθεί να υπερασπιστεί.

Για την πρωτοφανή κατάντια της διεθνούς εικόνας της χώρας μας λοιπόν, αν ο κ. Μαρινάκης ψάχνει τον υπαίτιο, τον παραπέμπουμε στο Μέγαρο Μαξίμου.

Εμείς θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας μέχρι να βρουν δικαίωση όλοι οι άνθρωποι που έχουν πληγεί από τις εκπτώσεις Μητσοτάκη στο #ΚράτοςΔικαίου. Μέχρι να δικαιωθούν οι συγγενείς των νεκρών των Τεμπών, η οικογένεια του δολοφονημένου Καραϊβάζ, οι γονείς του Ζακ Κωστόπουλου.

ΥΓ: Μιας και μιλάμε για #Δημοκρατία, η απάντηση του #ΥΠΕΣ για τη διαρροή των προσωπικών δεδομένων αποτελείτο από μόλις 19 λέξεις. Η κ. Κεραμέως θεωρεί ότι καθάρισε έτσι, και παραμένει ανενόχλητη στη θέση της;

ΥΓ2: 🔗Παρακάτω θα βρείτε ολόκληρο το ψήφισμα, συμπεριλαμβανομένου του άρθρου 27, που με δική μου συμβολή πήρε αυτήν την τελική μορφή. Γιατί εκτός από ένοχοι και ψεύτες είστε και αδιάβαστοι!


Εικόνα

Άρα τελικά ούτε κονδύλια ζήτησε να κοπούν ο Αρβανίτης, το αντίθετο είναι ίσως υπερβολικά πονοψυχιάρης. :smt017
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών