Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 15 Ιαν 2019, 09:39

run έγραψε:
15 Ιαν 2019, 09:19
μαξουλη ΟΑΚΕ εισαι??
Οχι, αλλά τους συμπαθώ. Τους δικαίωσε ο χρονος σε ορισμένα ζητήματα. :smt023
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14082
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Ιαν 2019, 09:52

μίστερ μαξ έγραψε:
15 Ιαν 2019, 09:38
panos291 έγραψε:
15 Ιαν 2019, 09:29
μίστερ μαξ έγραψε:
15 Ιαν 2019, 08:54


Δεν ειναι βλακείες. Το ερώτημα σου ειναι ενα τυπικό whataboutism, με το οποίο απλα προσπαθεις να μην παρεις θέση στο ζήτημα του λήμματος. :smt023
Δεν ειναι whataboutism η επιλεκτικη ευαισθησία, και στο κατω κατω αν δεν σας αρέσουν οι παρεμβάσεις γιατι κανετε στην Αλβανία? :o
:lol: οκ, δεν ειναι whataboutism. :lol::lol:
Οκ για να σε κανω χαρουμενο, παρεμβαση ειναι. Λοιπον γιατι σας ενοχλουν μονο οι παρεμβάσεις της Ρωσίας, και γιατι κανετε εσεις σε αλλους?

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 15 Ιαν 2019, 13:55

Ποιά ανάμειξη της Ρωσίας στα εσωτερικά μας;

Αντί να διαμαρτυρηθεί το (υπερήφανο) ελληνικό υπ. Εξωτερικών για ανάμειξη της Ρωσίας στα εσωτερικά των... ΗΠΑ για τη συμφωνία των Πρεσπών, το όνομα, το ΝΑΤΟ κλπ, διαμαρτύρεται για ανάμειξη στα εσωτερικά της Ελλάδας!!!
Ποιά εσωτερικά της Ελλάδας ωρέ;
Αυτά πάντα ήταν... εσωτερική υπόθεση των ΗΠΑ, όχι της Ελλάδας!

Τι στο καλό, δεν ξέρουν τι τους γίνεται;
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 15 Ιαν 2019, 16:34

μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:27
Ως εδω και μη παρέκει. Ο Που(σ)τιν -ετσι προφέρεται- επεμβαίνει χυδαία και απροκάλυπτα πλεον στα εσωτερικα της πατρίδας μας. Μετά τους πράκτορες που ειχε κουβαλήσει για να οργανώσουν τα συλλαλητήρια, τωρα εντελώς ξεκάθαρα το ρωσικο ΥΠΕΞ επεμβαίνει. Είτε έχει η μια πλευρά είτε η άλλη δίκαιο, για το Μακεδονικό, νομίζω όλοι πρέπει να είμαστε μια γροθια και να του δείξουμε πως τέτοιες πρακτικές δεν ειναι αποδεκτές.

Φυσικα η πορτοκαλι συγκεντρωση της ΝΔ στις 20 Ιανουαριου, θα συνεχίσει κανονικά. ΝΔ==Προδότες.

https://www.protothema.gr/politics/arti ... n-prespon/
Πού ακριβώς την είδες την παρέμβαση;

Όσο για τις μπούρδες για τα συλλαλητήρια, αυτό ήταν μια μπουρδολογία της κυβέρνησης. Την ξεκίνησε ένας εθνομηδενιστής εκ Θεσσαλονίκης. Την προηγούμενη δεκαετία είχε προκύψει δ/ντης της εφημερίδας...ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ! Λόγω αυτής της θέσεως μάλιστα (έχοντας τον "ψαρωτικό" για τους ανυποψίαστους πολίτες τίτλο) τον έβγαζαν τα κανάλια (δηλαδή το σύστημα) να μιλά για τα εθνικά θέματα. Εκεί υποστήριζε τη..."μετριοπάθεια" (αν και αυτουνού μπορεί να του φαινόταν "συμβιβασμός" αυτές οι θέσεις, μπροστά στα εθνομηδενιστικά που ίσως ήθελε να στηρίξει).

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χυδαία επέμβαση Ρωσιας στα εσωτερικα της πατρίδος μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 15 Ιαν 2019, 16:41

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:39
Ο Μαξ είναι ωραίος και με χιούμορ, τρολάρει καλά. Πιθανόν να είναι και χαοτικός ακροδεξιός οπαδός του ΑΠΟΕΛ. Αντικειμενικά να το πάρουμε ,η συμφωνία είναι εθνικιστική επιβολή της Ελλάδας και των ιμπεριαλιστικών οργανισμών κατά των Σκοπίων. Ας το δούμε και από την μεριά τους, αλλάζουν όνομα και παραδίδουν εθνικά σύμβολα και ήρωες.
Αν π.χ. έλεγαν σε εμας, να λεγόμαστε Πλάγια Ελλάδα και να παραδώσουμε τον Κώστα Ζουράρι, τον Μάκη Μανάβη, τον Ντανο από το Σορβάιβορ, τον Παύλο τον Γκαρσία και τον Μπάνε Πρέλεβιτς σε άλλη χώρα, θα έπρεπε να το δεχτούμε; Εγώ είμαι πάντα αντικειμενικός, τους λυπάται η ψυχή μου και αυτούς, την φάση με τον Βουκεφάλα την είχαν πιστέψει περισσότερο και από εμάς. Γιατί ο μέσος Έλληνας(δεν εξετάζω αν είναι αλήθεια,μου είναι αδιάφορο) είναι φύση αναρχοατομικιστής και έχει την λογική είμαι στα σίγουρα απόγονος του Αλέξανδρου κ.λ,π, αλλά στα αρχίδια μου κι όλας. Οι άλλοι οι φουκαράδες που το ανακάλυψαν μόλις το 1990, είχαν το πάθος και τον ζήλο του νεοφώτιστου, ξέραν πως έλεγαν μαλακίες, αλλά είχαν αρχίσει να το πιστεύουν. Δεν είναι σωστή τόση αυστηρότητα, σε έναν μικρό λαό. Μετά τις εκλογές, θα τους στείλουμε τον Μπουμπούκο σε κλουβί, να σπάνε πλάκα, να ξεχνούν τα καθημερινά τους ζόρια, να έρθουν επιτέλους κοντά οι λαοί μας.
Αντικειμενικά να το πάρουμε, έχοντας "μολυνθεί" απο το Μπολσεβικισμό και την τοξίνη του "απατρισμού", όπου ως πατρίδα λογίζεται μόνο το "σοσιαλιστικό κράτος", προκειμένου να χτυπηθεί η αξία της Πατρίδος, αναπαρράγεις (ασυνείδητα) εθνομηδενιστικά ψέμματα.

Η συμφωνία είναι επιβολή σε βάρος της Ελλάδος. Οι Σκοπιανοί δεν είναι Μακεδόνες, αλλά μια σλαβική κοινότητα. Δεν δικαιούνται να έχουν ένα τέτοιο όνομα, το οποίο θέλουν επειδή πιστεύουν πως η Μακεδονία τους ανήκει. Δεν φταίμε εμείς που κάποιοι άλλοι τους έκαναν πλύση εγκεφάλου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών