Μετα τις Πρεσπες τι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιαν 2019, 23:37

μίστερ μαξ έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:18
πατησιωτης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:08
μίστερ μαξ έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:01
Οκ! Αρα μου λες οτι βρείτε αλλους λόγους να λιβανίζετε το ζήτημα!
Φυσικά και θα λιβανίζεται.Τρελοί είμαστε να το αφήσουμε τώρα που χρεώθηκε ΚΑΙ το νέο μακεδονικό ή αριστερά; :smt005:
Ατοφιος πολιτικος κυνισμος, αυτη ειναι η ΝΔ! Μπράβο σας παιδιά, το συμφέρον της πατρίδας πανω από ολα! Αν θελετε να το λιβανίζετε παντως, να μην τρέχετε σαν τις κοτες να φυγετε από τα debate. :wink
Σου χαλάει την μανέστρα μισ/ανθέλληνα; :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιαν 2019, 23:38

μίστερ μαξ έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:20
πατησιωτης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:17
Το πιο βλακώδες επιχείρημα των συριζαίων ήταν ότι θα αναχαιτίσουν την επιρροή της νατοικής Τουρκίας βάζοντας μια χώρα στο ΝΑΤΟ.
To επιχείρημα ειναι πως βελτιώνοντας τις σχεσεις των δυο κρατων, φερνουμε την Ευρώπη πιο κοντά, υπάρχει ευημερία στην χώρα της Β Μακεδονίας και καλή συνεργασία με την Ελλάδα, τόσο πιο πολύ εμποδίζεται η Τουρκια να φτιαξει ισλαμικο τοξο. Φιλάκια από τον παραποιητή. :smt023
Φιξεντ
ΕΟΚ + ΝΑΤΟ ΔΕΝ είναι πια το ίδιο συνδικάτο; :003:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Perp
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 08 Σεπ 2018, 14:51
Phorum.gr user: Perp

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Perp » 17 Ιαν 2019, 23:46

Η συμφωνία δεν μπορεί να αλλάξει το γεγονός ότι οι γείτονές μας αυτοπροσδιορίζονται ως "Μακεδόνες" και θεωρούν πατρίδα τους τη "Μακεδονία". Η συνείδηση ενός λαού δεν αλλάξει με μία διεθνή σύμβαση, αλλά ούτε και η ιστορία καθορίζεται από όρους σε μία συμφωνία. Σε βάθος χρόνου δεν θα έχει ιδιαίτερο βάρος ως συμφωνία. Ζήτημα αλυτρωτισμού δεν τίθεται για αντικειμενικούς λόγους, δεν υπάρχει πια μεγάλη μειονότητα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 17 Ιαν 2019, 23:50

Πολλά μπορούν να γίνουν.
Να πατενταριστεί το Βόρειος Μακεδονία-βορειομακεδόνες-βορειομακεδονικός χαλβάς και να τσιρίζουν οι σκοπιανοί.
Να ξεχαστεί το "Βόρειος" και να λένε "τι ; α' καλά, είναι βόρειος τεχνικά", μετά από πέντε-έξη-οκτώ Ελληνικά διαβήματα κάθε φορά.
Ο Τσαβούσολου έδωσε πάντως το εναρκτήριο λάκτισμα με "σκέτο" και σ' όποιον αρέσει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

JackInTheBox
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 16 Ιαν 2019, 18:22

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JackInTheBox » 18 Ιαν 2019, 18:15

μεσα στο 2019 θα εχουμε ιστοριες (ισως ντραβαλα), με την Τουρκια ,για ΑΟΖ ,νησια κλπ κλπ και ισως αρχισουν και οι Αλβανοι ταυτοχρονα για Τσαμηδες.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Ιαν 2019, 16:37

Άρχισαν να παίρνουν θέση και για τους συνεργάτες των ναζί.




Όποιον ενδιαφέρει το θέμα, εδώ μία φωτογραφία με τον παράνομο χάρτη και πορτραίτο του σπόνσορα.

Εικόνα
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιαν 2019, 16:41

Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:37
Άρχισαν να παίρνουν θέση και για τους συνεργάτες των ναζί.




Όποιον ενδιαφέρει το θέμα, εδώ μία φωτογραφία με τον παράνομο χάρτη και πορτραίτο του σπόνσορα.

Εικόνα
Οι λάκηδες που λένε για Τίτο να τη δουν.
Πριν τον Τίτο τρεις πολέμους έκαναν οι Βουλγαρο-σκοπιανοί για να πάρουν τη Μακεδονία. 1913, 1916, 1941.
Το 1946 ήταν ο τέταρτος.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Ιαν 2019, 16:43

wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:41
Οι λάκηδες που λένε για Τίτο να τη δουν.
Πριν τον Τίτο τρεις πολέμους έκαναν οι Βουλγαρο-σκοπιανοί για να πάρουν τη Μακεδονία. 1913, 1916, 1941.
Το 1946 ήταν ο τέταρτος.
Αν το περάσουν, πρέπει να ετοιμαζόμαστε με στοιχεία κλπ για να είμαστε έτοιμοι, όταν αρχίσουν οι αξιώσεις να τους διασύρουμε διεθνώς, τους συνεργάτες των ναζί.
Ο προδότης που φεύγει για να μην περάσει δικαστήριο για τα εγκλήματά του, δεν είναι πρόσφυγας.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιαν 2019, 16:50

Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:43
wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:41
Οι λάκηδες που λένε για Τίτο να τη δουν.
Πριν τον Τίτο τρεις πολέμους έκαναν οι Βουλγαρο-σκοπιανοί για να πάρουν τη Μακεδονία. 1913, 1916, 1941.
Το 1946 ήταν ο τέταρτος.
Αν το περάσουν, πρέπει να ετοιμαζόμαστε με στοιχεία κλπ για να είμαστε έτοιμοι, όταν αρχίσουν οι αξιώσεις να τους διασύρουμε διεθνώς, τους συνεργάτες των ναζί.
Ο προδότης που φεύγει για να μην περάσει δικαστήριο για τα εγκλήματά του, δεν είναι πρόσφυγας.
Τα στοιχεία υπάρχουν, μόνο που όταν γράφεις σε ξένα πχόρουμ για τις ναζιές των σκοπιανών δεν τα δημοσιεύουν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Ιαν 2019, 16:55

wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:50
Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:43
wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:41
Οι λάκηδες που λένε για Τίτο να τη δουν.
Πριν τον Τίτο τρεις πολέμους έκαναν οι Βουλγαρο-σκοπιανοί για να πάρουν τη Μακεδονία. 1913, 1916, 1941.
Το 1946 ήταν ο τέταρτος.
Αν το περάσουν, πρέπει να ετοιμαζόμαστε με στοιχεία κλπ για να είμαστε έτοιμοι, όταν αρχίσουν οι αξιώσεις να τους διασύρουμε διεθνώς, τους συνεργάτες των ναζί.
Ο προδότης που φεύγει για να μην περάσει δικαστήριο για τα εγκλήματά του, δεν είναι πρόσφυγας.
Τα στοιχεία υπάρχουν, μόνο που όταν γράφεις σε ξένα πχόρουμ για τις ναζιές των σκοπιανών δεν τα δημοσιεύουν.
Το ξέρω, το έχω ζήσει.
Μιλάω για επίσημη απάντηση από οργανωμένες ομάδες πολιτών, συλλόγους κλπ γιατί από αυτούς του κυνοβουλίου δεν περιμένω και πολλά πράγματα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιαν 2019, 17:17

Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:55
wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:50
Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:43

Αν το περάσουν, πρέπει να ετοιμαζόμαστε με στοιχεία κλπ για να είμαστε έτοιμοι, όταν αρχίσουν οι αξιώσεις να τους διασύρουμε διεθνώς, τους συνεργάτες των ναζί.
Ο προδότης που φεύγει για να μην περάσει δικαστήριο για τα εγκλήματά του, δεν είναι πρόσφυγας.
Τα στοιχεία υπάρχουν, μόνο που όταν γράφεις σε ξένα πχόρουμ για τις ναζιές των σκοπιανών δεν τα δημοσιεύουν.
Το ξέρω, το έχω ζήσει.
Μιλάω για επίσημη απάντηση από οργανωμένες ομάδες πολιτών, συλλόγους κλπ γιατί από αυτούς του κυνοβουλίου δεν περιμένω και πολλά πράγματα.
Οι σκοπιανοί πάντα είχαν απιστεύτως ισχυρότερα λόμπυς, σε ότι αφορά δημοσιεύσεις στον ξένο Τύπο.
Εγώ μιά φορά κι έναν καιρό είχα φτιάξει και σελίδα για το σκοπιανό την εποχή που δεν υπήρχαν ακόμα blogs να φτιάχνει όποιος θέλει και το είχα γράψει και στο πχόρουμ. Αλλά δυστυχώς κανένας από είτε το πχόρουμ είτε από αλλού δεν ενδιαφέρθηκε να συνεργαστεί.
Πέντε-δέκα χρόνια αργότερα τα social media έγιναν βέβαια πολύ περισσότερα και έγραφαν όλοι (blogs, facebook, tweeter) αλλά και πάλι οι σκοπιανοί είναι ισχυρότεροι.
Είχε φάει και μπαν από μία από τις search engines η δικιά μου σελίδα επειδή έγραφα "fyrom = liars" αλλά δεν θυμάμαι ποιά search engine ήταν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 21 Ιαν 2019, 17:23

SuperRogue έγραψε:
17 Ιαν 2019, 23:30
zteo έγραψε:
17 Ιαν 2019, 10:24
Μετα τις Πρεσπες τι?
Ας δώσουμε το Καστελόριζο. Είναι για το καλό της περιοχής.
Nα φύγει κι αυτό το βάρος από πάνω μας να απολαύσουμε ειρήνη και ανάπτυξη.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 21 Ιαν 2019, 17:24

JackInTheBox έγραψε:
18 Ιαν 2019, 18:15
μεσα στο 2019 θα εχουμε ιστοριες (ισως ντραβαλα), με την Τουρκια ,για ΑΟΖ ,νησια κλπ κλπ και ισως αρχισουν και οι Αλβανοι ταυτοχρονα για Τσαμηδες.
Κάθε χρόνο το ίδιο σενάριο.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Ιαν 2019, 17:46

wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 17:17
Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:55
wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:50


Τα στοιχεία υπάρχουν, μόνο που όταν γράφεις σε ξένα πχόρουμ για τις ναζιές των σκοπιανών δεν τα δημοσιεύουν.
Το ξέρω, το έχω ζήσει.
Μιλάω για επίσημη απάντηση από οργανωμένες ομάδες πολιτών, συλλόγους κλπ γιατί από αυτούς του κυνοβουλίου δεν περιμένω και πολλά πράγματα.
Οι σκοπιανοί πάντα είχαν απιστεύτως ισχυρότερα λόμπυς, σε ότι αφορά δημοσιεύσεις στον ξένο Τύπο.
Εγώ μιά φορά κι έναν καιρό είχα φτιάξει και σελίδα για το σκοπιανό την εποχή που δεν υπήρχαν ακόμα blogs να φτιάχνει όποιος θέλει και το είχα γράψει και στο πχόρουμ. Αλλά δυστυχώς κανένας από είτε το πχόρουμ είτε από αλλού δεν ενδιαφέρθηκε να συνεργαστεί.
Πέντε-δέκα χρόνια αργότερα τα social media έγιναν βέβαια πολύ περισσότερα και έγραφαν όλοι (blogs, facebook, tweeter) αλλά και πάλι οι σκοπιανοί είναι ισχυρότεροι.
Είχε φάει και μπαν από μία από τις search engines η δικιά μου σελίδα επειδή έγραφα "fyrom = liars" αλλά δεν θυμάμαι ποιά search engine ήταν.
Αν έχεις κάνει δουλειά, έχεις μαζεμένα στοιχεία κλπ, είναι κρίμα να μένουν έτσι. Μπορείς να απευθυνθείς πχ στην Παμμακεδονική ΗΠΑ, μέχρι και συνέδρια κάνει. Μόνον μην το μάθει ο Αρίστος γιατί θα σε βάλει video εδώ με ονοματεπώνυμο και νικ και θα μάθουμε όλοι ποιος είσαι. :smt005:

Σοβαρά τώρα, το "fyrom = liars" ήταν λάθος, θεωρείται επιθετικό από όποιον δεν θα έχει ζήσει.
Και αυτή τη στιγμή προσπαθούμε να τους κάνουμε να ενδιαφερθούν, δεν ξεκινάμε με "fyrom = liars", με αυτό τελειώνουμε, όταν έχουν κατατεθεί οι απόψεις, δεν τα βρίσκουμε και αρχίζει ο καυγάς.
Έπρεπε να το πας σύμφωνα με γενικώς αποδεκτούς όρους, έτσι θα ήταν αποδεκτά αυτά που έγραψες.
Και δεν θα σου τα απέκλειαν από αναζήτηση και θα τα διάβαζαν. Έχεις δει κανέναν γνωστό ιστορικό, πανεπιστημιακό καθηγητή να γράφει οτιδήποτε με όρους όπως liars, Γυφτοσκοπιανοί, Μαϊμουδώνες κλπ; Αυτό το τελευταίο είναι το αγαπημένο μου, αλλά ποτέ δεν θα το έβαζα σε γραπτό προς δημοσίευση.

Ξανακάνε την προσπάθειά σου. Υπάρχουν τόσες οργανώσεις ακόμα και διεθνείς, με sites και εκδηλώσεις.
Να μην πάει χαμένη η προσπάθεια που έχεις κάνει και επιπλέον μπορείς να βοηθήσεις. Πιστεύω πως αν ολοκληρωθεί η διαδικασία της "συμφωνίας", θα αρχίσουν να απαιτούν περιουσίες οι εγκληματίες πολέμου.

Α, και τα ισχυρά lobby ασκούν πιέσεις, αλλά μπροστά στο δικαστήριο είναι τα στοιχεία.
Σίγουρα το Διεθνές Δικαστήρια είναι ...αχμ...γκουχ γκουχ... δεν-το-λέω, το έχουμε δει πολλές φορές, αλλά όσο και να πιέζουν, αν βρεθεί κάποιος που θα τους τρίβει στη μούρη τις αποδείξεις πως αυτοί που έφυγαν ήταν εγκληματίες πολέμου και έφυγαν για να μην δικαστούν, δεν μπορούν να το προσπεράσουν έτσι απλά.
Θα στραβοκοιτάξουν, το lobby θα προσπαθήσει να δωροδοκήσει, να απειλήσει, αλλά αν μείνουμε σταθεροί, δεν έχουν επιλογή.

Θα μου πεις και ποιο από τα ζωντόβολα που έχουμε να μας εκπροσωπούν, θα αντέξει τόσες πιέσεις;
Δεν ξέρω, αλλά μέχρι τώρα, κάθε φορά στο παρά-πέντε κάτι γίνεται υπέρ της Ελλάδας. Για φαντάσου εκείνη την ώρα, να βρεθεί αυτός ο κάποιος και να μην έχει στοιχεία!!!

ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ!!!!!
Είναι και η Παμμακεδονική ΗΠΑ και πολλές άλλες οργανώσεις και μπορώ να ψάξω, αν θέλεις. Απλά πες μου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μετα τις Πρεσπες τι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιαν 2019, 18:04

Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 17:46
wooded glade έγραψε:
21 Ιαν 2019, 17:17
Juno έγραψε:
21 Ιαν 2019, 16:55

Το ξέρω, το έχω ζήσει.
Μιλάω για επίσημη απάντηση από οργανωμένες ομάδες πολιτών, συλλόγους κλπ γιατί από αυτούς του κυνοβουλίου δεν περιμένω και πολλά πράγματα.
Οι σκοπιανοί πάντα είχαν απιστεύτως ισχυρότερα λόμπυς, σε ότι αφορά δημοσιεύσεις στον ξένο Τύπο.
Εγώ μιά φορά κι έναν καιρό είχα φτιάξει και σελίδα για το σκοπιανό την εποχή που δεν υπήρχαν ακόμα blogs να φτιάχνει όποιος θέλει και το είχα γράψει και στο πχόρουμ. Αλλά δυστυχώς κανένας από είτε το πχόρουμ είτε από αλλού δεν ενδιαφέρθηκε να συνεργαστεί.
Πέντε-δέκα χρόνια αργότερα τα social media έγιναν βέβαια πολύ περισσότερα και έγραφαν όλοι (blogs, facebook, tweeter) αλλά και πάλι οι σκοπιανοί είναι ισχυρότεροι.
Είχε φάει και μπαν από μία από τις search engines η δικιά μου σελίδα επειδή έγραφα "fyrom = liars" αλλά δεν θυμάμαι ποιά search engine ήταν.
Αν έχεις κάνει δουλειά, έχεις μαζεμένα στοιχεία κλπ, είναι κρίμα να μένουν έτσι. Μπορείς να απευθυνθείς πχ στην Παμμακεδονική ΗΠΑ, μέχρι και συνέδρια κάνει. Μόνον μην το μάθει ο Αρίστος γιατί θα σε βάλει video εδώ με ονοματεπώνυμο και νικ και θα μάθουμε όλοι ποιος είσαι. :smt005:

Σοβαρά τώρα, το "fyrom = liars" ήταν λάθος, θεωρείται επιθετικό από όποιον δεν θα έχει ζήσει.
Και αυτή τη στιγμή προσπαθούμε να τους κάνουμε να ενδιαφερθούν, δεν ξεκινάμε με "fyrom = liars", με αυτό τελειώνουμε, όταν έχουν κατατεθεί οι απόψεις, δεν τα βρίσκουμε και αρχίζει ο καυγάς.
Έπρεπε να το πας σύμφωνα με γενικώς αποδεκτούς όρους, έτσι θα ήταν αποδεκτά αυτά που έγραψες.
Και δεν θα σου τα απέκλειαν από αναζήτηση και θα τα διάβαζαν. Έχεις δει κανέναν γνωστό ιστορικό, πανεπιστημιακό καθηγητή να γράφει οτιδήποτε με όρους όπως liars, Γυφτοσκοπιανοί, Μαϊμουδώνες κλπ; Αυτό το τελευταίο είναι το αγαπημένο μου, αλλά ποτέ δεν θα το έβαζα σε γραπτό προς δημοσίευση.

Ξανακάνε την προσπάθειά σου. Υπάρχουν τόσες οργανώσεις ακόμα και διεθνείς, με sites και εκδηλώσεις.
Να μην πάει χαμένη η προσπάθεια που έχεις κάνει και επιπλέον μπορείς να βοηθήσεις. Πιστεύω πως αν ολοκληρωθεί η διαδικασία της "συμφωνίας", θα αρχίσουν να απαιτούν περιουσίες οι εγκληματίες πολέμου.

Α, και τα ισχυρά lobby ασκούν πιέσεις, αλλά μπροστά στο δικαστήριο είναι τα στοιχεία.
Σίγουρα το Διεθνές Δικαστήρια είναι ...αχμ...γκουχ γκουχ... δεν-το-λέω, το έχουμε δει πολλές φορές, αλλά όσο και να πιέζουν, αν βρεθεί κάποιος που θα τους τρίβει στη μούρη τις αποδείξεις πως αυτοί που έφυγαν ήταν εγκληματίες πολέμου και έφυγαν για να μην δικαστούν, δεν μπορούν να το προσπεράσουν έτσι απλά.
Θα στραβοκοιτάξουν, το lobby θα προσπαθήσει να δωροδοκήσει, να απειλήσει, αλλά αν μείνουμε σταθεροί, δεν έχουν επιλογή.

Θα μου πεις και ποιο από τα ζωντόβολα που έχουμε να μας εκπροσωπούν, θα αντέξει τόσες πιέσεις;
Δεν ξέρω, αλλά μέχρι τώρα, κάθε φορά στο παρά-πέντε κάτι γίνεται υπέρ της Ελλάδας. Για φαντάσου εκείνη την ώρα, να βρεθεί αυτός ο κάποιος και να μην έχει στοιχεία!!!

ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ!!!!!
Είναι και η Παμμακεδονική ΗΠΑ και πολλές άλλες οργανώσεις και μπορώ να ψάξω, αν θέλεις. Απλά πες μου.
Δεν ήταν μεγάλη σελίδα.
Μερικές φωτογραφίες και μερικά quotes.
Το μπαν δεν θυμάμαι πως ακριβώς είχε προκύψει. Μάλλον σε καμιά από τις πολλές και διάφορες search engines που κάνεις submission και μετά αντί για "thank you" είπε "μπαν".
Αλλά τότε δεν ήταν "εξπέρ" οι περισσότεροι και δεν ήξεραν ενώ εγώ ήξερα. Ήθελα μόνο μερικούς να γράφουν και να κάνουν και πρόμο βέβαια. Δεν υπήρχε θέμα κέρδους (αν είναι για κέρδος είχα άλλες ιδέες ιστοσελίδας !).

Το 2005 πρέπει να ήταν, γιατί πιό παλιά δεν ήμουν καν μέλος εδώ.
Τώρα υπάρχουν πολλές θεματικές ιστοσελίδες αλλά και πάλι οι σκοπιανοί υπερτερούν, όχι σε όγκο υλικού πλέον που παρουσιάζουν αλλά σε promotion.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 21 Ιαν 2019, 18:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών